Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO

WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
07 kwi 2011 - 17:21:32
T.K jest już ogłoszenie w dzienniku ustaw Dziennik Ustaw z 2011 r. Nr 72 poz. 388
z dnia 05.04.2011
[www.abc.com.pl]
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
07 kwi 2011 - 17:29:53
Nareszcie !!!

Banki trzymajcie się za kieszeń :) Nadchodzimy :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
07 kwi 2011 - 18:42:00
Małymi kroczkami i nasze marzenia się spełniają.Po wyroku TK,baneczki,teraz sie trzymajcie,utrudniacie nam,narzucacie nam swoje warunki,ale pamiętajcie -będziemy z wami walczyć do końca.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
10 kwi 2011 - 20:21:54
Naprawdę wierzycie??? Ja jeszcze tak tego nie postrzegam.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
11 kwi 2011 - 08:13:01
@ jolcia1143-
tez chyba jestem pesymistka....
Jak na razie banki wprowadzaja rozne zmiany w swoich kosztach-w zwiazku ze wzrostem stop procentowych..
Nie wiem,jak dluznik ma bronic sie przed sadem- jesli de facto jest dluznikiem.
Co ma dac wznowienie postepowania?
Czy takie postepowanie ma umozliwic dluznikowi wykazanie,ze bank zada od niego wiecej niz nalezy sie, czy ma umozliwic wykazanie,ze "delikwent" nie jest dluznikiem,(kredyt na "slupa",itp).?
Bo jesli jestem dluznikiem i dostaje nakaz zaplaty- to od czego mam sie odwolywac?
Moze ja zle rozumuje,ale od tego wszystkiego juz jestem "zakrecona".
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
11 kwi 2011 - 09:40:51
Najpierw płaczecie że mieliście długu tylko tyle-niewiele a jak bank wypowie umowę i nada BTE to macie długu kilkakrotnie więcej i nie wiecie jak to się stało, dlaczego bank żąda tak dużo ? Płaczecie że BTE wydawane na posiedzeniu niejawnym, że nie macie możliwości się bronić, powiedzieć swoich racji. Płaczecie że piszecie ugody a banki was olewają i nawet nie odpisują na pisma. Płaczecie że jesteście na straconej pozycji bo bank wszystko może a wy nie macie prawa głosu, że silniejszy ma zawsze rację.

Teraz pojawiła się szansa na wysłuchanie dłużnika, na rzetelne przedstawienie przez bank wyliczenia zadłużenia, na to aby to bank udowodnił że rzeczywiście jesteście dłużnikami, szansa na sprawiedliwy proces a nie sąd kapturowy, szansa na wykazanie woli zawarcia ugody i wykazania często złej woli banków.

Ale skoro wolicie płakać nadal i narzekać jak to banki zawsze mają rację, skoro chcecie nadal spłacać niebotyczne odsetki i inne koszty doliczone z sufitu do faktycznego zadłużenia to proszę bardzo, droga wolna.

Ja tam jestem zdecydowana na wzruszenie zapadłych wyroków, niech banki przedstawią rzeczywiste zadłużenie wraz ze sposobem naliczenia odsetek, niech wykażą że nie miałam woli spłacać zobowiązań i dlatego byli zmuszeni wystąpić do komornika. Jestem zdecydowana ruszyć te wyroki (BTE< nakazy zapłaty) które stały się przedmiotem handlu długami z banku do firm windykacyjnych, aby nie płakać i nie żyć w strachu przed windykatorem. Niech się firmy windykacyjne obejdą smakiem.

Jest duża szansa na pozbycie się starych długów, bo wzruszając zapadły przed 3 laty wyrok i uzyskując decyzję sądu o jego uchyleniu i oddaleniu, bank będzie musiał wystąpić ponownie do sądu o nadanie BTE lub nakazu zapłaty przedstawiając jako dowód nie wyciąg z ksiąg bankowych, jak to było do tej pory a przecież w tych księgach mogło być wpisane cokolwiek, ale przedstawiając dowody na rzeczywiste istnienie długu. Podczas nowego procesu można podnieść zarzut przedawnienia, bo wówczas minie już 3 letni okres (długi bankowe przedawniają się po upływie 3 lat) i niech bank płacze. Skoro nie chciał abym oddała pożyczoną kasę dobrowolnie, nie chciał zawrzeć ze mną ugody, nie odpowiadał na moje pisma i prośby ale wykazywał swoją wyższość niszcząc moje życie i życie mojej rodziny za pomocą komornika, to teraz nie dostanie nic. Ja tam z okazji zamierzam korzystać i już. Z drugiej strony podważając zapadły na podstawie wyciągu z ksiąg bankowych wyrok, jest duża szansa że banki nie będą mogły go sprzedać do firmy windykacyjnej, a jeśli już sprzedały to nie będą mogły wystąpić ponownie o tytuł egzekucyjny do sądu bo nie mają już potrzebnych dokumentów.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
11 kwi 2011 - 09:50:00
Schoppenko ja mam takie pytanie
czy będzie mozna na takim wznowieniu wykazać ,ujawnić ,że banki udzielały kredytów osobom bez zdolności kredytowej,pomimo ,że mialy wgląd w BIK,zarobki,sytuację rodzinną ,że łamały prawo bankowe (bodajże 72 pkt) w pogoni za prowizją i targetem.Udowodnić to,ze już w momencie udzielania,kredyt był ryzykowny i o tym doskonale wiedzieli.
POZDRAWIAM
P.S.
Postaram sie jak najwiecej ludzi poinformować o takiej możliwości.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
11 kwi 2011 - 09:55:47
Oczywiście, nareszcie będzie można powiedzieć swoje zdanie.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 maj 2011 - 13:29:02
Jeżeli jest nakaz zapłaty na podstawie BTE wydany przez sąd to okres
przedawnienia wynosi 10-lat.
Może ktoś się orientuje jak wygląda sprawa po minięciu okresu 10-lat,jeżeli pomimo tego okresu całość nie została spłacona z powodu naliczanych odsetek a w rzeczywistości wartość wpłaconych potrąceń trzykrotnie przewyższa wartość długu.
Czy można wystąpić do sądu o zaprzestanie potrąceń komorniczych ze względu na okres przedawnienia.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 maj 2011 - 13:38:11
@krs561..

Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności z KONSTYTUCJĄ zapisu ustawowego o nadawaniu BTE na podstawie wyciągu z ksiąg handlowych banku..A tak zawsze było..
Zatem art.118 kc nie ma zastosowania ( 10 lat )..Trudno te mówić o reprezentacji , ponieważ dłużnik nigdy nie był powiadomiony o procesie w jego sprawie..

Na podstawie art. 407. (323) § 1. Skargę o wznowienie wnosi się w terminie trzymiesięcznym; termin ten liczy się od dnia, w którym strona dowiedziała się o podstawie wznowienia, a gdy podstawą jest pozbawienie możności działania lub brak należytej reprezentacji &#8211; od dnia, w którym o wyroku dowiedziała się strona, jej organ lub jej przedstawiciel ustawowy.
PISZ SKARGĘ !!!!!!!!!
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 maj 2011 - 15:34:01
Już raz próbowałem i przegrałem sprawę.
Sąd tłumaczył tym że nie wniosłem zastrzeżeń do nakazu zapłaty.
Teraz niedługo mija 10 -lat od kiedy mam potrącenia.Pomijając to, że w sumie swój dług spłaciłem trzykrotnie to w dalszym ciągu widnieje zadłużenie jako kwota główna.
O co mnie chodzi?
Mija okres 10-letni i czy pomimo jeszcze istniejącego długu mogę wystąpić do sądu o przedawnienie nakazu zapłaty a tym samym zakończyć płacenie haraczu !
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
11 kwi 2011 - 10:14:36
Dziekuje za odpowiedź Schoppenko ,już działam i liczę ,ze moi znajomi z forum zrobą to również.
Internet to potega zawsze Ktoś ,Kto szuka pomocy ,natrafi na ten wątek.
Zamieszczajcie gdzie sie da w internecie informacje o tej mozliwości na ktorą sie wreszcie doczekaliśmy.Nie bedzie można poza plecami najbardziej zainteresowanych wydawać na Nich wyroków.Powinniśmy sie cieszyć ,a nie wątpić.
Dziękuję panu Romanowi za jego pracę.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
11 kwi 2011 - 10:17:03
UWAGA! Ja już mam ok. 60 zgłoszeń :) Kto ma więcej? :))))))) Ogłaszam licytację hi hi
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
08 gru 2011 - 20:18:58
Nie mam zamiaru licytować się z Tobą flame. Ja miałam i mam nadal tylko 8 i to swoich, ale już przeklinam sąd i komornika. Nie wiem jak długo wytrzymam jeszcze psychicznie? Tak mnie męczą tymi brakami formalnymi i odmowami. Ale muszę trwać do końca, oby Pan Bóg dał zdrowie. Pozdrawiam wszystkich, bo dawno tu nie byłam z przyczyn niezależnych ode mnie.flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> UWAGA! Ja już mam ok. 60 zgłoszeń :) Kto ma
> więcej? :))))))) Ogłaszam licytację hi hi
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
19 gru 2011 - 09:40:05
jolcia1143 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie mam zamiaru licytować się z Tobą flame.

Nie musisz. Nikt od ciebie tego nie wymaga, więc nie wylewaj na mnie swojej goryczy. Nie o licytowanie się tu chodzi, a o konkretne działanie. Ci, których skargi zostały odrzucone w drugiej instancji mogą skorzystać z okazji i kontynuować temat wraz z nami. Przygotowujemy zapytanie do TK. W imieniu kilku stowarzyszeń zapytanie wniesie zaprzyjaźniona kancelaria prawna (obowiązuje przymus adwokacki). Trudno przewidzieć skutek, ale spróbować warto. Kto nie ryzykuje, ten nie ma. A reszta zblazowanego towarzystwa niech nadal siedzi wygodnie w fotelu i narzeka.

P.S.
Warto być cierpliwym. Mamy już wyrok, w którym sąd na podstawie skargi znacznie obniżył wysokość egzekwowanej przez bank kwoty.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-19 11:54 przez flame.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
22 gru 2011 - 01:10:10
Flame kochanie nie obrażaj się, bo ja nic złego nie miałam na myśli. Chciałam tylko podkreślić, że Twoje zasługi na tym forum są nieporywnuwalnie stokroć większe od wielu tu obecnych. Ja to doceniam, bo od bardzo dawna obserwuję Twoje poczynania bardzo pomocne na tym forum. A czy Pan Roman o tym wie???flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> jolcia1143 Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Nie mam zamiaru licytować się z Tobą flame.
>
> Nie musisz. Nikt od ciebie tego nie wymaga, więc
> nie wylewaj na mnie swojej goryczy. Nie o
> licytowanie się tu chodzi, a o konkretne
> działanie. Ci, których skargi zostały odrzucone w
> drugiej instancji mogą skorzystać z okazji i
> kontynuować temat wraz z nami. Przygotowujemy
> zapytanie do TK. W imieniu kilku stowarzyszeń
> zapytanie wniesie zaprzyjaźniona kancelaria prawna
> (obowiązuje przymus adwokacki). Trudno przewidzieć
> skutek, ale spróbować warto. Kto nie ryzykuje, ten
> nie ma. A reszta zblazowanego towarzystwa niech
> nadal siedzi wygodnie w fotelu i narzeka.
>
> P.S.
> Warto być cierpliwym. Mamy już wyrok, w którym sąd
> na podstawie skargi znacznie obniżył wysokość
> egzekwowanej przez bank kwoty.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
11 kwi 2011 - 11:01:44
@ Schoppenko - bardzo dziekuje za "rozjasnienie 'mojego umyslu.
Nie dziw sie,ze czlowiek jest taki sceptyczny...bo go zycie tego nauczylo.
Jesli sa szanse na uczciwe traktowanie dluznika,to wypada tylko odetchnac z ulga.
Pozdrawiam i zycze milego dnia.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
11 kwi 2011 - 11:20:29
Flame ptaszynko
w połowie tygodnia wszystko wysłałam. Zajrzyj na priv.
przesyłam dobre myśli
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
11 kwi 2011 - 11:26:42
@tęcza
Wróbel melduje, że odebrał korespondencję :)
Przesłałam do konsultacji. Odpowiedź będzie w dniach środa/czwartek. Zaskarżenie z tyt. przewlekłości mało prawdopodobne, ale są podstawy do skarżenia z innych powodów :))))))
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
11 kwi 2011 - 13:04:08
Flame
uff udało się przesłać.
dziekuję Sikoreczko (słoninkę przechowuję w sreberku).
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
02 maj 2011 - 08:36:35
do krs561
niestety możesz płacić w nieskończoność. każda czynność komornicza przerywa bieg przedawnienia.jedyna szansa to właśnie podważenie BTE. więc działaj. masz tu na tacy wszystko podane co należy zrobić.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
02 maj 2011 - 20:27:27
Będe próbował.
Skorzystam z wzoru pozwu skargi,który jest na blogu p.Sklepowicza.

Dziękuje za pomoc.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 maj 2011 - 18:02:17
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
08 maj 2011 - 08:36:23
Czy z 2003 roku pisac w tytule " SKARGA O WZNOWIENIE POSTĘPOWANIA ZAKOŃCZONEGO NAKAZEM ZAPŁATY"

czy " SKARGA O WZNOWIENIE POSTĘPOWANIA
ZAKOŃCZONEGO NADANIEM KLAUZULI WYKONALNOŚCI
BANKOWEMU TYTUŁOWI EGZEKUCYJNEMU"

Ja mam z tego roku z drugiej strony BTE napisane

POSTANOWIENIE

tresc. kogo dla koggo..

postanawia nadac klauzule wykonalnosci bte itd.....


i na dole jest pieczec sądu. Czy tzn,ze tj nakaz ? bo juz sama nie wiem i jak widze to wszedzie jest $ 401 kpc tylko tu na dole jest 408, 403 i 416, o ale chodzi mi o nagłówek pisma



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-08 08:39 przez sansimila.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
08 maj 2011 - 10:44:44
Czy nie potrafisz czytać ze zrozumieniem tekstu ? Przecież jak byk masz napisane o klauzuli wykonalności na BTE. Tam nie ma nic o nakazie zapłaty. Sprawa prosta jak drut.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
08 maj 2011 - 11:24:57
Juz ja umiem czytac ze zrozumieniem ale nie moja wina,ze dokumenty szlag trafił i wszystkich nie mozna znalezc i z dokumentów sama widzisz ,ze egzekucja jest w toku i dlatego sie pytam aby mi sie nie wróciło z powrotem.No prosta sprawa jak swinski ogon
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
15 maj 2011 - 21:48:17
warto poczytac

[www.ebos.pl]
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
16 maj 2011 - 08:32:19
Prosze mądrzejszych o wyjaśnienie -co ten cały bełkot prawniczy w powyższej dyskusji sędziów oznacza dla nas dłużników www.ebos.pl
czy już maja problemy z rozstrzyganiem zaskarżeń BTE,
czy martwia sie o fundsze sekuratyzacyjne
Pomozcie to zrozumiec.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
16 maj 2011 - 08:41:26
@Lwico,czytałam,i takie same odniosłam wrażenie tak jakby się tym przejęli.Sędziowie ,oni chyba nawet w strzymali wystawieniu BTE,niech ktoś,kto ich język prawniczny zna ,przetłumaczy na język polski.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
16 maj 2011 - 10:35:43
Ale tam sa rowniez i inne dyskusje dot.nie tylko bte ale i innych spraw dot.praktycznych ich roztrzygnięc.Gdybym znała to forum skarzac I bte to na wielu stwierdzeniach zawartych w dykusja ch najpewniej bym sie oparła. No moja strata,ze nie poszukałam
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
25 maj 2011 - 14:26:06
Tutaj w skrócie została opisana historia Anity, która była tak uparta w dochodzeniu swoich praw, że zmieniła obowiązujący porządek prawny i otworzyła nam wszystkim drogę do sprawiedliwości.

[www.inwestycje.pl]

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
27 maj 2011 - 00:21:30
Czy wyrok TK dotyczy też BTE banków spółdzielczych?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
27 maj 2011 - 00:55:11
Witam wszystkich, mam pytanie czy może mi coś dać zaskarżenie BTE, który już ze mnie prawie w całości ściągneli???

Pozdrwaiam
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
27 maj 2011 - 09:51:52
Wyrok TK dotyczy wszystkich wyroków na rzecz banków, które to banki uwiarygadniały istnienie zadłużenia tylko na podstawie wyciągów z ksiąg bankowych, sprawa dotyczy wszystkich banków bez wyjątku.

tomasz1976 przeszukaj forum, było o tym pisane ze 100 razy albo i więcej. Jeśli prawie w całości ściągnęli to aby odzyskać te pieniądze potrzebny byłby kolejny proces sądowy a jak się pewnie domyślasz, z bankami łatwo nie jest.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
27 maj 2011 - 14:30:26
Dziękuje Schoppenko za informacje, dopiero wczoraj Was odkryłem.
Pozdrowienia i powodzenia w walce.

PS jeżeli bank nie ogranicza roszczenia u Komornika a przyjmuje wpłaty to jest na nich jakiś bat??
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
27 maj 2011 - 16:36:33
SKARGA - POZEW dot. NAKAZU ZAPŁATY Fundusz Sekurytyzacyjny
kierujemy ja do sadu ktory wydal nakaz ?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
27 maj 2011 - 14:53:23
@tomasz1976
Należało porozumieć się pisemnie z bankiem w trakcie postępowania egzekucyjnego. Gospodarzem postępowania jest wyłącznie wierzyciel i on może zdecydować o zawieszeniu egzekucji. Komornik wykonuje tylko jego wolę w ramach określonych prawem.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-05-27 15:38 przez flame.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 cze 2011 - 15:12:52
Czy na SKOK-i też można wykorzystać tą skargę?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 cze 2011 - 16:09:34
SKOK nie jest bankiem i nie wystawia bankowego tytułu egzekucyjnego na podstawie wyciągu z ksiąg bankowych ani nakazu zapłaty na podstawie wyciągu.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
07 cze 2011 - 11:52:07
schoppenka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> SKOK nie jest bankiem i nie wystawia bankowego
> tytułu egzekucyjnego na podstawie wyciągu z ksiąg
> bankowych ani nakazu zapłaty na podstawie wyciągu.


ale na podstawie ksiąg rachunkowych tak...podobnie fundusze s.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 cze 2011 - 19:56:21
A właśnie- jak to jest ze skokiem- bo jak już dostaniemy cudowne pisemko- i wartość długu nie będzie się zgadzała, to jest też jakieś pismo- wzór, aby je podważyć? Żeby było zgodne z naszym zadłużeniem? Bo odsetki mają cholernie DUUUUUŻE
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
02 cze 2011 - 19:35:09
Witam schoppenko...co mam zrobic dostalam 3-zawiadomienia o wszczęciu postępowania egzekucyjnego . dwa są z Fortis Bank i Bank Millenium. na jakim wzorze mam wpisać. Jeszce jedno pytanko...czy Ty schoppenko...mi doradzissz co zrobić zawiadomieniem o wszczęciu postępowania egzekucyjnego...z wniosku wierzyciela TELEFONI DIALOG. splacilam ponad 700zl.a od 3-miesięcy ze względu na brak finansów nie umiałam spłacać i zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne. obecnie mam splacić ponad 1.600zl.Moje obecne dochody są w granicach 800zł/m i na utrzymaniu mam jeszcze córkę...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-10 12:17 przez Brol.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
02 cze 2011 - 09:00:52
Poręczyciel po spłacie części zaciągniętego przez dłużnika kredytu uzyska hipotekę

[prawo.gazetaprawna.pl]
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
02 cze 2011 - 09:31:30
tez mi odrzucono
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
02 cze 2011 - 09:49:51
sansimila Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> tez mi odrzucono

nie ma co panikować,nasze Sądy nie wiedzą jak mają Interpretować wyrok T.K. z dnia 15.03.2011. po prostu jest to dla nich za ciężki orzech i dlatego w niektórych przypadkach odrzucają skargi,tym bardziej że skarg jest już mnóstwo i coś z tym Sąd Najwyższy musi zrobić.pozdrawiam
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
02 cze 2011 - 11:46:56
sansimila, na co czekasz ? Wysyłaj mi skan tego odrzucenia, ja na ostatnią chwilę nie będę robiła zażalenia. Muszę mieć czas na zastanowienie się nad powodem odrzucenia aby skutecznie podeprzeć się prawem i orzecznictwem a w ostatniej chwili to mogę się podeprzeć jedynie łokciami. Wysyłaj nie czekaj.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
02 cze 2011 - 13:51:39
Brak podstaw-i racja, bo skoro wszystko prawidłowo naliczone / brak za jakies monity itp/ bte bez błedu to od czego mam sie odwoływac? A sedziowie dobrze juz wiedza co z tym zrobic, przede wszystkim sie pytaja czy podwaza sie oprocentowanie kredytu a jak ja moge podwazyc skoro sie na nie zgodziłam, wiec szarpac sie tu nie ma sensu li tylko dla samego podwazania. Nie bede przed sadem z siebie idiotki robiła bo mi wstyd. Dostałam 4 tys, zgodziłam sie na 48 rat, nie zapłaciłam, zostało ok 3500 i koniec, kropka-albo oddaje albo nie. No dla mnie to proste jak drut.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-03 11:57 przez sansimila.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
07 cze 2011 - 12:32:12
Wyrok Trybunału dotyczy art.95 prawa bankowego a nie prawa SKOKowego :) Co do funduszy sekurytyzacyjnych, to jest inna sprawa bo fundusze w zamyśle ustawodawców miały działać podobnie jak banki i nawet miały mieć sekurytyzacyjny tytuł egzekucyjny na wzór banków, dlatego fundusze możemy skarżyć ale pod warunkiem zaskarżenia wierzytelności bankowej (pierwotnego właściciela zobowiązania).

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
07 cze 2011 - 15:22:52
schoppenka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Wyrok Trybunału dotyczy art.95 prawa bankowego a
> nie prawa SKOKowego :) Co do funduszy
> sekurytyzacyjnych, to jest inna sprawa bo fundusze
> w zamyśle ustawodawców miały działać podobnie jak
> banki i nawet miały mieć sekurytyzacyjny tytuł
> egzekucyjny na wzór banków, dlatego fundusze
> możemy skarżyć ale pod warunkiem zaskarżenia
> wierzytelności bankowej (pierwotnego właściciela
> zobowiązania).

czyli jak zaskarżyć SKOK?na jakiej podstawie prawnej?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
07 cze 2011 - 15:25:49
Na pewno nie na podstawie wyroku TK. A na jakiej podstawie to nie mam zielonego pojęcia.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
07 cze 2011 - 15:27:29
SKOKI działają na swój własny rachunek i swoje własne widzimisię. Ich działalności nie obejmuje nawet Nadzór Finansowy. SKOKi to takie parabanki którym wszystko wolno.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
07 cze 2011 - 15:39:46
schoppenka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> SKOKI działają na swój własny rachunek i swoje
> własne widzimisię. Ich działalności nie obejmuje
> nawet Nadzór Finansowy. SKOKi to takie parabanki
> którym wszystko wolno.


czyli jestem w d....:(
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
10 cze 2011 - 13:27:52
Bank ma określony czas na wystawienie bte, na które sąd postanowieniem nadaje klauzulę wykonalności i ma też określony czas na dochodzenie wierzytelności.

Co zrobić aby uzyskać informację w sytuacji kiedy bank po wypowiedzeniu umowy milczy np. rok, a możliwe jest, że sąd nadał klauzulę wykonalności na bte.

Pytam w związku z terminem skłdania skarg, który mija 5 lipca 2011r.
Może ktoś posiada w tym zakresie wiedzę.
pozdrawiam
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
10 cze 2011 - 13:41:51
tecza Napisał(a):
-------------------------------------------------------

>
> Co zrobić aby uzyskać informację w sytuacji kiedy
> bank po wypowiedzeniu umowy milczy np. rok, a
> możliwe jest, że sąd nadał klauzulę wykonalności
> na bte.
>
> Pytam w związku z terminem skłdania skarg, który
> mija 5 lipca 2011r.

Termin do wniesienia zażalenia jest tygodniowy i liczy się od doręczenia postanowienia, w tym wypadku o takim postanowieniu dowiesz się w chwili otrzymanie pisma komorniczego o wszczęciu postępowania egzekucyjnego.
Zatem termin tygodniowy liczony będzie od daty otrzymania pisma od komornika.
Termin 5 lipca 2011r dotyczy postanowień zapadłych przed dniem opublikowania wyroku TK w Dzienniku Ustaw.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-10 13:43 przez typ niepokorny.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
10 cze 2011 - 15:16:50
Agata- my mamy taką samą sytuację- skok przysłał pismo zatytułowane- wypowiedzenie umowy- dali nam 30 dni na zapłącenie zaległości, bo jeśli nie, to całość będzie do spłaty- ale kwoty tej całości nie podali. Nie wiem, czego mam się spodziewać, czy przyślą jeszcze jedno pismo z całością do zapłaty, czy też nie. Boję się- też myślałam, że będzie można ich zaskarżyć, a tu co ? Nie ma na nich bata? Mogą wszystko- tego właśnie boję się najbardziej. W tym piśmie napisali, że powiadomią poręczycieli, a nic nie przyszło- bo to jest jedyny kredyt, na który musiałam wyrazić zgodę i ja nic nie dostałam- jeśli macie jakieś doświadczenia, jak to jest ze skokiem ,bardzo proszę o napisanie- bo trzęsę się jak ta osika... STRASZNIE się boję
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
10 cze 2011 - 19:36:42
Dziekuję Typku za odpowiedź.
Mam na myśli właśnie zapadłe przed opublikowaniem orzeczenia TK. W tych przypadkach nie bedzie juz można po 5.07. złożyć skargi, tylko na te zapadłe po 15 marca 2011r.
pozdrawiam
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
10 cze 2011 - 20:44:25
tecza Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Dziekuję Typku za odpowiedź.
> Mam na myśli właśnie zapadłe przed opublikowaniem
> orzeczenia TK. W tych przypadkach nie bedzie juz
> można po 5.07. złożyć skargi, tylko na te zapadłe
> po 15 marca 2011r.
> pozdrawiam


Art. 407.
§ 1. Skargę o wznowienie wnosi się w terminie trzymiesięcznym; termin ten liczy
się od dnia, w którym strona dowiedziała się o podstawie wznowienia, a gdy
podstawą jest pozbawienie możności działania lub brak należytej reprezentacji
- od dnia, w którym o wyroku dowiedziała się strona, jej organ lub jej przedstawiciel
ustawowy.

Nie do końca tak! Stosownie do zacytowanego powyżej art. 407 k.p.c będzie możliwe wnoszenie o wznowienie, ale będzie trudniej, ponieważ konieczne będzie wykazać, że strona o podstawie do wznowienia dowiedziała się w późniejszym czasie - mam tu na myśli postanowienia na podstawie których już jest prowadzona egzekucja.

Jednakże nie zmienia to faktu że gdy postanowienie wydane było przed dniem ogłoszenia wyroku TK w Dz.U. a egzekucja komornicza dajmy na to nastąpi po roku od wydania postanowienia to prawnie przysługuje termin tygodniowy na zażalenie, ponieważ teraz dowiedzieliśmy się o wydanym postanowieniu.

Pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-10 20:47 przez typ niepokorny.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
10 cze 2011 - 20:51:42
No to teraz Typku bedę spokojna, grzeczna i uważna.
Pozdrawiam
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
16 cze 2011 - 19:17:53
Kochani spieszę donieść ze pierwsza wygrana sprawa ze skargi o wznowienie postępowania już jest. Dzisiaj Sąd w Warszawie na posiedzeniu niejawnym pozbawił tytuł wykonawczy mocy na nakazie zapłaty w postępowaniu nakazowym.

Pan Roman osobiście pojechał zobaczyć jak wygląda to postanowienie sądu :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
16 cze 2011 - 19:45:11
Schoppenko droga dziękuję za wspaniałe wieści, oby tylko sędziowie w tych małych miejscowościach przychylili się do tego.Mam nadzieję,że rusza wszystko w dobrym kierunku.

Typeczku jeszcze raz bardzo dziękuję za cierpliwość.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
16 cze 2011 - 20:17:04
Wieści wspaniałe - oby tak dalej.
Pan Roman jak wróci podzieli się z nami swoimi refleksjami?
Myślę,że tak będzie .
Cieszmy się -to dobry znak dla wszystkich.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
16 cze 2011 - 20:19:01
Jak dobrze pójdzie to powiesi skan postanowienia sądu na swoim blogu :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
17 cze 2011 - 07:19:39
Ale SUPER!!!! A nie mówiłam,że """Będzie Dobrze-aby- Nie Gorzej""" Małymi kroczkami i do przodu. Warto walczyć.Tak powinno być.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
17 cze 2011 - 07:44:20
Schoppenko zajrzyj w wolnej chwili na sky i odpowiedz mi proszę.Może na pocztę.
Dotyczy odrzuconej skargi.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
17 cze 2011 - 08:37:32
Będę krzyczeć !!!!!

Lwica, ja nic innego nie robię tylko siedzę w papierach dla WAS. Wieczorem mi to wysłałaś i od razu chcesz wiedzieć. Nie mogę rzucić pracy dla innego poszkodowanego bo kto mi właśnie kolejnego mejla wysłał. Ludzie opanujcie się, nie jestem robotem, wszystko po kolei.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
17 cze 2011 - 08:40:27
Może zamiast pisać że ci odrzucili skargę, napiszesz że kilka Ci jednak przyjęli a tylko jedna odrzucili ?

Piszecie tylko o sprawach ekstremalnych, nie podajecie prawie wcale informacji pozytywnych, istotnych dla nas wszystkich. A każdy chce mieć pismo, poradę na już-natychmiast. Ja niestety doby nie rozciągnę, Pan Roman też takim cudotwórcą nie jest.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
17 cze 2011 - 09:31:07
Lwica, w Twoim odrzuceniu sąd napisał tak:
"Skarga o wznowienie może dotyczyć wyłącznie postępowania zakończonego wyrokiem (art. 399 k.p.c.), nakazem zapłaty (art. 399 k.p.c. w zw. z art. 353 (2) k.p.c.) oraz postanowieniem orzekającym co do istoty sprawy wydanym w toku postępowania nieprocesowego (art. 524 k.p.c.). Postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności BTE nie rozstrzyga istoty stosunku spornego zachodzącego między stronami a zatem nie może być ono podważone w drodze skargi o wznowienie."

Teraz trochę wyjaśnień:

Art. 399. § 1. W wypadkach przewidzianych w dziale niniejszym można żądać wznowienia postępowania, które zostało zakończone prawomocnym wyrokiem.
§ 2. Na podstawie określonej w art. 4011 postępowanie może być wznowione również w razie zakończenia go postanowieniem.

Art. 401(1). Można żądać wznowienia postępowania również w wypadku, gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności aktu normatywnego z Konstytucją, ratyfikowaną umową międzynarodową lub z ustawą, na podstawie którego zostało wydane orzeczenie.

Art. 353(2). Do nakazów zapłaty stosuje się odpowiednio przepisy o wyrokach, jeżeli kodeks nie stanowi inaczej.

Art. 524. § 1. Uczestnik postępowania może żądać wznowienia postępowania zakończonego prawomocnym postanowieniem orzekającym co do istoty sprawy, jednakże wznowienie postępowania nie jest dopuszczalne, jeżeli postanowienie kończące postępowanie może być zmienione lub uchylone.
§ 2. Zainteresowany, który nie był uczestnikiem postępowania zakończonego prawomocnym postanowieniem orzekającym co do istoty sprawy, może żądać wznowienia postępowania, jeżeli postanowienie to narusza jego prawa. W takim wypadku stosuje się przepisy o wznowieniu postępowania z powodu pozbawienia możności działania.



Artykuł 401[1] kpc został uznany za niezgodny z Konstytucją wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego z dnia 27 października 2004 r. SK 1/2004 (OTK ZU 2004/9A poz. 96). Za niezgodne z Konstytucją uznał Trybunał ograniczenie wznowienia postępowania, w sytuacji określonej w art. 190 ust. 4 Konstytucji, tylko do postępowań zakończonych prawomocnym wyrokiem i pozostawienie poza tą regulacją postępowań zakończonych prawomocnym postanowieniem kończącym postępowanie. Ustawa nowelizująca, uwzględniając orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, wprowadziła stosowne zmiany w Kodeksie postępowania cywilnego. Dodany został art. 399 § 2, zgodnie z którym na podstawie określonej w art. 401[1] postępowanie może być wznowione również w razie zakończenia go postanowieniem, a w art. 401[1] pojęcie &#8222;wyrok&#8221; zastąpiono pojęciem &#8222;postanowienie&#8221;.

Na podstawie określonej w art. 401 1 postępowanie może być wznowione również w razie zakończenia go postanowieniem formalnym, niedotyczącym istoty sprawy (art. 399 § 2 w zw. z art. 13 § 2);&#8217;&#8217;
komentarz Jacek Gudowski LexPolonica

Art. 13.
§ 1. Sąd rozpoznaje sprawy w procesie, chyba że ustawa stanowi inaczej. W wypadkach przewidzianych w ustawie sąd rozpoznaje sprawy według przepisów o postępowaniach odrębnych.
§ 2. Przepisy o procesie stosuje się odpowiednio do innych rodzajów postępowań unormowanych w niniejszym kodeksie, chyba że przepisy szczególne stanowią inaczej. )
Zgodnie z art. 13 § 2, przepisy o procesie stosuje się - jeśli przepisy szczególne nie stanowią inaczej - odpowiednio do postępowania nieprocesowego, zabezpieczającego, egzekucyjnego, o uznanie orzeczenia sądu zagranicznego oraz do postępowań pomocniczych. Zgodnie z ogólnie przyjętymi w prawie zasadami &#8222;odpowiedniego&#8221; stosowania przepisów, niektóre z nich znajdą zastosowanie wprost, bez żadnych modyfikacji i zabiegów adaptacyjnych, inne tylko pośrednio, a więc z uwzględnieniem konstrukcji, istoty i odrębności postępowania, w którym znajdują zastosowanie, a jeszcze inne nie będą mogły być wykorzystane w żadnym zakresie (por. też postanowienie SN z 9 grudnia 1975 r., I CO 9/75, OSNCP 1976, nr 10, poz. 219).
Przy rozpoznawaniu spraw należących do trybu nieprocesowego należy mieć na uwadze, że w postępowaniu tym interes publiczny występuje dużo mocniej niż w procesie, który ma zazwyczaj charakter prywatnoprawny. Także o wiele częściej niż w procesie zapadają w tym postępowaniu orzeczenia o charakterze konstytutywnym, tworzące bądź kształtujące stosunki prawne. Z tego powodu sąd nie może ograniczać się tylko do badania i uwzględniania faktów wskazywanych przez wnioskodawcę i uczestników, lecz powinien dociekać z urzędu, czy nie zachodzą dalsze okoliczności mogące mieć wpływ na wynik sprawy. Podstawą działania sądu z urzędu jest - po uchyleniu w art. 3 § 2 - art. 232 zd. 2 w zw. z art. 13 § 2.

1. Podstawą wznowienia postępowania może być także orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności aktu normatywnego z Konstytucją, ratyfikowaną umową międzynarodową lub ustawą, jeżeli dotyczy ono tego aktu normatywnego, który stanowił podstawę wydanego orzeczenia.
2. Ogólne określenie zakresu możliwości wznawiania postępowania na tej podstawie wskazuje, że może to mieć miejsce w przypadku zakończenia postępowania każdego rodzaju orzeczeniem - zarówno merytorycznym, jak i formalnym.
3. Wyraźne określenie granic wznawiania postępowania w zakresie każdego z rodzai orzeczeń wynika z art. 399 (por. art. 399 i uwagi do tego przepisu). Wskazanie w art. 399 § 2 przypadków, w których może być wznowione postępowanie zakończone postanowieniem, przez odesłanie do podstawy wznowienia określonej w art. 401 1 , świadczy, że możliwość wznawiania postępowania zakończonego orzeczeniem formalnym, jakim jest postanowienie, została ograniczona tylko do tej podstawy.
4. Dopuszczalność wznowienia postępowania z powodu wydania orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającego niezgodność aktu normatywnego z Konstytucją, ratyfikowaną umową międzynarodową lub ustawą została ograniczona tylko do przypadków, w których:
1) wydanie tego orzeczenia było rezultatem zastosowania konkretnego aktu normatywnego,
2) akt normatywny, będący podstawą wydania tego orzeczenia, został później za taki uznany przez Trybunał Konstytucyjny.
5. Pozbawienie mocy obowiązującej aktu normatywnego następuje orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego stwierdzającym niezgodność tego aktu z Konstytucją, ratyfikowaną umową międzynarodową lub ustawą (art. 70 ust. 1 ustawy z 1 sierpnia 1997 r. o Trybunale Konstytucyjnym - jedn. tekst: Dz. U. z 2001 r. Nr 14, poz. 147).
6. Utrata mocy obowiązującej następuje w dniu ogłoszenia orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego albo w terminie w tym orzeczeniu wskazanym (art. 71 ust. 2 powołanej ustawy; por. także Z.C. Czeszejko-Sochacki: Wznowienie postępowania jako skutek pośredni orzeczeń Trybunału Kostytucyjnego, s. 14 i n.).
Komentarz Maria Jędrzejewska-LexPolonika do Dz.U.1964.43.296(U) Kodeks Postępowania Cywilnego

. Postanowienie jest, obok wyroku i nakazu zapłaty, trzecią postacią orzeczenia sądowego. Jest ono formą mniej solenną, przeznaczoną do rozstrzygania kwestii dotyczących samego postępowania oraz wszelkich zagadnień wpadkowych, powstałych w toku postępowania sądowego.
Kodeks postępowania cywilnego nie zawiera definicji postanowienia, lecz posługuje się negatywnym określeniem - wszelkie orzeczenia, które nie są wyrokami lub nakazami zapłaty, należy wydawać w postaci postanowienia. Sformułowanie to nie jest ścisłe, jeżeli przez pojęcie &#8222;orzeczenie sądowe&#8221; rozumieć wszelkie wypowiedzi, w których sąd podejmuje określone decyzje procesowe. Określenie zawarte w art. 354 należałoby wtedy rozumieć w ten sposób, że jeżeli sąd nie wydaje wyroku lub innej decyzji, dla której kodeks przewiduje określoną formę, wydaje orzeczenie w postaci postanowienia. Tak np. kodeks postępowania cywilnego i ustawa o Sądzie Najwyższym z 23 listopada 2002 r. (Dz. U. Nr 240, poz. 2052) przewidują szczególny rodzaj orzeczeń-uchwały, które wydaje tylko Sąd Najwyższy (por. art. 390 § 2, art. 39314 § 2; por. też np.art. 61-62 ustawy o Sądzie Najwyższym); przewodniczący wydaje zaś zarządzenia (por. np. art. 130 § 4)

Art. 354 wprowadza zatem domniemanie, że jeżeli kodeks nie przewiduje potrzeby wydania wyroku lub nie wskazuje wyraźnie na inną formę wypowiedzi sądu, to domniemywać należy, iż właściwą postacią orzeczenia sądu jest postanowienie.
W postępowaniu nieprocesowym sąd wszelkie orzeczenia wydaje w postaci postanowień. Wśród nich należy jednak odróżnić postanowienia orzekające co do istoty sprawy oraz inne postanowienia (por. uwagi do art. 518). Postanowienia co do istoty sprawy treścią i skutkami w zasadzie zrównane są z wyrokami w procesie (do tych postanowień należy więc odpowiednio stosować przepisy o wyrokach, jeżeli przepisy szczególne nie stanowią inaczej). Do drugiej zaś grupy postanowień wydawanych w postępowaniu nieprocesowym, a odpowiadających swą treścią i skutkami postanowieniom wydawanym w procesie, należy stosować odpowiednio art. 354 i nast., jeżeli nie stanowią inaczej przepisy szczególne obowiązujące w poszczególnych rodzajach spraw rozpoznawanych w postępowaniu nieprocesowym.




Teraz po ludzku:

Jeśli sąd się upiera że skargę można wnieść tylko i wyłącznie na postępowanie zakończone wyrokiem, to w związku z art. 354 k.p.c. w postępowaniach w których kodeks nie przewiduje wyroku (dotyczy to min. postępowania egzekucyjnego) , to domniemywać należy że właściwa postacią orzeczenia jest postanowienie. Tutaj wkracza art. 399 & 2 k.p.c. który mówi, że na podstawie określonej w art. 401 (1) k.p.c. (czyli paragrafu z którego my składamy skargę bo coś tam okazało się niekonstytucyjne) postępowanie może być wznowione również w razie zakończenia go postanowieniem a nie tylko wyrokiem jak sobie to umyślił sąd w Będzinie.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
17 cze 2011 - 12:48:40
Schoppenko-przepraszam ,nie chciałam Cię zdenerwować ,przecież wiesz ,że ja wiem ile Ty masz pracy,jaki natłok pism.Wcale nie chcę odpowiedzi natychmiast(choć powiem szczerze bardzo mnie to dręczy i stanowi zagadkę) ,dlaczego jedno BTE zaskarżenie przechodzi ,a inne nie, też BTE.Nawet już myślę ,że to prawdopodobnie zależy od widzimisie Sędziego.Czytam te paragrafy na,ktore sie powołują,Twoje wyjaśnienie i jeszcze bardziej tonę w tym wszystkim.Widocznie jestem za cienki Bolek na te wszystkie prawnicze wyjaśnienia.Przydałby się jakiś kurs z prawa i kpc.
Pomęczę sie trochę i spróbuję sama na podstawie Twoich wyjaśnień coś napisać jakieś odwołanie od wyroku odrzucającego skargę.Zacznę od slownika ,ktory tłumaczy wyrażenia używane przez prawników na (nasze) język polski .
Jeszcze raz sorry-wybacz.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
17 cze 2011 - 14:01:18
A broń Cie Boże sama pisać. Widzisz jakie to pokomplikowane, więc popełnisz jakiś błąd i będzie po sprawie. Napisze w wolnej chwili, mamy na to 7 dni i na takie postanowienie nie pisze się odwołania tylko zażalenie na postanowienie sądu.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
17 cze 2011 - 22:26:06
Sad zwolnił mnie od kosztów sadowych od wniesionej skargi.
Dziesiaj otrzymałam postanowienie oddalajace wniosek o zabezpieczenie powództwa przez zawieszenie postepowania egzekucyjnego, ponieważ nie uprawdopodobniłam interesu prawnego w udzieleniu zabezpieczenia.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
18 cze 2011 - 10:41:17
Lwico, napiszę Ci to zażalenie, już połowę mam, ale dostaniesz je we wtorek wieczorem, bo jadę na pogrzeb i jeszcze sprawy rodzinne się pokomplikowały, więc będę przez jakiś czas nieobecna. Moje ostatnie rozdrażnienie wynikało nie tylko z przemęczenia ale i też kłopotów rodzinnych, które na mnie spadły jak grom z jasnego nieba. Pilnujcie porad na forum, bo co niektórzy znowu radzą odwrotnie jak prawo nakazuje :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
18 cze 2011 - 10:49:51
Tęcza, super bo masz pewność że przyjęli skargę bez szemrania (zdecydowana większość skarg jest przyjmowana a zwłaszcza te w dużych sądach w małych sędziowie są mądrzejsi od Pana Boga i kombinują). Co do zabezpieczenie powództwa to masz Pana Romana pod bokiem, pytaj się co robić :) Pozdrawiam.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
18 cze 2011 - 16:32:11
W sprawie nakazu zapłaty referendarz oddalił mój wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych.Jestem niewiarygodna bo na żywność pozostaje mi 70zł a to dla niego jest nerealne i wskazuje, że mam inne dochody. Poza tym trwonię pieniądze na ubezpieczenie na życie wraz z Nw, które jest dobrowolne.
Czyli jednym słowem jestem niegospodarna i mam przewrócone w głowie. ha ha
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
19 cze 2011 - 00:41:52
tecza Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> W sprawie nakazu zapłaty referendarz oddalił mój
> wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych.Jestem
> niewiarygodna bo na żywność pozostaje mi 70zł a to
> dla niego jest nerealne i wskazuje, że mam inne
> dochody. Poza tym trwonię pieniądze na
> ubezpieczenie na życie wraz z Nw, które jest
> dobrowolne.
> Czyli jednym słowem jestem niegospodarna i mam
> przewrócone w głowie. ha ha
Teczo ja mam taką samą sytuację i też trafia mnie szlag, aż straciłam chwilowo głos. Ta niemoc jest okrutna. Dobrze, że mamy Pana Romana, który potrafi podnieść na duchu. Prawda?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
25 cze 2011 - 09:45:23
tecza Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> W sprawie nakazu zapłaty referendarz oddalił mój
> wniosek o zwolnienie od kosztów sądowych.Jestem
> niewiarygodna bo na żywność pozostaje mi 70zł a to
> dla niego jest nerealne i wskazuje, że mam inne
> dochody. Poza tym trwonię pieniądze na
> ubezpieczenie na życie wraz z Nw, które jest
> dobrowolne.
> Czyli jednym słowem jestem niegospodarna i mam
> przewrócone w głowie. ha ha


mi sąd również odrzucił wniosek.napisał,że skoro wiedziałam,że bede składała skargę to mogła się finansow przygotować np.podjąć prace dorywczą.
odrzucił też wniosek o zabezpieczenie przed egzekucją.

i w sumie to nie wiem co dalej z tym robić???
koszty mogę zapłacić bo podjęłam prace więc mój formularz o stanie majatkowym jest nieaktualny.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
19 cze 2011 - 01:16:29
Nie chce mi się wierzyć,że sąd nie może zwolnić od kosztów sądowych.!!!!!
Każdy placi podatki i ma prawo do tego,by w sytuacjach trudnych- koszty ponosiło
Państwo. Tylko sądy przyzwyczaiły się do tego,że są 'wyrocznią' i wszystko im wolno.
Skarb Państwa nie zbiednieje,jeśli sąd kogoś zwolni z kosztów sądowych.
To nie jest żadna łaska - jeśli ktoś nie może zaplacić kosztów sądowych,to sąd musi
się przychylić do zwolnienia z tych kosztów. Co za debile o tym decydują!!!!!
To my ,z naszych podatków utrzymujemy instytucje państwowe- o tym powinni wiedzieć ci,co decydują o tym,czy kogoś zwolnić z kosztów,czy też nie.Płacimy my-społeczeństwo i dlatego mamy prawo wymagać 'tego,czy tamtego".
@ tęcza, @jolcia1143- pisałabym raz jeszcze o zwolnienie z kosztów.
Ubezpieczenie pewnie trwa od lat....żadne to trwonienie pieniędzy.No,ale jeśli
"debil" tak muyśli,to trzeba mu to wyjaśnić-że jest ciągłość ubezpieczenia i musi
być nadal,by tego nie stracić.Wiecie co,naprawdę nasz kraj "schodzi na psy".
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
19 cze 2011 - 16:58:08
Morski oczywiście, że napiszę i zapytam jaka jest wiarygodność sądu, który doprowadził do tragicznej sytuacji w jakiej sie znajduję?
Trzeba pisać skargę na postanowienie referendarza, który nie wie jak społeczeństwo w tym kraju żyje. Napisał jeszcze, że powinnam sobie oszczędzić aby mieć na opłacenie kosztów nakazu.
Zyć nie mam za co a mam oszcz edzać na opłaty sądowe i do tego jeszcze mam być jasnowidzem i przewidzieć, że takowy będzie skierowany do mnie.
pozdrawiam
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
19 cze 2011 - 21:33:03
Szoppenko w czasie 7 dni, ktore mamy na złożenie skargi lub zażalenia "dostanie" się do Pana Romana najczęściej graniczy z cudem.Ludzie przyjeżdzają z odległych części kraju i p. Roman często wyjeżdża w odległe rejony, oczywiście w trudnych sprawach ludzi zadłużonych.Trzeba spojrzeć w dokumenty aby zanależć rozwiązanie w problematycznych sprawach.
serdecznie pozdrawiam
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
22 cze 2011 - 02:48:10
Dawno nie pisalam, bo ostatnimi laty nie dość, że muszę rehabilitować się - moja rekonwalescencja nadal trwa, to walczyć z niesprawiedliwością w moim sądzie /nie tylko zresztą/. Ale nadal mam wolę walki o swoje sprawy. Jest to możliwe tylko i wyłącznie z bezinteresowną pomocą Pana Romana i Schoppenki. Tęczo nie denerwuj się, mówię to choć mnie też szlag trafia, ale komuś lepiej radzić. A radzę Ci jedno nie kombinuj sama, bo możesz sobie zaszkodzić. Pozdrawiam wszystkich.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
23 cze 2011 - 21:12:34
witajcie
czy dla nakazu zapłaty z dnia 19.05.2009 należy zastosować wzór skargi dla nakazów przedawnionych czy dla nieprzedawnionych?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
23 cze 2011 - 22:16:03
czy mogę napisac skargę na prawomocny nakaz zapłaty z dn 10-01-2010,kluzulę Prokura otrzymała w kwietniu tego roku
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
24 cze 2011 - 19:20:31
schoppenko

czy dla nakazu zapłaty z dnia 19.05.2009 należy zastosować wzór skargi dla nakazów przedawnionych czy dla nieprzedawnionych?

Grażyna, Szczecin
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
24 cze 2011 - 21:50:14
@grazynagrazyna1
tutaj masz odpowiedź
[www.sklepowicz.pl]
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
25 cze 2011 - 12:56:39
grazynagrazyna1 , przedawnione to te ktore są starsze niż 5 lat a skoro ty masz wyrok z 2009r to chyba jasne że nie przedawnione.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
29 cze 2011 - 16:33:46
Proszę o pomoc w wypełnieniu skargi w sprawie BTE. 1) Kto jest skarżącym,ja sama czy razem z mężem, czy ja i mąż osobno? 2) Co to jest WPS i jaką kwotę wpisać? 3) w tytule wykonawczym są dwie różne daty: BTE z klauzulą wykonalności nadaną przez SR z dnia 23-03-2010 rok, sygn. akt BTE nr 699000008310 z klauzulą wykonalności z dnia 30-03-2010r., oraz postanowienie SR z dnia 30-03-2010r.,sygn.akt I Co 474/10 zaopatrzoną w klauzulę wykonalności z dnia 30-03-2010r. -ktory numer sygn. i jaką datę mam wpisać w skardze? 4) Co wpisać na końcu pierwszego zdania "..zakończonej nadaniem klauzuli ....., w sprawie...???"
Za pomoc dziękuję i pozdrawiam
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
29 cze 2011 - 16:46:48
i jeszcze jedno pytanie? Gdzie znależć formularz oświadczenia o stanie majątkowym i dochodach?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
29 cze 2011 - 19:20:39
@basiab-formlarz znajdziesz na naszej stronie [ruchspolecznyposzkodowanych.blogspot.com]
WPS to jest Wartość (wysokość przedmiotu sporu)
Tyle Ci mogę podpowiedzieć.
Jeżeli chodzi o sygnaturę i datę ,oraz to co należy wpisać - to nie chcę wprowadzać w błąd .Poczekaj cierpliwie Ktoś mądrzejszy z pewnością udzieli Ci informacji.
Pozdrawiam serdecznie
Schoppenka jest przytłoczona pismami,ale możesz liczyć na to ,że się odezwie.
Możesz też zadzwonić w sensownej porze na nr telefonu podany na [ruchspolecznyposzkodowanych.blogspot.com]
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
29 cze 2011 - 20:46:22
Jestem rzeczywiście zawalona po sufit, ale jeśli wyślesz mi zawiadomienie komornika o wszczęciu egzekucji skanem na adres ruch.spoleczny.poszkodowanych@wp.pl to napisze ci skargę a na ten sam wzór będziesz mogła napisać sobie inne. Tyle mogę na chwilę obecną.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
30 cze 2011 - 01:31:44
Serdecznie dziękuję za pomoc lwicy i schoppence. Zawiadomienie komornika wysłałam e-mailem.
Pozdrawiam
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 lip 2011 - 10:08:33
Schoppenko i Typku,czy moge prosic o radę?
Chodzi o wyrok w postępowaniu upominawczym sprzed roku.Wydany wobec rolnika,który ustanowił na swojej nieruchomości hipotekę umowną,jako zabezpieczenie kredytu udzielonego innej osobie na działalność gospodarczą.Wyrok Trybunału dotyczy konsumentów,a rolnik może nie być za takiego uważany no i ten kredyt na działalność gospodarczą.Nie sądzę, że nasz sąd zachowa się tak jak toruński i wyśle zapytanie do TK dotyczące nadania mocy dokumentu urzędowego wyciągom z ksiąg rachunkowych banku wobec niekonsumentów.Czy sądzicie,że warto składać skargę,bo 5 lipiec się zbliża?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 lip 2011 - 10:11:21
Moim zdaniem warto. Bo jaka jest różnica między konsumentem a rolnikiem czy przedsiębiorcą ? Dlaczego w przypadku konsumentów wyciągi z ksiąg bankowych nie są dokumentem urzędowym a w przypadku podmiotu już są ? Walka prawdopodobnie będzie trudna i długa ale nie niemożliwa, prawdopodobnie oprze się na Sądzie najwyższym, ale moim zdaniem zawsze warto bić się o swoje.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 lip 2011 - 15:38:13
Schoppenko,czy dokładnie przepisać wszystko ze wzoru skargi,czy jednak nie zamieszczać fragmentu
"ponadto w toczącym się postępowaniu cywilnym bank podjął czynności wobec uczestnika postępowania, któremu przysługuje przymiot bycia konsumentem (strony postępowania łączyła umowa konsumencka ......... (opisać jaka)"
Cały czas myślałam o skardze w stosunku do postępowań nakazowych i BTE i dopiero teraz pochyliłam się nad tym,co napisałas dla Lwicy,że skarga o wznowienie może dotyczyć postępowania zakończonego wyrokiem(art.399 kpc).
Sąd nie rozpoznał sprawy w post.upominawczym,jak wnioskował bank,tylko zarządzil rozprawę i wezwał dłużnika(tego samego co w moim poprzednim poście,tylko co do innej nieruchomości).Hipoteka była ustanowiona na podst.art.95 Pr.Bank.W dniu rozprawy dłużnik nie stawił się z powodu pogrzebu Teściowej,o czym wcześniej powiadomił sąd i przedstawił stosowne dokumenty.O ustanawianiu pełnomocnika nikt nie pomyslał.Sąd nie odroczył rozprawy i wydał wyrok.Obciążył kosztami w wys.2500zł,a nie 625zł jak przy nakazowym.No cóż,sąd chciał dobrze,tylko mu nie wyszło.
Czy na taki wyrok też można napisać skargę w związku z wyrokiem TK?
Przepraszam,że w tak gorącym okresie pytam.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 lip 2011 - 15:48:44
Oczywiście że można a nawet trzeba :)

Skargę przepisujesz bez ŻADNYCH zmian !!! Każda zmiana lub modyfikacja w treści pozwu może skutkować jego oddaleniem a ja nawet nie będę miała podstawy do napisania ewentualnego zażalenia.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 lip 2011 - 13:47:30
Kochani mam pytanie .Dzisiaj był asesor komornika i poinformował mnie (a właściwie męża),o tym ,ze Polbank wszczął z tytułu karty jakieś kroki.Chciał wyjaśnień ,zeby mąz zgłosił sie do nich w ciągu 7 dni,wypytywał o mieszkanie(jest własnościa męża).
Jest taka sprawa mąż nie dostał żadnej informacji listem poleconym o zajęciu komorniczym,ani o BTE itp.
W zwiazku z powyższym to nie zostało przez niego zaskarżone.
Dzisiaj jest już 6.07.-rozumiem ,ze mozna zaskarżać BTE w ciągu 7 dni.Tylko jak zaskarżać jak nie ma sie oficjalnego pisma o nadaniu BTE.Czy komornik jest zobowiązany do okazania BTE ???.Czy trzeba iść do sądu i żądać okazania na jakiej podstawie wszczyna sie egzekucję???
Co robić poradźcie.
Czy komornik może tak przyjeżdżac do mieszkania ,bez uprzedniego zawiadomienia pismem oficjalnym o nadaniu BTE.
Jeżeli nie ma mąż takich informacji to nie może zaskarzyc BTE.
Pozdrawiam
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 lip 2011 - 14:04:34
Jeszcze jedno małe pytanie ,czy teraz po 5 lipca można zaskarżać BTE??
Za odpowiedź dziękuję.
Pozdrawiam wszystkich zadłużonych po uszy.
Dzisiaj mam zły dzień i chandrę
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
10 lip 2011 - 21:45:56
Warszawa 15.07. 2011r


SĄD REJONOWY DLA WARSZAWY ŚRÓDMIEŚCIA
WYDZIAŁ I CYWILNY
ul. Mądra 1
00-000 Warszawa


Powód: Bank BPH S.A. w Krakowie, Al. Pokoju 1, 31-548 Kraków

Pozwany-skarżący: Andrzej Nowak, ul. Wojska Polskiego 1/23, 00 &#8211; 000 Warszawa


Sygn. akt I Co 1122/11

Wartość przedmiotu sporu: 14.200,95 zł
(czternaście tysięcy dwieście złotych dziewięćdziesiąt pięć groszy)


WNIOSEK
O ZABEZPIECZENIE PODWÓDZTWA POPRZEZ
ZAWIESZENIE POSTĘPOWANIA EGZEKUCYJNEGO


W imieniu własnym wnoszę o udzielenie zabezpieczenia powództwa poprzez zawieszenie postępowania egzekucyjnego toczącego się pod sygnaturą akt KM 40/10 przed Komornikiem Sądowym przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia, Krzysztofem Grzegorzewskim, Kancelaria Komornicza przy ul. Nowowiejskiej 11, w Warszawie
00-000.

Uzasadnienie:

W dniu 15.07.2011 roku imieniem własnym na zasadzie art. 401&#185; k.p.c. , w oparciu o Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 15 marca 2011 roku sygn. akt P 7/09 (Dz. U. z dnia 5 kwietnia 2011 roku) wniosłem Skargę o wznowienie postępowania zakończonego wydaniem nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym Postanowieniem Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia Wydział I Cywilny z dnia 15 czerwca 2007 roku w sprawie Sygn. I Nc 235/07.

Postępowanie egzekucyjne wytoczone przed komornikiem na podstawie Postanowienia Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia Wydział I Cywilny z dnia 15 czerwca 2007 roku w sprawie Sygn. I Nc 235/07 trwa od lutego 2008 roku

-dowód: załączniki 1/kserokopia Zajęcia wynagrodzenia za pracę przez Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia, Kancelaria Komornicza przy ul. Nowowiejskiej 11, 00-000 Warszawa, KM 40/10 z dnia 20.06.2008 roku

-dowód: załącznik 2/kserokopia informacji o stanie zaległości w sprawie egzekucyjnej KM 40/10 z dnia 01.01.2011 roku z tej samej kancelarii.

W załączeniu przesyłam także wypełniony formularz oświadczenia o stanie majątkowym i dochodach.

Wnoszę o zabezpieczenie powództwa poprzez zawieszenie postępowania egzekucyjnego do czasu rozpatrzenia przez Sąd Skargi o wznowienie postępowania, albowiem kontynuowanie czynności egzekucyjnych spowoduje, że poniosę niepowetowaną stratę w postaci utraty nienależnych powodowi środków finansowych oraz stratę zajętych w drodze egzekucji ruchomości, stanowiących dorobek mojego życia. Wniosek swój dodatkowo uzasadniam tym, że jeżeli roszczenie objęte tytułem wykonawczym będzie nadal egzekwowane, to spowoduje to konieczność wnoszenia kolejnego powództwa i ponownego angażowania wymiaru sprawiedliwości celem wyegzekwowania bezprawnie ściągniętych kwot, a zatem poważnie utrudni osiągnięcie celu postępowania w sprawie.

W tym stanie sprawy wniosek o zabezpieczenie powództwa jest konieczny
i uzasadniony.


Załącznik:
-kserokopia zawiadomienia o wszczęciu egzekucji.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
10 lip 2011 - 22:28:18
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 15:58 przez camion.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
10 lip 2011 - 22:28:54
Schoppenko w jakim terminie składa się powyższy wniosek.Skarga na BTE jest już w sądzie jeszcze nie ma na tę skargę odpowiedzi,a zajęcie z polbanku było w marcu.Czy składać taki wniosek do sądu teraz i czy w 3 egz.,czy 1 egz. sąd przesyła do komornika???
Czy nie jest za późno ???
Pozdrawiam serdecznie.
Dziękuję.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
10 lip 2011 - 22:36:21
Jeśli nie pisaliśmy w skardze od razu wniosku o zabezpieczenie powództwa, to można to zrobić teraz jeśli się zna sygnaturę akt skargi (czyli tą co nadał obecnie sąd). Tutaj nie ma terminu, jeśli sprawa jest jeszcze nie rozpoznana to można składać taki wniosek w każdym czasie.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
10 lip 2011 - 23:25:07
W każdej skardze jest napisane o zabezpieczeniu powództwa poprzez zawieszenie egzekucji.
Rozumiem ,że nie ma potrzeby pisać powtórnie oddzielnego pisma,tylko czekać na rozwój sprawy.Jeżeli skarga zostanie przyjęta to sąd powiadamia komornika o tym ,że ma zawiesić egzekucję ,
Czy dobrze myślę???
Pozdrawiam i Życzę Dobrej Nocy.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
12 lip 2011 - 00:17:09
Wyciąg z księgi rachunkowej funduszu sekurytyzacyjnego nie ma mocy dokumentu urzędowego w procesach cywilnych - orzekł w poniedziałek Trybunał Konstytucyjny.

[prawo.gazetaprawna.pl]
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
12 lip 2011 - 08:58:13
Robertxxxx Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Wyciąg z księgi rachunkowej funduszu
> sekurytyzacyjnego nie ma mocy dokumentu urzędowego
> w procesach cywilnych - orzekł w poniedziałek
> Trybunał Konstytucyjny.

Wreszcie!!!!!!! Huuuuura!!!!!!!!! Czekałam na ten werdykt od trzech miesięcy!
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
12 lip 2011 - 10:59:16
Tak dobrych wiadomości od ostatniego czasu to dawno nie było :))

Szkoda że to zaledwie kropelka w morzy złych wiadomości. Ale lepsze to niż nic.

Teraz czekamy na ogłoszenie wyroku w dzienniku ustaw i znowu mamy 3 miesiące na wzruszenie nakazów na rzecz funduszów.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
12 lip 2011 - 11:14:58
Też się cieszę,ale czekam,az jakiś odważny sąd zada TK takie samo pytanie odnośnie niekonsumentów.Sądzie w Toruniu,proszę...
Nas sąd wezwał do usunięcia braków,m.in.wskazania okoliczności stwierdzających zachowanie terminu do wniesienia skargi tj. wejście w życie powołanego orzeczenia TK.Oczywiście braki usuniemy.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
12 lip 2011 - 11:19:04
Oczywista oczywistość, ale Temida jest ślepa, więc nie widzi dat, ani wejścia w życie wyroku TK (5 kwietnia 2011r) ani daty wniesienia skargi. Ja musiałam to wyoślać nawet w zażaleniu, bo któryś z sądu odrzucił skargę ze względu na nieudowodnienie terminu do wniesienia skargi :))

Gdybym miała wypisać wszystkie głupoty, które wypisują sądy aby tylko pozbyć się problemu, to bym musiała pewnie całą noc siedzieć na kompie i to pewnie byłoby mało. Najgorzej jest pisać i udowadniać spraw tak oczywistych że aż boli, bo zawsze jest ryzyko, że się sąd obrazi za wytknięcie oczywistych błędów.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
12 lip 2011 - 11:48:58
P 1/10
Komunikat prasowy po rozprawie dotyczącej mocy prawnej wyciągów z ksiąg rachunkowych funduszu sekurytyzacyjnego.

Nadanie mocy prawnej wyciągom z ksiąg rachunkowych funduszu sekurytyzacyjnego jest niezgodne z konstytucją.

11 lipca 2011 r. o godz. 13.00 Trybunał Konstytucyjny rozpoznał pytanie prawne Sądu rejonowego w Toruniu Wydział I Cywilny dotyczące mocy prawnej wyciągów z ksiąg rachunkowych funduszu sekurytyzacyjnego.

Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 194 ustawy dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych w części, w jakiej nadaje moc prawną dokumentu urzędowego księgom rachunkowym i wyciągom z ksiąg rachunkowych funduszu sekurytyzacyjnego w postępowaniu cywilnym prowadzonym wobec konsumenta, jest niezgodny z art. 2, art. 32 ust. 1 zdanie pierwsze i art. 76 konstytucji oraz nie jest niezgodny z art. 20 konstytucji.

Trybunał Konstytucyjny oceniał część przepisu ustawy o funduszach inwestycyjnych, która nadaje księgom rachunkowym funduszu sekurytyzacyjnego oraz wyciągom z tych ksiąg moc prawną dokumentu urzędowego w postępowaniu cywilnym prowadzonym wobec konsumenta. Co do zasady moc prawna dokumentów urzędowych jest związana z wykonywaniem zadań publicznych, a nie działalnością podmiotów prywatnych jakimi są specjalistyczne fundusze inwestycyjne. Zdaniem sądu pytającego powyższy przepis powoduje zasadnicze umocnienie pozycji procesowej funduszu sekurytyzacyjnego w postępowaniu cywilnym wobec konsumenta. Znaczenie art. 194 ustawy o funduszach inwestycyjnych polega na zmianie reguł dowodowych w postępowaniu cywilnym. Konsument, pozwany przez fundusz sekurytyzacyjny, który kwestionuje istnienie albo wysokość zobowiązania musi wykazać, że nie jest dłużnikiem z tytułu zobowiązań nabytych przez fundusz sekurytyzacyjny i ujętych w jego księgach rachunkowych.

Fundusze sekurytyzacyjne stanowią wyspecjalizowany rodzaj instytucji rynku kapitałowego, emitują certyfikaty inwestycyjne w celu uzyskania środków finansowych na nabywanie wierzytelności m.in. od przedsiębiorców (w tym również banków) oraz jednostek samorządu terytorialnego i ich związków, a także ich egzekwowanie. Konsekwencją tego przywileju jest pogorszenie sytuacji procesowej dłużnika, który musi bronić się przed powództwem podmiotu wobec którego nie zaciągał zobowiązania. Gdyby wierzytelność nie została zbyta na rzecz funduszu, pierwotny wierzyciel występując z powództwem przeciwko dłużnikowi nie mógłby korzystać ze specjalnych uprawnień procesowych. Analogiczny przywilej nadający moc prawną dokumentu urzędowego księgom rachunkowym banków i wyciągom z tych ksiąg wobec konsumentów został przez Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 15 marca 2011 r. w sprawie P 7/09 uznany za niezgodny z konstytucją.

Biorąc pod uwagę cechy charakterystyczne funduszu sekurytyzacyjnego Trybunał stwierdził brak konstytucyjnie wartościowych argumentów uzasadniających utrzymywanie zakwestionowanego w niniejszej sprawie przywileju procesowego. Uprzywilejowanie ksiąg rachunkowych funduszy sekurytyzacyjnych i wyciągów z tych ksiąg w postępowaniu cywilnym prowadzi do naruszenia zarówno zasady równości stron w procesie cywilnym, jak i zasady sprawiedliwości społecznej wyrażonej w art. 2 konstytucji. Jest to rozwiązanie sprzeczne z konstytucyjną zasadą polityki państwa wynikającą z art. 76 konstytucji - zasadą ochrony praw konsumentów. Przywilej funduszu sekurytyzacyjnego powoduje bowiem umocnienie istniejącej z natury rzeczy przewagi wyspecjalizowanego podmiotu rynku kapitałowego wobec konsumenta.

Ze względu na zakres pytania prawnego ograniczony do oceny zastosowania przywileju procesowego funduszu wobec konsumentów Trybunał Konstytucyjny uznał, że art. 20 konstytucji wyrażający zasadę społecznej gospodarki rynkowej nie stanowi adekwatnego wzorca kontroli w niniejszej sprawie.

Zdaniem Trybunału stan rozwoju rynku kapitałowego oraz brak konstytucyjnego uzasadnienia dla utrzymywania procesowego uprzywilejowania wyspecjalizowanych podmiotów finansowych wskazuje na potrzebę dokonania przez ustawodawcę odpowiednich całościowych zmian w prawie regulującym powyższą materię.

Rozprawie przewodniczył sędzia TK Zbigniew Cieślak, sprawozdawcą była sędzia TK Maria Gintowt-Jankowicz.

Wyrok jest ostateczny, a jego sentencja podlega ogłoszeniu w Dzienniku Ustaw.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
12 lip 2011 - 13:27:09
Uprzejmie donoszę - 2 zażalenie na odrzucenie skargi(napisane przez Schoppenkę) przyjęte.Należy uzupełnić braki formalne tzn. wnieść opłatę i 2 odpisy zażalenia.
Sprawy ewoluują nabierają tempa,częstotliwość moich wizyt w gmachu Temidy rośnie.
To chyba dobrze.
Życze innym aby ich sprawy tak ewoluowały.
Schoppenko Tobie życzę (żeby ten ser pleśniowy musieli przełknąć).
Twoja praca nie idzie na marne.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
12 lip 2011 - 20:50:42
Lwiczko super,małymi kroczkami do przodu,oby tak dalej cieszę się razem z Tobą.


Schoppenko moja mała blondyneczko Ty wiesz na czym kark nosić-jesteś twrdym przeciwnikiem tych złych dusz,jakimi są banki.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
12 lip 2011 - 21:37:36
W marcu dzięki pomocy Typka Niepokornego złożyłam pozew o pozbawienie wykonalności tytułu egzekucyjnego uzyskanego przez Vindexusa. Sąd zawiesił egzekucję, ale sprawy roztrzygającej jeszcze nie było. Co dalej z tą sprawą będzie biorąc pod uwagę wyrok TK z 11 lipca o funduszach sekurytyzacyjnych. Czy Waszym zdaniem w tej sytuacji mam napisać skargę wg wzoru na stronie Pana Sklepowicza; czy już pisać, czy zaczekać, jak się uprawomocni?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
12 lip 2011 - 21:50:06
Ja nie widzę potrzeby składania skargi, skoro postępowanie się właśnie toczy. Możesz podnieść argumenty z wyroku TK (ale dopiero po ukazaniu się w dzienniku ustaw) w piśmie procesowym, zanim zakończy się postępowanie.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
12 lip 2011 - 22:39:41
Opiszę Wam jedną sprawę, która mnie zdołowała dzisiaj że się nie mogę pozbierać.

Jakiś czas temu otrzymałam pocztą cały stos dokumentów z prośbą o pomoc. Ponieważ był to czas składania skarg konstytucyjnych, napisałam dla tej rodziny kilkanaście skarg o wznowienie postępowania, to było w maju. Napisane skargi wysłałam mejlem na podany adres mejlowy. Dzisiaj otrzymałam mejla z pytaniem w ilu egzemplarzach mają wysłać do sądu te skargi i ile to będzie kosztowało (koszta sądowe). W odpowiedzi ze zdziwieniem zapytałam, czy oni jeszcze nie wysłali tych skarg do sądu i otrzymałam pozytywną odpowiedź. Byłam w szoku bo nie wiedziałam na co Ci ludzie czekali. Napisali mi, że nie mogli się ze mną skontaktować, że nawet dzwonili z prośbą o kontakt do Pana Romana i zostali ponoć potraktowani jak intruzi bo Pan Roman był wówczas na koncercie a odpowiedział im, że ja wyjechałam z dziećmi (to był długi weekend na Boże Ciało).

No to się wkurzyłam, bo człowiek się stara, pisze pisma, przejmuje się a zainteresowani nie raczą się skontaktować przez prawie półtorej miesiąca a jak już dzwonią to w dzień wolny od pracy i jeszcze mają pretensję, że się ze skargą spóźnili. Odpisałam im, że to nie jest moja wina, że zwlekali z kontaktem, ja cokolwiek robię dla poszkodowanych, robię bezpłatnie, kosztem swojej rodziny, adwokat za napisanie jednej takie skargi bierze co najmniej 50 zł. Tłumaczę, że są też poszkodowani, którym tak bardzo zależy na mojej pomocy, że potrafią siedzieć po kilka godzin w kafejce internetowej i czekać aż im pismo napisze, dzwonią co najmniej raz w tygodniu, żeby się upewnić o postępie ich sprawy a tu znaleźli się tacy, co to sami zwlekali i czekali nie wiadomo na co i jeszcze pretensje mają. W odpowiedzi dostałam takiego mejla:

"Dziękuję za pomoc a jeżeli kazda z osób jak my ma byc w ten sposób traktowana przez Pania i Pana Sklepowicza i mamy byc dozgonnie wdzięczni za pomoc to życze temu ruchowi powodzenia nikt Pani nie zmuszał do tego żeby pomagac innym .Sama Pani podjęła taką decyzje więc do kogo ma Pani pretensje.Trzeba było sie niedecydować na pomaganie miałaby Pani czas dla rodziny.To mamy jeszcze zapłacic papier i internet Pani.Jeżeli ktoś się na coś decyduje to powinien być świadomy tego co go czeka.Czekam na zwrot dokumentów.Jeżeli wyjde z pułapki zadłużenia za kazdą skarge prześlę Pani 50 zł .Pozdrawiam"


Z czymś takim spotykam się co jakiś czas. Dobija mnie takie coś.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
13 lip 2011 - 01:58:02
Schoppenko, nie przejmuj się burakami. Widocznie są to ludzie, którzy na Twoją pomoc sobie nie zasłużyli. Ty się starasz, poświęcasz swój prywatny czas kosztem rodziny, a oni nie dość, ze olewają sprawę półtorej miesiąca, to jeszcze mają do Ciebie pretensje. Olej ich. I tak, jak napisała Dziśka - miejsce buraków jest na polu albo w cukrowni.

Pozdrawiam :)))

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
12 lip 2011 - 22:55:21
schoppenko przykro mi ,że spotykają Cie takie nawet nie wiem jak to nazwać sytuacje ,bezczelność niektorych ni ema granic a może oni nie potrzebowali pomocy ... zwykłe buractwo ściskam Cie mocno
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
13 lip 2011 - 00:08:12
Schoppenko to ich problem nie Twój. Ty wykonałaś pracę i zaznaczyłaś, że należy zapłacić za papier i internet. Trudno abyś chodziła po ludziach pożyczać pieniadze na ten cel, bo to byłoby nieporozumienie. Pomyśl jak wiele jest ludzi, ktorzy są bardzo wdzięczni za pomoc.
Jednak wnioski wyciagać należy i wystrzegać się popełniania tych samych błędów. Masz jedno życie i szanuj je. Ten mały śliczny chłopczyk potrzebuje Ciebie.
Przesyłam dobre mysli
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
13 lip 2011 - 00:20:17
miejsce burakaów jest na polu albo w cukrowni
wiem,ze to dołuje ale zlej to
są inni ,którym pomagasz i są wdzięczni a słowo dziekuje czasem działa cuda
pamiętaj,ze bezinteresowna pomoc to przywilej
buziam
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
13 lip 2011 - 00:28:57
O przepraszam, Widocznie żle przeczytałam.
"To mamy jeszcze zapłacic papier i internet Pani". Niefortunnie napisałaś.Po dedukcji wychodzi na to, że to wymysł ludków.
I spokojnie jak na wojnie Schoppenko. Nie wkurzaj się tak zaraz.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
13 lip 2011 - 00:19:25
Nigdy o nic nie prosiłam. Nie wiem skąd wzięłaś, że prosiłam o kasę na papier i internet ? Powtarzam, nigdy i nikogo nie prosiłam o pieniądze, wszystko co robię robię bez żadnych opłat od poszkodowanych.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
13 lip 2011 - 00:43:41
schoppenko na ludzką głupotę nie ma lekarstwa, nie warto się tym przejmować. Jeśli ktoś myśli, że wyjdzie z długów bez żadnego wysiłku, albo że ktoś to za niego zrobi to jest w ogromnym błędzie. Każdy by chciał nie ruszając się z fotela aby problemy same się rozwiązały. Trzeba mieć siłę walczyć, ja tą siłę zyskałam dzięki Wam, czytając to forum i dzięki moim bliskim -córce i rodzicom. Dzięki ze jesteście i uświadamiacie :)
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
13 lip 2011 - 07:08:47
Schoppenko jak wyżej napisałam,Twoja ciężka praca nie idzie na marne.
Musisz nabrać do tego dystansu.Trochę egoizmu wskazane.
Są ludzie ,którzy rodzą sie i krzyczą wszem i wobec
(oto jestem ,prowadźcie mnie za rękę,myślcie za mnie,dajcie mi wszystko gotowe,na tacy).
Zero wysiłku.
Wrodzona postawa roszczeniowa.
Rysem charakterystycznym takiej postawy jest totalna bezmyślność i brak empatii.
Pozdrawiam
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
13 lip 2011 - 08:09:35
"Dziękuję za pomoc a jeżeli kazda z osób jak my ma byc w ten sposób traktowana przez Pania i Pana Sklepowicza i mamy byc dozgonnie wdzięczni za pomoc to życze temu ruchowi powodzenia nikt Pani nie zmuszał do tego żeby pomagac innym .Sama Pani podjęła taką decyzje więc do kogo ma Pani pretensje.Trzeba było sie niedecydować na pomaganie miałaby Pani czas dla rodziny.To mamy jeszcze zapłacic papier i internet Pani.Jeżeli ktoś się na coś decyduje to powinien być świadomy tego co go czeka.Czekam na zwrot dokumentów.Jeżeli wyjde z pułapki zadłużenia za kazdą skarge prześlę Pani 50 zł .Pozdrawiam"

Tak samo jak nikt ich nie zmuszał do szukania pomocy.
Mogli tego nie robić - ewentualnie mogli udać się o pomoc do wysokiego urzędu premiera.
Wszak mogli skorzystać z pomocy kancelarii prawnej.
Kto im kazał wpakować wpakować się w pułapkę - mogli tego nie robić, i nie było by konieczne szukanie pomocy.
Jak wyjdę z pułapki to prześlę 50zł.

U prawnika zapłaciłaby z góry grubą kasę na dodatek za przegraną:(

Serduszko to, co sobą reprezentują te osoby to jest typowe bezczelne chamstwo.

Dodam jeszcze, że nawet gdy podejmuję się pomocy nie oznacza, że muszę jej udzielić. Mam pełne prawo stwierdzić po zapoznaniu się z dokumentami, że sprawa mnie przerasta. Takie prawo mają prawnicy, ja też mam prawo, i mogę z niego skorzystać.
Faktem jest, iż jeszcze mi się to nie zdarzyło bo zwykle drążę temat i prowokuję przeciwnika do błędu lub do tego by mnie zignorował.

Osoby te miały w zasięgu wzory, mają komputer, mają jak się zdaje "głowę na karku", dlaczego więc czekają na gotowiznę zamiast uruchomić szare komórki?!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-13 09:29 przez typ niepokorny.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
13 lip 2011 - 09:51:33
@Schoppenka
Zaniedbanie to ich wina. Zawalili sprawę i musieli na kimś wyładować swoje frustracje. Ty wywiązałaś się z CHĘCI i DOBREJ WOLI udzielenia pomocy. Poinstruowałaś ich jak mają postępować. Nie masz sobie nic do zarzucenia. Odpowiedź, którą otrzymałaś wystawia złe świadectwo tym osobom, nie Tobie. I tu po raz kolejny wychodzi jak byk, nagląca potrzeba uruchomienia sieci biur prawnych...
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
13 lip 2011 - 12:11:34
Schoppenko nie zwracaj uwagi na taką niewdzięczność,sama widzisz jaka to mądra osoba miała wszystko podane jak na tacy ,a zawaliła sprawę.Ma teraz pretensję do kogo? jak sobie pościeliła tak się wyśpi.Ciężko było zebrać papiery i wysłać do sądu?Wstydziłaby się.Zawraca głowę ,Ty jej piszesz a ona nie potrafi reszty dopilnować.NIe masz sobie nic do zarzucania.Wiem ,że to boli bo starasz się komuś dopomóc i taką dostajesz zapłatę.Są ludzie podli i nic na to nie poradzisz.Naj latwiej zrzucić winę na kogoś.Tyle osób jest Ci wdzięcznych za rady,za Twoją pomoc i na pewno nie pozwolimy na takie traktowanie Ciebie i innych osób niosących pomoc nam jej potrzebującym.
gia
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
13 lip 2011 - 13:22:54
Schoppenko-robisz wspaniałą robotę i nie zrażaj się kimś takim kto nie ma pojęcia ile trzeba tak naprawdę poświęcić czasu i jaką mieć wiedzę żeby podołać temu wszystkiemu co ty robisz.Jesteśmy z tobą i trzymamy za ciebie kciuki.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
13 lip 2011 - 15:00:22
Schoppenko nie przejmuj się ludzmi,którzy są nie odpowiedzialni.Szkoda tylko Twojego czasu bo mogłaś poświęcić go dla syneczka lub dla innych osób.Niech idą sobie do kogo innego jak słono zapłacą to może wówczas docenią Twoją pracę i poświęcenie.Głowa do góry moja mała blondyneczko.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
13 lip 2011 - 22:06:45
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 16:38 przez camion.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
13 lip 2011 - 22:10:41
Dzięki za słowa otuchy. Ja się tam otrząsnęłam, ale nie mogę pojąć jak można być takim ignorantem we własnej sprawie ? Ja, ja mi zależy a widzę szansę, to bym dobijała się do skutku i wszelkimi sposobami. A już na pewno, nie obwiniałabym nikogo nawet za niepowodzenia, bo przecież nikt nie robi nikomu na złość a że nie pilnuje się własnych spraw to trzeba mieć pretensję tylko i wyłącznie do siebie.


Co do ostatniego wyroku TK, zapraszam do lektury:

[www.ebos.pl]

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
14 lip 2011 - 21:48:53
Kochana Schoppenko! Wogóle się nie przejmuj,bo nie ma kim i czym. Zwykłe chamstwo i buractwo. Ty i oni to jak"rzucanie perły przed wieprze". Sami zawalili sprawę i pewnie nie tę jedną, Ty chciałaś im pomóc, a oni to przespali i się awanturują. Zapomnij Kochana. Zrobiłaś i robisz wspaniałą pracę dla tylu ludzi; tyle wdzięczności do Ciebie płynie z całej Polski.Menda się zawsze znajdzie.Pozdrawiam cieplutko.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
14 lip 2011 - 22:05:24
Kochani, nasza forumowa Ela zapomniała się nam pochwalić że sąd uznał jej skargę i na posiedzeniu niejawnym postanowił o utracie klauzuli wykonalności na nakazie zapłaty :)) Kolejna wygrana, oby tak dalej :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
15 lip 2011 - 07:02:28
Schoppenka,Ela już sie pochwaliła.Taka jestem Dumna z Was Kochani.Tak trzymać.Atamto to olej Skarbie i nie przejmuj sie .Swoją robotę wykonujesz Świetnie.pozdrawiam.Schoppenka,Synek podobny do mamusi.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
15 lip 2011 - 16:50:46
W odpowiedzi na moją skargę otrzymałam postanowienie o oddaleniu wniosku o zwolnienie z opłaty. W uzasadnieniu jest coś takiego "wnioskodawczyni jako osoba, która mogła zaciągać pożyczki i została jej udzielona w świetle prawa jest osobą mająca zdolność finansową. Dodatkowo należy wskazać, iż opłaty 50 zł w sprawie nie spowoduje uszczerbku w utrzymaniu koniecznym skarżącej i na podstawie art. 102 ust. 1 w zw. z art. 118 ustawy o kosztach sądowych w sprawach cywilnych orzedł jak w sentencji postanowienia".
Czy to znaczy, że mam wpłacić 50 zł? nie ma żadnego konta, ani terminu, może otrzymam odzielne wezwanie? W każdym bądź razie moja skarga nie została odrzucona :)
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
15 lip 2011 - 16:56:25
To znaczy że nie zostałaś zwolniona z opłaty sądowej. Masz wpłacić te 50 zł, możesz to zrobić w kasie sądu lub przesyłając na konto (nie czekać na żadne pismo bo można przegapić termin, tylko zadzwonić i poprosić o numer konta lub sprawdzić na stronie internetowej sądu) podając jako tytuł wpłaty sygnaturę akt, którą sąd umieścił na piśmie. Pamiętajcie, że sygnatura w skardze się zmienia, czyli że skarga miała inną sygnaturę a sąd rozpatrując skargę nadaje nową sygnaturę.

Bardzo ważne jest zachowanie potwierdzenie wpłaty. Nasza forumowa Irenka zapłaciła w kasie sądu i nie wzięła dowodu wpłaty i teraz sąd odrzucił jej skargę bo stwierdził że nie została opłacona.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
18 lip 2011 - 18:24:46
Witajcie
Wskutek skargi o wznowienie postępowania (napisała mi najukochańsza schoppenka), otrzymałam dziś pismo z sądu o następującej treści:
&#8222;Sąd Rejonowy (&#8230;) Wydział Egzekucyjny zobowiązuje skarżącą do uzupełnienia w terminie 7 dni od otrzymania zobowiązania braków formalnych wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych poprzez złożenie oświadczenia o stanie rodzinnym, majątkowym, dochodach i źródłach utrzymani na urzędowym formularzu dostępnym w sądzie lub na stronach internetowych MS &#8211; pod rygorem zwrotu wniosku i odrzucenia skargi o wznowienie postępowania&#8221;.
Wartość sporu w tej sprawie wynosi 12.900,00 zł (5%). Będziemy składać ten formularz, chociaż będzie wielki problem, gdyż skarżąca przebywa za granicą.
Ale, czy Sąd słusznie zobowiązuje do uzupełnienia wniosku o zwolnienie od kosztów sądowych &#8211; pod rygorem zwrotu skargi o wznowienie postępowania. Czy ten rygor nie powinien dotyczyć tylko zwrotu wniosku o zwolnienie?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
18 lip 2011 - 19:08:36
To co sąd napisał jest zgodne z tym o co wnosiła skarżąca, czyli o zwolnienie z kosztów sadowych. Trzeba koniecznie wysłać do sądu to oświadczenie majątkowe, dostępne również jako wzór na naszym blogu:

[ruchspolecznyposzkodowanych.blogspot.com]

Co do kosztów opłaty od skargi, to kwota 12.900,00 zł jest ogromna. Teraz widzicie jak to jest w naszym sądownictwie, jeden sąd każe zapłacić 5 % od wartości przedmiotu sporu a inny każe wnieść opłatę od skargi w wysokości od 40-100 zł. Moim zdaniem, skoro wcześniejszy proces już został opłacony przez stronę powodową przy wystąpieniu o nadanie klauzuli wykonalności na BTE lub nakaz zapłaty a my wnosimy tylko o wznowienie postępowania a nie o nowy proces, to powinniśmy płacić tylko opłatę od skargi a nie cały wpis, tak jakby to był nowy proces. Ale w naszych sądach to jest: "wolność Tomku w swoim domku".

Niemniej gratuluje, że sąd przyjął skargę, to już jest wielki sukces. Nie trzeba było żadnych zażaleń, bo w dużych miastach widać są dokształceni sędziowie a odrzucają skargi jedynie w małych pipidówkach.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
19 lip 2011 - 12:08:55
schoppenka Napisał(a): Ale to tylko trochę radości i walczyć musimy dalej.
-------------------------------------------------------
> To co sąd napisał jest zgodne z tym o co wnosiła
> skarżąca, czyli o zwolnienie z kosztów sadowych.
> Trzeba koniecznie wysłać do sądu to oświadczenie
> majątkowe, dostępne również jako wzór na naszym
> blogu:
>
> [ruchspolecznyposzkodowanych.blogspot.com]
>
> Co do kosztów opłaty od skargi, to kwota 12.900,00
> zł jest ogromna. Teraz widzicie jak to jest w
> naszym sądownictwie, jeden sąd każe zapłacić 5 %
> od wartości przedmiotu sporu a inny każe wnieść
> opłatę od skargi w wysokości od 40-100 zł. Moim
> zdaniem, skoro wcześniejszy proces już został
> opłacony przez stronę powodową przy wystąpieniu o
> nadanie klauzuli wykonalności na BTE lub nakaz
> zapłaty a my wnosimy tylko o wznowienie
> postępowania a nie o nowy proces, to powinniśmy
> płacić tylko opłatę od skargi a nie cały wpis, tak
> jakby to był nowy proces. Ale w naszych sądach to
> jest: "wolność Tomku w swoim domku".
>
> Niemniej gratuluje, że sąd przyjął skargę, to już
> jest wielki sukces. Nie trzeba było żadnych
> zażaleń, bo w dużych miastach widać są
> dokształceni sędziowie a odrzucają skargi jedynie
> w małych pipidówkach.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
15 lip 2011 - 17:59:05
Dzięki Schoppenko, zapłacę w poniedziałek, a z nr konta poradzę sobie
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
19 lip 2011 - 10:34:58
Witam,
na czym opieracie skargi o wznowienie postępowania w sprawach zakończonych nakazami zapłaty wydanymi w postępowaniu nakazowym w oparciu o wyciąg z ksiąg rachunkowych funduszu? Przecież nakazy wydawane są na podstawie art. 485 § 3 kpc a nie na podstawie art. 485 § 1 pkt 1 kpc.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
19 lip 2011 - 16:04:28
Patronas Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam,
> na czym opieracie skargi o wznowienie postępowania
> w sprawach zakończonych nakazami zapłaty wydanymi
> w postępowaniu nakazowym w oparciu o wyciąg z
> ksiąg rachunkowych funduszu? Przecież nakazy
> wydawane są na podstawie art. 485 § 3 kpc a nie na
> podstawie art. 485 § 1 pkt 1 kpc.

A jakie to ma znaczenie w świetle kolejnego wyroku TK? - [prawo.gazetaprawna.pl]
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
20 lip 2011 - 18:05:23
już w uchwale Sygn. akt III CZP 65/09 z dnia 7 października 2009 r. SN uznał, że z wyciągiem z ksiąg rachunkowych funduszu nie wiąże się domniemanie istnienia wierzytelności i nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym wydawany jest na podstawie art. 485 § 3 kpc a nie art. 485 § 1 pkt 1 kpc. W sprawach w ktorych sądy stosowały się do tego orzeczenia skarga o wznowienie postępowania nic nie da. Wyrok TK uchylił art. 194 ust. o fund. tylko w zakresie w jakim przepis ten nadawał wyciągowi moc równą dokumentowi urzędowemu. No więc na czym opieracie te skargi? Jak formułujecie podstawę wznowienia i dalsze zarzuty?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
20 lip 2011 - 19:00:18
Patronas specjalisto od windykacji.

Może na początek małe pytanko ekspercie:
Czy fundusz jest bankiem?
Ja twierdzę stanowczo, że nie jest bankiem i nigdy nim nie będzie!
Ty jak widzę twierdzisz, że jest bankiem wskazując na atr. 485 § 3 k.p.c stanowiącego podstawę wydawania nakazów w postępowaniu nakazowym na rzecz fuduszu.

Praca Domowa dla ciebie ekspercie:)
Oto treść tego przepisu: atr. 485 § 3 k.p.c Sąd może wydać nakaz zapłaty, jeżeli bank dochodzi roszczenia na podstawie wyciągu z ksiąg bankowych podpisanego przez osoby upoważnione do składania oświadczeń w zakresie praw i obowiązków majątkowych banku i opatrzonego pieczęcią banku oraz dowodu doręczenia dłużnikowi pisemnego wezwania do zapłaty.

Może, gdy przez kilka godzin treść artykułu powyżej zacytowanego przeczytasz to może zrozumiesz, co bredzisz:)

Niestety skończyła się sielanka, powodująca utrudnienia w obronie za przyczyną uzależnienia przyjęcia sprzeciwu od opłaty sądowej!

Oj boli, boli - prawda ekspercie:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-20 19:12 przez typ niepokorny.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
20 lip 2011 - 20:06:43
brawo Typeczku widzę,że znowu jakiś pasożyt wkradł się aby udowodnić swoje (nie) racje.Patronas ,brakuje parę groszy na wyjazd do ciepłych krajów??/
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 14:04:50
tu jest link do uchwały SN
[www.sn.pl]

tutaj wybrane fragmenty uzasadnienia:
- Reasumując, dokumenty, o których mowa w art. 194 u.f.i. nie stanowią
podstawy do wydania nakazu zapłaty w oparciu o art. 485 § 1 pkt 1 k.p.c.
W stosunku jednak do niektórych dokumentów bankowych, jak wskazano, znajduje
zastosowanie regulacja przewidziana w § 3 umożliwiająca sądowi wydanie takiego
nakazu. Brak podobnej regulacji w stosunku do dokumentów sekurytyzacyjnych nie
uzasadnia wniosku, że na podstawie tych dokumentów nie ma w ogóle podstaw do
wydania nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. W art. 485 k.p.c. mamy
niewątpliwie do czynienia z pominięciem ustawodawczym i luką w prawie.
Usprawiedliwia to sięgnięcie do analogii i przyjęcie, że art. 485 § 3 k.p.c. ma także
zastosowanie do wyciągów z ksiąg rachunkowych funduszy sekurytyzacyjnych.

- Konkludując, domniemanie zgodności z prawdą treści dokumentu w postaci
wyciągu z ksiąg rachunkowych funduszu sekurytyzacyjnego nie obejmuje faktu
istnienia wierzytelności nabytej przez fundusz sekurytyzacyjny w drodze przelewu.
Niemniej jednak, jak wskazano, dokument ten stanowi podstawę do wydania
nakazu zapłaty.

"typie niepokorny" i "ireno60" skąd tyle zajadłości i złośliwości w Waszych postach? Zadałem na forum pytanie bo zaciekawiło mnie jakie uczestnicy tego forum stosują rozwiązania w tej dosyć trudnej kwestii i wyraziłem swoje wątpliwości. Skąd ten wrogi atak na mnie? Jakie macie podstawy żeby mnie obrażać? Dlaczego "ireno60" nazywasz mnie pasożytem? Zrobiłem Tobie albo komuś innemu jakąś krzywdę? Wykorzystałem Ciebie? O co chodzi z tym brakiem paru groszy na wyjazd do ciepłych krajów?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 16:24:58
Patronas, podstawą skargi o wznowienie postępowania jest dyspozycja art. 401 1 k.p.c.

art. 401
Można żądać wznowienia postępowania również w wypadku, gdy Trybunał Konstytucyjny orzekł o niezgodności aktu normatywnego z Konstytucją, ratyfikowaną umową międzynarodową lub z ustawą, na podstawie którego zostało wydane orzeczenie.

Ponadto art. 401 stanowi, że:
Można żądać wznowienia postępowania z powodu nieważności:
2) jeżeli strona nie miała zdolności sądowej lub procesowej albo NIE BYŁA NALEŻYCIE REPREZENTOWANA, bądź jeżeli wskutek naruszenia przepisów prawa była pozbawiona możności działania; nie można jednak żądać wznowienia, jeżeli przed uprawomocnieniem się wyroku niemożność działania ustała lub brak reprezentacji był podniesiony w drodze zarzutu albo strona potwierdziła dokonane czynności procesowe.

Jak strona mogła być należycie reprezentowana na posiedzeniu niejawnym?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 16:54:32
Patronas , w naszych postach nie ma żadnych zajadłości i złośliwości,jesteśmy nieufni takim osobom,nie raz byli tutaj życzliwi ,,doradcy'' którzy próbowali nas skłócić i otumanić.Myślę,że pracujesz w banku i to najprawdopodobniej w firmie windykacyjnej dlatego twierdzisz,że nasze pisma nic nie dają ale mam nadzieję,że się mylisz,skoro TK orzekł,że jest to niezgodne więc bank musi udowodnić danej osobie,że jest winna taką i taką sumę.Nie rozumiem tylko jednego dlaczego banki nie chcą pójść na ugodę?// Nikt nie uchyla się od spłaty-wiadomo pożyczyłeś musisz oddać ale powinno to być załatwiane polubownie a nie przy użyciu FW a w ostateczności komornika.Jeżeli masz jakieś pomysły to podziel się nimi tutaj na tym forum tutaj są osoby,które kosztem swego życia rodzinnego pomagają osobom zadłużonym.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 16:56:56
Ok. "flame",podałeś ustawowe przesłanki wznowienia postępowania. Ale istota problemu leży w tym czy zachodzą one w konkretnej sprawie. Jeżeli sąd wydał nakaz zapłaty na podstawie art. 485 § 3 kpc (a więc nie traktował wyciągu jako dokumentu o mocy równorzędnej z dokumentem urzędowym) to chyba nie. W większości wypadków nie da się tego pewnie ustalić, a który sąd przyzna się do błędu?
Co do posiedzenia niejawnego to przecież jest to reguła przy wydawaniu wszelkich nakazów zapłaty i wynika to z regulacji kpc. Obecnie nawet wyroki zaoczne w postępowaniu gospodarczym mogą być wydawane poza rozprawą. Musiałbyś rozwińąć swoją myśl, żebym sie mógł jakoś odnieść.

Dla wyjaśnienia, uważam że to fantastycznie dla pozwanych/dłużników że zapadły takie wyroki TK i każda możliwość wzruszenia niekorzystnego rozstrzygnięcia jest cenna (a taka formalnie się pojawiła) i trzeba ją wykorzystać. Natomiast zaskoczył mnie jakiś nieopisany entuzjazm na wątku a wielu uznało że wygrało już wszystkie sprawy w sądzie.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 17:03:10
Nie ma nic do rzeczy kim jestem. Moje posty były w pełni obiektywne, nikomu nie udzieliłem takiej czy innej rady, na co z resztą nie odważyłbym sie bez gruntownego poznania sprawy, a zadałem tylko pytanie.

"ireno60" przeczytaj jeszcze raz moje posty, a potem swój i "niepokornego typa" i jeszcze raz rozważ czy zachowaliście się w porządku.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 17:40:29
Patronas, znasz przykład procesowy, w którym dłużnik banku lub funduszu securitatae mógł do tej pory na podstawie wyciągu z ksiąg rachunkowych (dokument urzędowy) podważyć wysokość dochodzonej pozwem kwoty? Wskaż sąd, który przed nadaniem bte sprawdzał merytoryczne podstawy bankowego chciejstwa, badał czy dana kwota nie jest wzięta z sufitu, czy dług jest uprawniony, czy w ogóle istnieje, wzywał bank do szczegółowego wyliczenia żądanych i księgowanych kwot ...
Banki np. nagminnie doliczają kasę na poczet kary umownej lub kosztów windykacyjnych. Nie znam podobnie uprzywilejowanego podmiotu gospodarczego, który stosuje takie praktyki. Pomijam fakt, że bank np. przy naliczaniu kosztów windykacyjnych łamie zasady prawa bankowego, ponieważ:
Art. 104 Ustawy Prawo Bankowe stanowi: "Bank może przekazać dane klienta firmie windykacyjnej jedynie wówczas, gdy klient w umowie kredytowej został poinformowany, że bank współpracuje z określoną firmą windykacyjną (zindywidualizowaną poprzez określenie jej nazwy, adresu/siedziby) i wyraził pisemną zgodę na to, że w przypadku nie spłacenia zobowiązań wynikających z umowy kredytowej, właśnie ta firma z ramienia banku będzie windykowała jego należności." Z praktyki wynika, że tylko kilka na tysiące zawartych umów posiada taką klauzulę. Banki nagminnie naruszają w/w art. A przekazanie długu do windykacji "byle jakiej" firmie, przy tak sformułowanym w umowie zapisie to złamanie tajemnicy bankowej, za które grozi grzywna do miliona zł i kara pozbawienia wolności do lat trzech.

- Dlaczego banki łamią zasady współżycia społecznego nie przystępując do wnioskowanej przez dłużnika ugody? Dlaczego swoim "widzimisię" skazują dłużnika na banicję ekonomiczną? Ilość osób wykluczonych społecznie z powodu długów jest porażająca. Średnio ocenia się, że jest ich w Polsce 6-8 milionów. Takiego problemu nie ma w państwach UE, bo tam funkcjonują sensowne ustawy o upadłości konsumenckiej, a nie taki bubel jak w Polsce - wzorowany na upadłości przedsiębiorstw. Jakiego konsumenta stać na to, żeby opłacić koszty syndyka?

- Znasz pojęcie "hodowania długu"?

Po wyrokach TK zmieniły się role procesowe stron i to bank - nie dłużnik - będzie musiał udowodnić, że ma rację, że żądana kwota jest wymagalna w takiej, a nie innej wysokości i wynika z UCZCIWEGO rozliczenia dłużnika. Wszak w bankach, funduszach s. i firmach windykacyjnych pracują fachowcy/specjaliści a konsument jest słabszą stroną sporu. TK uchylił konsumentom furtkę i dał możliwość dochodzenia swoich racji.

W jaki sposób do tej pory władze publiczne chroniły konsumentów, użytkowników i najemców przed działaniami zagrażającymi ich zdrowiu, prywatności i bezpieczeństwu oraz przed nieuczciwymi praktykami rynkowymi? Pomimo jasnych zapisów Konstytucji RP z 2 kwietnia 1997r. (art. 76) ta ochrona nie była należycie realizowana. Trybunał Konstytucyjny upomniał się o to dopiero po kilkunastu latach.



Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-21 18:08 przez flame.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 17:53:31
Patronas,może poczułeś się urażony ale niestety takich osób,które z góry zakładały,że nasze działania nic nie dają na tym forum było dość dużo stąd nasza nieufność.Powtarzam jeszcze raz nikt nie uchyla się od spłaty ale powinno być na zasadzie klient-bank.Wiele jest osób,które nie miały zdolności kredytowej a kredyt otrzymały a teraz jak pojawił się problem w spłacie klient pisze pisma o ugodę a bank kategorycznie mówi NIE.Wiem na swoim przykładzie,że przez 1,5 roku spłacałam kredyt w/g harmonogramu potem po 300zł i bank obliczył,że w ciągu 2 lat spłaciłam 400zł, uważasz,że to jest w porządku???.TK tak jak napisała Flame uchylił furtkę konsumentom i będziemy dochodzić swoich racji bo to co robią banki i FW obecnie to jest skandal.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 19:16:37
Patronas
Pozwy są uzasadnione w następujący sposób:
Na podstawie art. 194 ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych (Dz.U. z 2004 r., Nr 146, póz. 1546 z
późn. zm.) wyciąg z ksiąg rachunkowych funduszu ma moc prawną dokumentu urzędowego.


Jakie było postanowienie TK w tym przedmiocie: Art. 194 ustawy dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych (Dz. U. Nr 146, poz. 1546, z 2005 r. Nr 83, poz. 719, Nr 183, poz. 1537 i 1538 i Nr 184, poz. 1539, z 2006 r. Nr 157, poz. 1119, z 2007 r. Nr 112, poz. 769, z 2008 r. Nr 231, poz. 1546, z 2009 r. Nr 18, poz. 97, Nr 42, poz. 341, Nr 168, poz. 1323 i Nr 201, poz. 1540, z 2010 r. Nr 81, poz. 530, Nr 106, poz. 670, Nr 126, poz. 853 i Nr 182, poz. 1228 oraz z 2011 r. Nr 106, poz. 622) w części, w jakiej nadaje moc prawną dokumentu urzędowego księgom rachunkowym i wyciągom z ksiąg rachunkowych funduszu sekurytyzacyjnego w postępowaniu cywilnym prowadzonym wobec konsumenta, jest niezgodny z art. 2, art. 32 ust. 1 zdanie pierwsze i art. 76 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej oraz nie jest niezgodny z art. 20 Konstytucji.

I to jest wystarczający powód do wzruszenia zarówno nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym jak i upominawczym. I nie ma tu nic do rzeczy art. 485 § 3 k.p.c., nie wiem czy zwróciłeś na stwierdzenie SN, że takie uwarunkowanie może pojawić się w niektórych stacjach, czyli nie w każdym przypadku jest możliwe wydanie nakazu zapłaty w nakazowym na podstawie art. 485 § 3 k.p.c.. Z łaski swojej z prośby mojej nie wybieraj tylko tych elementów, które najbardziej pasują dla ciebie.
Inaczej rzecz ujmując wyciąg z ksiąg nie może stanowić podstawy wydania nakazu zapłaty czy to w nakazowym czy w upominawczym.
Odnośnie zaś co do twej obecności, i angażowanie się w temat, jak dla mnie jest jednoznaczne do określenia kim jesteś, co sobą reprezentujesz.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 17:44:18
Patronas,nie bedę teoretyzować,bo się na tym nie znam.Znam natomiast dwa wyroki nakazowe,i,jeżeli pozwolisz,może na tym przykładzie wyciągniemy jakieś wnioski.
Postępowanie upominawcze:
dowody to wezwanie do zapłaty i wyciąg z księgi wieczystej z ustanowioną hipoteką kaucyjną.Wierzyciel nie może powołać się na wpis hipoteki kaucyjnej w celu udowodnienia wierzytelności zabezpieczonej i musi udowodnić jej istnienie na ogolnych zasadach(art.105 ukwih)To na jakiej podstawie sąd wydał wyrok nakazowy?
485 par.1 czy par.3?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 19:34:52
No ale spokojnie, wcale nie zamierzam bronić banków i zgadzam się z większością Waszych zarzutów pod ich adresem. Moje posty dotyczyły wyłącznie kwestii prawnych, a w zasadzie tylko jednej związanej z tym nieszczęsnym wyciągiem z ksiąg rachunkowych. Gdy pierwszy raz spotkałem się z tą konstrukcją to uznałem, że narusza szereg zasad prawa procesowego no ale mimo wszystko była obowiązującym prawem.
Natomiast podkreślam, że w obrocie prawnym już dwa lata przed pierwszym z wyroków TK była już uchwała SN o której wspomniałem powyżej. Czemu tego nie przyjmujecie do wiadomości? Przeczytaliście jej tezę i uzasadnienie albo przynajmniej wybrane przeze mnie fragmenty uzasadnienia?
"flame" oczywiście że znam sądy, które nie traktowały wyciągu z ksiąg funduszu jako dokumentu urzędowego i wystarczyło, żeby pozwany podniósł prosty, ogólnie sformułowany zarzut nieistnienia długu i wystarczyło to do oddalenia powództwa. Przecież ta uchwała SN była powszechnie dostępna, znaleźć ją można bez problemu nie tylko w LEX'ie przy art. 485 kpc i art. 194 ust. o fund. ale i chociażby w Internecie. Pisałaś też o BTE, no jest to jednak obowiązujące prawo i wydaje mi się że byly już wyroki TK wskazujące na konstytucyjność tej instytucji. Nie jest to zresztą wyjątek, weź pod uwagę akt notarialny z 777 kpc, który jest tytułem egzekucyjnym, sądownictwo arbitrażowe, a przecież też przy każdej umowie z bankiem kredytobiorca podpisuje sam oświadczenie o poddaniu się egzekucji. Bez tego oświadczenia sąd nie nada klauzuli na BTE. Często zabezpieczeniem kredytu jest weksel in blanco, instytucja stara jak świat, gdzie sumę wekslową wpisuje sam wierzyciel. Zgodę na przekazanie danych dłużnika trzeba mieć chyba tylko w przypadku zlecenia windykacji a nie przelewu wierzytelności, no a jak bank narusza ten zakaz to oczywiście trzeba go do odpowiedzialności pociągnąć i nie przekonasz mnie ze to się nie udaje.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 19:44:06
"jaskier30" nie wiem czy potrafię na podstawie tych informacji odnieść się do Twojego przykładu. Art. 485 dotyczy nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym, a nie upominawczym. Twoje pytanie nie dotyczy wyciągu z ksiąg funduszu czy banku. Oczywiście nie wykluczam, że miał tutaj miejsce jakiś błąd sądu ale nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym wydaj się dużo częściej i łatwiej niz w postępowaniu nakazowym
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 19:49:39
"ireno60" oczywiście że dochodź swoich racji. Gdybym był bankiem to może bym się wypowiedział co Twoich spłat i ugody ale przecież nie jestem.
Jak najbardziej dochodź swoich praw ale może nie obrażaj ludzi.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 19:58:35
Ty wiesz, na co można się powołać w razie takiego nakazu w nakazowym wiem to również ja.
Problem stanowi to czy wiedzą to inni, gdy nawet profesorowie wyższej uczelni z tym mają problem, proces, pismo procesowe to dla nich dosyć często czarna magia. Niestety w naszym państwie prawo dla sądów jest mało istotnym czynnikiem, prawo swoje a sąd swoje. Przykład z przed kilku dni na rzesz funduszu sąd wydaje nakaz zapłaty w nakazowym, pozwany podnosi niewłaściwość miejscową sądu, oczywiste zgodnie z podstawową regułą, czyli przed wdaniem się w spór. Co czyni sąd, wzywa do usunięcia braków formalnych, czyli żąda uiszczenia opłaty od sprzeciwu. Jednak dziwnym zbiegiem okoliczności swoich braków nie dostrzega. A dlaczego?
Może odpowiedzią będzie fakt, iż ten fundusz tylko i wyłącznie pozwy o nakaz zapłaty wnosi do tego właśnie sądu a sąd wszystko przyklepuje, co tylko podleci., wszak pozew uzasadniony: Na podstawie art. 194 ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych (Dz.U. z 2004 r., Nr 146, póz. 1546 z
późn. zm.) wyciąg z ksiąg rachunkowych funduszu ma moc prawną dokumentu urzędowego:))))
Śmiać się czy płakać ?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 20:05:51
Patronas,pomyliłam się.,przepraszam.Chodzi oczywiście o postępowanie nakazowe.Czy mógłbyś mi powiedzieć,na jakiej podstawie sąd wydał wyrok,mając te dwa dowody? Obiecuję więcej Cie nie męczyć.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 20:22:35
Patronas, jeżeli poczułeś się obrażony to przepraszam ale jak wspomniałam było wielu ,,pseudo doradców'' na tym forum stąd ta nieufność.Możesz podyskutować z Typeczkiem,Flame i Schoppenką to są kompetentne,zaufane i bardzo życzliwe osoby,które kosztem swojego czasu, zdrowia do każdego wyciągają pomocną dłoń.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 21:35:56
Jaskier30 nie męczysz mnie, natomiast trochę boję się wydać opinię w konkretnej sprawie nie widząc akt. Zastrzegam to i nie traktuj tego co napiszę jako porady prawnej sensu stricto. Do pozwu nie był dołączony wyciąg z ksiąg rachunkowych banku czy funduszu? Art. 485 § 3 kpc dotyczy tylko tych wyciągów. Jeżeli to była hipoteka kaucyjna to wobec treści art. 105 ust. o księgach, który powołałaś, z uwagi na jego kategoryczne brzmienie to moim zdaniem nie powinno być nakazu zapłaty ani w postępowaniu nakazowym ani w upominawczym. Co innego gdyby to była hipoteka zwykła gdzie domniemanie istnienia wierzytelności w pewnym zakresie istnieje (art. 71 tej ustawy), a raczej istniało z uwagi na ostatnią nowelizację. Wtedy to byłby art. 485 § 1 pkt. 1 kpc.
Pamiętaj, że nasza dyskusja i orzeczenia TK dotyczą wyciągów z ksiąg rachunkowych.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 22:36:04
Też uważam, że nie powinno być nakazu zapłaty ani w nakazowym,ani upominawczym.
Nie był dołączony wyciąg z ksiąg rachunkowych banku.
Napisałeś,że w przypadku hipoteki zwykłej było domniemanie istnienia
wierzytelności,ale z uwagi na ostatnią nowelizację,już tak nie jest.Skoro art.71 został uchylony,jak to teraz bedzie?
Ustanowiłam hipotekę zwyklą na nieruchomości,jako zabezpieczenie kredytu udzielonego innej osobie.Bank chce przeprowadzic postępowanie nakazowe.Ja chcę spłacać nieruchomość,ale mam kłopoty z dogadaniem się z bankiem.Chcę tez opóźnić moją windykację,dopóki nieruchomość dłużnika nie będzie sprzedana.
Czy bank może,w świetle tej nowelizacji,uzyskać p/ko mnie nakaz zapłaty,mając jako dowody wezwanie do zapłaty i wyciąg z księgi wieczystej z ustanowioną hipoteką zwykłą?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-21 22:58 przez jaskier30.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
21 lip 2011 - 23:33:49
To znaczy, że jeszcze nie było pozwu i nakazu zapłaty ani innego orzeczenia?
Bank może wystawić bankowy tytuł egzekucyjny o którym mowa w art. 96 i nast. prawa bankowego o ile spełnione są wskazane w tych przepisach przesłanki. Potem musi wystąpić do sądu z wnioskiem o nadanie klauzuli wykonalności na BTE, co będzie pewnie formalnością. Dopiero po nadaniu klauzuli wykonalności powstanie tzw. tytuł wykonawczy który może być podstawą egzekucji. Oczywiście bank może też wybrać drogę normalnego postępowania sądowego które inicjuje pozwem ale to chyba byłaby droga dla niego trudniejsza, dłuższa i bardziej kosztowna. Rozumiem, że nie zabezpieczyłaś kredytu w inny sposób niż hipoteką? Nie było poręczenia ani weksla lub poręczenia weksla? W tych pozostałych przypadkach odpowiadałabyś osobiście z calego majątku a nie tylko z nieruchomości jak w przypadku hipoteki.
Żeby przedłużyć postępowanie egzekucyjne trzeba po prostu skarżyć wszystkie czynności w tym postępowaniu począwszy od wniesienia zażalenia na postanowienie w przedmiocie nadania klauzuli wykonalności.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
22 lip 2011 - 00:09:06
Jestem "tylko" dłużnikiem rzeczowym,w akcie notarialnym nie ma oświadczenia o poddaniu się egzekucji,a więc BTE nie dla mnie.Chciałabym normalny proces(choć boję się kosztow),bo mam dużo zarzutow p/ko bankowi.Niestety,wyroki p/ko mojej rodzinie zapadły i tylko ja mogę wywlec błędy banku na światlo dzienne.Ktoś z mojej rodziny wziął kredyt na działalność gospodarczą,a 3 osoby ustanowiły hipoteki,po drodze była klęska żywiołowa,a dalej już wiesz.Te wyroki nakazowe,o ktorych wspomniałam,dotyczą mojej rodziny.
Czy mogą zrobić postępowanie nakazowe przeciwko mnie?
Patronas,dziękuję!



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-22 01:00 przez jaskier30.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
29 lip 2011 - 21:16:32
jaskier30 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jestem "tylko" dłużnikiem rzeczowym,w akcie
> notarialnym nie ma oświadczenia o poddaniu się
> egzekucji,a więc BTE nie dla mnie.Chciałabym
> normalny proces(choć boję się kosztow),bo mam dużo
> zarzutow p/ko bankowi.Niestety,wyroki p/ko mojej
> rodzinie zapadły i tylko ja mogę wywlec błędy
> banku na światlo dzienne.Ktoś z mojej rodziny
> wziął kredyt na działalność gospodarczą,a 3 osoby
> ustanowiły hipoteki,po drodze była klęska
> żywiołowa,a dalej już wiesz.Te wyroki nakazowe,o
> ktorych wspomniałam,dotyczą mojej rodziny.
> Czy mogą zrobić postępowanie nakazowe przeciwko
> mnie?
> Patronas,dziękuję!




Przepraszam, że nie odpowiedziałem na ostatni post, było późno i poszedłem spać, a później nie wchodziłem na forum. Dopiero teraz zauważyłem Twoje pytanie. Z tego co piszesz powyżej wynika, że dobrze się orientujesz w swojej sytuacji prawnej
Możliwość wydania nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym na podstawie art. 485 § 3 kpc jest zawsze fakultatywna podczas gdy na podstawie art. 485 § 1 obligatoryjna. Wynika to ze sformułowań zawartych w tych przepisach "sąd może wydać..." i "sad wydaje". Aby odpowiedzieć na Twoje pytanie trzeba się zastanowić czy bank może wystawić wyciąg z ksiąg rachunkowych banku w zakresie Twojego zobowiązania.
Nie wiem jak wyglądają księgi rachunkowe banku ale rozumuję w nastepujący sposób:
art. 96 i 97 prawa bankowego mówią, że na podstawie ksiąg banku bank może wystawiać bankowe tytuły egzekucyjne przeciwko dłużnikom głównym jak i przeciwko dłużnikom banku z tytułu zabezpieczenia, a wiec np. przeciwko dłużnikowi hipotecznemu. Oznacza to "chyba" że zobowiązanie dłużnika rzeczowego/hipotecznego figuruje w księgach banku. Oczywiście w Twoim przypadku BTE nie będzie bo jak oświadczyłeś nie podpisałaś oświadczenia o poddaniu się egzekucji (nie musi ono być jednak sporządzone przed notariuszem, na pewno nie podpisałaś?) Zatem jeżeli w księgach banku możesz figurować to zapewne bank może wystawić wyciąg z ksiąg banku w którym będzie Twoje zobowiązanie.
Teoretycznie więc możliwość wydania nakazu zapłaty na podstawie art. 485 § 3 kpc istnieję. Natomiast biorąc pod uwagę to co się ostatnio dzieje publicznie w tej kwestii (chociażby te dwa orzeczenia TK i poprzednie orzeczenie SN) oceniam prawdopodobieństwo wydania takiego nakazu zapłaty jako bardzo niskie. Łatwiej będzie sądowy wydać nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym. Ponadto trzeba pamiętać, że każdy sąd samodzielnie ustala przesłanki rozstrzygniecia sprawy i decyzje mogą być bardzo różne.
Natomiast przecież wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym czy upominawczym to nie jest koniec sprawy i skadaj zarzuty czy też sprzeciw. Przy postępowaniu nakazowym będziesz musiała niestety wnieść opłatę od zarzutów ale jak nie masz to możęsz wnosić przecież o zwolnienie od tej opłaty. Jak wygrasz proces to otrzymasz zwrot opłaty, bo bank jest przecież prawie zawsze wypłacalny. Spotkałem się z poglądami że wydanie nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym przerzuca ciężar dowodu na pozwanego ale jest to chyba pogląd odosobniony, bo nie zauważyłem aby jakikolwiek sąd stosował go w praktyce.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
22 lip 2011 - 07:36:01
dostalam dzis 3 zwolnienia z kosztow sadowych i mam nadzieje ze przyjeto te sprawy.narazie ogromne podziekowania dla schopenki.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
22 lip 2011 - 09:27:11
@Patronas
"Natomiast podkreślam, że w obrocie prawnym już dwa lata przed pierwszym z wyroków TK była już uchwała SN o której wspomniałem powyżej. Czemu tego nie przyjmujecie do wiadomości? Przeczytaliście jej tezę i uzasadnienie albo przynajmniej wybrane przeze mnie fragmenty uzasadnienia?"

- Co z tego, że była uchwała SN, skoro sąd może, ale NIE MUSI traktować jej jak wykładni prawa? Sądy są niezawisłe.

"Oczywiście że znam sądy, które nie traktowały wyciągu z ksiąg funduszu jako dokumentu urzędowego i wystarczyło, żeby pozwany podniósł prosty, ogólnie sformułowany zarzut nieistnienia długu i wystarczyło to do oddalenia powództwa. Przecież ta uchwała SN była powszechnie dostępna, znaleźć ją można bez problemu nie tylko w LEX'ie przy art. 485 kpc i art. 194 ust. o fund. ale i chociażby w Internecie."

- To, że przytoczyłeś "prosty zarzut" nieistnienia długu, nie oznacza, że był on ZAWSZE skuteczny i prowadził do oddalenia powództwa. Należało posiłkować się jeszcze dodatkowymi argumentami.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
22 lip 2011 - 10:19:01
Przynajmniej teoretycznie :)) wyroki TK mają większą moc niż wyroki SN. Konstytucja jest najwazniejszym prawem w Polsce.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
22 lip 2011 - 15:20:32
@Patronas

"Pisałaś też o BTE, no jest to jednak obowiązujące prawo i wydaje mi się że byly już wyroki TK wskazujące na konstytucyjność tej instytucji".

Bankowy tytuł egzekucyjny to relikt z czasów stalinowskich, który jawnie narusza PRAWO KAŻDEGO OBYWATELA RP DO SĄDU, wynikającego z ART.45 KONSTYTUCJI RP!

To niczym nie uprawniony "przywilej" pazernych banczorów. Przecież to są uprawnienia władcze! Jak można pomijać fazę sądowego postępowania rozpoznawczego? Gdzie tu mowa o ochronie praw konsumentów gwarantowanych Konstytucją RP?!

BTE to świetne narzędzie do ubezwłasnowolnienia dłużnika, ponieważ on nawet nie wie, że toczy się p/o niemu sprawa w Sądzie, a o tym, że jest dłużnikiem dowiaduje się wtedy, gdy komornik puka do drzwi, a wyrok jest już prawomocny!

Dlaczego konsument nie mógł do tej pory, od momentu zainicjowania sprawy w sądzie, bronić się p/o bankowemu chciejstwu?

Teoretycznie, w ramach starcia z bankiem (strona procesowa silniejsza i bardziej uprzywilejowana, gdzie wobec tego równość stron?) można:

- wnieść zażalenie na postanowienie wydania BTE - niestety NIE MOŻNA podnieść w nim merytorycznych zarzutów - Sąd nie uwzględni żadnych okoliczności, które krzywdzą konsumenta
- wnieść powództwo p/egzekucyjne

Skuteczność w/w środków zaskarżenia była do tej pory mizerna, a ich zakres mocno okrojony.

Na jakiej podstawie ustawodawca pozbawił mnie podstawowego prawa do obrony i świadomości tego, że p/o mnie toczy się postępowanie w sądzie?

Skąd przeciętny konsument ma wiedzieć, że podpisując oświadczenie o poddaniu się egzekucji, pozbawia się z własnej woli sądowego postępowania rozpoznawczego? Każdy konsument jest doskonałym znawcą prawa? Być może, gdyby ktoś uświadomił mu konsekwencje takiego aktu, to wtedy nie podpisałby "w ciemno" oświadczenia.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego z dnia 26 stycznia 2005 r. sygn. akt P 10/04 (Dz. U. Nr 23, poz. 193) usankcjonował BEZPRAWIE!
- Co nie znaczy, że nie obowiązuje :( Niestety!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-22 16:10 przez flame.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
31 lip 2011 - 17:00:51
Dziekuję za odpowiedź.Wróciłam z kilkudniowego pobytu na pieknym Śląsku Opolskim i zastałam kolejne pisma.Jeżeli moge prosić o kolejną radę,będę wdzięczna.
Pytanie chciałabym przenieść do poniższego wątku,ktory utworzyłam jakiś czas temu,a którego temat pasuje do mojego pytania.Może się przyda innemu forumowiczowi.
[www.sklepowicz.pl]
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
02 sie 2011 - 19:17:55
polecam art. w GP-przeczytajcie [podatki.gazetaprawna.pl]
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
09 sie 2011 - 22:10:50
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
14 wrz 2011 - 22:10:17
[prawo.gazetaprawna.pl]

Wyciągi z ksiąg rachunkowych banków w sprawach cywilnych nie będą miały mocy dokumentów urzędowych - zakłada przygotowany przez Senat projekt noweli Prawa bankowego. W środę senatorowie zaakceptowali projekt, który teraz trafi do Sejmu.

Senacki projekt to pokłosie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z marca tego roku. TK orzekł wówczas, że nadanie księgom rachunkowym banków i wyciągom z tych ksiąg mocy dokumentów urzędowych w postępowaniu cywilnym jest niezgodne z konstytucją.

Sprawa dotyczyła przepisu Prawa bankowego, zgodnie z którym wyciągi z ksiąg rachunkowych banków w sprawach cywilnych mają moc dokumentów urzędowych. Kodeks postępowania cywilnego mówi, że dokumenty urzędowe są dowodem tego, co zostało w nich zaświadczone.

W orzeczeniu TK poinformował, że konsekwencją nadania wyciągom z ksiąg banków mocy dokumentu urzędowego jest zmiana reguł dowodowych w postępowaniu cywilnym. "To pozwany konsument musi wykazać, że nie jest dłużnikiem z tytułu zobowiązań wykazanych w księgach rachunkowych banku" - napisano wówczas w komunikacie.

TK wskazywał, że konstrukcja ta została wprowadzona do polskiego systemu prawnego po II wojnie światowej, ale ze względu na zasadnicze przeobrażenia ustrojowo-gospodarcze obecnie stanowi relikt gospodarki nakazowo-rozdzielczej.

Senat w uzasadnieniu projektu napisał, że należy w ogóle pozbawić dokumenty bankowe statusu dokumentów urzędowych, "a więc nie tylko w odniesieniu do konsumentów, lecz także innych podmiotów, w tym przedsiębiorców".



Kto w takim razie miał rację, my czy nie douczone sądy które odrzucają skargi ?

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
15 wrz 2011 - 11:40:38
Dokument Senatu dotyczący zmiany prawa bankowego do zapoznania się tutaj : [www.senat.gov.pl]

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 paź 2011 - 19:26:23
dzis dostałam pismo a raczej odebrałam z poczty od komornika,o zajęciu wynagrodzenia
pomijam fakt,iz było adresowane na adres,gdzie nie zamieszkuje od 6 lat,ale to szczegół
pani komornik,przysłałą druk do wypełnienia o stanie majatkowym,normalka,oraz prosbe o wskazanie rachunku bankowego,a takowego nie posiadam
oraz mam sie zadeklarowac ile moge dobroeolnie wpłacac na konto kancelarii
chmm i tu mam zagwóadkę,bo jak sie zadeklaruję (12 tysięcy) po 100 zł to
-długu nie spłace przez 20 lat
-i czy aby nie podpadam pod paragraf działania na szkode innych wierzycieli

do pani komornik sie wybiore, złoze wyjasnienia,poinformuje ze juz mam komornika prowadzącego

i co dalej?
niby duzo wiem juz a wciąz jestem głupia
co mi radzicie?

shopenko,flame?

acha,bte eurobank dostał w maju tego roku na podstawie ksiąg rachunkowych a klauzule w lipcu

skarzyc bte?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 paź 2011 - 19:35:31
Dziśka w doopę nakopię i rzodkiew posadzę. Skarga na BTE tylko w ciągu 7 dni, a od lipca to co robiłaś, spałaś ?

Nic już nie zrobisz. Teraz grzecznie idź do Pani Komornik i złóż jej wyjaśnienia, wypełnij ten druk a swojego Komornika, Pana Waldemara też poinformuj że drugi komornik się pojawił, niech wyjaśniają między sobą, kto ma prowadzić egzekucję. Masz klasyczny zbieg egzekucji, więc Ty już nic więcej zrobić nie możesz.

Możesz się jedynie modlić, aby jak najszybciej wierzyciel sprzedał dług do firmy windykacyjnej bo jeśli firma windykacyjna wystąpi o nakaz zapłaty, będziemy mogli go uwalić. Albo dogadaj się z wierzycielem, masz jeszcze szansę, tym bardziej że od komornika nic nie dostanie.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 paź 2011 - 19:47:40
co robiłam?
nic bo dopiero dzis odebrałam pismo
skąd miałam wiedziec?
przeciez euro bank nawet przez pełnomocnika nie chciał sie dogadac
gdybym wiedziała,ze wyst apili o bte skarzyłabym od razu

no,od komornika dostanie wierzyciel 234 zł z pensji,bo tyle mi przewyzsza o minimum
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 paź 2011 - 19:58:23
No to zwracam godność :) Jeśli dzisiaj to masz 7 dni na złożenie skargi o wznowienie postępowania. Wzór na stronie głównej lub wyślij skan do mnie, napisze.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 paź 2011 - 20:44:53
bużka

władzy trzeba załozyc kaganiec na pysk i trzymac mocno na smyczy
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 paź 2011 - 21:14:26
do dziska a kiedy wypowiedzieli Tobie umowe ze mna tez gadac przez pelnomocnika nie chcieli mali tego odeslali mi pelnomocnictwo nie bo nie pozdrawiam
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
03 paź 2011 - 15:30:03
byłam u komorzycy
złozyłam wyjasnienia
była miła i pokazała mi bez zbędnych ceregieli klauzule
bte dostali w maju na podstawie ksiąg
wiec sądy maja w dupie wyrok TK

dowiedziałam sie,ze wchodzą mi na pensję
nie dało sie dogadac o dobrowolnym wpłacaniu
hujnia 400 zeta pójdzie do komorzycy,długu tym nie spłace a ona zarobi
aaa i wizyta domowa tez bedzie
no to pierwszy klocek domina poszedł,teraz ruszy lawina
oby jak najszybciej
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
03 paź 2011 - 16:19:41
/

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 23:39 przez camion.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
03 paź 2011 - 19:12:26
Dziśka, masz przecież zbieg egzekucji, więc komornicy muszą się dogadać między sobą, który ma prowadzić egzekucję. Jeśli się nie dogadają, to rozstrzygnie to sąd. Nie wierzę że Twój Waldemar odpuści sobie ot tak sobie klientkę :) Zawiadom go koniecznie.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
03 paź 2011 - 21:01:26
poinformowałam Pana Waldemara
niestety jak sam stwierdził,on nic do tego nie ma,bo on moja sprawę ma juz zamknietą
umorzyl wszak egzekucję
komorzycy to nie interesuje
mam pensje wiec ja zajmuje
była ciutke zdziwiona ze tyle wiem
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
03 paź 2011 - 21:01:38
/

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 23:38 przez camion.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
03 paź 2011 - 21:03:21
camion Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Z tego co pamiętam z wpisów Dziśki to pierwszy
> komornik umorzył więc zbiegu nie będzie.

dokładnie tak jest
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
03 paź 2011 - 21:10:39
/

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 23:37 przez camion.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
03 paź 2011 - 21:33:00
no cóz trzeba poszukac mądrego do napisania pozwu o alimenty
długu tymi groszami nie spłace a zyc musze
a jak juz mam dac komorzycy to wole przepic
odsetek nie licze z 10 tys jest juz 18 a ile jeszcze narosnie
przestałam juz liczyc
gdybym zyła 3 razy i tak nie spłace przy zarobkach 1600 brutto
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 gru 2011 - 19:21:57
czy może mi ktos podac dokladne dane tych dwóch wyrokow TK??? Bardzo pilne!!!
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
01 gru 2011 - 19:30:22
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
13 gru 2011 - 14:15:35
Wiosną tego roku po wyroku TK sądziłam głupia, że to dla mnie wybawienie, Nie sądziłam jak daleko mój sąd skomplikeje mi życie. Moje życie obecnie to ciągłe przekonywanie sądu o mojej racji, ale co z tego. Nigdy nie rzucałam słów na wiatr i nie sądziłam, że sąd potrafi to robić najlepiej. Nie uda się w tej strony, to znajdzie inną, to co, że nieprawdziwą. Tak Typku już nie wiem czy śmiać się czy płakać. Ja nic złego nie zrobiłam = jak wszyscy tutaj, a musimy tak męczyć się. Z Lukas Bankiem też walczę i okazuje się, że to banda. Dużo zdrówka.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
18 gru 2011 - 23:02:00
Bardzo długo nie byłam tu z Wami ze względów zdrowotnych i nie jestem zorientowana jak zostały i czy w ogóle jakieś zostały już rozpatrzone Wasze skargi związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego dot. BTE. A ja chcę podzielić się z Wami moją dobrą wiadomością. Jedno moje zażalenie na odrzucenie skargi na Ultimo zostało uchylone przez sąd okręgowy. Bardzo się cieszę. Pozdrawiam Was wszystkich.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
19 gru 2011 - 06:20:19
Jolcia1143,gratuluję Ci i wraz z Toba się cieszę.Warto walczyć z tymi hienami.Pozdrawiam:)
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 10:54:24
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqgreghjhjh
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 10:19:37
Maj, a do kogo Ty to napisałeś?

Do osoby, która już w czerwcu 2011r. pisała tu na forum, że akcja składania masowych skarg to głupota?

Zadaj pytanie kjt i flame dlaczego to zrobili...
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 10:50:53
Zagadka Maj:

Zgadnij, czego dotyczyła ta wypowiedź:

flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Schoppenka, olej pierdy i rób swoje. Masz wyczucie
> i niezwykłą intuicję w wielu sprawach. Całuję Cię
> mocno, kochana! :))))))))))))))))))))))))))))
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 12:34:55
Znowu do czegoś nie dotarłeś?
Proszę, pomogę zagubionemu.


kinga Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> Każde bte jest wydawane na podstawie ksiąg banku
> (bo niby skąd bank ma wiedzieć jaki jest stan
> zadłużenia) ale żadne nie jest tym o czym mówi
> orzeczenie TK o tym że wyciąg z ksiąg banku nie
> jest dokumentem urzędowym.

kinga Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> schoppenka Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Iść do sądu który przyklepał tytuł wykonawczy i
> > zajrzeć do akt sprawy. Jeśli BTE wydany był na
> > podstawie wyciągów z ksiąg bankowych to od razu
> > skarżyć, masz na to tylko 7 dni, więc śpiesz
> się.
>
> Bzdura.
>
> BTE nie ma i nigdy nic nie miało wspólnego z
> wyciągiem z ksiąg banku.
>
> BTE jest to dokument wystawiony przez bank, w
> warunkach ściśle określonych prawem bankowym i
> zawierający koniecznie elementy zawarte w tej
> ustawie. Po nadaniu klauzuli wykonalności przez
> sąd staje się tytułem wykonawczym.
>
> Wprawdzie zawiera niektóre elementy podobne do
> wyciągu z ksiąg banku (np stan zadłużenia) ale czy
> to czyni BTE czymś co można nazwać wyciągiem z
> ksiąg banku? Absurd, idąc tym tokiem myślenia
> trzeba by powiedzieć, że każde wypowiedzenie umowy
> kredytowej czy wezwanie do zapłaty jest wyciągiem
> z ksiąg banku.
>
> Cytat: "Jeśli BTE wydany był na podstawie wyciągów
> z ksiąg bankowych..." co to znaczy jeśli? to
> znaczy że są różne tryby postępowania w sprawie
> bte?
>
> A może warto zastosować prosta zasadę: jak nie
> wiem to się nie odzywam żeby nikogo w błąd nie
> wprowadzić?


kinga Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Wprawdzie ten bełkot nie bardzo kwalifikuje się do
> polemiki, ale króciutko:
>
> 1. podstawą prawną wystawiania bte jest art 96 ust
> 1 prawa bankowego, podczas gdy TK zajmował się
> art. 95.
> Nie widziałam bte z powołaniem się na art 95 pr
> bankowego (jeśli tak się stało trzeba było go
> zaskarżyć z powodu podania błędnej podstawy
> prawnej), widziałam wyciągi z ksiąg banku będące
> podstawą wydania nakazów zapłaty wydane właśnie w
> oparciu o zakwestionowany przepis.
>
> Jeśli TK zajmował się art 95 prawa bankowego,
> który nie ma nic wspólnego z bte to dla mnie jest
> jasne i oczywiste, że nie zajmował się bte.
> Prościej tego wyjaśnić się nie da. Oczywiście,
> znajdą się zapewne "eksperci" (zwłaszcza ci którzy
> prawa uczą się na własnym tyłku) którzy będą
> twierdzić że jest inaczej, ale takie są prawa
> internetu - tu każdy może napisać co chce i
> twierdzić, że jest to prawda objawiona.
>
> Oczywiście, można także założyć, że inni się mylą
> (jak choćby tu:
> [forumprawne.org]
> ucyjne/221084-bankowy-tytul-egzekucyjny-2.html)
> tylko czy to powoduje, że Wasza wersja staje się
> choć odrobinę zbliżona do prawdy?
>
> 2. odnośnie sprzedaży wierzytelności to wydaje
> się, że wytłumaczyłam to w taki sposób, że nawet
> przedszkolak by zrozumiał.
>
> Skoro nie, wytłumaczę jeszcze raz, choć wydaje się
> to być czas zupełnie stracony.
>
> Jeśli ktoś ma u mnie dług w wysokości 100 zł, to -
> jeśli mam taki kaprys - mogę tę moją wierzytelność
> wartą potencjalnie stówę sprzedać komuś za 20 zł.
>
> Ten kto to nabędzie nabywa wierzytelność w tej
> samej wysokości w jakiej przysługiwała mi - czyli
> nie mniej, ani nie więcej niż 100 zł. Czyli
> wierzytelność przeszła na nabywcę.
>
> Z punktu widzenia moich finansów jest tak, że coś
> co było potencjalnie warte 100 zł sprzedałam za 20
> zł, więc różnica stanowi stratę (mogłam to mieć, a
> nie będę miała). Gdybym prowadziła księgowość
> swoich finansów to stratę tę musiałabym jakoś
> wykazać i to się w banku właśnie nazywa
> "umorzeniem należności". Nie ma to nic wspólnego
> ze zwolnieniem z długu, bo nie można zwolnić z
> długu kogoś kto już dłużnikiem nie jest
> (kredytobiorca jest już dłużnikiem nabywcy
> wierzytelności).
>
> Prościej się nie da.
>
> 3. opowiastki na temat "winy" pominę milczeniem
> stwierdzając tylko, że wina to kategoria prawa
> karnego a dochodzenie roszczeń przez bank odbywa
> się na drodze cywilnej (poza pewnymi wyjątkami).
> Co ma więc piernik do wiatraka?
>
> Można napisać na ten temat jeszcze tysiące tyrad,
> tylko co to zmieni?
> Odpowiedzi na pytanie zadane na wstępie tej
> dyskusji (jakie są różne tryby wystawienia bte,
> skoro "ekspert" napisał "jeśli bte jest wystawiony
> na podstawie..." to sugerował że może być tak albo
> siak) nie otrzymałam, co oznacza, że wypisujecie
> co Wam ślina na język przyniesie, bez
> jakiejkolwiek odpowiedzialności za słowo.
>
> Gdyby orzeczenie TK w jakikolwiek sposób dotyczyło
> bte, to konsekwencją tego orzeczenia byłoby to, że
> banki musiałyby zaprzestać korzystania z tej formy
> dochodzenia roszczeń. Czy tak się stało? to także
> można sprawdzić w internecie.
> Oczywiście, zawsze można stwierdzić, że w bankach
> są sami niedouczeni prawnicy, co więcej, klauzule
> nadają kolejni niedouczeni prawnicy w sądach tylko
> czy nie jest to zwykłe pieniactwo?
>
> Ciągu dalszego polemiki Niepokorny nie będzie.
> Przywołasz jeszcze tysiąc różnych "prawd" np tak
> doniosłych jak ta że prawo bankowe nie jest
> dokumentem, tylko co to zmieni?


Tobie trzeba jeszcze jakoś jaśniej napisać, że wyrok TK nie ma nic wspólnego z BTE, co czyni skargi o wznowienie bezpodstawnymi, żebyś to pojął?

cały wątek:

[www.sklepowicz.pl]

Przy okazji pokażę komentarz flame dotyczący "pędu" na pisanie skarg o wznowienie:

flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Schoppenka, olej pierdy i rób swoje. Masz wyczucie
> i niezwykłą intuicję w wielu sprawach. Całuję Cię
> mocno, kochana! :))))))))))))))))))))))))))))
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 19:58:20
@kinga
Oszustko!!!!! pruchniała dupodajko, walona w kakao przez dyrygenta.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 20:41:20
@Maj59681
Witaj
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 20:46:21
Ona nosi kabaretki ale ma dziurowe i szuka sponsora.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 20:48:01
@Gliter
jej już nikt nie zasposoruje bo to oszustka.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 20:50:39
@kinga
Właśnie byłem na reklamowanym forum ale Ciebie tam nie widzę zapomniałem nie jest pisata ani czytata jestes pierdolnieta.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:09:29
@lilka
baranie ty wiesz co jest pomówienie publiczne sama twoja utzrymanka to ogłaszała publicznie ty debilu obsmarkany
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:28:18
@lilka
Słyszałem że zajebałeś laptopa i z niego teraz piszesz złodziej jesteś jeden złodziej z białej podlaskiej złodziej z białej podlaskiej złodziej z białej podlaskiej złodziej z białej podlaskiej złodziej z białej podlaskiej złodziej z białej podlaskiej złodziej z białej podlaskiej Stanisław Semeniuk
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:31:57
zadluzonyznadzieja69 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @lilka
> Słyszałem że zajebałeś laptopa i z niego teraz
> piszesz złodziej jesteś jeden złodziej z białej
> podlaskiej złodziej z białej podlaskiej złodziej
> z białej podlaskiej złodziej z białej podlaskiej
> złodziej z białej podlaskiej złodziej z białej
> podlaskiej złodziej z białej podlaskiej Stanisław
> Semeniuk

Jak tak bardzo jesteś ciekaw, to powiem, że nie posiadam laptopa i nigdy nie posiadałam a po drugie od kogo go miałam wziąć, od ciebie, przecież ty wszystko podobno przepijasz)))
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:34:55
@lilka
Jesteś chujogłowym kapciem, strugaj chopkacza kale.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:45:47
Osoby używające niecenzuralnych słów mogą zostać automatycznie pozbawione możliwości publikowania treści
administrator
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 22:00:02
@lilka (stanisław semeniuk)
Ty niedomyty kaczy wymiocie, pizgany w oko przez psa sąsiada. Zrobie ci z ryja parking dla ciężarówek ty trędowaty brudny rzepie.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 22:15:16
@lilka
powtorz to jeszcze raz terror to ty masz w bialej podlaskiej od swojej rodziny.Masz klate jak zapadnięty haziel ty fraglesie.Ty kurewski niedopałku krematoryjny, rypaj tadzia zachujały liszaju.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 22:18:08
@lilka (Stanisław Semeniuk)
Czekam ty baranie az pozwiesz mnie do sądu kreaturo jedna wymoczku kiedy zmieniales pieluche robisz pod siebie a fuj.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 10:47:15
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kinga, czy ty chcesz nam wmówić, ze Sklepowicz
> pisze pod nickiem flame i kjt? Ciekawa teoria...

A kto zaczyna na forum pogawędki o bezsensowności tych skarg?
Przypadkiem nie kjt?

A jeśli on, to zapytałeś go gdzie był rok ponad rok temu?
Zapytałeś go dlaczego nie protestował, jak dostał wzory skarg do recenzji?

Zapytałeś jego prawą rękę flame dlaczego była jednym z głównych naganiaczy, jeśli chodzi o pisanie tych skarg?
Zapytałeś kjt dlaczego nie protestował gdy jego prawa ręka namawiała ludzi do pisania skarg, których skutkiem było wyrzucenie pieniędzy w błoto?

Nie zapytałeś, nie przyczepiłeś się do Sklepowicza, ani do kjt, ani flame tylko do Schoppenki?

Ciekawe co chcesz tym udowodnić.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 10:56:01
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Po pierwsze, Kinga, ja to forum jedynie obserwuję,
> i w zasadzie nie pisuje tutaj, bo szkoda mi czasu
> na tzw. bicie piany. Natomiast, jak wynika z
> postów, "głównym" naciągaczem była Schoppenkka i
> typ niepokorny. I zaprzeczając temu dajesz wyraz
> niewiedzy, bądź też świadomie manipulujesz ludźmi,
> którzy nie potrafią odgrzebać starych postów..
> Natomiast postawiałem proste pytanie:dlaczego
> sugerujesz, że Sklepowicz to flame i kjt? A ty
> zamiast na nie odpowiedzieć, robisz uniki. Trzymaj
> się wątku.

Takiej mojej sugestii nigdzie nie było.
Gdybyś baczniej to forum obserwował to byś wiedział dlaczego moje uwagi są kierowane akurat do kjt.

Pokazać licytację gdzie sama flame chce udowodnić wszystkim, że takich skarg ma najwięcej? Tego tez nie doczytałeś?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 11:10:36
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kinga, przypominam ci, że wzory skarg opublikował
> S K L E P O W I C Z. I jak masz jakieś
> wątpliwości, to w pierwszym rzędzie udaj się do
> niego. Może tym razem potraktuje cię łagodniej.
> Chyba, że się go bardzo boisz... Natomiast co do
> tego, co ty wyrabiasz na forum wobec innych userów
> i jakie tobą kierują pobudki mam całkowita
> obojętność.
> A twoja wyraźna sugestia to post z 10:19

Nie mam żadnych wątpliwości. Kjt potwierdził, że był recenzentem wzorów skarg, a postów flame na temat zasadności ich składania było mnóstwo.

Jeśli nie rozumiesz treści moich postów to trudno, chyba tak pozostanie.
Może dlatego, że zalogowałeś się na tym forum niespełna miesiąc temu.

Teraz udajesz znawcę prawa i tematu, a kogo udawałeś na początku forumowej działalności?
Kim będziesz jutro?

Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ty, camion, powiedz - wiele to byndzie? Bo tu mi
> jaki Semeniuk do szkół ino kaze chodzić. A jo jest
> prosty chłop spod Trzcińca i sie pytom.

Dobrze się bawisz kosztem użytkowników tego forum, czy to może kolejna reklama "niedajmysie"?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 11:51:06
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kinga, argumentum ad personam tylko o tobie źle
> świadczy. Natomiast cytowany przez ciebie mój post
> świadczy jedynie o tym, że to forum odbieram
> ludycznie i, czasem, poprawiam sobie humor
> czytając twoje (i nie tylko) posty:))). Ale nie
> uprawiaj dywersji. Pytanie jest proste. S K L E P
> O W I C Z opublikował wzory pism, które nie
> wypaliły. Kjt recenzował, jednak jego uwagi
> (słuszne lub nie) zostały zignorowane. Więc
> powiedz, na jakiej to podstawie tylko on i flame
> są winni temu, że skargi padły w 100%.
> PS. Skoro cos twierdzisz, to postaraj sie to
> wykazać.

A gdzie ja napisałam, że to oni są winni w 100%?
Pokazuję jedynie tupet ludzi, którzy mieli rok temu wpływ na sytuację, nic nie zrobili (a wręcz przeciwnie), a teraz mają odwagę podnosić argument wadliwości tych działań.

Takie argumenty mogę podnosić ja, albo Patronas, bo tylko my pisaliśmy o bezpodstawności skarg.

Kjt siedział cicho (nawet jeśli zgłosił uwagi do projektu, to miały się one nijak do przyczyn bezpodstawności tych skarg), a flame je masowo tworzyła i namawiała dłużników do wyrzucania pieniędzy w błoto.

Możesz to jakoś wyjaśnić?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 12:36:31
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A możesz pokazać, gdzie to piszesz o
> bezpodstawności tych skarg? Oglądałem twój
> profil, i najwyraźniej musiałem to przeoczyć.
> I od razu pytanie. Wg ciebie w ilu procentach oni
> są winni w 2%? 3%? Jaki procent winy ponosi typ
> niepokorny, schoppenka, camion i inni, którzy
> przecież aktywnie ludzi organizowali? A ile
> procent winy ponosi SKLEPOWICZ?

No tak, winę ponosi camion, a nie flame.
Jak mawia kjt: buahahahahahah

flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Schoppenka, olej pierdy i rób swoje. Masz wyczucie
> i niezwykłą intuicję w wielu sprawach. Całuję Cię
> mocno, kochana! :))))))))))))))))))))))))))))
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 12:40:08
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kinga, nie odpowiadasz dość długo na to pytanie,
> więc może odpowiesz na inne - zarzucasz kjt, że
> nie krytykował wzorów S K L E P O W I C Z A na
> forum, tymczasem ten user w ogóle zaprzestał
> pisania na forum.
> Popatrz:
> [www.sklepowicz.pl]
> =kjt,page=5,match_type=AUTHOR,match_dates=0,match_
> forum=ALL
> Od 14 września 2010 roku godz. 23:03 do 17
> kwietnia 2012 r. godzina 22:34 ani jednego postu.
> To niby jak miał was ostrzegać przed S K L E P O W
> I C Z E M, skoro ty na tym forum grałaś pierwsze
> skrzypce? CO TY ZROBIŁAŚ, KINGO, prócz wyzywania
> typa niepokornego? Coraz bardziej interesujący
> temat.:)
> Wkleiłem raz jeszcze, bo jakimś zbiegiem
> okoliczności spam się pojawił, i boję się, że nie
> zauważysz mojego postu.

Jaki spam? przeczytałeś mój post, czy jest zbyt trudny?
Masz odpowiedź wyżej - cytaty i źródło.
Co zrobił kjt? wystarczy, że milczał, choć o pomyśle wiedział i znał treść skarg.
I pomimo swojej ogromnej wiedzy nie próbował powstrzymać ani nikogo na tym forum, ani flame.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 12:43:08
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kinga, nie odpowiadasz dość długo na to pytanie,
> więc może odpowiesz na inne - zarzucasz kjt, że
> nie krytykował wzorów S K L E P O W I C Z A na
> forum, tymczasem ten user w ogóle zaprzestał
> pisania na forum.
> Popatrz:
> [www.sklepowicz.pl]
> =kjt,page=5,match_type=AUTHOR,match_dates=0,match_
> forum=ALL
> Od 14 września 2010 roku godz. 23:03 do 17
> kwietnia 2012 r. godzina 22:34 ani jednego postu.
> To niby jak miał was ostrzegać przed S K L E P O W
> I C Z E M, skoro ty na tym forum grałaś pierwsze
> skrzypce? CO TY ZROBIŁAŚ, KINGO, prócz wyzywania
> typa niepokornego? Coraz bardziej interesujący
> temat.:)


Nie wypowiadał się bo czuł żniwo!
Ale jego prawa ręka była gotowa do napisania zapytania do TK, tego też nie wiedział?
Skoro skargi były bezzasadne więc dlaczego tego tematu nie skrytykował [www.forum.niedajmysie.com.pl] ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-06 12:57 przez lilka.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 12:51:36
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie zauważyłem, że odpowiedziałaś.
> No i niby gdzie w tym wątku napisałaś, że wzory S
> K L E P O W I C Z A są nic niewarte? Przecież
> miałaś świadomość, że piszesz do ludzi bez
> wykształcenia prawniczego. Więc z tego, co
> pokazałaś, wynika, że to ty ponosisz winę
> największą z możliwych - byłaś świadoma, a nie
> ostrzegłaś. To zupełnie tak, jakbyś kogoś
> popchnęła w przepaść. Dlatego tak na siłę szukasz
> winnych? Chcesz uspokoić swoje sumienie?

Jeśli Ty do wyciągnięcia z następujących zdań:
1. BTE nie ma nic wspólnego z wyciągiem z ksiąg banku
2. orzeczenie TK dotyczy wyciągu z ksiąg banku
3. skargi o wznowienie są składane na podstawie orzeczenia TK

następującego wniosku: skarg nie powinno się składać w sprawach gdzie uzyskano BTE, bo są one bezpodstawne
potrzebujesz czyjejś pomocy, to nie oznacza, że inni mają taki sam problem.

Użytkownicy tego forum są zagubieni w gąszczu przepisów, ale nie są idiotami.

Patrz, a inni zrozumieli to właściwie, czego efektem był atak na mnie i moje niepopularne poglądy.
Może to da Ci coś do myślenia?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 12:54:13
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kinga, możesz powiedzieć swojej koleżance, żeby
> sie nie trącała do dyskusji w taki beznadziejny
> sposób? I niech zmieni edytor tekstu, bo wali
> błędy ortograficzne, aż śmieszne to jest.

Nie mogę.
Tu nikt nikomu nie wydaje żadnych poleceń.
Choć oczywiście w grupie kjt może być inaczej.

Odniesiesz się jakoś do wydarzeń na forum "niedajmysie"?
Przecież to forum kjt i flame.

Na co zbierali te pieniądze, skoro kjt od początku wiedział, że skargi są do kitu?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 12:56:05
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kinga, możesz powiedzieć swojej koleżance, żeby
> sie nie trącała do dyskusji w taki beznadziejny
> sposób? I niech zmieni edytor tekstu, bo wali
> błędy ortograficzne, aż śmieszne to jest.


Specjalisto od poprawnej polszczyzny, będę się trącała do dyskusji, kiedy mi się spodoba, ponieważ forum jest publiczne. Jak masz ochotę prowadzić dyskusję z wybranymi osobami bez trącania się innych załóż własne forum i tam się trącaj&#8230;.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 12:59:11
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Skoro twierdzisz, że użytkownicy tego forum nie są
> idiotami (z wyjątkami masz rację) to czemu ich tak
> traktujesz? Piszesz o wnioskach, które dzisiaj są
> oczywiste.Natomiast w zeszłym roku ich nie
> wyciągnęłaś, jedynie skopiowałaś fragmenty
> komentarza do Prawa bankowego z lexa. Przy okazji
> miło by było, żebyś podawała w przyszłości źródło
> swoich mądrości. Gdzie ostrzeżenie, Kingo? Albo
> świadomie przemilczałaś to, albo nie miałaś
> świadomości znaczenia słów, które wklejasz. Rolą
> prawnika, za jakiego się podajesz, jest wskazanie
> niebezpieczeństw w sposób wyraźny, a nie
> domniemywanie, że klient się sam domyśli. A co do
> twoich poglądów to z ostatnich postów,jak
> czytałem, wynika, że masz jeden - nie lubisz
> flame.:)

Kjt powielasz się)))
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 13:01:09
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Skoro twierdzisz, że użytkownicy tego forum nie są
> idiotami (z wyjątkami masz rację) to czemu ich tak
> traktujesz? Piszesz o wnioskach, które dzisiaj są
> oczywiste.Natomiast w zeszłym roku ich nie
> wyciągnęłaś, jedynie skopiowałaś fragmenty
> komentarza do Prawa bankowego z lexa. Przy okazji
> miło by było, żebyś podawała w przyszłości źródło
> swoich mądrości. Gdzie ostrzeżenie, Kingo? Albo
> świadomie przemilczałaś to, albo nie miałaś
> świadomości znaczenia słów, które wklejasz. Rolą
> prawnika, za jakiego się podajesz, jest wskazanie
> niebezpieczeństw w sposób wyraźny, a nie
> domniemywanie, że klient się sam domyśli. A co do
> twoich poglądów to z ostatnich postów,jak
> czytałem, wynika, że masz jeden - nie lubisz
> flame.:)

Gdzie jest wklejony jakikolwiek fragment komentarza z lexa? tylko konkretnie.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 13:01:58
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Skoro twierdzisz, że użytkownicy tego forum nie są
> idiotami (z wyjątkami masz rację) to czemu ich tak
> traktujesz? Piszesz o wnioskach, które dzisiaj są
> oczywiste.Natomiast w zeszłym roku ich nie
> wyciągnęłaś, jedynie skopiowałaś fragmenty
> komentarza do Prawa bankowego z lexa. Przy okazji
> miło by było, żebyś podawała w przyszłości źródło
> swoich mądrości. Gdzie ostrzeżenie, Kingo? Albo
> świadomie przemilczałaś to, albo nie miałaś
> świadomości znaczenia słów, które wklejasz. Rolą
> prawnika, za jakiego się podajesz, jest wskazanie
> niebezpieczeństw w sposób wyraźny, a nie
> domniemywanie, że klient się sam domyśli. A co do
> twoich poglądów to z ostatnich postów,jak
> czytałem, wynika, że masz jeden - nie lubisz
> flame.:)
>
> PS Kinga, doprawdy, nie umiesz dyskutować inaczej,
> jak z pomocą trolla?

Kjt nie umiesz dyskutować bez pomocy trola?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 13:10:55
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Popatrz na swoje posty, gdzie "piszesz" o prawie
> bankowym. Nie chce mi się sprawdzać w innych
> (konkretnie - LEX POLONICA). :)), bo nie jestem tu
> po to, by chronic prawa autorskie innych.

Czyli nie potrafisz wskazać cytatów, ale twierdzisz, że one są.
Przestaję się dziwić, że uważasz, że użytkownikom tego forum były potrzebne wyjaśnienia dodatkowe.
Oceniasz ich poziom intelektu swoją miarą.

Potrafisz odpowiedzieć na pytanie na co kjt @ flame zbierali na "niedajmysię" w tym roku kasę?

Ułatwię ci zadanie po raz kolejny - masz do wyboru odpowiedzi:
1. albo kjt rzeczywiście od początku wiedział, że skargi nie są trafione, a zebrane od użytkowników forum "niedajmysie" pieniądze chciał przeznaczyć na jakiś inny "szczytny" cel (bo chyba nie na głupawe pytanie do TK w sprawie bezpodstawnych od samego początku skarg)
2. albo kjt wiedzę o tym, że sa one nietrafione posiadł dopiero teraz (np na podstawie lektury orzeczeń sądu), a na forum udaje idiotę.

Wybór po tych ułatwieniach jest dość prosty.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 13:23:47
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Pamiętaj, że rzekomo zbierane na forum niedajmysie
> pieniądze musiały trafić do Schoppenki. W tym
> czasie ona i typ niepokorny prowadzili to forum.
> Być może masz racje i osoby te sprzeniewierzyły
> kasę od ludzi. Nie byłby to pierwszy przypadek w
> dziejach.
> A co do cytatów - czego oczekujesz? Mam publikować
> komentarz? Śmieszna jesteś.

Czyli flame i kjt zbierali pieniądze dla schoppenki, nawet wtedy, gdy jej już na forum nie było?
kwiecien 2012, już po wielkiej awanturze

I tam kjt się wypowiadał, nawet w tym wątku i nie zwrócił uwagi na głupoty wyprawiane przez flame? Przecież to ona była organizatorką zbiórki.

Miałeś rację w jednym... ciekawie się zrobiło :)

Teraz historia o tym jak to kjt od początku wiedział, że skargi są fuj, ale zbierał od użytkowników forum pieniądze na pytanie do TK.

To się chyba nazywa próba wyłudzenia?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 13:29:27
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Pamiętaj, że rzekomo zbierane na forum niedajmysie
> pieniądze musiały trafić do Schoppenki. W tym
> czasie ona i typ niepokorny prowadzili to forum.
> Być może masz racje i osoby te sprzeniewierzyły
> kasę od ludzi. Nie byłby to pierwszy przypadek w
> dziejach.
> A co do cytatów - czego oczekujesz? Mam publikować
> komentarz? Śmieszna jesteś.

Tylko, dlaczego temat tam nadal wisi a w nim nie ma ani słowa o tym, że pieniądze trafiły do Schoppenki.
W tym czasie nie było administratora i nie było flame tylko byli typ niepokorny i Schoppenka? Kto był pomysłodawcą zbiórki i miał się tym zająć?
Zbyt łatwo przychodzi ci rzucanie oszczerstw.
I zacytuję częściowo ciebie. A co do twoich poglądów to z ostatnich postów, jak
czytałem, wynika, że masz jeden - nie lubisz Schoppenki i typa niepokornego. Gdzie jest twój obiektywizm?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 13:38:18
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Cytat z niedajmy sie: "Zainteresowanych, którzy
> chcieli organizować NIELEGALNĄ ZBIÓRKĘ i zarzucają
> mi, że zanęciłam temat i nic nie robię (głównie
> jęczał Typ N.) informuję, że gdybyśmy zaczęli
> gromadzić środki finansowe na ten cel, podając
> prywatne konto, narazilibyśmy się na kontrolę
> Urzędu Skarbowego i musielibyśmy przyjąć słuszną
> karę.
> Kancelaria prawna, która wystąpi w naszym imieniu,
> potraktowała nas ulgowo. W luźnych zapytaniach
> kierowanych do innych kancelarii opłata od skargi
> do TK wynosiła od 5-8 tys. (a nawet więcej). My
> będziemy ją mieć za 1 tys.
>
> Kto zechce, może do nas dołączyć. Na swoim terenie
> mamy spore siły - bez zaślepionego złością i
> nienawiścią towarzystwa, które opuściło nasze
> forum, też damy sobie radę. Zrobimy to w imieniu
> wszystkich zadłużonych. Bez urazy, bez agresji i
> bez względu na to, co nas spotkało."
> Kto chciał robić nielegalną zbiórkę? Typ
> niepokorny. Jeszcze jakiś podobny zarzut pod
> adresem forum konkurencyjnego dla ciebie, Kinga?
> Ciekawa dyskusja, choć coraz bardziej argumenty ma
> tylko jedna strona... I nie mam na myśli ciebie,
> Kingo...:))

Tu nie dyskutujemy o legalności tej zbiórki, tylko o próbie wyłudzenia, która miała miejsce w kwietniu 2012r.(a więc już po odejściu Schoppenki), kiedy to flame (post pod nią kjt) mimo posiadanej wiedzy o wadliwości skarg próbowali zebrać od użytkowników środki pieniężne na...

No właśnie, nie wiemy na co i tego się już pewnie nie dowiemy.
Chyba, że maj nam powie, że na autokompromitację organizatorów zbiórki przed TK.

I jeszcze jeden wniosek: flame to taki cielak. Co kto mu powie, to robi. Sklepowicz kazał pisać skargi, to pisała, choć jej przyjaciel kjt wiedział, że są do kitu.
Niepokorny kazał zbierać pieniądze to zbierała (zbiórka zaczęła się od jej postu).

A mózg to dziewczę posiada, czy chcesz powiedzieć wszystkim Maj, że nie?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-06 13:40 przez kinga.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 13:42:59
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Cytat z niedajmy sie: "Zainteresowanych, którzy
> chcieli organizować NIELEGALNĄ ZBIÓRKĘ i zarzucają
> mi, że zanęciłam temat i nic nie robię (głównie
> jęczał Typ N.) informuję, że gdybyśmy zaczęli
> gromadzić środki finansowe na ten cel, podając
> prywatne konto, narazilibyśmy się na kontrolę
> Urzędu Skarbowego i musielibyśmy przyjąć słuszną
> karę.
> Kancelaria prawna, która wystąpi w naszym imieniu,
> potraktowała nas ulgowo. W luźnych zapytaniach
> kierowanych do innych kancelarii opłata od skargi
> do TK wynosiła od 5-8 tys. (a nawet więcej). My
> będziemy ją mieć za 1 tys.
>
> Kto zechce, może do nas dołączyć. Na swoim terenie
> mamy spore siły - bez zaślepionego złością i
> nienawiścią towarzystwa, które opuściło nasze
> forum, też damy sobie radę. Zrobimy to w imieniu
> wszystkich zadłużonych. Bez urazy, bez agresji i
> bez względu na to, co nas spotkało."
> Kto chciał robić nielegalną zbiórkę? Typ
> niepokorny. Jeszcze jakiś podobny zarzut pod
> adresem forum konkurencyjnego dla ciebie, Kinga?
> Ciekawa dyskusja, choć coraz bardziej argumenty ma
> tylko jedna strona... I nie mam na myśli ciebie,
> Kingo...:))


Pierdy flamowe na nikim nie robią wrażenia , poza jednym wyjątkiem, Maj59861 połyka wszystkie))) Ale odeszliśmy od tematu. To jak jest wszech mądry kjt wiedział, że skargi są be czy nie? Z tematu na niedajmysię, który wskazałam wynika, że wiedział, że są cacy! Więc o co oskarża Sklepowicza i innych?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 13:50:31
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Rzucasz poważne oskarżenia personalne, Kingo,
> które świadczą o zbytnim zaangażowaniu
> emocjonalnym. Masz jakiś związek z schoppenką lub
> typem niepokornym? Widzisz, ja kieruję się zdrowym
> rozsądkiem i staram się być wyważony w moich
> poglądach. Tak samo czynił Patronas. Ty
> stwierdzasz po prostu, że w kwietniu była zbiórka.
> Masz na to dowody, czy też tylko tak piszesz w
> celu zdyskredytowania forum konkurencyjnego dla
> ciebie? Skoro wyszło, że zbiórka miała odbywać się
> z inicjatywy Schoppenki i typa niepokornego
> uznałaś, że nie był to styczeń, a kwiecień. Dowody
> proszę pod rygorem, że uznam ciebie za oszczercę.
> Inni pewnie też.

Daj dowody, że inicjatorami zbiórki byli typ niepokorny i Schoppenka bo uznam cię za oszczercę i inni pewnie też!
Czy pierdy flamowe uważasz za dowód? Jeszcze raz zapytam o twój obiektywizm w temacie bo z nim coś nie tak?



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-06 13:54 przez lilka.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 13:55:17
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Rzucasz poważne oskarżenia personalne, Kingo,
> które świadczą o zbytnim zaangażowaniu
> emocjonalnym. Masz jakiś związek z schoppenką lub
> typem niepokornym? Widzisz, ja kieruję się zdrowym
> rozsądkiem i staram się być wyważony w moich
> poglądach. Tak samo czynił Patronas. Ty
> stwierdzasz po prostu, że w kwietniu była zbiórka.
> Masz na to dowody, czy też tylko tak piszesz w
> celu zdyskredytowania forum konkurencyjnego dla
> ciebie? Skoro wyszło, że zbiórka miała odbywać się
> z inicjatywy Schoppenki i typa niepokornego
> uznałaś, że nie był to styczeń, a kwiecień. Dowody
> proszę pod rygorem, że uznam ciebie za oszczercę.
> Inni pewnie też.

Wpis flame z 23.04.2012r:

Wysłany: 2012-04-23, 10:35
ona napisał/a:
Przyłączam się do wpłat ...

Jak tylko powołamy stowarzyszenie i uruchomimy rachunek bankowy, zaczniemy działać w temacie.

Zainteresowanych, którzy chcieli organizować NIELEGALNĄ ZBIÓRKĘ i zarzucają mi, że zanęciłam temat i nic nie robię (głównie jęczał Typ N.) informuję, że gdybyśmy zaczęli gromadzić środki finansowe na ten cel, podając prywatne konto, narazilibyśmy się na kontrolę Urzędu Skarbowego i musielibyśmy przyjąć słuszną karę.
Kancelaria prawna, która wystąpi w naszym imieniu, potraktowała nas ulgowo. W luźnych zapytaniach kierowanych do innych kancelarii opłata od skargi do TK wynosiła od 5-8 tys. (a nawet więcej). My będziemy ją mieć za 1 tys.

Kto zechce, może do nas dołączyć. Na swoim terenie mamy spore siły - bez zaślepionego złością i nienawiścią towarzystwa, które opuściło nasze forum, też damy sobie radę. Zrobimy to w imieniu wszystkich zadłużonych. Bez urazy, bez agresji i bez względu na to, co nas spotkało.

to jest post flame z 23 kwietnia 2012r.
trzeba jeszcze jakiś dowód na to, że w końcu kwietnia była planowana zbiórka pieniędzy?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 13:56:16
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Rzucasz poważne oskarżenia personalne, Kingo,
> które świadczą o zbytnim zaangażowaniu
> emocjonalnym. Masz jakiś związek z schoppenką lub
> typem niepokornym? Widzisz, ja kieruję się zdrowym
> rozsądkiem i staram się być wyważony w moich
> poglądach. Tak samo czynił Patronas. Ty
> stwierdzasz po prostu, że w kwietniu była zbiórka.
> Masz na to dowody, czy też tylko tak piszesz w
> celu zdyskredytowania forum konkurencyjnego dla
> ciebie? Skoro wyszło, że zbiórka miała odbywać się
> z inicjatywy Schoppenki i typa niepokornego
> uznałaś, że nie był to styczeń, a kwiecień. Dowody
> proszę pod rygorem, że uznam ciebie za oszczercę.
> Inni pewnie też.
> PS. Kingo, ponawiam apel - bez trolla proszę, ok?
> Bo wygląda, że nie dajesz rady w dyskusji i
> siadają ci nerwy.

Kjt nerwy ci puszczają!
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 13:56:37
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
>
> PS. Kingo, ponawiam apel - bez trolla proszę, ok?
> Bo wygląda, że nie dajesz rady w dyskusji i
> siadają ci nerwy.

To, ze kjt sprowadził tu swoich znajomych, nie oznacza, że inni robią tak samo.
Ogarnij się człowieku, bo tego się czytać nie da.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 14:18:55
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Widzisz, ja kieruję się zdrowym
> rozsądkiem i staram się być wyważony w moich
> poglądach.

Ale daty napisania postu na forum sprawdzić nie potrafię....


Ty
> stwierdzasz po prostu, że w kwietniu była zbiórka.
> Masz na to dowody, czy też tylko tak piszesz w
> celu zdyskredytowania forum konkurencyjnego dla
> ciebie?

Jak wyżej, jestem genialnym znawcą prawa, historii tego forum, ale daty napisania postu sprawdzić nie potrafię.
Nie wspominając o jego treści, gdzie jest mowa o towarzystwie, które opuściło forum.

Przestaję się dziwić kjt, że pomimo iż posiadasz (podobno) wykształcenie główne twoje źródło utrzymania to to co złowisz na forum.
Jeśli w taki sposób sam sobie strzelasz gole (pogrążając jednocześnie flame) to wszystko jest chyba jasne.

I nie dziwi tez to, że potrzebowałeś na tym forum pomocy znajomych.
Ale na pytanie jak można być takim szują, aby prosząc o taką przysługę wpędzić owych znajomych w tarapaty odpowiedzi nie znam.
To się chyba po prostu ma we krwi.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 14:23:15
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kinga, ty ponoć zapewniałaś wszystkich, ze jesteś
> prawnikiem? Żartujesz chyba. Jeszcze raz pytam - o
> przelewy. Wiem, że Schoppenka zbierała pieniądze
> na konto córki na koszulki nie istniejącego
> stowarzyszenia. I to, owszem, jest wykroczenie a
> być może i wyłudzenie. ale twoje argumenty są
> śmieszne. Widzę, że ty jesteś owładnięta jakąś
> niezdrową obsesją. Masz uraz na punkcie opluwanych
> przez ciebie userów czy też zwalczasz ich z
> przyczyn finansowych - psują ci biznes? Bo to tak
> wygląda, Kingo, że widzisz w nich konkurencję.
> Obiektywnie i zboku.

Odpowiedz najpierw na pytanie:

Potrafisz odpowiedzieć na pytanie na co kjt @ flame zbierali na "niedajmysię" w kwietniu tego roku kasę?

Ułatwię ci zadanie po raz kolejny - masz do wyboru odpowiedzi:
1. albo kjt rzeczywiście od początku wiedział, że skargi nie są trafione, a zebrane od użytkowników forum "niedajmysie" pieniądze chciał przeznaczyć na jakiś inny "szczytny" cel (bo chyba nie na głupawe pytanie do TK w sprawie bezpodstawnych od samego początku skarg)
2. albo kjt wiedzę o tym, że sa one nietrafione posiadł dopiero teraz (np na podstawie lektury orzeczeń sądu), a na forum udaje idiotę.

Jeśli nie potrafisz na nie odpowiedzieć to dyskusja z Tobą jest bezprzedmiotowa.
A to, że jesteś "obiektywnie i z boku" nie budzi żadnych wątpliwości :D
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 14:55:31
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kinga, ty ponoć zapewniałaś wszystkich, ze jesteś
> prawnikiem? Żartujesz chyba. Jeszcze raz pytam - o
> przelewy. Wiem, że Schoppenka zbierała pieniądze
> na konto córki na koszulki nie istniejącego
> stowarzyszenia. I to, owszem, jest wykroczenie a
> być może i wyłudzenie. ale twoje argumenty są
> śmieszne. Widzę, że ty jesteś owładnięta jakąś
> niezdrową obsesją. Masz uraz na punkcie opluwanych
> przez ciebie userów czy też zwalczasz ich z
> przyczyn finansowych - psują ci biznes? Bo to tak
> wygląda, Kingo, że widzisz w nich konkurencję.
> Obiektywnie i zboku.

A były jakieś przelewy?
Zastanawiające skąd u ciebie aż taka wiedza, co się tam działo, nie zdobyłeś jej od flame i kjt? Widzę, że zaczynasz przemawiać językiem kjt, ile kjt płaci ci za te występy? Jednak jestem więcej niż pewna, że to produkuje się kjt. Biznes popsuł się w kwietniu dla niego, stąd ta nagonka na tym forum. Teraz nieporadnie próbuje sił na Nowym Ekranie licząc, że tam złowi naiwnych.
Jest to typowa zemsta, nie daliście mi zarobić, więc was zniszczę wszystkimi dostępnymi metodami.
Myślę, że jeszcze tak będziecie się tak prężyć jakieś 6 miesięcy, do czasu, gdy zostaną postawione wam formalnie konkretne zarzuty, o co bardzo zabiegacie na tym forum.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 14:34:11
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kinga, daty są u góry i każdy widzi poza tobą,
> więc może powinnaś zmienić okulary na mocniejsze?
> I proszę cię - jeśli masz obsesję na punkcie kjt
> i flame, to udaj się do lekarza, bo Forum to nie
> jest dobrym miejscem na leczenie urojeń.

Daty czego? Postów?

Jaką datę widzisz na górze postu flame?

Mam tu kopiować dowody waszych cwaniactw? Proszę:

[zapodaj.net]

Ponawiam pytanie: na co próbowaliście wyłudzić kasę od użytkowników "niedajmysie" w kwietniu 2012r.?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 14:46:40
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Zapytaj kjt i flame, Kinga. Nawet możecie sie
> pobić. Tylko szkoda, że nie wkleiłaś
> wcześniejszych postów z tego wątku, tych ze
> stycznia. Ale to problem twojego sumienia.

W styczniu było dokładnie to samo, także wpis flame o organizowaniu zbiórki.

Znalazłeś już właściwą datę Maj?
Nadal jesteś obiektywny i z boku?

Odpowiesz na pytanie na co kjt i flame próbowali wyłudzić kasę w kwietniu 2012?

A wieczorem pokażę, jaki kolejny pomysł na zarobek ma kjt. Też będą screeny :)
Fajnie by było gdybyś Maj był, jesteś ciekawym rozmówcą.
Wprawdzie robisz z siebie idiotę (próbując jednocześnie wmówić, że to użytkownicy tego forum mają problem z mysleniem), ale dyskusja z Tobą prowadzi do ciekawych wniosków.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 14:47:55
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Pokusiło mnie i zajrzałem do rewelacji Kingi.
> Popatrzcie sami - na forum niedajmysie jest
> informacja o tym, że znaleźli kancelarie prawna
> 7-8 razy tańszą. I trzeba aż tysiąc (1000)
> złotych. Oto faktycznie wał stulecia! Boże, Kinga,
> ty powaliłabyś swoja inteligencją nawet Pałac
> Kultury!! Kochani, zaglądajcie, toz to niesłychane
> jaja - chcieli "wyłudzić" aż tysiąc złotych...Nie,
> Kinga, ty się tu marnujesz, powinnaś pisać teksty
> do kabaretów:))))) Ale jaja....:)))) niedajmysie
> GOLD, wow...:)))

No jesli flame nie może od lat spłacić długu w wysokości kilku tysięcy złotych to nie pisz, że tysiąc jest mało...
Albo napisz inaczej: dla Ciebie to mało.

Ps. nadal się z flame lubicie? czy już trochę mniej po tym jak krok po kroku ją kompromitujesz?
Dziś zrobiłeś z niej bezmózgowca wykonującego polecenia sklepowicza i schoppenki.
Do czego posuniesz się jutro?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-06 14:49 przez kinga.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 15:16:38
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> z reguły nie rozmawiam z trollami, ale "lilka"
> jest wyjątkowo zabawna. Co prawda nie jak pani
> "prawnik" w kabaretkach, ale również. Otóż
> postępowanie trwa 1 miesiąc, wyjątkowo 3.
> Pitolenie o 6 miesiącach świadczy o tym, że pisze
> analfabeta, również i prawny. Jeszcze jakies żarty
> ktoś zacznie opowiadać? Bo juz mamy dzisiaj:
> niedajmysie GOLD, 6 - miesięczne dochodzenie,
> "prawniczkę" Kingę, typa niepokornego mądrzejszego
> od profesorów. Śmiało. Zycie jest zbyt ciężkie,
> żeby nie żartować...:))

Kjt powinieneś się cieszyć, że jeszcze nic nie ma i wrzucić na luz.
Dlaczego jesteś aż tak bardzo spięty i nadpobudliwy?
Przecież nikt i nic ci nie zagraża)))
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 15:32:13
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kinga, ty chodzisz w kabaretkach? A te pieniądze,
> co to według ciebie ludzie potracili na skargach,
> to 3,75 zł za polecony czy 2,40 zł za tramwaj? Ty
> naprawdę nie masz świadomości, jaka jesteś
> komiczna? Taki z ciebie prawnik chyba, jak z typa
> niepokornego... Napisz cos jeszcze równie
> wesołego... niedajmysie GOLD. Wooow:)))
> PS. Będę przeklejał nad wpisami trolla.

Odpowiednim miejscem na przyklejanie będą twoje plecy z napisem jestem kjt, który nie wiedział, że skargi w przypadku bte są bezzasadne i jetem trolem)))
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 15:38:08
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kinga, ty chodzisz w kabaretkach? A te pieniądze,
> co to według ciebie ludzie potracili na skargach,
> to 3,75 zł za polecony czy 2,40 zł za tramwaj? Ty
> naprawdę nie masz świadomości, jaka jesteś
> komiczna? Taki z ciebie prawnik chyba, jak z typa
> niepokornego... Napisz cos jeszcze równie
> wesołego... niedajmysie GOLD. Wooow:)))
> PS. Będę przeklejał nad wpisami trolla.(2)

Odpowiednim miejscem na przyklejanie będą twoje plecy z napisem jestem kjt, który nie wiedział, że skargi w przypadku bte są bezzasadne i jetem trolem)))

(3)
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 15:47:54
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kinga, ty chodzisz w kabaretkach? A te pieniądze,
> co to według ciebie ludzie potracili na skargach,
> to 3,75 zł za polecony czy 2,40 zł za tramwaj? Ty
> naprawdę nie masz świadomości, jaka jesteś
> komiczna? Taki z ciebie prawnik chyba, jak z typa
> niepokornego... Napisz cos jeszcze równie
> wesołego... niedajmysie GOLD. Wooow:)))
> PS. Będę przeklejał nad wpisami trolla.(3)

Odpowiednim miejscem na przyklejanie będą twoje plecy z napisem jestem kjt, który nie wiedział, że skargi w przypadku bte są bezzasadne i jestem trolem)))

(4)
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 19:08:44
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kinga, ty chodzisz w kabaretkach? A te pieniądze,
> co to według ciebie ludzie potracili na skargach,
> to 3,75 zł za polecony czy 2,40 zł za tramwaj? Ty
> naprawdę nie masz świadomości, jaka jesteś
> komiczna? Taki z ciebie prawnik chyba, jak z typa
> niepokornego... Napisz cos jeszcze równie
> wesołego... niedajmysie GOLD. Wooow:)))
> PS. Będę przeklejał nad wpisami trolla.(4)

I tak się kończy picie od rana... najpierw ma problem ze znalezieniem daty napisania postu, a potem opowiada żarty, z których sam się śmieje.

Kjt, na co chcieliście przeznaczyć kasę, którą wyłudzaliście od użytkowników "niedajmysie" w kwietniu 2012r?

Czekamy na odpowiedź, a za kilka chwil informacja o nowym pomyśle na biznes kjt.
Szykujcie kasę :)
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 19:39:51
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kinga, ty nie jesteś prawnikiem. Ty masz "żółte
> papiery" i dlatego czujesz się bezkarna. A
> myślałem, że ty jesteś pajacem tego forum, biedna
> i nieszczęśliwa kobieto. EOT

Kjt, nie denerwuj się, za moment będzie informacja.

PS. dlaczego pomimo naszych (moich i Glitera) wczorajszych usilnych wysiłków rozreklamowania "niedajmysie" nikt się tam dzisiaj nie zarejestrował?
rozczarowujecie mnie :(
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 19:40:21
@kinga
ty szczurołapie co powie ta popierdolona z bornego to ty pizdo durna piszesz wiesz dobrze ze te pustogłowie robi to twoimi rączkami,a ty masz 2 tygodnie na oddanie 20.000 zł do tego dolicz odsetki złodziejko i oszustko największa na forum sklepowicza ,jestes tak samo piźnieta jak Schoppenka albo jeszcze więcej szantrapo nie myta zochraj bobra i wyjadaj babcine gile w wielkim skupieniu tępa ladacznico forum sklepowicza.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 19:44:14
Gliter Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @kinga
> ty szczurołapie co powie ta popierdolona z bornego
> to ty pizdo durna piszesz wiesz dobrze ze te
> pustogłowie robi to twoimi rączkami,a ty masz 2
> tygodnie na oddanie 20.000 zł do tego dolicz
> odsetki złodziejko i oszustko największa na forum
> sklepowicza ,jestes tak samo piźnieta jak
> Schoppenka albo jeszcze więcej szantrapo nie myta
> zochraj bobra i wyjadaj babcine gile w wielkim
> skupieniu tępa ladacznico forum sklepowicza.

Zapraszamy na forum "niedajmysie".
Tylko bądźcie grzeczni, krytyka kjt tak się kończy :)

Wczoraj Gliter żądał ode mnie 2.000, dziś mu napuchło do 20.000 zł :)
Ale na niedajmysie takie wyłudzenia to norma.
Płaćcie, nie pytajcie za co, byle kasa była.

PS. Gliter, jak się dzisiaj postarasz, to obiecuję, że zbiorę materiał dot "niedajmysie" w całość i należycie je rozreklamuje.
Obiecuję :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-06 19:46 przez kinga.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 19:51:20
@kinga ty szmato pisz reklamuj,co się daj zareklamuj siebie że jesteś złodziejka i oszustką.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 19:52:48
@kinga
Oszustko!!!!!!!!! Wiesz jak powstałaś? twój stary spuścił sie na buty i kopał twoją starą po piździe.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 19:55:38
@kinga
Oszustko!!!!!!!!Kocha cię mama? - to cie w peta robi.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 19:56:24
Gliter Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @kinga
> Oszustko!!!!!!!!! Wiesz jak powstałaś? twój stary
> spuścił sie na buty i kopał twoją starą po
> piździe.


Zapraszamy na forum "niedajmysie".
Pomoc udzielana jest przez prawdziwych ekspertów.

Powyżej macie próbkę ich możliwości.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 19:46:33
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Spokojnie, proszę pana. Kinga ma okazję pokazać,
> kim jest. Może jak zademonstruje publicznie,
> jakiego ma świra, będzie luźniej na forum.

Maj, a Ty obiektywnie i z boku nie napiszesz Gliterowi, żeby nie podchodził emocjonalnie do tematu?
To taka nowoczesna forma obiektywizmu? :)
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 20:41:55
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Coś chyba przegapiłem? gdzie są materiały, jakie
> "Kinga" miała wkleić? Czy też już zapomniała, co
> obiecywała pół godziny temu? Jak rozumiem, Kinga
> szaleje, bo jesień sie zbliża i ma gorzej?

Spokojnie Maj, nie jestem pijakiem, który cały dzień spędza on - line szukając kogoś kto mu zasponsoruje kolejnego byczka. Mam dziesiątki innych zajęć, równie ciekawych jak to forum.

Zaraz będzie materiał, jak mi go ze swoimi kolesiami zaspamujesz to będę tworzyła nowe wątki z pytaniami do kjt i flame. Albo znajdę inne ciekawe miejsca w sieci.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 20:42:55
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Widzę, że na forum jest normalnie. Kinga bluzga
> juz trzeci dzień. Oj, to się chyba skończy dla
> niej kaftanem. Ciekawe, czy jutro pani "prawnik"
> będzie pouczać od rana czy tez zacznie pluć na kjt
> i flame?



@ Maj59861
To ta znana oszustka która wisi kasę Gliterowi.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 20:47:24
Krótko przypominając wydarzenia:

1. 15.03.2011r. zapada orzeczenie TK stwierdzające niezgodność z konstytucją zapisu, że wyciągi z ksiąg banku maja charakter dokumentu urzędowego (wobec konsumentów)
2. na tym forum rozpoczyna się wysyłanie skarg o wznowienie postępowania; skargi wysyłane są do lipca 2011r.;
3. skargi w znacznej części są odrzucane przez sąd;
4. styczeń - kwiecień 2012r. flame na forum "niedajmysie" organizuje zbiórkę pieniędzy na skierowanie do TK zapytania w sprawie "masowo odwalanych przez sądy skarg"
Kjt jej kibicuje (jego post z 23.04.2012);
5. we wrześniu 2012r. kjt przypomina sobie tu na forum o skargach, zrzuca odpowiedzialność za poniesione przez kredytobiorców koszty na autora skarg (Sklepowicza) i schoppenkę.
Twierdzi, że od samego początku zrobiłby to inaczej:

Uzupełniłbym o stwierdzenie, że załączony wyciąg z
> ksiag bankowych stanowi
> jedynie zapisek powoda, i jako taki nie moze
> świadczyć o istnieniu
> zobowiązania. Po prostu brak jest w moim odczuciu
> ataku w samo sedno, czyli
> brakuje stwierdzenia ostrego i wyraźnego, że powód
> nie wykazał istnienia
> wierzytelności.
> --
> pzdr

Cytat z wątku petycja - jego recenzja wzoru skargi z 2011r.
Nie kwestionuje proponowanego sposobu zaskarżenia, proponuje uzupełnienie uzasadnienia.

Zapomina jednak o tym, że to jego prawa ręka flame była głównym prowodyrem akcji pisania skarg i zapomina także o tym, że jeszcze w kwietniu 2012r. chciał zbierać od użytkowników "niedajmysie" pieniądze na zapytanie do TK w sprawie skarg, o których wadliwości wiedział od początku.

Pytacie po co to wszystko?
Ano po to, że już od lipca (po naturalnej śmierci forum "niedajmysie") kjt miał plan.

Okazało się, że pomysł zaskarżania BTE był dobry, ale to nie uzasadnienie było wadliwe (jak podobno twierdził na początku).
Teraz się okazuje, że wadliwa była forma.

[obserwatorium.nowyekran.pl]

Należy kierować powództwa przeciwegzekucyjne.
I jak sam napisał nasz geniusz:

Zatem kolejna próba podważania BTEprzed nami?

I czyni to zapewne z taką samą odpowiedzialnością jak recenzował treści skarg o wznowienie postępowania (gdzie podważał uzasadnienie skargi, a nie sposób zaskarżenia), jak chciał zbierać pieniądze na zapytanie w sprawie skarg, o których podobno wiedział, że są wadliwe.

Zapraszamy więc na forum "niedajmysie".
Macie kolejną szansę utopienia pieniędzy.
A kjt nie jest taki głupi jak nam się wydaje ;)
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 20:54:21
Dla niej lachociąga to i tak mało mnie oszukała na 20.000 zł
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 20:59:26
@Maj59861
Tam już jej nie ma pogonili ją z tamtąd jest teraz na nadziejazadłużonych
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:04:35
Słyszałem że spieprza do Danii ale jej stary jej tam nie chce ponoc ułożył sobie życie z tą tłumaczką która zaraz po wypadku była przy jego łożku tak słyszałem.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:11:47
Gliter Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Słyszałem że spieprza do Danii ale jej stary jej
> tam nie chce ponoc ułożył sobie życie z tą
> tłumaczką która zaraz po wypadku była przy jego
> łożku tak słyszałem.

Zapraszamy na forum "niedajmysie".
Możecie im powierzyć nawet problemy osobiste.
Zostaną oczywiście zachowane w tajemnicy.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:07:20
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Acha. Kto by nadążył za jej woltami. Przeciez
> gdzie sie pojawi Schoppenka, tam zaraz narozrabia.
> Tak słyszałem...:)


To źle słyszałeś! Wcześniej się upewnij aby nie być oskarżonym o pomówienie publiczne.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:17:37
lilka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Maj59861 Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Acha. Kto by nadążył za jej woltami. Przeciez
> > gdzie sie pojawi Schoppenka, tam zaraz
> narozrabia.
> > Tak słyszałem...:)
>
>
> To źle słyszałeś! Wcześniej się upewnij aby nie
> być oskarżonym o pomówienie publiczne.


Ty prawniku nie douczony własna żona leje cie po łbie nawet twoje dzieci nie chcą mieć nic wspolnego podali cie o alimenty no tak teraz bezdie płacic schoppenka ona ma kasy jak chiny wojska.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:22:02
zadluzonyznadzieja69 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> lilka Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Maj59861 Napisał(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Acha. Kto by nadążył za jej woltami. Przeciez
> > > gdzie sie pojawi Schoppenka, tam zaraz
> > narozrabia.
> > > Tak słyszałem...:)
> >
> >
> > To źle słyszałeś! Wcześniej się upewnij aby nie
> > być oskarżonym o pomówienie publiczne.
>
>
> Ty prawniku nie douczony własna żona leje cie po
> łbie nawet twoje dzieci nie chcą mieć nic
> wspolnego podali cie o alimenty no tak teraz
> bezdie płacic schoppenka ona ma kasy jak chiny
> wojska.

Myślałam że mam męża, ty kjt twierdzisz, że mam żonę, widocznie wiesz lepiej kogo mam niż ja sama)))
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:22:46
lilka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> zadluzonyznadzieja69 Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > lilka Napisał(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > Maj59861 Napisał(a):
> > >
> >
> --------------------------------------------------
>
> >
> > > -----
> > > > Acha. Kto by nadążył za jej woltami.
> Przeciez
> > > > gdzie sie pojawi Schoppenka, tam zaraz
> > > narozrabia.
> > > > Tak słyszałem...:)
> > >
> > >
> > > To źle słyszałeś! Wcześniej się upewnij aby
> nie
> > > być oskarżonym o pomówienie publiczne.
> >
> >
> > Ty prawniku nie douczony własna żona leje cie
> po
> > łbie nawet twoje dzieci nie chcą mieć nic
> > wspolnego podali cie o alimenty no tak teraz
> > bezdie płacic schoppenka ona ma kasy jak chiny
> > wojska.
>
> Myślałam że mam męża, ty kjt twierdzisz, że mam
> żonę, widocznie wiesz lepiej kogo mam niż ja
> sama)))

dajemy sobie sprawę, że wiele wydarzeń w życiu każdego człowieka, wymaga pozyskania porady prawnej. Wiele osób może zastanawiać się:

Czy trudno znaleźć dobrego prawnika?

Czy długo trzeba czekać na dogodny termin spotkania z prawnikiem (kinga)

Czy porada prawna musi być droga?

Porada prawna udzielona przez radcę prawnego się już od 350 zł.

Wynagrodzenie za usługi prawne zależy od stopnia komplikowania zagadnienia prawnego oraz ilości czasu mojej pracy do wykonania zlecenia. Zawsze informuje klientów o wysokości należnego wynagrodzenia przed przystąpieniem do udzielenia porady. Decyzja o skorzystaniu z porady należy więc zawsze do klienta, a rezygnacja z usług przed rozpoczęciem ich świadczenia nie wiąże się z żadnymi konsekwencji finansowymi.

Chce udowodnić, że usługi prawne nie muszą być drogie, a skorzystanie z nich jest zawsze korzystne dla mnie i moich klientów.
Kinga w stringach.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:13:35
dajemy sobie sprawę, że wiele wydarzeń w życiu każdego człowieka, wymaga pozyskania porady prawnej. Wiele osób może zastanawiać się:

Czy trudno znaleźć dobrego prawnika?

Czy długo trzeba czekać na dogodny termin spotkania z prawnikiem (kinga)

Czy porada prawna musi być droga?

Porada prawna udzielona przez radcę prawnego się już od 350 zł.

Wynagrodzenie za usługi prawne zależy od stopnia komplikowania zagadnienia prawnego oraz ilości czasu mojej pracy do wykonania zlecenia. Zawsze informuje klientów o wysokości należnego wynagrodzenia przed przystąpieniem do udzielenia porady. Decyzja o skorzystaniu z porady należy więc zawsze do klienta, a rezygnacja z usług przed rozpoczęciem ich świadczenia nie wiąże się z żadnymi konsekwencji finansowymi.

Chce udowodnić, że usługi prawne nie muszą być drogie, a skorzystanie z nich jest zawsze korzystne dla mnie i moich klientów.
Kinga w stringach.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:25:32
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A ty, lilka, płeć zmieniłeś? Grodzka z Białej
> Podlaskiej? Niepojete...:)
dajemy sobie sprawę, że wiele wydarzeń w życiu każdego człowieka, wymaga pozyskania porady prawnej. Wiele osób może zastanawiać się:

Czy trudno znaleźć dobrego prawnika?

Czy długo trzeba czekać na dogodny termin spotkania z prawnikiem (kinga)

Czy porada prawna musi być droga?

Porada prawna udzielona przez radcę prawnego się już od 350 zł.

Wynagrodzenie za usługi prawne zależy od stopnia komplikowania zagadnienia prawnego oraz ilości czasu mojej pracy do wykonania zlecenia. Zawsze informuje klientów o wysokości należnego wynagrodzenia przed przystąpieniem do udzielenia porady. Decyzja o skorzystaniu z porady należy więc zawsze do klienta, a rezygnacja z usług przed rozpoczęciem ich świadczenia nie wiąże się z żadnymi konsekwencji finansowymi.

Chce udowodnić, że usługi prawne nie muszą być drogie, a skorzystanie z nich jest zawsze korzystne dla mnie i moich klientów.
Kinga w stringach.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:25:33
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> A ty, lilka, płeć zmieniłeś? Grodzka z Białej
> Podlaskiej? Niepojete...:)
Następny nawiedzony, mylący pojęcia mąż/żona)))
Rok szkolny się zaczął, może do zerówki się udacie)))
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:27:43
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Robisz teraz za kobietę, Stasiu?
A ty flame za kogo robisz? Za naganiacza klienteli dla kjt!
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:31:12
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ojojojojoj! Znowu widzisz Sklepowicza na forum?
> Tym razem we mnie? Zaraziłeś się od Kingi? A ponoć
> świrem nie da się zarazić...

dajemy sobie sprawę, że wiele wydarzeń w życiu każdego człowieka, wymaga pozyskania porady prawnej. Wiele osób może zastanawiać się:

Czy trudno znaleźć dobrego prawnika?

Czy długo trzeba czekać na dogodny termin spotkania z prawnikiem (kinga)

Czy porada prawna musi być droga?

Porada prawna udzielona przez radcę prawnego się już od 350 zł.

Wynagrodzenie za usługi prawne zależy od stopnia komplikowania zagadnienia prawnego oraz ilości czasu mojej pracy do wykonania zlecenia. Zawsze informuje klientów o wysokości należnego wynagrodzenia przed przystąpieniem do udzielenia porady. Decyzja o skorzystaniu z porady należy więc zawsze do klienta, a rezygnacja z usług przed rozpoczęciem ich świadczenia nie wiąże się z żadnymi konsekwencji finansowymi.

Chce udowodnić, że usługi prawne nie muszą być drogie, a skorzystanie z nich jest zawsze korzystne dla mnie i moich klientów.
Kinga w stringach.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:31:46
Gliter Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Maj59861 Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > Ojojojojoj! Znowu widzisz Sklepowicza na forum?
> > Tym razem we mnie? Zaraziłeś się od Kingi? A
> ponoć
> > świrem nie da się zarazić...
>
> dajemy sobie sprawę, że wiele wydarzeń w życiu
> każdego człowieka, wymaga pozyskania porady
> prawnej. Wiele osób może zastanawiać się:
>
> Czy trudno znaleźć dobrego prawnika?
>
> Czy długo trzeba czekać na dogodny termin
> spotkania z prawnikiem (kinga)
>
> Czy porada prawna musi być droga?
>
> Porada prawna udzielona przez radcę prawnego się
> już od 350 zł.
>
> Wynagrodzenie za usługi prawne zależy od stopnia
> komplikowania zagadnienia prawnego oraz ilości
> czasu mojej pracy do wykonania zlecenia. Zawsze
> informuje klientów o wysokości należnego
> wynagrodzenia przed przystąpieniem do udzielenia
> porady. Decyzja o skorzystaniu z porady należy
> więc zawsze do klienta, a rezygnacja z usług przed
> rozpoczęciem ich świadczenia nie wiąże się z
> żadnymi konsekwencji finansowymi.
>
> Chce udowodnić, że usługi prawne nie muszą być
> drogie, a skorzystanie z nich jest zawsze
> korzystne dla mnie i moich klientów.
> Kinga w stringach.

dajemy sobie sprawę, że wiele wydarzeń w życiu każdego człowieka, wymaga pozyskania porady prawnej. Wiele osób może zastanawiać się:

Czy trudno znaleźć dobrego prawnika?

Czy długo trzeba czekać na dogodny termin spotkania z prawnikiem (kinga)

Czy porada prawna musi być droga?

Porada prawna udzielona przez radcę prawnego się już od 350 zł.

Wynagrodzenie za usługi prawne zależy od stopnia komplikowania zagadnienia prawnego oraz ilości czasu mojej pracy do wykonania zlecenia. Zawsze informuje klientów o wysokości należnego wynagrodzenia przed przystąpieniem do udzielenia porady. Decyzja o skorzystaniu z porady należy więc zawsze do klienta, a rezygnacja z usług przed rozpoczęciem ich świadczenia nie wiąże się z żadnymi konsekwencji finansowymi.

Chce udowodnić, że usługi prawne nie muszą być drogie, a skorzystanie z nich jest zawsze korzystne dla mnie i moich klientów.
Kinga w stringach.

dajemy sobie sprawę, że wiele wydarzeń w życiu każdego człowieka, wymaga pozyskania porady prawnej. Wiele osób może zastanawiać się:

Czy trudno znaleźć dobrego prawnika?

Czy długo trzeba czekać na dogodny termin spotkania z prawnikiem (kinga)

Czy porada prawna musi być droga?

Porada prawna udzielona przez radcę prawnego się już od 350 zł.

Wynagrodzenie za usługi prawne zależy od stopnia komplikowania zagadnienia prawnego oraz ilości czasu mojej pracy do wykonania zlecenia. Zawsze informuje klientów o wysokości należnego wynagrodzenia przed przystąpieniem do udzielenia porady. Decyzja o skorzystaniu z porady należy więc zawsze do klienta, a rezygnacja z usług przed rozpoczęciem ich świadczenia nie wiąże się z żadnymi konsekwencji finansowymi.

Chce udowodnić, że usługi prawne nie muszą być drogie, a skorzystanie z nich jest zawsze korzystne dla mnie i moich klientów.
Kinga w stringach.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:33:28
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ojojojojoj! Znowu widzisz Sklepowicza na forum?
> Tym razem we mnie? Zaraziłeś się od Kingi? A ponoć
> świrem nie da się zarazić...
A ty kogo widzisz? Kasę która wam uciekła w kwietniu?
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:35:24
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> lilka Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > zadluzonyznadzieja69 Napisał(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > @lilka
> > > Słyszałem że zajebałeś laptopa i z niego
> teraz
> > > piszesz złodziej jesteś jeden złodziej z
> > białej
> > > podlaskiej złodziej z białej podlaskiej
> > złodziej
> > > z białej podlaskiej złodziej z białej
> > podlaskiej
> > > złodziej z białej podlaskiej złodziej z
> białej
> > > podlaskiej złodziej z białej podlaskiej
> > Stanisław
> > > Semeniuk
> >
> > Jak tak bardzo jesteś ciekaw, to powiem, że nie
> > posiadam laptopa i nigdy nie posiadałam a po
> > drugie od kogo go miałam wziąć, od ciebie,
> > przecież ty wszystko podobno przepijasz)))
>
> To prawda. Lilka pisze z kafejki internetowej.
> Właściciel w ten sposób wynagradza jej numerek.

Przynajmniej w czymś jestem dobra, lepsza od kjt i jego prawej ręki)))



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-09-06 21:36 przez lilka.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:36:40
lilka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Maj59861 Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > lilka Napisał(a):
> >
> --------------------------------------------------
>
> > -----
> > > zadluzonyznadzieja69 Napisał(a):
> > >
> >
> --------------------------------------------------
>
> >
> > > -----
> > > > @lilka
> > > > Słyszałem że zajebałeś laptopa i z niego
> > teraz
> > > > piszesz złodziej jesteś jeden złodziej z
> > > białej
> > > > podlaskiej złodziej z białej podlaskiej
> > > złodziej
> > > > z białej podlaskiej złodziej z białej
> > > podlaskiej
> > > > złodziej z białej podlaskiej złodziej z
> > białej
> > > > podlaskiej złodziej z białej podlaskiej
> > > Stanisław
> > > > Semeniuk
> > >
> > > Jak tak bardzo jesteś ciekaw, to powiem, że
> nie
> > > posiadam laptopa i nigdy nie posiadałam a po
> > > drugie od kogo go miałam wziąć, od ciebie,
> > > przecież ty wszystko podobno przepijasz)))
> >
> > To prawda. Lilka pisze z kafejki internetowej.
> > Właściciel w ten sposób wynagradza jej numerek.
>
> Przynajmniej w czymś jestem dobra, lepsza od kjt i
> jego prawej ręki)))


Taszcz berło przerżnięty koguci prąciu.
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:55:52
@Maj59861
Te zarozumiałe dziewcze nigdy nie odpusci to flustratka i degeneratka ona zawsz musibyć najlepsza więc nie odpuscicos kiedys czytałemze mialaodejsc z tego foruma le gdzie by poszła wszedzie ja popedza takiego zarozumialca .
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:56:14
Maj59861 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> i tak powinno być. Tak samo pomówienia Kingi
> powinny skutkować jej zbanowaniem. Niestety,
> administrator umywa ręce. Więc albo się Wiesław S.
> weźmie do roboty, albo to forum za jakiś czas
> zniknie. Ale mówie NIE pomówieniom rozwydrzonej
> furiatki z nadziejadłuzonych. Koniec. Pisz
> normalnie, to słowa nikt nie powie. Ale
> zarozumialstwo i obmowa bedą skutkowały tym, co
> trwa już trzeci dzień. I potrwa chocby i rok.
> Finis, panienko z ADHD.
Nie strasz bo przyjdzie czas, że sam/a się z...sz!
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 21:58:37
@lilka
Gdy byłeś mały zapaliła ci sie kołyska i twój stary gasił ją łopatą!
Re: WYROK TRYBUNAŁU KONSTYTUCYJNEGO
06 wrz 2012 - 22:02:05
Zapowiadacie terror na urzytkownikach forum, którzy ośmielą się być wobec was krytyczni.
Przyda sią na dowód waszej świadomości.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować