Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

prośba do Schoppenki

prośba do Schoppenki
11 maj 2011 - 16:02:58
Sąd Rejonowy w ...... I Wydział Cywilny w sprawie ze skargi ...........na czynnośc komornika wzywa do uzupełnienia braków formalnych i fiskalnych skargi przez:

- oznaczenie wszystkich uczestników postępowania egzekucyjnego ( wszystkich dłużników i wierzycieli) wraz z podaniem ich adresów zamieszkania /siedziby;

- przedłożenie odpisów skargi ( wraz z załącznikami ) w liczbie odpowiadającej liczbie uczestników tego postępowania oraz jednego odpisu skargi celemdoręczenia go Komornikowi;

- wskazania z jakiej daty pochodzą zaskarżone czynności komornika oraz podania czy dłużnicy domagają się uchylenia czy zmiany zaskarżonych czynności;

- uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 100 zł.

wszystko w terminie 1 tygodnia pod rygorem odrzucenia skargi.

...skąd mam wziąc te wszystkie dane...
wierzycieli, których ma komornik ?
przedłożenie odpisów skargi- jakie załączniki i t.d.
daty zaskarżone czynności komornika i t.d.
schoppenko pomóż mi proszę
a jeszcze jedno nie wiem czy też wpisac gminę jako wierzyciela
Re: prośba do Schoppenki
11 maj 2011 - 18:07:39
Ela wyślij mi na pocztę to skargę którą napisałaś do sądu. Bez tego nic nie mogę poradzić.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: prośba do Schoppenki
20 lip 2011 - 09:29:17
Witam
Jestem tutaj nowa wiem że za późno wzięłam się do tej sprawy do dzisiaj muszę wznieść zarzut do nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym. Otrzymałam nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym od Firmy Vindexus do kredytu z 1999 r. Moje pytanie jest takie czy jest możliwość zostać zwolnionym z kosztów opłaty sądowej przy składaniu zarzutu albo czy jest możliwość dokonania wpłaty w późniejszym terminie (do 2 tygodni) z góry dziękuje i bardzo proszę o odpowiedź
Re: prośba do Schoppenki
20 lip 2011 - 09:33:38
Można wnosić o zwolnieni od kosztów sądowych w sprawie zarzutów od nakazu zapłaty. Składasz do sądu wniosek o zwolnienie od kosztów, wypełniasz oświadczenie majątkowe na druku sądowym i składasz razem z zarzutami.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: prośba do Schoppenki
20 lip 2011 - 09:50:57
Agawi Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam
> Jestem tutaj nowa wiem że za późno wzięłam się do
> tej sprawy do dzisiaj muszę wznieść zarzut do
> nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym.
> Otrzymałam nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym
> od Firmy Vindexus do kredytu z 1999 r. Moje
> pytanie jest takie czy jest możliwość zostać
> zwolnionym z kosztów opłaty sądowej przy składaniu
> zarzutu albo czy jest możliwość dokonania wpłaty w
> późniejszym terminie (do 2 tygodni) z góry
> dziękuje i bardzo proszę o odpowiedź

Nikt nie sporządzi Ci merytorycznego pisma procesowego (zarzutów) bez zapoznania się z dokumentami źródłowymi. Twoje zobowiązanie prawdopodobnie jest przedawnione i możesz skutecznie uchylić się od przymusu zaspokojenia wierzyciela. W tym celu należy podnieść zarzut przedawnienia, ale ... nie ma teraz czasu, żeby to sprawdzić.

Na razie piszesz taki tekst:

Imieniem własnym wnoszę zarzuty do nakazu zapłaty wydanego przez Sąd Rejonowy w ... z dnia ... w postępowaniu nakazowym w sprawie o sygnaturze ...

Konstrukcja pisma musi odpowiadać wymogom pism procesowych i musisz je podpisać imieniem i nazwiskiem!!!!!!!!!!! (pod rygorem odrzucenia!)

Po jakimś czasie sąd wezwie Cię do uzupełnienia braków formalnych i wtedy dopiero sprecyzujesz swoje stanowisko.

P.S. Jeśli otrzymałaś nakaz z e-sądu to zarzuty kierujesz do Sądu Rejonowego (Wydział Cywilny) właściwego dla Twojego miejsca zamieszkania. Składasz je osobiście w biurze podawczym na dziennik lub wysyłasz pocztą listem poleconym. Bardzo ważne! Zachowujesz kserokopię pisma + pokwitowanie nadania.
Re: prośba do Schoppenki
20 lip 2011 - 09:39:16
Dziękuje bardzo za szybką odpowiedź mam jeszcze tylko jedno pytanie czy w tym wypadku wnoszę zarzut przedawnienia czy sprzedaży długu firmie windykacyjnej z góry bardzo dziękuje
Re: prośba do Schoppenki
20 lip 2011 - 09:48:10
Zarzut przedawnienia. Jest tylko jedno ale, kto był pierwotnym właścicielem zobowiązania, czyli od kogo kupił dług Vindexus ?

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: prośba do Schoppenki
20 lip 2011 - 09:49:04
Firma Vindexus kupila dlug od Banku Handlowego
Re: prośba do Schoppenki
20 lip 2011 - 09:57:13
Witam

Dostałam pismo z Sądu cywilnego w Warszawie
Re: prośba do Schoppenki
20 lip 2011 - 09:59:35
Agawi Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam
>
> Dostałam pismo z Sądu cywilnego w Warszawie

Jeśli to sąd właściwy dla Twojego miejsca zamieszkania, to do niego kierujesz zarzuty.
Re: prośba do Schoppenki
20 lip 2011 - 10:10:52
Dzięki Flame za wyręczenie :))

Wiesz że dzisiaj troszkę świętujemy i będę nieczynna :)

Za chwilę znikam, będę jutro.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: prośba do Schoppenki
20 lip 2011 - 10:23:29
Do Schoppenki
Jeszcze jedno pytanie ja jestem z Krakowa a nakaz zaplaty otrzymalam z Warszawy czyli skladam do tego sądu z którego otrzymalam
Re: prośba do Schoppenki
20 lip 2011 - 10:25:17
Oczywiście, możesz również wnieść o przeniesienie sprawy do sądu właściwego wedle Twojego miejsca zamieszkania.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: prośba do Schoppenki
26 lip 2011 - 07:25:33
Witam.
Ja też jestem tutaj nowa. W 2008 roku zaciągnęłam 2 kredyty plus dług w Orange Polska- straciłam pracę i nie byłam w stanie spłacać. Nie mieszkam pod adresem zameldowania i 99% listów nie zostało mi przekazane. Dogadałam się z komornikiem w sprawie długu w Orange- spłacam. Pozostały 2 banki. Ostatnio Pracownik Kruk S.A. odwiedził moich rodziców i wyciągnął informacje o mnie- gdzie mieszkam i mój nr. Chciał się spotkać, ja powiedziałam że nie mogę się spotkać, ale chcę się dogadać, więc żeby wszystko wysłał mi na maila (chodziło mi o to aby wszystko mieć na piśmie- wkurzył mnie nachodzeniem moich rodziców). Co mam zrobić- nie mam danych firm wierzycielskich, na spłatę też nie mam- zarabiam marne grosze, które idą na wynajem mieszkania i rachunki, dziecko w drodze
Re: prośba do Schoppenki
26 lip 2011 - 08:33:48
skoro nie odbierasz żadnych listów i się ukrywasz to dlaczego masz pretensje że ktoś Cię szuka u rodziców ??? gdzie mają Cię szukać na księżycu ??? jak chcesz żeby ktoś Ci pomógł skoro sama nie wiesz na jakim etapie jest sprawa bo nie odbierasz korespondencji i wszystko średnio Cię interesuje ??????



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-26 08:35 przez Robertxxxx.
Re: prośba do Schoppenki
26 lip 2011 - 09:56:49
martini657@gmail.com jeśli będziesz kontaktowała się z Krukiem w jakikolwiek sposób, to uznasz dług i będziesz musiała go zapłacić. Na pewno masz dane banków bądź innych instytucji w których zaciągnęłaś kredyty, do nich pisz prośby o ugody, proponując tyle ile możesz miesięcznie przeznaczyć na spłatę. Jeśli jest to 50 zł to wpłacaj te 50 zł, jeśli nawet 20 zł to też wpłacaj po tyle. Twoje milczenie i siedzenie cicho ma taki skutek, że dług rośnie a i tak kiedyś Cie wierzyciel dopadnie. Wówczas już ani nie będzie ratunku a kwota będzie nie do spłacenia. Pisz do wierzycieli, nie kontaktuj się z firmami windykacyjnymi, poczytaj porady na tym forum, korzystaj z opcji "szukaj". Potrzebne wzory do negocjacji z wierzycielami masz dostępne tutaj : [ruchspolecznyposzkodowanych.blogspot.com]

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: prośba do Schoppenki
26 lip 2011 - 11:24:07
Robertxxxx to moja sprawa, prawda? Ja na "Pana" nie naskakuję i życzę sobie tego samego. Listów nie odbierałam bo NIE MOGŁAM. Panu nic do tego.
schoppenka bardzo dziękuję
Re: prośba do Schoppenki
26 lip 2011 - 14:16:50
witam schoppenka..mam pytanie..pracuje od ponad 8-lat na umowę o dzieło.czyli od czerwca 2003r. do lutego 2009r.u tego samego pracodawcy...umowy od 2003r-2009r. były dawane na pełny rok..czyli od. 01.01.2003 do 31-12.2003r. tak przedłużana była do 2009r. od lutego 2009r...do pażdziernika 2010r. był inny pracodawca..Natomiast od listopada 2010r.znowu podeszliśmy pod tego pracodawcę ,gdzie pracowałam od 2003r. z tą tylko różnicą że obecnie nam też dał mi tylko umowę o dzieło, lecz jest umowa przedłużana co miesiąc.zgłaszałam telefonicznie do prezesa tego Zakładu że proszę o umowę o pracę..lecz jego decyzja jest zawsze na nie...Czy mam pisemnie wystosować prośbę do tego Zakładu o przyjęcie mnie o umowę o pracę...Bo chce to przekazać do PIP..czy stosowne by było oddać to do Sądu Pracy..Pytam bo Komornik siedzi mi na moich poborach ,gdyż ma kredyty. które niestety nie umiem spłacać ze względu na obniżenie moich dochodów.ledwo wiąże koniec z końcem..a dochody kształtują się od 500zl do 700zł..a czasami są poniżej. Jest to tylko jedyne żródło dochodu....Jestem jedyną żywicielką...mam jeszcze córkę na utrzymaniu.,, która jest bez prawa do zasiłku..Mąż nas porzucił 2-lata temu i ma to wszystko głęboko w swoim poważaniu....Jestem już po 50-ce i gdzie pytam o pracę to pracodawcy mi odp. że jestem za drogim pracownikiem...a mam 31-lat przepracowane..gdyby dodać te 8-lat..co pracuję o umowę o Dzieło i jest to praca w szkodliwych warunkach.to byłoby 41-lat pracy....Nie wiem co mam zrobić czy to gówno ..które śmierdzi mam ruszać i podać ich do w/w instancji..czy nadal .pracować...lecz co będzie jak mi się coś stanie ..nie mogę mieć ani chorobowego..ani urlopu..a pracuję od 8-10godzin w ciągu dnia..Kochane PKP..gdzie jest samych spółek ponad 40-ci...Proszę o odp. Pozdrawiam cieplutko...
Re: prośba do Schoppenki
26 lip 2011 - 14:21:08
Brol, powinnaś już dawno coś z tym zrobić, koniecznie idź z tym do PIP, potem do Sądu Pracy
Re: prośba do Schoppenki
26 lip 2011 - 14:29:05
witam droga schopenka serdeczne dzięki, za tak szybka odp.tak zrobię...tylko z tego co wiem to mi już umowy nie przedłużą....bo było parę osób..co podało ich do Sądu pracy....nie wiem jak ta sprawa wyszła z tymi ludżmi..lecz nie jest to mały Zakład bo zatrudnia co najmniej ponad 1000 osób o umowę o pracę a reszta na dzieło...Ale ma to wszystko..w d...i dosyć tych ich przekrętów...Pozdrawiam serdecznie i życzę miłego i spokojnego dnia...pa...odezwie się ..co załatwiłam...
Re: prośba do Schoppenki
26 lip 2011 - 14:38:46
Jeśli Twoja praca nosi znamiona obejścia prawa, czyli że faktycznie wykonujesz pracę taką jakby była na "normalną umowę" (praca pod kierownictwem, w określonych godzinach, itp) koniecznie idź do PIP. Możesz również zanieść Twoją umowę do sadu pracy i za 100 zł zobowiązać sąd do oceny czy Twoja umowa nie jest obejściem prawa.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: prośba do Schoppenki
27 lip 2011 - 13:51:42
Droga Schoppenko
Dostałam dzisiaj maila od firmy Kruk

Witam Panią...


Kilkudniowy mój urlop opóżnił Nasze ustalenia dotyczace Pani zobowiazań...
Zadłuzenie z tyt.umowy kredytowej z dn. 03.06 2008 wynosi na dzień
dzisiejszy 6520 zł.Prosze o przeslanie harmonogramu spłat biorac pod uwagę
możliwości finansowe . Przypominam również ,że zbyt duża ilośc rat
spowoduje uruchomienie ustawowej noty odsetkowej doliczonej do salda
zadłuzenia...
Brak kontaktu z Pani strony spowoduje skierowanie sprawy na droge
Postepowania Sądowego co wiązać sie będzie z kosztami egzekucyjnymi...

Z Poważaniem Jerzy

Wczoraj napisałam pismo do banku drogą mailową, nie mam odpowiedzi
Co temu panu odpisać?
Re: prośba do Schoppenki
27 lip 2011 - 15:47:17
Więc jednak ustalałaś coś z firmą Kruk.Niepotrzebnie.Schoppenka wyrażnie napisaLa Ci ,żebyś w żaden sposób nie kontaktowała się z krukiem,tylko z wierzycielem.Przeczytaj uważnie zasady postępowania z firmami windykacyjnymi.
Temu Panu nic nie odpisuj.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-27 16:10 przez halina63.
Re: prośba do Schoppenki
27 lip 2011 - 15:53:08
Nie mam zamiaru. Ja z nim nic nie ustalałam, nalegał na spotkanie ale kazałam mu maila napisać. Tylko co będzie jeżeli oni przekażą sprawę do sądu?
Re: prośba do Schoppenki
27 lip 2011 - 18:28:58
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 16:34 przez camion.
Re: prośba do Schoppenki
27 lip 2011 - 21:03:14
Spotkałam się już kilkakrotnie z czymś takim. Po kontakcie telefonicznym, dłużnik, nawet jeśli nim nie był, podał swojego mejla do ewentualnego kontaktu celem określenia ewentualnego zadłużenia a firma windykacyjna napisała mejla właśnie o takiej samej treści, sugerując że wcześniej dłużnik cokolwiek z nimi ustalał i mają już podstawę twierdzić że dłużnik uznał dług. Sąd natomiast przychylił się do twierdzenia strony, że dłużnik podając swojego mejla do kontaktów, uznał wierzytelność i przyklepał nakaz zapłaty.

Teraz nie zostaje nic innego jak pokornie stulić uszy i spłacić zadłużenie. Nawet sprzeciw od nakazu zapłaty nic nie pomorze, bo firma windykacyjna ma w garści takiego dłużnika z uznanym zadłużeniem. Nie mam pojęcia jak to obejść, może znajdzie się ktoś mądrzejszy ode mnie i coś poradzi.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: prośba do Schoppenki
27 lip 2011 - 21:13:20
Tutaj mam niedosyt informacji.
Czyli nie wiem czy Kruk działa w imieniu banku, czy też nabył to od banku.
Trudno jest wyrokować nie zapoznając się z pismami.

Na obecną chwilę jestem odrobinę nie swój - myślę że szybko jednak dojdę do siebie:)

Mimo podpisania ugody w kilku sprawach udało się z Krukiem wygrać.
Więc nie należy sprawy przekreślać, nie taki gawron straszny jak go malują:)
Re: prośba do Schoppenki
27 mar 2012 - 12:24:41
schoppenka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Spotkałam się już kilkakrotnie z czymś takim. Po
> kontakcie telefonicznym, dłużnik, nawet jeśli nim
> nie był, podał swojego mejla do ewentualnego
> kontaktu celem określenia ewentualnego zadłużenia
> a firma windykacyjna napisała mejla właśnie o
> takiej samej treści, sugerując że wcześniej
> dłużnik cokolwiek z nimi ustalał i mają już
> podstawę twierdzić że dłużnik uznał dług. Sąd
> natomiast przychylił się do twierdzenia strony, że
> dłużnik podając swojego mejla do kontaktów, uznał
> wierzytelność i przyklepał nakaz zapłaty.
>
> Teraz nie zostaje nic innego jak pokornie stulić
> uszy i spłacić zadłużenie. Nawet sprzeciw od
> nakazu zapłaty nic nie pomorze, bo firma
> windykacyjna ma w garści takiego dłużnika z
> uznanym zadłużeniem. Nie mam pojęcia jak to
> obejść, może znajdzie się ktoś mądrzejszy ode mnie
> i coś poradzi.

A czy nie istnieje przypadkiem w naszym systemie prawnym "domniemanie niewinności"? Jeśli firma windykacyjna działa w taki sposób, to należy podnieść zarzut, żeby to udokumentowali przedstawiając nagranie rozmowy telefonicznej. Skoro twierdzą, że doszło do ustaleń, to niech je udokumentują. Gdy nie będą mogli trzeba walczyć, a może i także podnieść zarzut próby wyłudzenia przeciwko takiej firmie windykacyjnej?

Tak swoją drogą może warto nagrywać (jeśli tylko dany telefon na to pozwala) wszelkie rozmowy telefoniczne z osobami których numeru telefonu nie znamy i mamy pewność , że nie dzwoni to nikt z naszej rodziny. Dzięki temu w bardzo prosty sposób mamy możliwość udowodnienia, że żadnych ustaleń nie było, zaś sam dłużnik nie uznał długu.
Re: prośba do Schoppenki
27 mar 2012 - 19:56:18
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-08-11 01:53 przez camion.
Re: prośba do Schoppenki
27 lip 2011 - 21:32:07
Dzięki Typku za wsparcie i optymizm. Ja niestety mam bardzo przykre doświadczenia właśnie poprzez teoretyczne uznanie długu drogą mejlową, więc kieruję się doświadczeniem. Jeśli jednak jesteś na siłach powalczyć mimo tego, co bardzo Cię proszę o podjęcie wyzwania. Ja chwilowo odpadam, bo nawet z rodziną musiałam się rozstać na kilka dni, gdyż pilne sprawy poszkodowanych wezwały mnie do domu. Chciałabym móc jeszcze kilka najbliższych dni spędzić z najbliższą memu sercu osobą, więc spieszę się i nadrabiam po nocach pisanie pism. Nie wiem czy uda mi się wykroić jeden cały tydzień dla rodziny, bez telefonów, mejli czy listów od poszkodowanych, niestety wszystkich gonią terminy.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: prośba do Schoppenki
27 lip 2011 - 21:44:30
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 16:28 przez camion.
Re: prośba do Schoppenki
27 lip 2011 - 21:48:19
Oj Serduszko z moimi siłami zwłaszcza od piątku bywało różnie(rada była dusza do raju tylko grzechy nie dawały!) aż do wczoraj, gdy byłem zmuszony odwiedzić szpitalną izbę przyjęć na kilku godzinny pobyt, miałem okazję na bezczynność:)
Re: prośba do Schoppenki
27 lip 2011 - 22:25:03
Typku, zdrowie najważniejsze, więc wycofują moje wyzwanie :))

Ja też dzisiaj byłam z dzieciakami u lekarza, okazało sie że najmłodszy ma bardzo silną alergię prawie na wszystko i koniecznie trzeba go odczulać a przy jego ostrej astmie i wadzie serca pozostaje tylko odczulanie przy klinice w Poznaniu. Muszę coś wykombinować, bo nie stać mnie na dojazdy do Poznania co dwa tygodnie przez dłuższy okres czasu. Młodsza z córek musi być poddana dość poważnemu zabiegowi ale u nas nikt nie chce się go podjąć a na prywatę nie mam kasy. Jeśli nie uda się wykonać zabiegu do końca października, córka będzie musiała szukać nowej szkoły bo w tej nie będzie mogła brać udziału w praktykach. A najstarsza córka właśnie się zaręczyła i kto wie, czy nie trzeba będzie niedługo wyprawiać wesela a kieszenie puste :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: prośba do Schoppenki
28 lip 2011 - 09:52:45
Schoppenko napisz na maila jak mogę Tobie pomóc?

Tak wielu osobom pomogłaś i pomagasz kosztem swojego zdrowia, rodziny więc wierzę w to, że Tobie też ludzie pomogą.
Serdecznie pozdrawiam
Re: prośba do Schoppenki
28 lip 2011 - 06:30:09
Czyli mam do niego napisac i uznac dlug? Nie da się twgo ominać? Wkurza mnie to bo kredyt w wys. 2400, a Kruk liczy sobie 6500!!!
Re: prośba do Schoppenki
29 lip 2011 - 09:31:39
Schoppenko, lub typku- czy mam mu odpisać?
gia
Re: prośba do Schoppenki
29 lip 2011 - 10:43:36
Nie kontaktuj się z krukiem,przeszukaj forum masz opcję szukaj,tam znajdziesz mnóstwo odpowiedzi.Poczekaj na pewno ktoś się odezwie bardziej obeznany i doradzi.
Pozdrawiam.
Re: prośba do Schoppenki
02 sie 2011 - 09:31:45
czy ktoś mi pomoże...? :( błagam chociaż o podpowiedź, bo nie wiem co mam robić...
Re: prośba do Schoppenki
02 sie 2011 - 09:41:53
martini657@gmail.com Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> czy ktoś mi pomoże...? :( błagam chociaż o
> podpowiedź, bo nie wiem co mam robić...

Nie kontaktować się z Kruk SA. Wnioski o ugodę kierować do wierzycieli. Ewentualnie czekać na nakaz zapłaty z sądu i wtedy walczyć, choć może być krucho. Podejmując korespondencję elektroniczną uznałaś dług. Zgodnie z prawem uznanie długu NIE MOŻE BYĆ COFNIĘTE. Wierzyciel pierwotny lub wierzyciel wtórny będą domagać się spłaty wraz z należnymi odsetkami i karami umownymi.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-02 09:45 przez flame.
Re: prośba do Schoppenki
02 sie 2011 - 11:18:59
flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> martini657@gmail.com Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > czy ktoś mi pomoże...? :( błagam chociaż o
> > podpowiedź, bo nie wiem co mam robić...
>
> Nie kontaktować się z Kruk SA. Wnioski o ugodę
> kierować do wierzycieli. Ewentualnie czekać na
> nakaz zapłaty z sądu i wtedy walczyć, choć może
> być krucho. Podejmując korespondencję
> elektroniczną uznałaś dług. Zgodnie z prawem
> uznanie długu NIE MOŻE BYĆ COFNIĘTE. Wierzyciel
> pierwotny lub wierzyciel wtórny będą domagać się
> spłaty wraz z należnymi odsetkami i karami
> umownymi.


Witam, to prawda jedyna: NIE KONTAKTOWAĆ SIĘ Z ŻADNĄ FIRMĄ WINDYKACYJNĄ!!!
Re: prośba do Schoppenki
02 sie 2011 - 09:58:42
a więc powinnam spłacać?
Re: prośba do Schoppenki
02 sie 2011 - 10:32:17
martini657@gmail.com Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> a więc powinnam spłacać?

Schoppenka i ja napisałyśmy wystarczająco jasno: nie kontaktować się z Kruk SA, bo doliczą Ci swoje koszty za obsługę zadłużenia. Pisać wnioski o ugodę do wierzyciela pierwotnego, ustalić kwotę, którą Twój budżet udźwignie i którą możesz uiszczać co miesiąc (nawet 20,00zł). Wpłacać na konto wierzyciela, nie firmy windykacyjnej. Ewentualnie czekać na sprawę sądową.
Re: prośba do Schoppenki
02 sie 2011 - 11:21:13
Dziękuję za wytężoną i owocną pracę dla wielu milionów poszkodowanych przez banki!!!
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 07:23:15
eh,za pozno
teraz pytanie takie: splacam juz jeden dlug do komornika. Czy to prawda,ze wszystkie dlugi trafiaja do jednego komornika?
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 10:47:18
martini657@gmail.com Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> eh,za pozno
> teraz pytanie takie: splacam juz jeden dlug do
> komornika. Czy to prawda,ze wszystkie dlugi
> trafiaja do jednego komornika?

Zbieg egzekucji - temat wielokrotnie omawiany na forum. Wystarczy wrzucić w wyszukiwarkę w/w hasło i system odnajdzie wszystkie posty, w których pojawiła się ta zbitka słowna.
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 08:54:25
Witaj martini657, Tak,to prawda wszystkie zobowiązania egzekucyjne przeprowadza jeden komornik,to jest tak zwane-Zbieg egzekucji.Schoppenka napisze Ci obszerniej.Możesz również kliknąć szukaj i wpisz słowo komornik,wtedy pokaże Ci sie wszystko o komornikach i tu znajdziesz jaki Ciebie temat interesuje.Pozdrawiam Cieplutko.''BĘDZIE DOBRZE-ABY NIE GORZEJ ''
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 08:59:40
schoppenka chyba jest nieaktywna od kilku dni...:(
ewiska moze Ty wiesz- jezeli splacam dlug u komornika na zasadzie ugody to moze darowac sobie tego kruka i poczekac az komornik przejmie dlug?
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 09:31:37
martini657,flame Ci napisała konkretnie,nie kontaktować sie krukiem-czyli nie pisać do nich,nie rozmawiać znimi i nie odbierać telefonów.Przeczytaj wyżej flame Ci napisała.Bądz Cierpliwy,.
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 10:00:22
ale jest juz za pozno- podalam im date urodzenia...
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 10:56:25
@martini657@gmail.com

Potrafisz sklecić zgrabną odpowiedź w sprawie wezwania do zapłaty od "Pobieraczek.pl", a nie wiesz jak postępować z Kruk SA? O co Ci chodzi?
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 12:06:06
@flame

ta odpowiedz byla skopiowana od uzytkownika innego serwisu
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 13:13:45
@martini

Nie da się ciągnąć tematu w nieskończoność. Kruk windykuje Cię na polecenie banku, czy Twoja wierzytelność została sprzedana? My za Ciebie tych danych nie ustalimy. Czego od nas oczekujesz?

Powtórzę raz jeszcze: nie kontaktować się w żaden sposób z "kruczyskiem". Nie wpłacać im ani złotówki, nie korespondować, nie prowadzić dyskusji telefonicznych, nie podpisywać ugody (harmonogramu spłaty - rozłożenia zadłużenia na raty). Czekać na korespondencję z sądu lub od komornika i NATYCHMIAST na nią reagować. Dochodzić swoich racji wyłącznie przed sądem. W międzyczasie pisać wnioski o ugodę do wierzycieli.
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 13:59:05
na polecenie mBanku
reagowac-czyli co? mam czekac az komornik wejdzie na pensje?
ja NAPRAWDE nie znam sie na tym wiec prosze nie reagowac na mnie jak dziecko
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 14:24:01
Witam.
Martini ,jak Specjaliści mają Ci udzielić konkretnej odpowiedzi jeśli Ty nie odpowiadasz na Ich pytania!?

Np. Flame pyta: Kruk windykuje Cię na polecenie banku, czy Twoja wierzytelność została sprzedana?

I bardzo proszę czytaj posty ze zrozumieniem, bo zmuszasz do "kręcenia się w kółko" naszych Specjalistów w ten sposób marnując Ich cenny czas.
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 14:21:49
@martini

Skoro kilka osób udzieliło Ci wskazówek jak masz postępować, a Ty w kółko zadajesz te same pytania, to jak można traktować Cię poważnie?

Dług nie został sprzedany, więc pisz wnioski o ugodę do mBanku. Kontaktuj się wyłącznie z wierzycielem (bank) i z nim ustalaj harmonogram spłat. Wnioski wysyłaj listem poleconym za potwierdzeniem odbioru.

Jeśli bank wystąpi do sądu i otrzyma BTE wraz z klauzulą wykonalności, to komornik rozpocznie postępowanie egzekucyjne. Powiadomi Cię o tym fakcie listownie. Wtedy będziesz mogła wnieść do sądu skargę w związku z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego.
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 18:11:34
Kontaktowałam się z mBankiem, oni sprzedali dług Krukowi i twierdzą, że to już nie ich sprawa
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 18:45:04
martini657,przeczytaj dokładnie co Ci każdy pisze,a raczej masz opisane przez flame bardzo dobitnie.Do banku pisz pisma o ugodę i wysyłaj za potwierdzeniem.Wtedy bedziesz miał na to dowody,że chciałeś sie dogadać z bankiem a bank Ciebie olał.A kruka to zostaw go tak jak on by nieistniał.OLEJ GO TOTALNIE,przecież nie od niego porzyczałeś.Daj sobie już na spokój z tym ptaszyskiem.Pisz pisma do mBanku o ugodę.Tylko pamiętaj za potwierzeniem odbioru.Na str. www.ruchspolecznyposzkodowanych.blogspot.com masz wzory,możesz również do nas dołączyć.
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 19:09:30
ewiska dopiero Ty piszesz jasno i zrozumiale

tylko skoro dług został sprzedany już jakiś czas temu a ja wyślę wniosek o ugodę teraz to czy nie będzie to wzięte przeciwko mnie? (data stempla pocztowego)
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 19:22:10
martini657,nie przejmuj sie narazie Krukiem,pisz do banku pisemka,i daj im 14 dni na odpowiedz,po tych 14dniach jak nie otrzymasz odpowiedzi ,to pisz nastepny o tej samej treści,możesz dodać,że wysyłasz do nich następne pismo ponieważ jest ono bez odzewu,tylko pamiętaj za potwierdzeniem by mieć wrazie czego dowody do sądu,że chciałeś z bankiem ugody,tylko bank Ciebie zlekceważył.Na ptaszysko wogóle nie reaguj,jego nie ma ,olej go totalnie.
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 11:00:35
ewiska Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> martini657,nie przejmuj sie narazie Krukiem,pisz
> do banku pisemka,i daj im 14 dni na odpowiedz,po
> tych 14dniach jak nie otrzymasz odpowiedzi ,to
> pisz nastepny o tej samej treści,możesz dodać,że
> wysyłasz do nich następne pismo ponieważ jest ono
> bez odzewu,tylko pamiętaj za potwierdzeniem by
> mieć wrazie czego dowody do sądu,że chciałeś z
> bankiem ugody,tylko bank Ciebie zlekceważył.Na
> ptaszysko wogóle nie reaguj,jego nie ma ,olej go totalnie.

Ewiśka, jaki sens ma wnioskowanie o ugodę, jeśli bank nie jest już właścicielem wierzytelności i sprzedał ją firmie windykacyjnej?!

Z wtórnym wierzycielem nie wolno się kontaktować, ponieważ istnieje ryzyko, że zobowiązanie jest przedawnione, a jakakolwiek forma kontaktu z KRUK SA może być przesłanką do uznania przedawnionego zobowiązania.
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 19:26:33
tylko ze ja juz z nimi rozmawialam
wytlumacz mi jeszcze co ma na celu wysylanie pism do banku i nierozmawianie z krukiem, w koncu nastepny szczebel to komornik
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 19:35:28
Martini657, to że juz rozmawiałaś, to trudno, stało się, czasu nie cofniesz. Ale już wiesz, że masz tego błędu nie popełnić, a więc zostaw te czarne ptaszystko i pisz o te ugody do mbanku. Pożyczałaś pieniądze od banku, a nie od kruka, a że sprzedali, zignoruj to. Jeśli dostaniesz coś od komornika, złożysz skargę do sądu, ale to już dalszy etap. Na razie pisz ugody do mbanku, wysyłaj tak jak mówiła Flame, Ewiśka i już więcej nie rozmawiaj z krukiem
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 19:40:06
rozumiem
znowu zawroce glowe pytaniem, ale trudno
po co ta skarga?
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 20:38:37
Martini, na ten temat jest bardzo dużo na forum [www.sklepowicz.pl], [www.sklepowicz.pl]

Jest mnóstwo tematów na ten temat, wystarczy, że sobie poczytasz. A krótko mówiąc, gdy złożysz taką skargę - bank będzie musiał udowodnić przed sądem, skąd się wzięła kwota, którą chce egzekwować, że jakaś tam kwota nie jest z sufitu, tylko faktycznie się należy. I wtedy mogą być potrzebne kserokopie tych Twoich prósb do banków, że chciałaś spłacać itp [www.sklepowicz.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-04 20:40 przez deirka.
Re: prośba do Schoppenki
04 sie 2011 - 20:48:47
[mojafirma.infor.pl]
poczytaj sobie też ten artykuł
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 00:24:19
deirka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> [mojafirma.infor.pl]
> m-skupujacym-dlugi-bedzie-trudniej-udowodnic-swoje
> -prawa.html
> poczytaj sobie też ten artykuł


@ Deirka, podoba mi się to. Ten artykuł znacząco poprawił mi humor na sam wieczór. Pozdrawiam.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 07:23:08
Deirko droga bardzo fajny artykuł,oby więcej takich dobrych wiadomości było.

Pozdrawiam
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 08:24:24
@ Deirko,Kochana jesteś za ten cenny artykuł.Super,Wielkie brawa. @@@@@martini poczytaj sobie ten artykuł,Nasza Deirka podała Ci go na złotej tacy.To jest właśnie ta skarga.Teraz Zrozumiałeś napewno.Pozdrawiam.
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 10:32:25
dziękuję
zaraz biegnę na pocztę
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 10:49:11
@Martini

Nie podajesz istotnych informacji, ani nie odpowiadasz wyczerpująco na zadane pytania i wprowadzasz nas w błąd!

STOP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jeśli bank sprzedał Twoją wierzytelność, to nie ma sensu kierować wniosków o ugodę do banku!!!!!!!!!!

Wtórny wierzyciel (KRUK SA) MUSI WYSTĄPIĆ DO SĄDU O NAKAZ ZAPŁATY. Będziesz mogła bronić się dopiero wtedy, gdy otrzymasz korespondencję z sądu. UWAGA! Jeśli w umowie pożyczki jest podany nieaktualny adres, to jest wysoce prawdopodobne, że wierzyciel poda go również w pozwie i korespondencja sądowa będzie kierowana na nieaktualny adres, wyrok się uprawomocni, a Ty dowiesz się o całej sprawie od komornika. Wtedy też będziesz mogła złożyć sprzeciw/zarzuty w sądzie.

Być może wtórny wierzyciel nie wystąpił z pozwem o zapłatę, bo dług jest przedawniony.
Kiedy minął termin wymagalności spłaty ostatniej raty pożyczki?

Na złożenie skargi o wznowienie postępowania jest już za późno!
Termin upłynął 5 lipca. Nawet nie wiemy, czy i kiedy bank uzyskał BTE. Co ty chcesz skarżyć?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-05 11:29 przez flame.
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 11:27:05
@flame
termin splaty minal w 2009 roku w grudniu
co w tym wypadku mam zrobic?
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 12:30:55
martini657@gmail.com Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @flame
> termin splaty minal w 2009 roku w grudniu
> co w tym wypadku mam zrobic?

Jeśli termin spłaty OSTATNIEJ RATY kredytu upłynął w grudniu 2009 roku, to zobowiązanie przedawni się w grudniu 2012r. Zobowiązania z tytułu pożyczki przedawniają się po 3 latach. Wtórny wierzyciel będzie musiał wystąpić do sądu o nakaz zapłaty. Na razie tego nie zrobił, bo zdaje sobie sprawę, że w związku z wyrokiem TK będą trudności z uzyskaniem tegoż nakazu, tylko na podstawie wyciągu z ksiąg rachunkowych. Łatwiej jest im zmusić Cię do ugody i dobrowolnej spłaty. Podpisałaś z nimi ugodę/porozumienie/zobowiązanie do spłaty lub jakiś harmonogram spłat? Wpłaciłaś na ich konto jakąś kasę?


martini657@gmail.com Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kontaktowałam się z mBankiem, oni sprzedali dług
> Krukowi i twierdzą, że to już nie ich sprawa

Masz pisemne zawiadomienie z banku o cesji twojej wierzytelności do firmy KRUK SA?
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 12:38:00
nie mam,ale dlatego ze nie mieszkam pod adresem zameldowania a tam nikt nie pilnowal mojej korespondencji wiec nawet jesli cos takiego bylo to poszlo z dymem niestety
nic nie podpisalam,nie wplacalam, napisalam tylko maila do ich pracownika o dochodach, rozchodach i ze moge placic max 50zl miesiecznie na co on:


WITAM PANIĄ...
PANI ZADLUŻENIE WYNOSI 6560 ZL.. NIKT NIE WYRAZI ZGODY NA RATY W TAK
MALYCH KWOTACH... NAJMNIEJSZA RATA WYNOSIĆ MUSI OK. 100 ZL , A WIĘC PRZY
TAKIM ZADLUŻENIU TO I TAK KROPLA W MORZU. JEZELI NIE ZAPROPONUJE PANI
INNEGO ROZWIAZANIA SPRAWA JAK PISALEM TRAFI DO POSTĘPOWANIA SĄDOWEGO , A
NAKAZEM ZAJĄĆ SIE W TAKIEJ SYTUACJI BEDZIE MUSIALA KANCELARIA
KOMORNICZA....


CZEKAM NA IMAILA...JK
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 14:01:24
martini657@gmail.com Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> nie mam,ale dlatego ze nie mieszkam pod adresem
> zameldowania a tam nikt nie pilnowal mojej
> korespondencji wiec nawet jesli cos takiego bylo
> to poszlo z dymem niestety

Tu nie chodzi o adres zameldowania, tylko o adres/adresy podane w umowie, na które wierzyciel kieruje korespondencję rejestrowaną (poleconą).

> nic nie podpisalam,nie wplacalam, napisalam tylko
> maila do ich pracownika o dochodach, rozchodach i
> ze moge placic max 50zl miesiecznie na co on:

Niepotrzebnie z nimi korespondujesz. NIE RÓB TEGO! Chcą zmusić Cię do zapłaty zobowiązania w takiej kwocie, jak oni sobie życzą - muszą na Tobie maksymalnie zarobić. Kupili Twoje zadłużenie po śmiesznie niskiej cenie, a teraz doliczą Ci odsetki, kary, odsetki od odsetek i koszty windykacyjne. Stąd taki wzrost kwoty niespłaconej pożyczki. Na razie NIC nie robisz. Nie kontaktujesz się z KRUK SA telefonicznie, mailowo, pisemnie. Czekasz na sprawę sądową. Jest bardzo prawdopodobne, że dostaniesz nakaz zapłaty w trybie upominawczym lub nakazowym. Sąd wyśle ten nakaz do Ciebie i będziesz miała 14 dni na obronę tj. wniesienie sprzeciwu lub zarzutów. Powołasz się na wyrok TK i wtedy KRUK, nie Ty (!) będzie musiał udowodnić, że żądana kwota jest zasadna i wynika z UCZCIWEGO rozliczenia dłużnika. Zapewniam, będą mieć z tym kłopot.

Problemem w Twoim przypadku pozostaje obieg korespondencji. Jeśli nakaz zapłaty trafi na adres, pod którym już nie mieszkasz i nie zostanie odebrany w terminie 14 dni, to wróci do sądu ze skutkiem doręczenia. Nakaz się uprawomocni, wierzyciel wystąpi o nadanie klauzuli wykonalności i złoży wniosek o wszczęcie postępowania egzekucyjnego u komornika. Może jest ktoś zaufany, kto w Twoim imieniu będzie odbierał korespondencję poleconą wysyłaną na adres, pod którym już nie mieszkasz? Ten problem musisz rozwiązać sama.
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 13:00:11
flame,najlepiej zniknąć z waszego pola.Sami proponujecie takie wyjście.Już nie wiem co jest prawda a co jest obłuda.Najlepiej nie będe juz wiecej pisała,bo to nie ma sensu.Przepraszam że sie wciełam,.Jak sie pojawiłam tak i znikam.Pozdrawiam.
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 17:48:19
ewiska Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> flame,najlepiej zniknąć z waszego pola.Sami
> proponujecie takie wyjście.Już nie wiem co jest
> prawda a co jest obłuda.Najlepiej nie będe juz
> wiecej pisała,bo to nie ma sensu.Przepraszam że
> sie wciełam,.Jak sie pojawiłam tak i
> znikam.Pozdrawiam.

Ewiśka, nie rób scen, tylko przed udzieleniem odp. czytaj uważnie, co piszą osoby proszące nas o radę. Martini w poście poprzedzającym Twoją wypowiedź informowała, że bank sprzedał jej dług firmie windykacyjnej, więc logiczne jest, że bank nie jest już właścicielem wierzytelności i pisanie wniosków o ugodę nie ma sensu. I NIE OSKARŻAJ MNIE O OBŁUDĘ! To już szczyt bezczelności!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-05 17:51 przez flame.
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 13:06:54
Ewiska, nie obrażaj się, chciałaś dobrze, tak samo jak ja. Nasze rady byłyby dobre w przypadku, gdy nadal wierzycielem jest bank. A w przypadku martini, dług prawdopodobnie został sprzedany przez mbank do kruka, więc bank nie jest wierzycielem. Nie wiedziałyśmy, ot co. Nie znikaj:)
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 13:38:37
ja przepraszam jezeli w blad wprowadzilam, ale pisalam ze dlug sprzedano do kruka

co w tej sytuacji?
przepraszam ze naciskam, ale jestem w ciazy i nie wyrabiam nerwowo
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 13:40:48
@Deirka,okey,już przeszło mi.dziękuję i wracam na swoje miejsce.
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 14:08:46
flame
dziekuje za odp
porozmawiam z kims, moze sie uda zatrzymac list
gdzie znajde ten wyrok TK? albo wzor pisma...?
i jak dlugo kruk bedzie czekal i czy po sprawie sadowej bede musiala splacic od razu kwote- musze zaznaczyc ze ciezko mi wygospodarowac 100 zl miesiecznie a co dopiero az tyle na raz...
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 17:30:40
martini657@gmail.com Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> gdzie znajde ten wyrok TK? albo wzor pisma...?

Być może, nie będziesz bronić się wg dostępnego wzoru. Napisałam Ci, że jak otrzymasz nakaz zapłaty, to się do nas odezwij. Trzeba będzie zapoznać się z treścią pozwu i zapisami w Twojej umowie. Powinnaś mieć przygotowaną do wglądu umowę + ewentualne aneksy (załączniki) + regulamin. Jeśli nie masz tej umowy, to musisz wystąpić do banku o duplikat. Poza tym, należałoby sprawdzić, czy bank sprzedając Twój dług, nie złamał prawa, ale to można stwierdzić dopiero po zanalizowaniu treści umowy.

Tu masz informacje o wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który jest adekwatny do Twojej sprawy: [prawo.gazetaprawna.pl]

> i jak dlugo kruk bedzie czekal

A skąd ja to mogę wiedzieć?!!!
Może wystąpią z pozwem za miesiąc, za pół roku, albo za rok...Teoretycznie powinni zrobić to przed upływem terminu przedawnienia. Jeśli wystąpią o nakaz zapłaty po grudniu 2012r. to w ramach obrony będziesz mogła podnieść zarzut przedawnienia.

> i czy po sprawie sadowej bede musiala splacic od razu kwote- musze
> zaznaczyc ze ciezko mi wygospodarowac 100 zl
> miesiecznie a co dopiero az tyle na raz...

Nie za wiele wymagasz? Nikt w Polsce nie jest w stanie przewidzieć, jaką decyzję podejmie niezawisły sąd. Dopóki będziesz się bronić, a wyrok się nie uprawomocni, nie będziesz musiała płacić. Po co martwisz się na zapas? Jesteś cholernie nadpobudliwa. To na pewno nie służy, ani Tobie, ani tym bardziej dziecku. Wyloozuj kobieto!



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-05 17:36 przez flame.
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 19:26:00
martini - możesz na poczcie podpisać polecenie przekierowywania korespondencji poleconej na swój nowy adres (wtedy nie musisz latać po wierzycielach i się aktualizować)- tylko to kosztuje chyba 1,80zl od każdego listu ale dokładnie nie wiem - wtedy awizo dostaniesz z poczty na nowy adres(tak mi wytłumaczyła listonoszka - bo też miałam ten problem - ale ja się zaktualizowałam u wierzycieli - nie bede im jeszcze za listy dopłacać - ale może w twoim przypadku to jakieś wyjście żebyś nie przegapiła tych terminów. Pozdrawiam
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 22:19:57
>Jesteś cholernie nadpobudliwa. To na pewno nie służy, ani Tobie, ani tym bardziej dziecku. Wyloozuj kobieto!

chcialabym...:(

umowy z bankiem na pewno juz nie znajde...
jezeli jest bardzo potrzebna to skontaktuje sie z nimi
Re: prośba do Schoppenki
08 sie 2011 - 12:53:50
martini657@gmail.com Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> umowy z bankiem na pewno juz nie znajde...
> jezeli jest bardzo potrzebna to skontaktuje sie z nimi

Koniecznie złóż w banku wniosek (w dwóch egzemplarzach - potwierdzoną kopię wniosku zachowaj dla siebie) o wydanie duplikatu:
1. Umowy.
2. Ewentualnych załączników (aneksów).
3. Regulaminu obowiązującego w czasie trwania umowy.

Bez tych dokumentów nie ruszymy sprawy. Na wydanie duplikatów będziesz musiała trochę poczekać.
Re: prośba do Schoppenki
08 lis 2011 - 11:04:19
witam
dzisiaj otrzymałam sms (???) od firmy KRUK:
w dniu 2011-11-07 sprawa...... została przekazana do kancelarii prawnej RAVen. nowy nr sprawy ......
co to oznacza?
Re: prośba do Schoppenki
05 sie 2011 - 22:52:24
@flame
poczytałam sobie blog Pana Romana i juz wszystko jest dla mnie jasne :)
dziekuje:)
Re: prośba do Schoppenki
08 sie 2011 - 11:28:09
martini657@gmail.com Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @flame
> poczytałam sobie blog Pana Romana i juz wszystko
> jest dla mnie jasne :) dziekuje :)

Bardzo mnie to cieszy. Może wreszcie będziesz spokojniejsza :) Dbaj o bąbelka i o siebie. To są teraz dla Ciebie najważniejsze sprawy! Z wierzycielami jakoś sobie przy naszej pomocy poradzisz :)
Re: prośba do Schoppenki
06 sie 2011 - 01:01:36
@flame

moim zdaniem termin przedawnienia biegnie nie od wymagalności spłaty ostatniej raty pożyczki jak piszesz tylko od momentu kiedy roszczenie stało się wymagalne czyli jeszcze lepiej dla martini więc jeśli umowę miała wypowiedzianą na koniec 2008 roku lub na początku 2009 to przedawnienie lada moment, szkoda że to nie karta kredytowa bo już byś miała po kłopocie :(

cytat:

Bieg przedawnienia rozpoczyna się od dnia, w którym roszczenie stało się wymagalne (art. 120 § 1 k.c.), czyli dnia, w którym wierzyciel wymaga spełnienia zobowiązania. Wierzytelności pieniężne co do zasady stają się wymagalne w dacie oznaczonej w umowie jako termin płatności. Terminy płatności rat kredytowych są oznaczone w umowie lub harmonogramie spłaty i są różne. Termin przedawnienia biegnie osobno dla każdej raty kredytowej, od daty jej wymagalności.

Trzeba jednak brać pod uwagę możliwość wypowiedzenia przez bank umowy kredytu w przypadku niepłacenia rat. W takiej sytuacji wszystkie niezapłacone dotychczas raty staną się wymagalne z upływem okresu wypowiedzenia umowy i od tego momentu biegnie trzyletni okres przedawnienia roszczeń banku przeciwko kredytobiorcy.



Zmieniany 5 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-06 01:40 przez Robertxxxx.
Re: prośba do Schoppenki
08 sie 2011 - 11:38:35
Robertxxxx Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @flame
> > moim zdaniem termin przedawnienia biegnie nie od
> wymagalności spłaty ostatniej raty pożyczki jak
> piszesz tylko od momentu kiedy roszczenie stało
> się wymagalne czyli jeszcze lepiej dla martini
> więc jeśli umowę miała wypowiedzianą na koniec
> 2008 roku lub na początku 2009 to przedawnienie lada moment

Zgadzam się, ale nie mamy pewności, czy umowa została wypowiedziana. Być może Martini nie odebrała wypowiedzenia, bo zostało wysłane na nieaktualny adres.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-08 15:41 przez flame.
Re: prośba do Schoppenki
06 sie 2011 - 17:02:44
a w wypadku kart kredytowych to jak to wygląda?
Re: prośba do Schoppenki
06 sie 2011 - 17:47:37
:) 2 lata, pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-06 17:47 przez Robertxxxx.
Re: prośba do Schoppenki
08 sie 2011 - 11:33:21
dziękuję :)
Re: prośba do Schoppenki
10 sty 2012 - 23:06:46
Witam serdecznie oraz życzę wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2012.prezesowi Roman Sklepowicz i całemu zespołowi;dużo pomyślności,zdrowia, wytrwałości i wygranej w sprawach w Forum w portalu www.sklepowicz.pl Droga Schoppenko mam serdeczną prośbę do Ciebie ..wiem że ta sprawa podlega porady fachowej...lecz nie wiem do kogo się odwołać...Prośbę kieruję do Ciebie może mogłabyś mi doradzić do kogo powinno być zrobione odwolanie...A proszę Ciebie w imieniu mojej serdecznej przyjaciółki z Poznania, która ma syna ciężko chorego... Przesyłam treść pisma .W dniu 30 czerwca 2008r.Pan Grzegorz Sanocki wystąpił na swoją rzecz o
ustalenie prawa do zasilku pielegnacyjnego z tytułu
niepełnosprawnosci.Decyzją z dnia28 pażdzirnika 2008 r.nr.PCS
|||29895/81820-6347/08 Prezydent Miasta Poznania przyznał Panu Grzegorzowi
Sanockiemu prawo do zasilku pielęgnacyjnego z tytułu niepełnosprawnosci
na okres 1 czerwca 2008r.do 31 pazdziernika
2011r.29pazdziernika2008r.wniosek o ustalenie prawa do zasiłku
pielęgnacyjnego na rzecz Grzegorza Sanockiego złożyła jego matka Pani
Elżbieta SanockaPrezydent Miasta Poznania decyzją z dnia4 listopada 2008
r.PSĆ|||29895/81820-25312/08 przyznał Panu Grzegorzowi Sanockiemu prawo
do zasiłku pielegnacyjnego z tytułu niepełnosprawnoscina okres od 1
pażdziernka 2011r.Decyzja z dnia 12 kwietnia
2011r.nr.SKO-PS/SR-404-M/1095/10 Samorządowe Kolegjum Odwoławcze w
Poznaniu stwierdziło nieważnoć decyzjii Prezydenta Miasta Poznania z
dnia 4 listopada 2008r.nr.PCS|||29895/81820-25312/08ze skutkiem prawnym.W
ocenie organu wyższego stopnia stan prawny i faktyczny sprawy w pelni
uzasadnił zgodnie z art.156 1 punkt 3 kodeksu postępowania
administracyjnego.Co można w tej sprawie zrobić ...Serdeczne dziękuje...i pozdrawiam...Droga schoppenko jeszcze raz Tobie to wysyłam..lecz wybacz ale nie umie znleż wątek nie dajmy sie..tak jak mi proponowałas..Przepraszam..lecz może żle to szukam ..Pozdrawiam i wybacz mi Pozdrawiam
Re: prośba do Schoppenki
15 lut 2012 - 17:24:08
czytam was już od jakiegoś czasu ale nie miałam odwagi przedstawić swoich problemów.Mam komornika na pensji,mąż również i pogodziłabym się z tą sytuacją gdyby nie fakt zajęcia wynagrodzenia przez komornika mojemu synowi.Kredyt zaciągnęłam w SKOK STEFCZYKA,prawda jest taka że czuję się oszukana przez tę instytucję.Starałam się o kredyt konsolidacyjny i takowy dostałam ,podpisał mąż oczywiście ja ale okazało się że dochody w rodzinie są niskie, więc pani kierownik zasugerowała zeby pełnoletnia osoba pracująca w tym wypadku mój syn również podpisał w odpowiedniej rubryce zapewniając mnie że syn nie będzie figurował jako poręczyciel.Naiwność ludzka nie ma granic,sytuacja finansowa diametralni się zmieniła nie było mnie stac na ten kredyt gdyż nie doczytałam,że rata będzie wyższa niż ta na jaką się godziłam.Suma sumarum syn jednak musi spłacać nasz dług .Sama nie mam czasu na załatwienie spraw zwłaszcza ,że musiałabym jeżdzić do komornika ido banku.Pracuje i opiekuje się sparaliżowaną mamą.Podpisałam umowe z CENTRUM OCHRONY DŁUŻNIKA i tu pytanie;czy ja dobrze zrobiłam
Re: prośba do Schoppenki
15 lut 2012 - 21:57:56
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 09:45 przez camion.
Re: prośba do Schoppenki
24 lut 2012 - 17:12:06
Witaj droga Schoppenko..mam pytanie..dostałam od komornika że mam zapłacić kredyt Bank milenium.Dość spora sumę,,,która nie wiem skąd się wzięła..i jest to 3-kredyt. który trafia bez powiadomienia mnie nakazu sądowego..co uniemożliwiło mi odwołania się do Sądu, gdyż bezpośrednio dostałam Zawiadomienie o Wszczęciu Postępowania Egzekucyjnego. od komornika...
Re: prośba do Schoppenki
26 lut 2012 - 14:57:02
Schoppenke mozna znalezc na innym forum [forum.niedajmysie.com.pl]



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-27 00:07 przez rysiek.
Re: prośba do Schoppenki
28 mar 2012 - 20:57:03
no dobrze, ale skoro ktos twierdzi, że przyjął ktoś fakt długu w rozmowie telefonicznej, której nie było, to jest to może jakieś wyjście wnisek o dowód w postaci nagrania rozmowy. Skoro firma tata bronić się będzie, że nie może nagrywać bez zgody, to dlaczego ma prawo powoływać się na coś, czego nie jest w stanie udokumetować?

Nie żałuj. Nigdy nie żałuj że mogłeś coś w życiu zrobić, a tego nie zrobiłeś. Nie zrobiłeś - bo nie mogłeś. - Stanisław Lem
Re: prośba do Schoppenki
30 mar 2012 - 23:25:58
pozdrawiam :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-01 17:59 przez malagosia.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:53:34
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqdwg566
kjt
Re: prośba do Schoppenki
19 gru 2012 - 23:39:11
ela2408 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Sąd Rejonowy w ...... I Wydział Cywilny w sprawie
> ze skargi ...........na czynnośc komornika wzywa
> do uzupełnienia braków formalnych i fiskalnych
> skargi przez:
>
> - oznaczenie wszystkich uczestników postępowania
> egzekucyjnego ( wszystkich dłużników i
> wierzycieli) wraz z podaniem ich adresów
> zamieszkania /siedziby;
>
> - przedłożenie odpisów skargi ( wraz z
> załącznikami ) w liczbie odpowiadającej liczbie
> uczestników tego postępowania oraz jednego odpisu
> skargi celemdoręczenia go Komornikowi;
>
> - wskazania z jakiej daty pochodzą zaskarżone
> czynności komornika oraz podania czy dłużnicy
> domagają się uchylenia czy zmiany zaskarżonych
> czynności;
>
> - uiszczenia wpisu od skargi w kwocie 100 zł.
>
> wszystko w terminie 1 tygodnia pod rygorem
> odrzucenia skargi.
>
> ...skąd mam wziąc te wszystkie dane...
> wierzycieli, których ma komornik ?
> przedłożenie odpisów skargi- jakie załączniki i
> t.d.
> daty zaskarżone czynności komornika i t.d.
> schoppenko pomóż mi proszę
> a jeszcze jedno nie wiem czy też wpisac gminę jako
> wierzyciela


Kłamczucha z brodą gaworzy, że nie prosiła schoppenki o pomoc. Proszę, cały watek załozyła. I wy się potem dziwicie, że profi credit sprawy w sądzie wygrywa, jak ma do czynienia z idiotkami?
Re: prośba do Schoppenki
20 gru 2012 - 14:21:28
zapomniałeś wpisać daty, minęło już tyle czasu, że można zapomnieć a zresztą to była pomoc w dwóch zdaniach napisana na forum
a w ogóle nie wiem czemu ja się usprawiedliwiam, czy to jakieś przestępstwo ?
już brak ci pomysłów na upadlanie mnie- ale ludzie myślą logicznie i potrafią wyciągać odpowiednie wnioski a ty powinieneś
spalić się ze wstydu i zakopać się gdzieś ze strachu przed odpowiedzialnością
Oj, kjt nie będziesz miał świetlanej przyszłości, chociaż więzienie dzisiaj to żadna kara ...
Re: prośba do Schoppenki
20 gru 2012 - 17:30:04
Ty lepiej zamilcz, stara podła oszustko, podrabiająca podpisy własnego syna na umowie kredytowej. To przez ciebie umarł mąż, bo nie mógł dłużej wytrzymac z takim bezmyślnym i chciwym nierobem.
Re: prośba do Schoppenki
23 gru 2012 - 22:37:19
@ Maj59861-

niech te święta będą dla ciebie pełne ciepła i miłości- i zdrowia ci życzę,bo
nigdy nie wiadomo,co kogo spotka w życiu(a choroba przychodzi w najmniej
oczekiwanym momencie- czego ci nie życzę-a tym bardziej Alzheimera).
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować