Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Jak pozbyć się z rynku firm windykacyjnych

Jak pozbyć się z rynku firm windykacyjnych
19 kwi 2011 - 19:01:46
do wszystkich.
Proszę nie zaśmiecać tego wątku. zależy mi na zbieraniu dowodów a nie na co zrobić, jak pomóc.W tych sprawach są odnośniki w innych forach. chcę aby ten wątek służył dokumentowaniu łamania prawa i naciagania prawa. pozwoli to niewątpliwie do pisania do naszych "przedstawicieli" ale i przestawicieli unijnych i stowrzyszeń międzynarodowych związanych z łamaniem praw człowieka.
Nie jestem humanistą - raczej rachunki. dlatego tez prosze o pomoć w ewentualnym sformuowaniu pism do instytycji mających wpływ na przestrzeganie prawa w naszej ukochanej Rzeczypospolietej. Nie jestem też z wykształcenia prawnikiem zatem każda pomoc na tym wątku jest bezcenna zgodnie z tym co zapewne wszyscy tu wyznajemy - prawo obowiązuje wszystkie strony. Organy Konstytucyjne powinny stać na straży jego przestrzegania. Organy wykonawcze powinny ścigać bezwzględnia łamiących prawo i tych którzy dla swoich celów je naciągają. Niewątpliwie dla mnie łamaczami prawa sa firmy windykacyjne, ktorych raz na zawsze należy się wyzbyć w imię praworządności.
ze swojej strony zmusze się i przepiszę ugodę proponowaną przez firmę kruk, ktora proponuje rozleżenie długu na raty udzielając mu jednocześnie kredytu. i mimo sprzeciwu mojej ukochanej zrobie to do końca świąt wielkanocnych 2011 r.proszę wszystkich dla dobra wszystkich, wpisujcie treści ugód lub podajcie odnośniki do nich. dla jasności , nie wpisujcie co zamierzacie, bo te kanalie mogą też czytać forum. Wspólnie jak powiedział kiedyś Pan Sklepowicz można coś osiągnąć, osobno nie / jak tak przynajmniej odczytałem sens jego wypowiedzi/i to jest prawda. Więc do roboty.
Re: Jak pozbyć się z rynku firm windykacyjnych
19 kwi 2011 - 19:42:37
Odniose sie do bezprawnych dzialan firmy Intrum Justitia.
Mchimo,iz pod koniec ubieglego roku UOKiK ukaral te firme za stosowanie niedozwolonych
praktyk(zrodlo-Gazeta Prawna),za wysylanie pism i sms-ow,ktore wzywaly do
stawiennictwa w ich warszawskiej siedzibie- firma nadal wysyla automatyczne sms-y.
Te praktyki firmy w opinii UOKiK sa niezgodne z prawem i naruszaja interesy konsumenta.Jak zapewniala przedstawicielka firmy- w marcu zaprzestano wysylanie
sms-ow o osobiste stawiennictwo.(UOKiK nalozyl kare za te praktyki firmy).
Jak myslicie,czy firma zaprzestala tych praktyk? Otoz wcale nie-nadal wysyla
automatyczne sms-y(jest ich kilka razy dziennie) z ukrytego numeru.
Widac dla nich "wszystko jest bez granic".Mamy kwiecien....a firma,mimo to nadal
stosuje swoje niedozwolone praktyki.Jesli jest wiecej osob,ktore otrzymuja takie
pisma i sms-y(o stawiennictwo,albo inne "straszaki")- niech pisze to na tym watku.
Pewnie trzeba bedzie znowu zawiadomic o tym UOKiK,niech im "wlepi" wieksza kare.
Re: Jak pozbyć się z rynku firm windykacyjnych
19 kwi 2011 - 19:58:14
morski47
wiesz przecie gdzie znaleźć UOKIK - tobie akurat tego nie trzeba pisać. można wysłać pocztą, bylebyś podał namiary na siebie żeby podjąć skargę - tak odczytałem z na strinie UOKIK inaczej nie będzie roapatrywana. jeden drugi i nstp. takie powiadomienie da do myslenia UOKIK.działaj
Re: Jak pozbyć się z rynku firm windykacyjnych
20 kwi 2011 - 17:27:22
oto ugoda jaką pozostawił windykator z kruka u znajomego
poczytajcie i napiszcie co o tym sądzicie bo on chce to podpisać!


Nr sprawy

ugoda

zawarta dnia ......w warszawie pomiędzy:
prokura niestandaryzowanym sekurytyzacyjnym funduszem inwestycyjnym zamkniętym zarejestrowanym w sądzie ooręgowym w warszawie 7 wydział cywilny i rejestrowy pod numerem rfi 211, reprezentowany i zarządzany przez copernikus capital towarzystwo funduszy inwestycyjnych sa., z siedzibą w w-wie przy ul. grójeckiej 5 02-019 w-wa wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez sąd rejonowy dla m. st. W-wy, 12 wydział gospodarczy krajowego rejestru sądowego pod numerem krs 0000206615 kapitał zakładowy 3 450 100 zł w całości opłacony zwaną dalej wierzycielem
w imieniu którego działa kruk sa z siedzibą w wrocławiu przy ul legnickiej 56 w oparciu o udzielone pełnomocnictwo z dnia 18.08.2010r., zwaną dalej kruk reprezentowana przez ......legitymującą się dowodem osobistym nr....

a
panem/panią......
zam. .......
pesel .........
tel........
e-mail .......
zwanym dalej dłużnikiem, wierzyciel i dłużnik łącznie dalej zwani stronami o poniższej treści w ramach restrukturyzacji wierzytelności przysługujących wierzycielowi wobec dlużnika, strony postanowiły, co następuje

Paragraf 1 tytuł wierzytelności

1.wierzyciel oświadcza, iż nabył od.......w oparciu o umowę przelewu wierzytelności z dnia wierzytelność pieniężną wobec dłużnika wynikającą z umowy .......z dnia ......nr........zwaną dalej wierzytelnością. wierzytelność na dzień ........wynosi łącznie ......słownie..........dłużnik oświadcza, że uznaje wierzytelność opisaną w zdaniu pierwszym i zobowiązuje się do jej spłaty na zasadach opisanych poniżej

1.wierzyciel wyraża zgodę na spłatę wierzytelności opisanej w ust. 1. w ratach. w związku z powyższym strony zgodnie ustalają, że spłacana przez dłużnika wierzytelność zostanie powiększona o odsetki umowne wskazane w paragrafie 2 liczone od całej wierzytelności i nalezne wierzycielowi za cały okres trwania ugody

Paragraf 2 zasady i terminy splaty

1.na podstawie ugody dłużnik zobowiązuje się do spłaty kwoty.....na poczet której składają się następujące należności:
a. kwota określona w paragrafie 1 ust. 1 z tytułu Wierzytelności
b.kwota .....z tytułu odsetek umownych naliczonych począwszy od dnia.....od kwoty Wierzytelności pozostałej do spłaty
2.strony zgodnie postanawiają, że spłata kwoty wskazanej w paragrafie 2 ust.1 nastąpi w.....ratach
1. rata do dnia.....w kwocie....... 2. kolejne raty w kwocie …płatne do....dnia każdego miesiąca
3. ostatnia rata w kwocie..........płatna do dnia......
płatność powinna być dokonana na rachunek należący do kruk o numerze..... prowadzony przez bank......za datę spłaty przyjmuje się datę zaksięgowania środków na powyżej wskazanym rachunku
3.każda rata ugody będzie składała się z części kapitałowej i odsetkowej. poprzez część kapitałową należy rozumieć część zadłużenia wskazanego w paragrafie 1. ust. 1 natomiast poprzez część odsetkową strony rozumieją odpowiednią kwotę odsetek umownych o których mowa w paragrafie 2. ust. 1. lit. B spłaty dokonywane na pokrycie rat ugody będą zaliczane w pierwszej kolejności na część odsetkową, a następnie na część kapitałową danej raty.
4.w sytuacji, gdy termin spłaty raty wypada w dniu nie będącym dniem roboczym dłużnik dokona zapłaty w ostatnim dniu roboczym poprzedzającym dzień na który przypada termin spłaty.
5.w sytuacji gdy dłużnik dokona wpłaty jakiejkolwiek kwoty pieniężnej przed terminem płatności 1 raty wynikającej z harmonogramu /przedpłata/ lub gdy kwota wpłacona przez dłużnika będzie wyzsza niż wymagalna rata wskazana w paragrafie 2. ust. 2 /nadpłata/, powstała nadwyżka zostanie zaliczona na poczet kolejnych rat zgodnie z ust. 3. w takiej sytuacji proporcjonalnemu zmniejszeniu ulegnie kwota z tytułu naliczonej i należnej części odsetkowej. powstała nadwyżka z tytułu zmniejszenia odsetkowej kwoty ugody zostanie rozliczona w ostatniej należnej racie o czym dłużnik zostanie poinformowany na piśmie przed terminem jej płatności. jeżeli dokonana przez dłużnika przedpłata będzie co najmniej równa wysokości wierzytelności wskazanej w paragrafie 2 ust. 1 lit. A ugody, dłużnik nie będzie obowiązany do zapłaty kwoty odsetek umownych wskazanych w paragrafie 2 ust. 1 lit. B ugody o czym zostanie powiadomiony w formie pisemnej..
3. dłużnik uprawniony jest do spłaty całej kwoty określonej w ust. 1. przed terminem określonym w ustępie ust. 2. dłużnik zobowiązuje się poinformować kruk o zamiarze wcześniejszej spłaty całej kwoty wskazanej w ust. 1 najpóźniej w terminie 3 dni przed jej dokonaniem.
4. dłużnik nie jest zobowiązany do zapłaty oprocentowania za okres po spłacie przed terminem całej kwoty wskazanej w ust. 1.
5. wysokość ostatniej raty może ulec zwiększeniu, w sytuacji uchybienia przez dlużnika terminom lub wysokościom spłat poszczególnych wcześniejszych rat. o zmianie wysokości ostatniej raty wierzyciel poinformuje dłużnika w drodze pisemnej przed terminem jej wymagalności. niniejsze postanowienie nie narusza uprawnienia wierzyciela, określonego w paragrafie 4. ust.1.
6. w sytuacji, gdy wysokość oprocentowania wskazana w paragrafie 3 ust.1 ugody stanie się wyższa niż czterokrotność stopy kredytu lombardowego nbp, oprocentowanie ugody pozostające do spłaty zostanie automatycznie obniżone do oprocentowania równego czterokrotności stopy kredytu lombardowego nbp. wierzyciel poinformuje dłużnika o zmianie oprocentowania listem zwykłym, do którego zostanie dołączony harmonogram płatności.

Paragraf 3 oprocentowanie i inne koszty ugody

1.oprocentowanie jest stałe i wynosi.....% w stosunku rocznym.
2. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi....%
3.dloużnik nie jest zobowiązany w związku z zawarciem ugody do zapłaty żadnych innych kosztów za wyjątkiem tych o których mowa w ust. 1. ani też opłat i prowizji.
Paragraf 4 - skutki naruszenia ugody

1.w przypadku niespłacenia dwóch kolejnych pełnych rat zgodnie z paragrafem 2 ust.2 wierzyciel zastrzega sobie prawo pisemnego wypowiedzenia ugody z zachowaniem 30dniowego terminu wypowiedzenia i po jego upływie cała pozostała do zapłaty kwota, określona w z paragrafie 2.ust1 staje się natychmiast wymagalna i może być dochodzona przed sądem. wypowiedzenie poprzedzi pisemne wezwanie do zapłaty zaległych rat w terminie 7 dni.
2.wezwanie do uregulowania zaległych rat oraz wypowiedzenie umowy nastąpi listownie na adres dłużnika wskazany w ugodzie.
3dłużnik zobowiązuje się powiadomić kruk w formie pisemnej o każdej zmianie adresu pod rygorem uznania korespondencji wysłanej pod dotychczas znany adres za skutecznie doręczoną
4.strony zgodnie postanawiają, że wypowiedzenie ugody upowaznia wierzyciela do naliczania odsetek za opóźnienie od całej pozostałej do spłaty kwoty zadłużenia.
5.wierzyciel jest uprawniony do naliczania odsetek za opóźnienie w wysokości równej czterokrotności stopy kredytu lombardowego nbp obowiązującej w dacie powstania opóźnienia.

6.wierzyciel informuje, że w przypadku skierowania sprawy na drogę postępowania sądowego /w razie wypowiedzenia ugody/ dłużnik może zostać obciążony kosztami opłat sądowych i egzekucyjnych w wysokości nie niższej niż........

Paragraf 5 -odstąpienie od ugody

1.dluznik może, bez podania przyczyny, odstąpic od ugody w terminie 14 dni od daty jej zawarcia, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 2 marca 2000 r o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny /dz.u. Nr 22 poz. 271/ składając przed upływem tego terminu na adres wierzyciela pisemne oświadczenie o odstąpieniu, według wzoru wręczonego dłużnikowi przez wierzyciela przy zawarciu ugody.
2.dłużnik potwierdza, że otrzymał wzór odstąpienia od ugody
3.w razie odstąpienia od ugody przez dłużnika, wierzytelność w pozostałej niespłaconej kwocie, staje się natychmiast wymagalna.

paragraf 6 - postanowienia końcowe

1.wszelkie zmiany warunków niniejszej ugody wymagają formy pisemnej pod rygorem nieważności
2dłużnik wyraża zgodę na otrzymywanie od wiezyciela lub kruk jako jego pełnomocnika, wszelkiej korespondencji związanej z wykonaniem niniejszej ugody lub wierzytelności drogą elektroniczną na adres e-mail dłużnika wskazany powyżej. w szczególności korespondencja dotyczyć może informacji na temat wysokości wierzytelności, terminów zapłaty poszczególnych rat oraz jakichkolwiek zaległości w płatnościach.
3.zgodnie z umową o obsługę sekurytyzowanych wierzytelności zawartą w dniu 27.02.2006 roku pomiędzy wierzycielem a kruk wszelkie czynności związane z administrowaniem i obsługą wierzytelności w tym prowadzeniem korespondencji z dłużnikiem oraz rozliczaniem uiszczanych przez niego wpłat, dokonywać będzie kruk.
4.na podstawie ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. / dz.U z 2002 r, nr 101 poz 926 ze zmianami/ dłużnik wyraża zgodę na umieszczenie w bazie danych i przetwarzanie swoich danych osobowych przez prokura ns fiz oraz kruk, której przekazanie danych zostało powierzone jak również przez każdego kolejnego nabywcę przysługującej względem dłużnika wierzytelności dla celów związanych z działalnością wyżej wymienionych podmiotów. dłużnik oświadcza iż przyjmuje do wiadomości że ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz poprawiania ich w bazie danych znajdującej się w siedziebie kruk
5. ugoda nie stanowi odnowienia zobowiązania wskazanego w paragrafie 1ust. 1 w rozumieniu art. 506 KC
6.ugoda została sporządzona w 2 jednobrzmiących egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

wierzyciel dlużnik



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-21 08:58 przez bezprawny.
Re: Jak pozbyć się z rynku firm windykacyjnych
20 kwi 2011 - 17:32:56
Paragraf 3 oprocentowanie i inne koszty ugody

1. Oprocentowanie jest stałe i wynosi.....% w stosunku rocznym.
2. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosi....%

Nie informują ile wynoszą te procenty?! Podpisujesz "in blanco"?!
gia
Re: Jak pozbyć się z rynku firm windykacyjnych
20 kwi 2011 - 18:01:58
Co na to UOKIK wysłac do nich skan tego druku i do pana prezesa tego od banków co wczoraj wypowiadał się w ich imieniu ,muszę zapamiętać nazwisko .
Re: Jak pozbyć się z rynku firm windykacyjnych
20 kwi 2011 - 18:09:12
gia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Co na to UOKIK wysłac do nich skan tego druku i do
> pana prezesa tego od banków co wczoraj wypowiadał
> się w ich imieniu ,muszę zapamiętać nazwisko .

Prezio (ZBP) - Krzysztof Pietraszkiewicz.
Re: Jak pozbyć się z rynku firm windykacyjnych
20 kwi 2011 - 18:11:54
flame oczywiście, że już poszło do uokik. co procentów to nie było nic wpisane bo kolega powiedział, że chce na spokojnie zapoznać się z ugodą a ten windykatorek dał mu niewypisany druk



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-20 19:58 przez bezprawny.
Re: Jak pozbyć się z rynku firm windykacyjnych
20 kwi 2011 - 20:09:54
Likwidacja działalności windykacyjnej-obcy wyraz.Hahahaha
Re: Jak pozbyć się z rynku firm windykacyjnych
20 kwi 2011 - 21:13:35
Zlikwidować to tego nie zlikwidują- mają złote żniwa w dzisiejszych czasach... Ale niech staną się bardziej ludzcy. Niech nie traktują nas jak numer sprawy, tylko jak człowieka. Przecież każdy z nas wie, że MUSIMY to spłacić, nawet chcemy, ale chcemy żyć godnie, żyć- zwyczajnie żyć- dlatego piszemy ugody, poniżamy się, nie dojadamy, a oni? Niszczą nas, zamiast pomóc w spłacie. Tak pięknie się reklamują, że są dla nas, ale jak już zaczynają się problemy, to jesteśmy numerem sprawy. Codziennie modlę się, błagam, proszę- same odmowy, telefony, pisma, zastraszanie...
Re: Jak pozbyć się z rynku firm windykacyjnych
21 kwi 2011 - 09:06:08
Moim skromnym zdaniem to trzeba walczyc z nimi ich metodami i zachowywac sie w stosunku do nich tak samo jak oni zachowuja sie w stosunku do dłuznika
Re: Jak pozbyć się z rynku firm windykacyjnych
21 kwi 2011 - 09:07:15
Jak zlikwidują to gdzie będzie można kupować tak zwane papiery dłużne i na nich zarabiać 1000 krotnie??????????
Przecież na tym, co ma pieniądze zbytnio się nie zarobi, bo jego stać, aby się obronił a tego biedaka bez nich można zastraszyć, zaszantażować i kaskę z pod zie3mi wygrzebie a jak nie to się go zlicytuje, ważne aby zyski były :(
Re: Jak pozbyć się z rynku firm windykacyjnych
21 kwi 2011 - 10:49:08
Osobiscie to z firmami windykacyjnymi w zadne dyskusje nigdy sie nie wdawałam a jak mi jeden powiedział,ze mam przeciez mieszkanie do zabrania-z aigo-to posłałam go do diabła.Nie otwieram nawet zwykłych listow aby sie nie denerwowac,z jedna wygrałam w sadzie, no ale jeszce inne sa o tele -przedawnione.Zarejestrowałam sie rowniez w e-sadzie zby miec mozliwosc odwołania a jak mi cos juz przeszło koło nosa to przywroce termin, wiec takie małe gdzies tam z mojej firmy przestały mnie interesowac juz bo sobie z nimi poradze bo i duzo jest popłaconych a sie czepiaja.A przypomniało mi sie jak wiele lat temu provident po 22 zakłócał mi spokój to wezwałam policje,kierownik został przez nich spisany i sprawe wniosłam do sadu i zapłacił 2 tys na na dom dziecka,bo rozrabiał mi jak pijany zajac.No dług wtedy zapłaciłam ale bezposrednio przelewem o czym chyba nie wiedział. Tak,ze ja sie ich nie boje bo to nie komornicy i zadnych praw nie maja i nie ma sie czego bac tylko sie postawic to odejda.Numer telefonu tez mam zmieniony juz dawno i teraz od nich dostaje tylko kartki z zyczeniami swiatecznymi,ze nie zapomnieli
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 09:18:11
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfr4t4t
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować