Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

opis i oszacowanie nieruchomości

opis i oszacowanie nieruchomości
30 maj 2011 - 00:30:19
Proszę o odpowiedź na pytania:
1. komornik przysłał mi do wiadomości obwieszczenie o terminie opisu i oszacowaniu nieruchomości - czy powinnam być obecna przy sporządzaniu takiego opisu, czy opis zostanie mi doręczony?
2. w operacie szacunkowym rzeczoznawcy są wymienione dwie ceny: rynkowa i odtworzeniowa. Którą cenę powinien przyjąć komornik przy ustalaniu ceny do licytacji nieruchomości?
3, czy i kiedy mogę się odwołać od wartości oszacowania?
Bardzo proszę o odpowiedź, bo nie ma mi kto pomóc.
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
30 maj 2011 - 07:40:04
Basiab,nie jestem prawnikiem,ale stawiam na samokształcenie,dlatego podsyłam to,co poniżej.
Sprawy te są uregulowane w kodeksie postępowania cywilnego,część trzecia,od art.942.Polecam wizytę w czytelni i zapoznanie się z komentarzem do kpc,bo trudno tu kopiować całe strony tego komentarza.Poszczególne artykuły kpc,bez komentarza, znajdziesz w necie.
[www.ppexpert.boo.pl]
[www.sklepowicz.pl]
Do odwołania jeszcze trochę czasu(art.950 kpc)Należy złożyć skargę na czynności komornika.Od ukończenia opisu i oszacowania masz na to tydzień.
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
30 maj 2011 - 16:56:40
Basiab, mogę Ci troszkę podpowiedziec, bo mam to już za sobą
biegły jak przyszedł oszacowac mieszkanie, powiedział, że mogę byc osobiście przy pisaniu protokołu, albo prześlą mi pocztą - był w błędzie, bo przecież musisz to podpisac
idziesz do komornika w wyznaczonym terminie - dzień i godzina - tak samo jest umówiony biegły / tak przynajmniej było u mnie
podpisujesz i nie masz nic do powiedzenia
są dwie ceny- jedna to oszacowania po cenie rynkowej druga to cena wywoławcza, podczas licytacji
po otrzymaniu takiego pisma od komornika, wnosisz skargę, na biegłego o oszacowanie,/ że np. za niska cena / i na czynnośc komornika -/ musisz umotywowac/
na dzień przed upływem terminu wysyłasz albo zanosisz do sądu ...
a dlaczego wysłac tak późno ? żeby trochę wydłużyc czas
skargę do sądu oddajesz w dwóch egzemplarzach a trzeci jest dla Ciebie-
i to wszystko - pozostanie Ci tylko czekanie na pismo z sądu - mają na to miesiąc ale ja miałam nerwówkę prawie dwa miesiące ale nie denerwuj się bo przyjdzie Ci, że masz dołączyc załączniki i dalej czekasz następny miesiąc.
Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę wytrwałości
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
08 cze 2011 - 23:32:42
Witam Wszystkich.
Dzisiaj otrzymałam listem poleconym od komornika operat szacunkowy.Opis ioszacowanie był23 marca.Jak widać egzekucja trwa,choć wniosek do sądu o jej wstrzymanie złożyłam w lutym.Nie wiem co teraz robić dalej z tym wszystkim.Teraz tylko patrzeć przyjdzie zawiadomienie o licytacji.Cóż trzeba zacząć się chyba szykować tylko dokąd.Wartość rynkowa nieruchomości165600zł tzn.wartość zabudowanej działki136600zł,a gruntów 29 000zł.Wynagrodzenie pani biegłej1943.46zł.To tyle w skrócie.Kruk oczywiście też otrzymał operat i pewnie się cieszy.Tak oto kończy się moja historia.
Wszystkim Wam z całego serca dziękuję za porady,za wsparcie duchowe.
Pozdrawiam i nie dajcie się.
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
08 cze 2011 - 23:45:59
Halina63, dlaczego tak łatwo się poddajesz ? Wysyłaj skanem ten operat, będziemy skarżyć. Czes jest dla nas cenny, więc musimy go zyskać.

Nie wolno Ci się załamać. Jeśli Cię to pocieszy to ak zapoznam się z operatem 19 lipca, więc jedziemy na tym samym wózku. Trzymaj się ciepło i walcz bo jeszcze nie jest za późno.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
08 cze 2011 - 23:51:30
Dzięki,że jesteś.Jak to wysłać jak tego jest cała książka
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
09 cze 2011 - 00:13:34
Wyślij mi tą książkę pocztą poleconym priorytetem. Ja napisze Ci skargę wyślę mejlem do wydrukowania oraz instrukcję obsługi jak to trzeba zrobić a pocztą odeślę cały operat. Chcieć to móc :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
09 cze 2011 - 07:57:17
Kochana Halinko,nie załamuj się,zrób tak jak radzi schoppenka,wiem,że trudno jest Ci ale nie możesz teraz sie poddać.Schoppenka,bardzo Ci dziekuję.Dziewczyny do roboty!! Trzymam za Was kciuki.Za pozostałych także.Pozdrawiam!!!!
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
09 cze 2011 - 08:51:20
Drogie Dziewczyny dziękuję.Zrobię jak radzicie,choć najpierw zbiorę się do kupy sama bo jestem w rozsypce.
Pozdrawiam Halina.
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
09 cze 2011 - 10:44:20
Halinka,jak najszybciej pozbieraj się .Jesteśmy Wszyscy z Tobą.Przeklęte banki.
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
10 cze 2011 - 08:42:09
Ewuś w moim przypadku przeklęty bank,sprzedał mnie pazernemu czarnemu krukowi,który nękał mnie do upadłego,a teraz czeka na moją całkowitą klęskę.
Pozdrawiam
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
11 cze 2011 - 02:50:04
czytam te wszystkie wpisy i nie rozumiem jak można walczyc, żeby nie znaleźc się na ulicy
piszę jedną skargę do sądu rejonowego, drugą skargę do Sądu Okręgowego i to koniec a trzecią to chyba do Pana Boga - jak wierzyciel nie ustąpi to sąd nic nie zrobi, bo ich to nie interesuje, licytacja ma byc i koniec a czy słusznie, czy nie to sąd ma głęboko w d.....bo takie jest prawo
jedynie modlic się żeby nikt tego nie kupił przy licytacji - ja nawet wiem kto u mnie na to czeka - sam wierzyciel, bo obiecał że mieszkanie będzie jego a on dotrzymuje słowa
jak mam z tym uciec -podpowiedzcie i mnie - będę szczęśliwa....a gdyby jeszcze weszła ustawa o normalnej upadłości, to chyba bym zwariowała ze szczęścia...
Boże, takie piękne marzenia nie do spełnienia
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
11 cze 2011 - 11:31:21
Kochana Elu taka jest rzeczywistość, co nie znaczy, że cuda sie zdarzają i często unika się licytacji, przynajmniej odwleka się ją.
Nie pisz, że piękne marzenia są nie do spełnienia, bo to nie prawda. Wszystko zależy od tego jak bardzo pragniesz ich realizacji, od właściwej postawy, determinacji i predzej czy później realizują się.
Dzisiaj jest szczególna noc religijna, więc kochana oddaj tą sprawę Duchowi Świętemu niech rozjaśni całe Twoje życie.
Przytulam Cię mocno
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
12 cze 2011 - 00:15:00
Halina, wprawdzie jest takie powiedzenie: kruk krukowi oka nie wykole. Ale Ty masz tym razem udowodnić, że to nieprawda i wydziobać czarnemu ptaszysku oczy, tak żeby mu puste oczodoły zostały. Pozdrawiam i trzymaj się ciepło. I nie bój się kruków ani innych sępów. Na nich są sposoby.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
14 cze 2011 - 20:50:35
Halina63, proszę o pilny kontakt telefoniczny.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
15 cze 2011 - 08:48:35
Dziękuję Wam Kochani z całego serca.Za to ,że jesteście,że dajecie kopniaka
na oprzytomnienie.Rozmawiałam z Schoppenką,pismo wysłane.Niech się dzieje wola nieba.Wszystkich Was serdecznie pozdrawiam i dziękuję za to wsparcie jakie dajecie.
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
15 cze 2011 - 18:50:34
Teczo kochana, tak pięknie napisałaś, dziękuję Ci z całego serca i też Ci życzę aby i Twoje marzenia się spełniły.....

Rzadko tu wchodzę, bo nie ma sensu pisac w kółko o tragedii-bo śmiało można tak to nazwac....

Choc moje myśli już są wszędzie - pod mostem, w więzieniu a nawet w niebie


- wiem, że gdy przyciśnie mnie smutek i zabraknie mi siły, żeby się podnieśc, zawsze mogę na Ciebie i innych prawdziwych przyjaciół liczyc....

wystarczy napisac a biegniecie z otwartym sercem, choc też zbolałym i niesiecie pomoc-i to jest w Was najpiękniejsze....

całuję Was wszystkich i życzę spełnienia tych wielkich i maluczkich marzeń :)))
Re: opis i oszacowanie nieruchomości
16 cze 2011 - 07:24:27
Kochana Elu,rzadko tu zaglądasz,ale jak świetnie działasz na facebooku,pomimo własnie tych swoich problemów i niesiesz Tam swoja pomoc i kierujesz do naszego Ruchu,a to jest bardzo dużo.) Buziaczki.Musimy razem się trzymać,jest wtedy lżej na duszy.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:50:56
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqjmukmi,i
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować