Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Re:zmiana ordynacji podatkowej w jedną stronę ?

Za kratki za podatki
22 maj 2011 - 19:31:30
Re: Za kratki za podatki
18 kwi 2012 - 23:24:14
niezłe !!!!

mnie by to urządzało :-)

tym co nie czytali, powiem, że chodzi o wsadzanie do więzienia za długi wobec US

jest co jeść, jest gdzie spać - i wszystko za friko!!!
ale to tylko dla wybrańców :-) wiadomo, że polskie więzienia ledwie dyszą z miejscami, więc napewno nie będą szaleć. Ciekawe kto trafił i za co. może wiecie?
gia
Re: Za kratki za podatki
19 kwi 2012 - 09:13:22
jakubek12 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> [www.rp.pl]
> eplacenie_podatkow.html


Ja wiem za co można trafic za kratki ,trzeba obrazić prezydenta,masz jak kredyt w banku.hahahahaha
Re:zmiana ordynacji podatkowej w jedną stronę ?
19 wrz 2013 - 08:44:42
Zmiana ordynacji podatkowej w jedną stronę ?To tylko oznacza ,że tylko "plankton" oszukuje?
A w mojej sprwie jest odwrotnie ,to kogo mam ukarać? PLANKTON NIE MA PRAWA omijać prawa to "rekinów" fach.Korupcja i rekiny idą na dno,mało wody mają(czyt.money):)))))
"Wiadomości; Polska; Gospodarka" napisali;
MF obstaje przy zmianach w ordynacji podatkowej

Mi­ni­ster­stwo Fi­nan­sów chce roz­sze­rzyć upraw­nie­nia kon­tro­li skar­bo­wej. Zmia­ny for­su­je mimo uwag rzą­do­wych praw­ni­ków - pisze dzien­nik "Puls Biz­ne­su".

W pro­jek­cie no­we­li­za­cji or­dy­na­cji po­dat­ko­wej, skie­ro­wa­nym do Rady Mi­ni­strów, zna­la­zły się mię­dzy in­ny­mi po­my­sły lu­stra­cji kont ban­ko­wych, znie­sie­nia ogra­ni­czeń dla skar­bów­ki, uła­twie­nia fi­sku­so­wi zaj­mo­wa­nia ma­jąt­ku po­dat­ni­ków czy osła­bie­nia in­ter­pre­ta­cji po­dat­ko­wych. Naj­wię­cej kon­tro­wer­sji wzbu­dza po­zo­sta­wie­nie tak zwa­nej klau­zu­li obej­ścia prawa, która ma unie­moż­li­wić ob­ni­że­nie sobie po­dat­ku lub jego unik­nię­cie le­gal­ny­mi spo­so­ba­mi. Będą gro­zi­ły za to wy­so­kie kary."

[wiadomosci.onet.pl]

Jak dojdzie do nowelizacji ordynacji,to może przestać istnieć CBA?

"Afera korupcyjna. CBA przeszukuje urzędy na Podkarpaciu
18.09.2013 18:57

"Kilkudziesięciu agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukuje kilkanaście urzędów na Podkarpaciu" - podaje Radio RMF FM. Sprawdzane mają być między innymi urzędy starostw, sanepidu oraz Państwowej Inspekcji Pracy. Prokuratura w Krakowie potwierdza: nadzorujemy takie śledztwo
"Działania te to jeden z elementów tajnego śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie. Chodzi o korupcję wśród wysokich urzędników państwowych i samorządowych. W sprawie zabezpieczono dokumenty oraz nagrania z monitoringów. Agenci CBA pojawili się między innymi w Jaśle oraz Krośnie" - poinformowało w środę wieczorem RMF FM."
W mojej sprawie nie pisałam jeszcze do CBA,chyba napiszę.

[wiadomosci.gazeta.pl]



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-09-19 09:01 przez babra.
kjt
Re: Re:zmiana ordynacji podatkowej w jedną stronę ?
19 wrz 2013 - 09:45:29
babra Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> "Naj­wię­cej kon­tro­wer­sji wzbu­dza
> po­zo­sta­wie­nie tak zwa­nej klau­zu­li obej­ścia
> prawa, która ma unie­moż­li­wić ob­ni­że­nie sobie
> po­dat­ku lub jego unik­nię­cie le­gal­ny­mi
> spo­so­ba­mi. Będą gro­zi­ły za to wy­so­kie
> kary."

Obejście prawa w "klasycznym" ujęciu polega na tym, że poprzez odpowiednie ukształtowanie szeregu czynności prawnych dochodzimy do celu zakazanego wyraźnie przez jakiś istniejący przepis prawa. Jednak taka koncepcja w prawie podatkowym albo ubezpieczeń społecznych jest niemożliwa do przeprowadzenia, albowiem przepisy te nie zawierają żadnych zakazów (za prof. R. Hauserem, byłym prezesem NSA). Fiskus doprowadził juz w przeszłości do uchwalenia art. 24b ordynacji podatkowej, który pozwalał na pominięcie skutków prawnych czynności prawnej, jeśli udowodniono, że jedyne liczące się korzyści polegały na zmniejszeniu obciążeń podatkowych, albo zwiększeniu zwrotu podatku, dotacji itp. TK uznał zapis za niekonstytucyjny w 2004 r., o ile dobrze pamiętam. A teraz znowu chcą wprowadzić to samo. Kupisz samochód do firmy, wliczysz koszt, a urzędnik ci powie, że to jest nieuzasadnione, bo taksówka bagażowa byłaby tańsza...:)
Niestety, prawie tak to wyglądało.
Inna sprawa, że sądy nagminnie uznają za "obejście" prawa sytuację, gdy ubezpieczony wybiera zgodnie z prawem niższa podstawę do opłacania składki ZUS.
Re: Re:zmiana ordynacji podatkowej w jedną stronę ?
19 wrz 2013 - 10:47:18
kjt Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> babra Napisał(a):
> -----
> > "Naj­wię­cej kon­tro­wer­sji wzbu­dza
> > po­zo­sta­wie­nie tak zwa­nej klau­zu­li obej­ścia
> > prawa, która ma unie­moż­li­wić ob­ni­że­nie sobie
> > po­dat­ku lub jego unik­nię­cie le­gal­ny­mi
> > spo­so­ba­mi. Będą gro­zi­ły za to wy­so­kie kary."
>
> Obejście prawa w "klasycznym" ujęciu polega na
> tym, że poprzez odpowiednie ukształtowanie szeregu
> czynności prawnych dochodzimy do celu zakazanego
> wyraźnie przez jakiś istniejący przepis prawa.
> Jednak taka koncepcja w prawie podatkowym albo
> ubezpieczeń społecznych jest niemożliwa do
> przeprowadzenia, albowiem przepisy te nie
> zawierają żadnych zakazów (za prof. R. Hauserem,
> byłym prezesem NSA). Fiskus doprowadził juz w
> przeszłości do uchwalenia art. 24b ordynacji
> podatkowej, który pozwalał na pominięcie skutków
> prawnych czynności prawnej, jeśli udowodniono, że
> jedyne liczące się korzyści polegały na
> zmniejszeniu obciążeń podatkowych, albo
> zwiększeniu zwrotu podatku, dotacji itp. TK uznał
> zapis za niekonstytucyjny w 2004 r., o ile dobrze
> pamiętam. A teraz znowu chcą wprowadzić to samo.
> Kupisz samochód do firmy, wliczysz koszt, a
> urzędnik ci powie, że to jest nieuzasadnione, bo
> taksówka bagażowa byłaby tańsza...:)
> Niestety, prawie tak to wyglądało.
> Inna sprawa, że sądy nagminnie uznają za
> "obejście" prawa sytuację, gdy ubezpieczony
> wybiera zgodnie z prawem niższa podstawę do
> opłacania składki ZUS.

Państwo ma urzędników do gnębienia podatników,(i rymło mi się),a jak podatników wykończą to nastał czas na urzędników w.............. :)))))))
NAPISANO:"Coraz więcej prób samobójczych w Polsce. Przez złą sytuację finansową
19.09.2013 06:41
W Polsce niepokojąco rośnie liczba samobójstw - wynika z danych Komendy Głównej Policji, do których dotarła "Rzeczpospolita". Coraz częściej powodem jest brak pracy i środków do życia.W ciągu pierwszego półrocza 2013 r. na życie targnęło się blisko 4,2 tys. osób, z tego 3 tys. skutecznie. Tymczasem w całym roku ubiegłym było 5,7 tys. prób samobójczych, a zgonów w ich wyniku 4,1 tys. Wpływ na decyzje samobójców coraz częściej ma kryzys finansowy."

[wiadomosci.gazeta.pl]
kjt
Re: Re:zmiana ordynacji podatkowej w jedną stronę ?
19 wrz 2013 - 10:52:10
Tak niestety wygląda, gdy doszło do zdrady narodowej w Magdalence, a kaci przebrali się w szaty demokratów, a niektórzy nawet za "autorytety moralne". Nie było dekomunizacji, więc teraz na powrót podnoszą głowy. Masz przykład najlepszy z tego forum.
Re: Re:zmiana ordynacji podatkowej w jedną stronę ?
19 wrz 2013 - 12:00:47
O Magdalence cały czas piszą w necie, plankton happy na emigracji ,tego nie przewidzieli 20 lat temu ,dlatego dokręcają śrube w podatkach, bo nie ma kasy na stołki.



[ruchnarodowy.org]
kjt
Re: Re:zmiana ordynacji podatkowej w jedną stronę ?
19 wrz 2013 - 12:09:32
babra Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> O Magdalence cały czas piszą w necie, plankton
> happy na emigracji ,tego nie przewidzieli 20 lat
> temu ,dlatego dokręcają śrube w podatkach, bo nie
> ma kasy na stołki.
>
>
>
> [ruchnarodowy.org]
> lu-od-zdrady-do-kryzysu-systemu


Nie tylko w podatkach. Każda sfera działaności panstwa jest nastawiona na grabież. Zobacz chocby na strukture wyroków karnych w RP - 90%, jeśli nie więcej, to tzw. zawiasy połączone z grzywną, albo grzywna samoistna.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować