Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

zajęcie wypłaty

zajęcie wypłaty
13 paź 2009 - 18:35:31
Mam pytanie.
Ile może zająć komornik z wypłaty. Mam na utrzymaniu żonę i 3 dzieci. Czy jest jakieś minimum które musi zostać na 1 osobę w rodzinie? Czy może sobie zabrać 50% i nie ważne ile zostaje?
Dziękuje za odpowiedź.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-10-13 18:39 przez JAREK.
Re: zajęcie wypłaty
13 paź 2009 - 21:06:39
Rozumiem , że JARKU mówisz o wynagrodzeniu ???
Z uposażenia musi Komornik zostawić Tobie najniższe krajowe wynagrodzenie...W tym roku 1276 zł... Jeśli dziecko ma zasiłek pielęgnacyjny to je się wyłącza..
komornik działa na wniosek wierzyciela i TYLKO WIERZYCIEL może np. obniżyć kwotę potrącaną...
1276 zł to żelazna kwota...
W przyszłym roku podam Ci kwotę wolną od zajęć..
Re: zajęcie wypłaty
13 paź 2009 - 22:08:59
żona może wystąpić o alimenty.One maja pierwszeństwo przed innymi zajęciami komorniczymi.
Re: zajęcie wypłaty
13 paź 2009 - 22:29:04
OCZYWIŚCIE , ŻE ŻONA MOŻE WYSTĄPIĆ O ALIMENTY DLA SIEBIE I DZIECI..
ALIMENTY MAJĄ PIRWSZEŃSTWO PRZED INNYMI WIERZYCIELAMI..
POZEW W SĄDZIE RODZINNYM NIE PODLEGA OPŁACIE...PRZY ZGODNYM STANOWISKU STRON SĄD WYDA DECYZJĘ W KRÓTKIM TERMINIE...
MYSLĘ , ŻE JAREK O TYM WIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
JESLI NIE.. TO JUŻ WIE....
STACH GRATULIJĘ REFLEKSU...
Re: zajęcie wypłaty
23 paź 2009 - 18:34:50
1276 zł brutto,954,96 zł netto-tzw.kwota wolna od potrąceń.A z tymi alimentami to niezły pomysł.Pozdrawiam
Re: zajęcie wypłaty
09 gru 2009 - 18:18:18
1276 zł brutto,954,96 zł netto-tzw.kwota wolna od potrąceń.Tyle dokładnie zarabiam pracując na 3 zmiany.Komornik wysłał pismo do zakładu pracy żeby mi potrącali z pensji jakiś procent.Niestety zarabiam 1276 zł brutto i jest to kwota wolna od potrąceń.Komornik nic nie wskórał i co zrobił ????????? Zabrał mi wszystko.Zablokował mi wczoraj konto bankowe na które wpływała tylko moja marna pensja.Kiedy chciałam wczoraj pobrać pensje z banku pani kasjerka tylko się uśmiechneła dziwnie i odesłała mnie z kwitkiem.Mam 3 córki na utrzymaniu i jutro nie będę miała co dać im jeść ale komornika to nie obchodzi.
Re: zajęcie wypłaty
09 gru 2009 - 18:38:00
Uposażenie z zakładu pracy winno być przekazywane przekazem pocztowym do domu lub wypłacane gotówka...
Przekaz na konto bankowe bedzie ZAWSZE zajmowane przez bank i komornika...
Re: alimenty
14 gru 2009 - 17:20:27
mam już zajętą emeryturę,czy żona może zasądzić odemnie alimenty?Bo na życie jej nic nie zostaje a żona nigdzie nie pracuje.Proszę o odpowiedż.
Re: zajęcie wypłaty
14 gru 2009 - 22:53:54
OCZYWIŚCIE....USTANÓW A L I M E N T Y !!!! one nie podlegają egzekucji !!!!!!!!!!!!!Wystarczy pójść do Sądu i dobrowolnie ustanowić alimenty..
Nie ma kosztów od alimentów... USTANAWIAĆ !!!
Re: zajęcie wypłaty
15 gru 2009 - 16:42:22
dziękuję tak sobie też myślałem,ale nie wiem na czym polega ta dobrowolność bo nie mam za co brać adwokatów.
likwidacja rachunku bankowego
27 cze 2010 - 16:34:47
Mam egzekucję komorniczą. Zabiera mi z pensji nadwyżkę ponad kwotę wolną od zajęcia, a poza tym blokuje mi konto, z którego jak na razie nie może nic zabrać, bo jeszcze nie osiągnęłam dopuszczalnego limitu. Chciałam zlikwidować konto bankowe, ale pani w okienku powiedziała mi, że nie mogę, ponieważ jest blokada komornicza. Blokada blokadą, ale to ja robię opłaty za prowadzenie konta, a nie komornik. Czy naprawdę nie mogę zlikwidować konta?
Zakład w którym pracuję, dokonuje przelewu wypłat tylko na konto. Posiadam w innym banku przyznany kredyt, na zasadach kredytu odnawialnego, bez mojego kapitału. Czy jeśli zlecę wypłatę pensji jako spłatę kredytu, będzie to potraktowane przez komornika jako moje konto i też będzie podlegało blokadzie, mimo, że de facto pieniądze są banku?
Re: likwidacja rachunku bankowego
27 cze 2010 - 19:40:07
Ja tak mam.Kasy nie mam ani ja, ani komornik!!!!SZOK!!!Każdy wpływ zmniejsza kredyt odnawialny(o tyle dobrze).
P.S.Widzę, że jest nas coraz więcej!!!
Re: zajęcie wypłaty
28 cze 2010 - 11:51:02
"Anwitka" - Komornik nie zdejmie blokady z konta, dopóki nie wydoi od Ciebie całej należności + swoich kosztów. Komornik zajął tylko jedno konto, czy rozesłał pisma do wszystkich banków w Twojej miejscowości? Powinnaś otrzymać od niego takie samo pismo jakie skierował do Twojego banku. Pogrzeb w dokumentach, bo bez wglądu w konkretne pisemko niewiele można poradzić. Z konta ROR zgodnie z dupiatym prawem może zabrać Ci wszystko! Chociaż bank powinien chronić Twoje środki do wysokości trzech średnich krajowych, których wysokosć jest ustalana przez prezesa GUS za okres poprzedzający dzień wystawienia tytułu wykonawczego.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-06-28 13:24 przez flame.
Re: zajęcie wypłaty
04 lip 2010 - 12:13:39
KOMORNIK DZIALA NIEZGODNIE Z PRAWEM A POZA TYM TO JEST ZŁODZIEJSTWO W BIAŁY DZIEŃ WALCZ OSWOJĄ GODNOŚĆ BO ZGINIESZ PRZECIEŻ JEST LOGICZNE ŻE MUSISZ Z CZEGOŚ ŻYĆ A PRACOWAĆ ZA DARMO TEŻ NIE BĘDZIESZ,WIĘC GŁOWA DO GÓRY DASZ RADĘ W KONCU NAWET MUSISZ;-)
Re: zajęcie wypłaty
06 lip 2010 - 14:55:34
"Teryjaki" - zgadzam się z Tobą w 100%, ale komornik ma w d***ie nasze społeczne odczucia. Wykorzystuje lukę w prawie i jest w stanie obronić swoje racje przed sądem. Dla niego to tylko zysk i kasa na utrzymanie kancelarii.
"Anwitka" - Art. 54 Prawo Bankowe traktuje o kwocie niepodlegającej egzekucji w przypadku postępowania prowadzonego z wierzytelności na rachunku bankowym - nie mogą być egzekwowane środki do wysokości trzykrotności średniej krajowej obliczonej za okres bezpośrednio poprzedzający datę wydania tytułu wykonawczego. Jest to tzw. kwota wolna od zajęcia, która ma zapewnić egzystencję dłużnika przez jakiś czas. To niepodważalny przywilej dłużnika będącego osobą fizyczną (nie dotyczy egzekucji alimentów). Jeśli zajęte są zarówno rachunek i wynagrodzenie wpływające na ten rachunek, to dopóki komornik nie zostanie o tym fakcie poinformowany, będzie prowadził egzekucję z obu tych wierzytelności. Wynagrodzenie wpływające na zajęty rachunek jest dla banku jedynie wpływem środków, a jeśli taki wpływ miał miejsce po dacie zajęcia podlega zajęciu i przekazaniu do organu egzekucyjnego na ogólnych zasadach. Teoretycznie, po złożeniu oświadczenia, że na rachunek wpływa wyłącznie wynagrodzenie (już po potrąceniu komorniczym), komornik powinien uchylić zajęcie...teoretycznie, bo w praktyce różnie bywa. Potem możesz tylko wystąpić do sądu ze skargą, że komornik działając na wniosek wierzyciela pozbawił Cię środków na tzw. przeżycie. Podsumowanie: bank i komornik rżną głupa a prawo stoi po ich stronie.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-06 19:37 przez flame.
Re: zajęcie wypłaty
23 lip 2010 - 00:37:40
zarabiam 1500 zł na rękę plus premia z nadgodziny. komornik zajął mi pensję i zostawia mi najniższą krajową. Mam na utrzymaniu żonę i dziecko, czy w tym wypadku komornik ma prawo zabierać mi tyle pieniędzy.
Re: zajęcie wypłaty
23 lip 2010 - 01:47:24
1317 zł brutto... na " rekę 952 zł "NIESTETY tyle Ci dali posłowie RP na rok 2010.
Kogo Ty masz na utrzymaniu to osłów kompletnie nie interesuje... Oni maja 27 tys.zł na twarz...
Re: zajęcie wypłaty
10 wrz 2010 - 00:24:12
komornik mi zajął konto bankowe na które wpływa tylko świadczenie emerytalne 1124,04 zł z zus już po potrącanym zajęciu . Przez zajęcie bank stałym przelewem nie był w stanie zapłacić już za dwa czynsze za mieszkanie więc zalegam z czynszem nie mówiąc że nie mam na prad, gaz , lekarza i leki , a bank nawet nie powiedział że 3krotnośc jest wolna od zajęcia. na koncie mam tylko 1725zł to jest dwa zaległe czynsze i świadczenie z zus. Dziś byłam po pieniądze i nie dostałam nawet na chleb.
Re: zajęcie wypłaty
10 wrz 2010 - 20:13:10
ATLAS<TO NIECH CI PRZEKAZEM PRZYNIESIE LISTONOSZ.
Re: zajęcie wypłaty
10 wrz 2010 - 20:36:09
Nie masz wyjścia. Idź do komornika-niech wystawi Ci zaświadczenie na podstawie którego będziesz mógł wypłacić resztę emerytury. Nie wychodź z jego kancelarii dopóki tego nie załatwisz. Jak będzie walczył pozostaje droga sądowa! WALCZ!!!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować