Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

ZUS szukam prawnika ktory pomoze !!!!

ZUS szukam prawnika ktory pomoze !!!!
28 lis 2011 - 15:22:04
Witam serdecznie

Postanowiłam tu napisać bo wiem ze sami raczej sobie nie poradzimy.Mam wiec nadzieje ze znajdzie sie ktoś kto jest w podobnej sytuacji lub prawnik ktory zechce ponoc.

W 1999 r moj maz załozł działalnosc gospodarcza jednoosobowa , tak jedonoosobowa firma budowlana.Nie mial zbyt wielkiego wyboru , pracy 0 a w domu czworo dzieci.Niestety z biznesu nic nie wyszło , maz wystawił 2 rachunki w 1999 i 2001 .Dalej dzialalnosci nie prowadzil i nie pracowal legalnie , bo byla praca na czarno .
Niestety mąz w zawirowaniu zyciowych sytuacji nie zlikwidowł tej działalnosci
Teraz po dziesieciu latach zus przysłal mu do zapłacenia składki na zus za lat 10
. Nie wiem jaka to dokładnie suma 100-200tys .Dla mnie brzmi to strasznie i smiesznie , bo własciwie nic nie mamy .Nikt z nas nie zrobil tego specjalnie poprostu zadni z nas bizmesmeni.Ostatnie oszczednosci jakie mielismy wydalismy na operacje corki w zeszlym roku.Nie wiem juz co dalej ZUS kierujoe sprawe do sadu , poniewaz maz zrobil odwolanie , nie wiem co bedzie dalej , moze ktos udzieli nam rady jak sie bronic w tym sadzie , bo innaczej to chyba przepadniemy. pozdrawiam
Re: ZUS szukam prawnika ktory pomoze !!!!
28 lis 2011 - 16:39:26
W sprawie prawnika i ZUS nie pomogę, ale podsyłam linki do poczytania i popytania:
[www.niedajmysie.pun.pl]
[www.zlikwidujzus.com]
Re: ZUS szukam prawnika ktory pomoze !!!!
28 lis 2011 - 17:32:31
Możesz pójść do sądu w twojej miejscowości i poprosić o wykaz bezpłatnych porad prawnych.Sądy takie wykazy posiadają.
gia
Re: ZUS szukam prawnika ktory pomoze !!!!
28 lis 2011 - 19:53:23
Na portalu zlikwidujzus maja prawnika,może tam uzyskasz pomoc. [www.zlikwidujzus.com]
Re: ZUS szukam prawnika ktory pomoze !!!!
29 lis 2011 - 10:59:40
No ja mam tak samo jak ty, 3 kg tytułów wykonawczych lezy w szafie i tez w 99 r zakładałam działalnosc ale na zus nigdy nie starczało. Do tego mam cała kwota obciazoną hipoteke / dział 4/ ponad 150 tys bez dalszych odsetek-hipoteka jak się dowiedziałam jest zabezpieczeniem zusu . Ponadto zus zajał mi wynagrodzenie i zabiera tak jak komornik. Nic nie moge zrobic w tej sprawie , jestem winna skarbowi państwa i koniec
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować