Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

działalność gospodarcza a komornik

działalność gospodarcza a komornik
18 maj 2011 - 13:39:27
Witam wszystkich!
Mam takie pytanie, może ktoś będzie mógł mi pomóc.
Zacznę od początku ...mój mąż ma komrnika , ja chcialabym założyć działalność gospodarczą /mały handel obwoźny/żebyśmy mieli z czego żyć.Mimo ,iż tytuł egzekucyjny jest wystawiony na męża i to on był kredytobiorcą boję się,że komornik może zająć mi konto firmowe.Czy tak faktycznie może być? Jeśli teraz spisalibyśmy rodzielność majątkową czy nadal będę na równi z mężem odpowiadać za długi? Słyszałam,że komornik musiałby mieć drugi tytuł egzekucyjny na mnie, czy też nie?Jeśli ktoś mógłby mi pomóc będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam wszystkich!!!
Re: działalność gospodarcza a komornik
18 maj 2011 - 14:04:29
Z działalności gospodarczej komornik zabiera wszystko. W Twojej sytuacji komornik musiałby mieć osobny tytuł wykonawczy na Ciebie, jedynie co może to prowadzić egzekucję z majątku wspólnego, gdyż macie wspólność majątkową i to dopiero po uzyskaniu tytułu wykonawczego na Ciebie. Działalność gospodarcza zarejestrowana na Ciebie jest Twoim majątkiem odrębnym.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: działalność gospodarcza a komornik
18 maj 2011 - 14:17:15
Schoppenko!
Dziękuje bardzo za tak szybka odpowiedź i pozdrawiam serdecznie!!!!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować