Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Zwrot zajęcia wynagrodzenie, co zrobić?

Zwrot zajęcia wynagrodzenie, co zrobić?
29 sie 2011 - 17:57:14
Witam
Toczyło się wobec mnie postępowanie komornicze czego skutkiem było zajęcie wynagrodzenia za prace, postępowanie to jak poinformował mnie pisemnie komornik zostało zakończone. Mimo zakończenia postępowania nadal było mi zajmowane wynagrodzenie do czasu kiedy sam poinformowałem o tym komornika który w odpowiedzi napisał że pracodawca został poinformowany o zakończeniu postępowania (jak się dowiedziałem od pracodawcy dopiero dnia 21.08.2011r. gdzie data zakończenia postępowania to 20-05-2011) a w przypadku potrącenia środki finansowe zostaną mi zwrócone, było to dwanaście dni temu. Moje pytanie brzmi w jakim czasie komornik powinien mi zwrócić pieniądze i w jaki sposób może to uczynić? Co ja powinienem teraz zrobić żeby nie stracić tych pieniędzy? Niżej przytaczam korespondencje z komornikiem, proszę o pomoc.

"W dniu 17 sierpnia 2011 22:53 użytkownik xxxxxxx xxxxxxx <xxxxxxx@komornik.pl> napisał:

pracodawca został poinformowany o zakończeniu postępowania.W przypadku potrącenia środki finansowe zostaną zwrócone.

z poważaniem
komornik

W dniu 2011-08-16 17:16, Remigiusz Bukowski pisze:
> Witam
> Zwracam się z prośbą o wyjaśnienie powodu dalszego zajmowania wynagrodzenia z konta o nr:
> 50 1020 5558 1111 1713 2210 0012 pomimo postanowienia z dnia 20-05-2011 o umorzeniu postępowania w sprawie o nr: KM 4718/10.
> W treści dokumentu jaki otrzymałem było napisane m.in. że:
>
> komornik postanowił zakończyć postępowanie egzekucyjne i ustalić koszta niezbędne do celowego przeprowadzenia egzekucji w sprawie w wysokości:
> Koszty doręczenia środków pieniężnych (art.39.2.6) 9,50zł
> Koszty zapytań (art.39.2.7) 36,15zł
> Doręczenie korespondencji (art.39.2.8) 67,80zł
> Zlecenie poszukiwania majątku dłużnika (art.53a.1) 81,50zł
> Opłata stosunkowa z art.49.1(8%) 237,95zł
> Opłata stosunkowa z art.49.2 282,27zł
>
> Razem koszta wyniosły: 715,17zł
> i w całości obciążyć nimi dłużnika.
>
> W uzasadnieniu napisane jest m.in. że:
>
> powyższe koszty postępowania zostały zapłacone do kwoty: 432,90zł przez dłużnika.
> Do zapłaty przez dłużnika: Remigiusz Bukowski pozostaje kwota 282,27zł którą należy przekazać na konto komornika.
>
> Kwota ta została wyegzekwowana jak rozumiem z wynagrodzenia za miesiąc maj 2011 a dokładnie potrącenie komornicze w maju 2011 wyniosło 352,96zł, dowiedziałem się od prawnika że kwota kosztów postępowania nie podlega oprocentowaniu karnemu i chciał bym wyjaśńic dlaczego w dalszym ciągu jest mi zajmowane wynagrodzenie? Dla przykładu z wynagrodzenia za lipiec 2011 roku zostało mi potrącone 573,19zł na rzecz komornika, podobnie sprawa ma się z wynagrodzeniami za czerwiec 2011 kwota: 176,26zł i maj 2011 kwota: 352,96zł. Proszę o wyjaśnienie danej sytuacji.
>
> xxxxxx xxxxxxx
Re: Zwrot zajęcia wynagrodzenie, co zrobić?
30 sie 2011 - 18:18:12
Powinieneś był wnieść skargę na czynności komornika. Nie mam pojęcia kiedy i jakiej treści korespondencję otrzymałeś od niego, czy pismo/pisma zawierały pouczenie itp.
Komornik chętnie i szybko wydoi dłużnika, ale nie jest już taki prędki w zwracaniu niesłusznie wyegzekwowanych należności. To, co zabrał najprawdopodobniej przekazał w ciągu 3tyg. wierzycielowi, albo przetrzymał na rachunku bankowym kancelarii.
Na każdą czynność komorniczą przysługuje Ci wniesienie zażalenia w określonym trybie i terminie. Z komorem możesz sobie korespondować do woli, ale zmusić go do rzetelnych wyjaśnień możesz tylko za pośrednictwem sądu. Chyba, że trafisz na komora z ludzką twarzą.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-31 17:16 przez flame.
Re: Zwrot zajęcia wynagrodzenie, co zrobić?
31 sie 2011 - 16:24:22
Dziękuje za odpowiedz, mam nadzieje że Bóg da że będzie z ludzką twarzą.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować