Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Czy wolno sklepikarzom zmuszać mnie do wydawania pieniędzy ?

Czy wolno sklepikarzom zmuszać mnie do wydawania pieniędzy ?
01 maj 2011 - 20:21:22
Wpadło mi w oko niepokojące zjawisko: otóż zauważyłem,że co pomniejsze sklepiki,kioski i takie tam przyosiedlowe kramy wyposażone w terminale umożliwiające płatność kartami bankowymi wymuszają na klientach zakup towarów za
określone kwoty. W praktyce wygląda to tak ,że postawiano limity od,których można zapłacić kartą i wynoszą one od widzimisię handlowca od 15.00 zł do 25.00 zł co znaczy,że przy zakupie papierosów za 10.00zł. muszę "coś dobrać" za 5 zł lub w innym sklepiku za 15.00zł .Nie wnikam w rozliczenia bankowe i nie interesują mnie one w najmniejszym stopniu wobec propagacji kart bankowych jako "kartonowych pieniędzy" Dodam ,że w innych sklepach nawet w Marketach mogę pokrywać wydatki za 1.50 zł.W miejsce jak najdalej idących usprawnień wkraczają ograniczenia a wręcz wymuszenia!
W związku z tym mam pytanie do znających się w tym temacie :jakie przepisy zezwalają na tego rodzaje praktyki wymuszania ,czy w ogóle takie istnieją i jak reagować na taką okoliczność ?
Re: Czy wolno sklepikarzom zmuszać mnie do wydawania pieniędzy ?
01 maj 2011 - 20:38:19
jesteś idiota jesli sądzisz,ze jest to widzimisie jak ich nazywasz sklepikarzy
to sa wymogi banków
i nie porównuj małego sklepu do molocha,który jest zupełnie inna bajką
okres kredytowania przy płatnosciacj karta jest 30 dni
tyle ma bank by zapłacic sklepowik,wiec gdzie market do osiedlowego sklepu
na cpn ach płacisz powyzej 20 zł i nie jeczysz
pomysl zanim kogos obrazisz a mówi ci to ,,sklepikara,
Re: Czy wolno sklepikarzom zmuszać mnie do wydawania pieniędzy ?
01 maj 2011 - 23:35:09
Sz. "dziśka"

Odnoszę wrażenie ,że odezwała się raczej straganiara niż "sklepikara" bez znajomości zagadnienia nie odróżniająca chęci od przymusu.Jeżeli w ten sposób małe sklepy chcą podnieść swoje obroty to mają o jednego klienta mniej a sprawą tą zajmie się kto inny bo już tego nie odpuszczę !
Re: Czy wolno sklepikarzom zmuszać mnie do wydawania pieniędzy ?
02 maj 2011 - 07:12:21
zważ na słowa I MIEJSCE W KTÓRYM JESTEŚ
i mozesz isc do prokuratora generalnego albo samego diabła i nic nie zdziałasz
mnie nie ublizysz ,straganiarą,bo gdy miałam z tego chleb byłam z tego dumna
a ty jestes zwykłym pieniaczem,.szukajacym kwadratowych pisanek.nie chce mi sie z toba gadac
Re: Czy wolno sklepikarzom zmuszać mnie do wydawania pieniędzy ?
02 maj 2011 - 08:17:19
do jurbo2
płacąc kartą np. visa, pobierana jest prowizja. o ile dobrze pamiętam jest to obecnie ok 3% od transakcji. czy bank na tym korzysta - być może - zależy od umowy z np. visa a bank. jak sądzę pewnie tak. kto za to płaci. ano kiosk, pomniejszy sklepikarz z tym, że nie tak do końca. to płaci konsument czyli Ty. ponieważ towar jest droższy właśnie o tę prowizję. przy czym nieświadomy sklepikarz może płacić sam w co wątpie. i tak właśnie jesteśmy łupieni przez sklepy bo jak zapłacę gotówką to już tych 3% sklep ci nie odejmie od rachunku.
taki system. jak możesz zmień go.
Re: Czy wolno sklepikarzom zmuszać mnie do wydawania pieniędzy ?
02 maj 2011 - 11:00:00
dziska ma racje
Re: Czy wolno sklepikarzom zmuszać mnie do wydawania pieniędzy ?
02 maj 2011 - 11:28:56
do bezprawny
to tez jest zalezne od obrotu
np w polbanku jesli obrót jest min 20 tys prowizja wynosi 2proc,ponizej juz 5 proc
w innych bankach jest podobnie
gia
Re: Czy wolno sklepikarzom zmuszać mnie do wydawania pieniędzy ?
02 maj 2011 - 13:08:15
Do JURBO2 Niektóre sklepy aby opłacało im się sprzedać jakikolwiek artykuł i być konkurencyjnym na rynku stosuje bardzo niską marżę i przy sprzedaży takiego produkty np spinki za 2zł zarabia na tym produkcie 20gr a opłata jaka jest pobierana przez bank przy opłacie kartą wynosi również 20gr,i żeby była opłacalność sprzedaży za pomocą kart ,stosuje się barierę cenową .W każdym sklepie ta bariera jest inna .Natomiast duże sieci handlowe poprzez swoje duże obroty mogą sobie pozwolić na każdą płatność przy pomocy karty.A znając rynek handlu bardzo dobrze, to marże tychże molochów są tak duże że niejeden z nas nie zdaje sobie z tego sprawy. Są również sieci dyskontowe które nie pozwalają na płatność kartą dlatego że mają tak niską marże że czasami cały zarobek z jakiegokolwiek produkty poszedłby na opłatę przy płatności kartą .Ja stosuję taką zasadę jak płacisz gotówką dostajesz u mnie bonus a przy płatności kartą ,płacisz i tylko tyle.Po co banki mają zarabiać.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 09:07:11
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqdw3d3r
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować