Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Proszę o radę - staram się pomóc rodzicom

Proszę o radę - staram się pomóc rodzicom
12 paź 2011 - 13:03:59
Opis syt:

Rodzice (lat 68 teraz emeryci) mieli firmę - zamknęli ją i zostało ok 80 000 zadłużenia +20 000 odsetek w stos. do 1 dużej firmy.

Mogą spłacać przy max wysiłku po 1000PLN/mc. Wierzyciel chce 3000/mc i nie chce rozmawiać (były pisma z prośbami -nieskuteczne). Wierzyciel napisał,że przekazuje sprawę do windykacji komorniczej.

Rodzice mają też około 20 000 kredytów gotówkowych w bankach.

Po komorniku zostanie tylko na życie więc na banki nie będzie.

Co robić ? - machnąć ręką i już teraz przestać spłacać wszystko i żyć z tego co zostaje. (Mając na uwadze wiek komornik może ściągać do końca ich życia te kwoty)

Co robić w tej sytuacji ?
Re: Proszę o radę - staram się pomóc rodzicom
12 paź 2011 - 16:16:03
Przycisnąć upartego wierzyciela i uświadomić mu, że jeśli teraz nie zadowoli się dobrowolnie wpłacaną kwotą 1tys. na m-c, to wkrótce (w ramach przymusu komorniczego) może dostać tylko np. 10zł miesięcznie, ponieważ będzie musiał ustawić się w kolejce z pozostałymi wierzycielami.

Jeśli rodzice nie są właścicielami nieruchomości, to jest sposób na zablokowanie egzekucji komorniczej.
Re: Proszę o radę - staram się pomóc rodzicom
12 paź 2011 - 16:35:38
A nie jest tak że skoro ta firma X była pierwsza to ona dostaje całą kasę z zajęcia a inne czekają na swoją kolej ? Czy jeżeli dojdą te banki to wszyscy będą się musieli podzielić tym co zabiera komornik ?

Rodzice nie są właścicielami - przepisali swoje mieszkanie na mnie jak biznes zaczął cienko iść. Wtedy były jakieś zaległe f-ry na firmę X ale zostały one spłacone. Współpraca z firmą X trwała nadal. Windykacja dotyczy f-r które powstały już jakiś czas po darowiźnie więc mam nadzieję że skarga Pauliańska tego nie dotyczy.

O jakim sposobie na zablokowanie myślisz ?
Re: Proszę o radę - staram się pomóc rodzicom
12 paź 2011 - 17:09:04
Przy zbiegu egzekucji komornik dzieli zajęte środki na wszystkich wierzycieli. Każdemu po równo.

Radzę poświęcić trochę czasu i uważnie poczytać forum. Wszystko, o co pytasz było omawiane setki razy.

Nie o wszytkim też możemy pisać otwarcie.

Skarga pauliańska dotyczy darowizny do 5 lat wstecz.
Re: Proszę o radę - staram się pomóc rodzicom
12 paź 2011 - 17:36:03
Czytałem dziś forum z 4 godziny i nie znalazłem sposobu na zablokowanie egzekucji.

Naprowadź mnie chociaż pod jakim hasłem szukać takiego rozwiązania.
Re: Proszę o radę - staram się pomóc rodzicom
12 paź 2011 - 18:06:41
Przesortuj posty forumowicza o nicku "Słowacki".
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować