Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Komornik, "wchodzi" na hipotekę w trakcie sprzedaży mieszkania.

Komornik, "wchodzi" na hipotekę w trakcie sprzedaży mieszkania.
26 wrz 2011 - 00:23:34
Witam serdecznie!

Mam poważny problem, w trakcie sprzedaży mieszkania, po podpisaniu umowy przedwstępnej i wzięciu zaliczki,po 12 dniach, wpłynęło zajęcie komornicze na hipotekę nieruchomości. Kupujący jest w trakcie załatwiania kredytu.
Mieszkanie, obciążone jest bankowym kredytem hipotecznym, ponadto hipoteka zadłużona jest też długiem w ZUS.

Pisałam pismo z wyjaśnieniem do Komornika, przedstawiłam wszystkie dokumenty, nic to nie dało.A, czas nagli, bo bank naszego klienta upomina się o czystą hipotekę. Nie wiem co robić, wierzyciel mojego męża w ramach długu zgodził się na podwykonawstwo mojej firmy, nie spodziewaliśmy się, że może skierować sprawę do komornika. Rozmowy z wierzycielem przed nami.

Mąż zadłużył mieszkanie na rozwój firmy, splajtował i zachorował w tym też psychicznie, jest bezrobotnym bez prawa do zasiłku, do pracy się nie nadaje, a do wieku emerytalnego brakuje mu trzy lata. Do tej pory spłacałam raty i zadłużenia, ale i moja firma popada w tarapaty, już nie jestem w stanie i nie daję rady.

Rozmawiałam w sądzie o ogłoszeniu upadłości konsumenckiej męża, ale pani nie dawała nadziei na załatwienie tej sprawy. Sprzedaż mieszkania i wyjazd miała uratować nas przed narastającymi długami, szczególnie przed wypowiedzeniem kredytów przez bank i zlicytowaniem mieszkania, a tu następny problem. Nie stać mnie na adwokata dlatego postanowiłam opisać sprawę na Forum. Czy, znajdzie się może ktoś z Państwa, kto mógłby podpowiedzieć, jak, co i gdzie?
Za pomoc będę wdzięczna.

rena
Re: Komornik, "wchodzi" na hipotekę w trakcie sprzedaży mieszkania.
26 wrz 2011 - 00:33:56
Na stronie głównej portalu znajduje się numer telefonu do pana Romana Sklepowicza, koniecznie tam zadzwoń, to jedyna szansa.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Komornik, "wchodzi" na hipotekę w trakcie sprzedaży mieszkania.
26 wrz 2011 - 00:48:23
Dziękuję, za szybką odpowiedź, "schoppenka". Na pewno zadzwonię.

Pozdrawiam serdecznie.
rena
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować