Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Postanowienie o nadaniu KW

Postanowienie o nadaniu KW
27 maj 2011 - 00:41:03
Mam postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności dla BTE z Kredyt Banku z 7 kwietnia 2011 r. Co to oznacza ? Przecież wyrok TK został ogłoszony w Dzienniku Ustaw 5.04.2011 r.

Czyżby nadal- "Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno" -cyt. z Schoppenki.
Re: Postanowienie o nadaniu KW
27 maj 2011 - 09:54:52
Masz 7 dni na odwołanie się od tego wyroku, powołując sie na wyrok TK. Żądaj od banku uwiarygodnienia roszczenia bo sam zapis w księgach bankowych nie jest już dokumentem urzędowym.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Postanowienie o nadaniu KW
27 maj 2011 - 11:17:51
Czy ktoś z tworzących nowe wątki na forum zastanowił się nad tym, co robi?!!!!!!!!!
Właśnie usiłuję na szybciora odnaleźć ważne informacje, żeby przesłać je komuś kto natychmiast potrzebuje pomocy i tracę czas na sortowanie postów! Dziękuję uprzejmie, że ułatwiacie mi pracę. Niech żyją egoiści, którzy myślą tylko o sobie i o tym, że ich sprawy/problemy są najważniejsze! Oni chcą szybko uzyskać informacje. A inni? Z naszego forum korzystają również starsze osoby, które nie są tak biegłe w serfowaniu w necie jak młodzi. Niepotrzebnie tracą tu czas i cierpliwość.
Re: Postanowienie o nadaniu KW
27 maj 2011 - 11:39:10
Witam, czy daje mi jakąś szanse wyrok TK jeżeli już prawie w całości ściągneli należności objete BTE??
Co zrobić jeżeli bank nie ogranicza kwoty egzekucji u Komornika pomimo wpłat bezpośrednio do Banku???

Dziękuje za pomoc!!!
Re: Postanowienie o nadaniu KW
27 maj 2011 - 13:29:59
tomasz1976 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam, czy daje mi jakąś szanse wyrok TK jeżeli
> już prawie w całości ściągneli należności objete BTE??

Co znaczy: "prawie w całości"? Albo komornik zakończył już postępowanie egzekucyjne i zwrócił Ci tytuł wykonawczy, albo jeszcze je prowadzi. Jeśli postępowanie jest w toku to należy zaskarżyć bte i równocześnie wnosić o zabezpieczenie powództwa przez zawieszenie postępowania egzekucyjnego. Do skargi należy dołączyć kserokopię zawiadomienia o wszczęciu postępowania egzekucyjnego.

> Co zrobić jeżeli bank nie ogranicza kwoty
> egzekucji u Komornika pomimo wpłat bezpośrednio do Banku???

Jeśli nie masz pisemnej zgody wierzyciela na wycofanie postępowania od komornika i dokonywanie wpłat bezpośrednio na jego konto, to po co wpłacasz kasę do banku? Komornik nie zrezygnuje z opłat stosunkowych i przeprowadzi egzekucję zgodnie z wnioskiem złożonym przez wierzyciela.
Re: Postanowienie o nadaniu KW
27 maj 2011 - 14:05:59
W całości oznacza, że na tą chwilę wplaciłem całę zadłużenie tj:
- kapitał
- odsetki umowne
- koszt egzekucji ponoiesione przez Getin Bank
nie wpłaciłem odsetek karnych. Wpłat dokonywałem na rachunek Getinu z pominieciem Komornika. Bank nie ograniczał roszczenia o wpłacone kwoty. Czy jest jakiś sposób na wstrzymanie opisu nieruchomosci, który jest wyznaczony na przyszły tydzień??? Naliczą mi tylko koszty opisu parenaści tysięcy zł....

z góry dziękuje za informację
Re: Postanowienie o nadaniu KW
27 maj 2011 - 14:15:30
Co mogę zyskać zaskarżając BTE, które spłaciłem?
Czy bank musi i wjakim terminie ograniczyć egzekucję u Komornika jeżeli przyjął wpłatę bezpośrednio do siebie, co jezeli tego ograniczenia nie zrobi??

dziękuje,
Re: Postanowienie o nadaniu KW
27 maj 2011 - 15:32:30
tomasz1976 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Co mogę zyskać zaskarżając BTE, które spłaciłem?

Uregulowałeś całą kwotę, która widnieje na tytule wykonawczym? Chyba nie, bo komornik nie zwrócił Ci tytułu w. i nadal prowadzi postępowanie...przyznajesz też, że nie spłaciłeś odsetek karnych.
Re: Postanowienie o nadaniu KW
27 maj 2011 - 15:17:13
Nie spłaciłeś całej kwoty zasądzonej na rzecz wierzyciela, więc on nadal domaga się i będzie domagał reszty należności. Wszystkie ustalenia i wnioski powinieneś był kierować w formie pisemnej do banku. Znam sprawy, w których bank występował o licytację nieruchomości za odsetki w kwocie 3-4tys. Mimo, że regulowałeś zobowiązanie bezpośrednio wierzycielowi komornik i tak policzy sobie opłaty za egzekucję kwoty, która jest podana na tytule wykonawczym. Postępowanie egzekucyjne może zostać zawieszone wyłącznie na wniosek wierzyciela, tak więc spróbuj dogadać się z bankiem. Masz niewiele czasu. Po sporządzeniu opisu otrzymasz operat szacunkowy, który będziesz mógł zaskarżyć w sądzie.
Re: Postanowienie o nadaniu KW
29 maj 2011 - 18:11:52
jacekk Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Mam postanowienie o nadaniu klauzuli wykonalności
> dla BTE z Kredyt Banku z 7 kwietnia 2011 r. Co to
> oznacza ? Przecież wyrok TK został ogłoszony w
> Dzienniku Ustaw 5.04.2011 r.
>

Do flame - Myślałem, że zwrócenie uwagi na to, że klauzule wykonalności są nadal nadawane na dotychczasowych zasadach mimo wyroku TK będzie ważne dla wszystkich. Jeśli tak nie jest - bardzo przepraszam za "stworzenie nowego wątku".
Do schoppenki - przepraszam za mimowolne wprowadzenie w błąd. Z tego tytułu nie mam jeszcze komornika, więc czas mam chyba do 5 lipca. BTE "wyciągnąłem" sobie hurtowo z Sądu i teraz - dzięki wielkie za pomoc - piszę odwołania.
Re: Postanowienie o nadaniu KW
30 maj 2011 - 10:36:31
Jacku, wystarczyło swoje uwagi wpisać w już istniejący wątek: "Wyrok Trybunału Konstytucyjnego". Osoby, które szukają informacji w związku z tym tematem miałyby "kompendium wiedzy" w jednym wątku. A tak, każdy pisze o swoich wątpliwościach i zadaje pytania w różnych miejscach forum. Nie da się tak rozwalonych informacji zebrać w sensowną całość. Nie ma też czasu na udzielanie odpowiedzi na pytania zadawane setki razy. Zobacz sam, ile jest wątków na temat licytacji nieruchomości, działań komornika, firm windykacyjnych itp. Gdyby każdy dopisywał swoje pytania/uwagi do właściwego wątku, to byłoby ich na forum kilka/kilkanaście, a tak mamy totalny bałagan.
Re: Postanowienie o nadaniu KW
30 maj 2011 - 11:00:20
Ok, przepraszam, poprawię się :). Pozdrawiam i dziękuję.
Re: Postanowienie o nadaniu KW
30 maj 2011 - 15:07:50
jacekk Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Ok, przepraszam, poprawię się :). Pozdrawiam i dziękuję.

Sory, że nerwes skupiłam na Tobie :) Moja uwaga była skierowana nie tylko do Ciebie, ale i do innych użytkowników forum. Pozdro :)
Re: Postanowienie o nadaniu KW
16 cze 2011 - 01:22:06
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-27 20:18 przez camion.
Re: Postanowienie o nadaniu KW
16 cze 2011 - 01:57:38
Ja to chyba wydrukuje i będę dołączać do każdej skargi w związku z TK, może co niektórym sędziom rozjaśni się umysł ? Dzisiaj dostałam dwa kolejne odrzucenia moich skarg. Jakoś w innych sądach nie odrzucają a na mnie się chyba uwzieli albo mają alergię na mnie :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Postanowienie o nadaniu KW
16 cze 2011 - 02:09:22
Schoppenko mają alergię na oczywistą,oczywistość i mądrych ludzi,którym się wyrządziło krzywdę w majestacie (prawa?)-no właśnie PRAWA?.
Re: Postanowienie o nadaniu KW
16 cze 2011 - 02:17:37
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-27 20:17 przez camion.
Re: Postanowienie o nadaniu KW
16 cze 2011 - 07:49:39
Kochani,dlatego warto z takim Prawem Nieprawem walczyć by je raz na zawsze wyplemić.Schoppenka,świetny pomysł z tym wydrukowaniem i wskazać sądom jakie powinni zajmować stanowisko.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:50:53
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqh5h6jujuki
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować