Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Zajęcie emerytur

Zajęcie emerytur
11 gru 2009 - 12:19:43
Witam.
Piszę w imieniu moich teściów i męża,których sprawa dotyczy bezpośrednio,mnie jednak również.
Mąż posiada dziecko z drugiego małżeństwa.Początkowo płacił alimenty.W pewnym momencie pojawiły się problemy finansowe i nie mógł ich regulować.Niestety była żona zlikwidowała konto,urwała wszelkie kontakty-uniemożliwia widzenia z dzieckiem od 2 lat.Uniemożliwiła w ten sposób złożenie jakichkolwiek propozycji ugody.Złożyła za to pozew przeciwko dziadkom dziecka o alimenty.Sytuacja finansowa męża w tym czasie ustabilizowała się i chciał alimenty spłacać nadal.Jednak nie miał jak-nie było konta,mecenas byłej żony nie przyjmował pieniędzy od męża,twierdząc,że przyjmie tylko od dziadków.I tym sposobem doszło do zajęcia przez komornika emerytur teściów.Teść ma 1600 zł emerytury z której zabrano 1147 zł,teściowa ma 900 zł emerytury,zabrano jej 647 zł.Same alimenty to kwota 400 zł.
I stąd moje pytanie:czy taka sytuacja jest zgodna z prawem?Niestety nie jesteśmy osobami zorientowanymi w przepisach prawa.Dlatego,jeśli ktoś z Państwa może nam wyjaśnić i przedstawić opinię w tej sprawie będziemy bardzo wdzięczni.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź,a wszystkim życzę Wesołych Świąt!

P.S.
Przepraszam,jeśli umieściłam moje pytanie w nieodpowiednim miejscu.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować