Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Kwota wolna od zajęć komorniczych

Kwota wolna od zajęć komorniczych
03 lip 2011 - 23:46:15
Witam,
Nie mogę znaleźć tego tematu na forum i dlatego proszę o podpowiedź.
Chodzi o kwotę wolną od zajęć komorniczych. Jestem w trakcie rozwodu z mężem i ten skutecznie uprzykrza mi życie. Mówiąc krótko za czasów już sypiącego się małżeństwa zaciągnęłam kilka kredytów na rozwój działalności. Mąż jednak uznał, że powinnam zarabiać górę pieniędzy i wiedząc, że mam zobowiązania ( a właściwie mamy zobowiązania, bo gdyby nie wcześniejsze jego długi, to ja nie musiałabym zaciągać kredytów), zrezygnował z pracy na pół roku twierdząc, że w pracy stosują wobec niego mobbing. Faktem jest, że kredyty zaczęły mi się sypać i wreszcie złożyłam pozew o zasądzenie alimentów na dwoje dzieci do czego sąd przychylił się wydając wyrok na 700 zł z czego komornik w porywach potrąca mu maksymalnie 650zł. Moja firma chyli się ku upadkowi i ledwo wiążę koniec z końcem. Wynikiem tego jest zajęcie komornicze na koncie bankowym gdzie wpływają alimenty. Za pierwszym razem udało mi się złożyć wniosek i ustanowić kwotę wolną od zajęć komorniczych do wysokości 10700 zł. Komornik jednak po 2 miesiącach zajął mi ponownie konto i znów udało mi się ustanowić kwotę wolna, bo poprzednia nie została wykorzystana w całości i pewnie bank sprawdził, że faktycznie na konto wpływają jedynie alimenty. Wczoraj jednak komornik zajął mi konto po raz trzeci.Czy może mi ktoś podpowiedzieć co mam zrobić. Czy mogę po raz trzeci składać wniosek o kwotę wolna od zajęć komorniczych skoro ta kwota nie została w dalszym ciągu wykorzystana?
Re: Kwota wolna od zajęć komorniczych
03 lip 2011 - 23:57:03
@ Abra

Załóż konto na zaufaną osobe, np. na mamę, siostrę, brata, a Ciebie niech ta osoba ustanowi pełnomocnikiem do konta i to konto wskaż do wypłacania alimentów czy innych swiadczeń i wynagrodzeń, wówczas komór nie będzie mógł tego konta ruszyć, bo nie jest ono Twoje. Ty jako pełnomocnik masz dostęp do konta taki sam, jak właściciel konta, dostajesz też, jeśli chcesz, kartę płatniczą, ktorą możesz wypłacać pieniadze w bankomacie czy płacić w sklepie. To najprostszy sposób na zablokowanie komorowi dostępu do konta.

Pozdrawiam :)))

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-03 23:59 przez Gustlik.
Re: Kwota wolna od zajęć komorniczych
04 lip 2011 - 02:18:55
Dzięki za szybką odpowiedź. Nie mam rodzeństwa, a moja mama jest już w bardzo podeszłym wieku i różnie to może być w jej wieku... Poczyniłam jednak kroki żeby założyć konto na moją córkę, która ma 14 lat ale musimy wyrobić dowód osobisty.
Chciałabym jednak spróbować kolejny raz odblokować swoje konto na złość komornikowi.
Nie wiem jednak jak to się ma do przepisów prawa. Poprzednio urzędnik bankowy tłumaczył mi, że konto można odblokować tylko raz byłam zbyt mocno zdenerwowana i nie wszystko do końca zrozumiałam. Praktycznie to komornik nie może mi nic zabrać, bo ja nic nie mam i nawet mieszkanie mam socjalne do końca lipca br., bo mam zaległości więc nie wiem, czy uda mi się zawrzeć nową umowę i nie wiem co dalej.
Re: Kwota wolna od zajęć komorniczych
04 lip 2011 - 23:12:42
@ Abra, dobrze, że próbujesz odblokowac konto, niemniej jak najszybciej załóż konto na córkę, a Ty zostań jej pełnomocnikiem do tego konta, gdyby odblokowywanie starego konta się przeciągało. Jeżeli udałoby Ci sie szybko odblokować konto, możesz jak najszybciej przepisać je na córkę, a sama zostac pełnomocnikiem, wtedy nie musiałabys podawać nowego numeru. Niemniej nie możesz być właścicielką konta, na które wpływaja jakiekolwiek środki, bo komór Ci będzie deptał po piętach, a tak pokazesz mu gest Kozakiewicza. Pozdrawiam.*******

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: Kwota wolna od zajęć komorniczych
07 lip 2011 - 23:43:03
Wysokość kwot wolnych od potrąceń : [www.portalkadrowy.pl]

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Kwota wolna od zajęć komorniczych
22 lip 2013 - 14:19:20
Zajrzyj sobie najlepiej na [kwota-wolna.waw.pl] Mają tam kilka ciekawych artykułów o kwocie wolnej.
Re: Kwota wolna od zajęć komorniczych
04 lip 2011 - 05:18:55
?.

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 16:15 przez camion.
Re: Kwota wolna od zajęć komorniczych
04 lip 2011 - 07:35:21
kwota wolna od zajecia to 1376 zł brutto jesli chodzi o wynagrodzenie
alimenty sa nietykalne wiec cos mi tu nie pasuje
komornik jesli wie ze wpływaja tam tylko alimenty nie moze ich zajac a bank zablokowac
załoz konto na dzieci,ty bedziesz jego pełnomocnikiem i tyle,nie wazne ze sa nieletnie
sama tak zrobiłam
jest kilka banków,które maja konta dla nieletnich
poza tym alimenty mozesz dostawac do łapy
Re: Kwota wolna od zajęć komorniczych
04 lip 2011 - 12:41:13
camion Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @Abra13 jeżeli chodzi o konto to kwota wolna od
> zajęcia jest trzykrotność średniej krajowej (...)

WAŻNE UZUPEŁNIENIE!

Ta "trzykrotność średniej krajowej" odnosi się do kwartału poprzedzającego nadanie klauzuli wykonalności. Jeśli klauzulę nadano np. dwa lata temu, to na stronie GUS należy sprawdzić, jak wysoka była średnia krajowa w tym okresie.
Re: Kwota wolna od zajęć komorniczych
04 lip 2011 - 11:53:38
Dzisior - sprostowanie! Kwota wolna od zajęć komorniczych w bieżącym roku to 1386,00zł brutto. Netto (do ręki) wychodzi ok. 1035zł.
Re: Kwota wolna od zajęć komorniczych
04 lip 2011 - 12:04:32
oj tam ij tam czepiłas sie dychacza hi hi hi
dzieki
Re: Kwota wolna od zajęć komorniczych
04 lip 2011 - 12:38:14
dziśka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> oj tam ij tam czepiłas sie dychacza hi hi hi
> dzieki

Hi hi :) wiesz, że jestem pedantką :P
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:41:26
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqvefghh
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować