Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Działalnośc gospodarcza a umową o pracę.

Działalnośc gospodarcza a umową o pracę.
21 maj 2011 - 13:03:17
Witam.
Dostałem propozycje pracy w banku od 1 czerwca i również od 1 czerwca będę prowadził działalność gospodarczą w tej samej branży.
Czy pracodawca dopatrzy się, że mam działalność i poniosę z tego jakieś konsekwencje? Czy sprawdzą ZUS?
Re: Działalnośc gospodarcza a umową o pracę.
21 maj 2011 - 14:48:16
o ile sie nie mylę to pracodawcy nic do tego o ile twoja dg nie bedzie kolidowała z etatem,zus? bedzie sie cieszył,bo bedzie miał podwójne składki
ale moge sie mylic
gia
Re: Działalnośc gospodarcza a umową o pracę.
21 maj 2011 - 16:07:01
Niektóre firmy nie są zainteresowane zatrudnieniem osób które dodatkowo powadzą DG i trzeba wystąpić z zapytaniem czy wyrażają zgodę na prowadzenie DG.Natomiast co do ZUS to przy dodatkowej działalności płaci sie tylko składkę zdrowotną .Najlepiej dowiedz się u pracodawcy,żebyś nie miał niespodzianki.Może być konflikt interesu.
Re: Działalnośc gospodarcza a umową o pracę.
22 maj 2011 - 08:51:19
Jeśli będziesz pracował w Banku i miał działalność pośrednictwa - to zapewne będzie to kolidowało, bank pewnie będzie chciał, żebyś podpisał lojalkę, że nie będziesz działał na szkodę banku -> a to można będzie pod to "podciągnąć" - tak więc lepiej przeczytaj w umowie, cz nie masz zakazu konkurencji
Re: Działalnośc gospodarcza a umową o pracę.
22 maj 2011 - 12:55:51
ZUS raczej się nie będzie czepiał, bo nie ma o co, chyba że będziesz zalegał ze składkami. Problem może być z firmą, w której zaczniesz pracę - niektóre firmy żądają podpisania tzw. lojalki, że w trakcie zatrudnienia nie będziesz prowadził działalności konkurencyjnej dla danej firmy.
Czyli jeżeli będzie to firma wykonujaca dajmy na to usługi budowlane, to mogą Tobie zabronić prowadzenia tego typu usług we własnym zakresie. Nie wiem, czy firmy mają prawo żądać podpisywania takich lojalek, ale z własnego doświadczenia wiem, że tak robią.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-22 12:57 przez Gustlik.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować