Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

*****JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ NA WNUCZKA*****

*****JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ NA WNUCZKA*****
12 cze 2011 - 23:20:41
Dzisjaj zobaczyłem spot reklamowy w wykonaniu Macieja Orłosia z Teleexpressu oraz Michała Pieli - aktora znanego jako m.in. sympatyczny aspirant Nocul z serialu "Ojciec Mateusz". Myślę, że warto zboaczyć, bo oprócz metod "na kuriera" albo "na Tepsę" opisanych przez Schoppenkę jest jeszcze metoda "na wnuczka".
Proponuje przeczytać: [www.oszustwanawnuczka.pl] . Zwłaszcza, że starsze osoby omotane w ten sposób mogą brać kredyty na pomoc rzekomemu "wnuczkowi" i pogrążyć siebie i swoich najbliższych w poważnych kłopotach (windykacja, komornik długi spadkowe itp.), a wnuczkowi chcą pomóc niechcący zaszkodzą.
Dodam, że w taki sposób niedawno w popularnym serialu "M jak miłość" została okradziona rodzina Mostowiaków - młody, z pozoru sympatyczny człowiek, podając się za kolegę Pawła Zduńskiego przyjechał do Grabiny i wyłudził od dziadków Pawla pieniądze, a wcześniej zrobił "zwiad" w sklepie w Lipnicy u Kwaśniakowej. Jak ktoś z Was zna ten serial, to zapewne wie, o co chodzi. Brawo dla scenarzystów, że pokazują takie oszustwa.Scena opisana jest tutaj: [www.m-jak-milosc.pl] .
Moja rada: nie wchodzić w kontakt z takimi osobami, a gdy dojdzie do takiej sytuacji - upewnić się, czy wnuczek lub inna bliska, osoba, za którą podaje się oszust, faktycznie potrzebuje pomocy, najlepiej zadzwonić do niej i zapytać. Jeżeli nie - zadzwonić na policję. Pozdrawiam.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-12 23:25 przez Gustlik.
gia
Re: *****JAK NIE DAĆ SIĘ OSZUKAĆ NA WNUCZKA*****
14 cze 2011 - 11:22:58
Oszukują nas wszyscy zaczynając od osób bliskich kończąc na politykach .Ale mistrzem w tym procederze są banki które przy pomocy polityków dostają instrumenty prawne do realizacji swoich celów.[hansklos.blogspot.com]
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować