Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

A moze by tak?

A moze by tak?
27 cze 2010 - 08:59:31
Przyszedł mi do łba taki pomysł
moze by

tak wystosowac pismo do Europejskiej komisji nadzoru bankowego i finansów?
opisac jak banki w polsce wciskaja kredyty,oszukują,aby tylko wykonac target?

my,podpiszemy sie swoimi nazwiskami wraz z peselem i wysłac takie pismo od stowarzyszenia?

Ludzie z bardziej błachymi sprawami zwracają sie do róznych komisji europejskich,więc dlaczego nie spróbować?

co wy na to?

wg mnie kazdy sposób szukania ratunku dla nas jest dobry

sa tu mądrzy ludzie,którzy umieli by sformułowac takie pismo.kazdy dostałby je na @ podpisał i odesłał do Pana Sklepowicza....a potem po zebraniu kilku lub kilkunastu tysiecy podpisów wysłac do nich?

ale to taka moje dywagacja

pozdrawiam
Re: A moze by tak?
18 lip 2010 - 21:44:40
dziśka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Przyszedł mi do łba taki pomysł
> moze by
>
> tak wystosowac pismo do Europejskiej komisji
> nadzoru bankowego i finansów?
> opisac jak banki w polsce wciskaja
> kredyty,oszukują,aby tylko wykonac target?
>
> my,podpiszemy sie swoimi nazwiskami wraz z peselem
> i wysłac takie pismo od stowarzyszenia?
>
> Ludzie z bardziej błachymi sprawami zwracają sie
> do róznych komisji europejskich,więc dlaczego nie
> spróbować?
>
> co wy na to?
>
> wg mnie kazdy sposób szukania ratunku dla nas jest
> dobry
>
> sa tu mądrzy ludzie,którzy umieli by sformułowac
> takie pismo.kazdy dostałby je na @ podpisał i
> odesłał do Pana Sklepowicza....a potem po zebraniu
> kilku lub kilkunastu tysiecy podpisów wysłac do
> nich?
>
> ale to taka moje dywagacja
>
> pozdrawiam
Wg.mnie pomysł dobry, tylko czy to coś da. Ja pisałem do naszej Komisji Nadzoru Finansowego, raz odpisali że podaję za mało szczegółów, przysłali Kanon Dobrych Praktyk Rynku Finansowego, którym Banki się kierują udzielając kredytów, oraz odpowiedni artykuł Prawa Bankowego. Następnym razem,że współczują, ale Banki są instytucjami samorządnymi i trzeba zwracać się do nich. Następnie po otrzymaniu, wysłałem im wydruk z BIK.z którego wynika,że staremu człowiekowi udzielono kredytów, w ciągu dwóch lat więcej jak stu krotność jego emerytury,
(zabezpieczenia) rata miesięczna to dwu krotność jego emerytury. Tym samym pokazano gdzie banki mają Kanon i inne uregulowania prawne chroniące w jakimś stopniu kredytobiorców, ważny jest tylko "target". Co odpiszą zobaczymy???
Re: A moze by tak?
18 lip 2010 - 22:45:58
Na Komisję Nadzoru Finansowego nie ma co liczyć, tam jest taki sam bu.....el jak te banki zupełnie nie wiem co oni nadzorują ta cała komisja chyba swoje majtki.....
Re: A moze by tak?
26 lip 2010 - 22:41:09
Wg.mnie pomysł dobry, tylko czy to coś da. Ja pisałem do naszej Komisji Nadzoru Finansowego, raz odpisali że podaję za mało szczegółów, przysłali Kanon Dobrych Praktyk Rynku Finansowego, którym Banki się kierują udzielając kredytów, oraz odpowiedni artykuł Prawa Bankowego. Następnym razem,że współczują, ale Banki są instytucjami samorządnymi i trzeba zwracać się do nich. Następnie po otrzymaniu, wysłałem im wydruk z BIK.z którego wynika,że staremu człowiekowi udzielono kredytów, w ciągu dwóch lat więcej jak stu krotność jego emerytury,
(zabezpieczenia) rata miesięczna to dwu krotność jego emerytury. Tym samym pokazano gdzie banki mają Kanon i inne uregulowania prawne chroniące w jakimś stopniu kredytobiorców, ważny jest tylko "target". Co odpiszą zobaczymy???

Dzisiaj otrzymałem odpowiedź z podziękowaniem za zwrócenie uwagi na postępowanie banków,(jakby nie wiedzieli) dalej, że oni są tylko instytucją nadzorczą, pierdu, pierdu itp.Radzą mi żeby "tą złożoną sprawę" załatwiać przez Sąd Polubowny "będzie taniej jak w Sądzie Powszechnym"tylko jak nie dojdzie do ugody to za wszystko ja zapłacę. DZIĘKUJĘ.
Re: A moze by tak?
19 lip 2010 - 10:41:47
Działania KNF możemy sobie wsadzić w odpowiednią część ciała, chociaż ta instytucja jest opłacana z naszych podatków!!! Zawsze chronili i będą chronić interesy bankierów.
Zamiast KNF należy powołać policję bankową. Przed jej wizytą np. w Niemczech/Holandii bankierstwo trzęsie portkami.
W wielu krajach europejskich wykształciło się już społeczeństwo obywatelskie. W Polsce w tym względzie raczkujemy...Niestety, widać to np. w niskiej frekwencji wyborczej i niewielkim wpływie społeczeństwa na działania polityków i słabe zaangażowanie w podejmowaniu inicjatyw ustawodawczych.



Zmieniany 4 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-19 15:55 przez flame.
Re: A moze by tak?
19 lip 2010 - 16:08:56
"Dziśka", żeby pisać i skarżyć się przed Trybunałem Praw Człowieka w Strasburgu musimy mieć pozamykane sprawy sądowe w naszym kraju. Pozwy jednostkowe padają przed nim trupem. Masz rację, tsza pisać pozwy zbiorowe, ale poparte ewidentnie krzywdzącymi wyrokami polskich sądów. Przed Trybunałem w Strasburgu składa się Pozew przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. I trzeba udowodnić w nim, że w swoim kraju wyczerpałaś już wszyskie możliwe sposoby dochodzenia swoich racji. Sprawy sądowe w toku nie mają szans na rozpoznanie.
Może powracający z innego wymiaru :) Pan "Masa" podpowie nam coś sensownego. Na razie poruszamy się w tym temacie na oślep.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-19 16:21 przez flame.
Re: A moze by tak?
19 lip 2010 - 14:07:22
to moze zacznijmy to zmieniac!!!
my poszkodowani ,my ograbieni nie tylko z majatków ale i z godnosci
ja ze swej strony rozsyłam mejle gdzie sie da
nie mam odpowiedzi ale co mi tam
piszę dalej
jako stowarzyszenie nie jesteśmy anonimowi

a moze by tak do brukseli
pisma zbiorcze podpisane przez x osób zawsze robia wrażenie
co mamy do stracenia? no co??????
Pani Słowacki,jest Pani prawnikiem z wieloletnim stazem,niech Pani zredaguje pismo ja sie zobowiązuję do porozsyłania gdzie sie tylko da

róbmy cos...tyle sie nauczyłam tu od WAS

wierzę ,z ePan Roman nas poprze w naszym działaniu
nie mozemy zostawic wszystkiego na Jego głowie
Re: A moze by tak?
19 lip 2010 - 19:22:35
ja nie mówie o trybunale,wiem jakie sa procedury

ale zbiorowe pismo do posłów w brukseli?
jakiejsc komisji czy czegos takiego?

probujmy
Re: A moze by tak?
20 lip 2010 - 14:26:02
"Dzisia" - wybraliśmy 50 europosłów. To za ich pośrednictwem musielibyśmy przedłożyć Parlamentowi Europejskiemu nasze petycje.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-20 14:26 przez flame.
Re: A moze by tak?
20 lip 2010 - 14:38:30
a dlaczego tego nie zrobic?
łbów nam nie pourywają
Re: A moze by tak?
20 lip 2010 - 16:25:06
Pardon. Nie chcę stracić głowy :) to musiałaby być fachowo napisana petycja. Dowody, fakty, procentowe słupki oraz wskazanie na "powszechność" problemu...ogrom materiału i pracy. W pojedynkę temat nie do udźwignięcia. Kto pomoże i pokieruje? Raczej trudno wskazać. Ja na polityków bym nie liczyła. Chociaż...nigdy nie mów nigdy :) Spóbować warto. Co myślą o sprawie inni forumowicze?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-20 17:08 przez flame.
Re: A moze by tak?
27 lip 2010 - 04:35:55
i tu juz jest pole do manewru
wszystkie te pisma wraz z kanonem i ich odpowiedzia trza by było wysłac do Brukseli

mamy kolejne uchybienia procedur i dyrektyw unijnych

a to juz jest cos
Re: A moze by tak?
13 sie 2010 - 20:23:47
[www.ombudsman.europa.eu]


adres europejskiego rzecznika praw obywatelskich

wysłałam link do 22 miliardów zl dla tuska


zróbcie to samo

wszak mejl nie kosztuje


dostałam potwierdzenie odbioru,teraz zaczynam wysyłac do wszystkich po kolei

jak mówi Pan Roman..pukajcie a ktos wam otworzy
więc pukam
Re: A moze by tak?
15 sie 2010 - 09:10:47
DZIŚKA WITAJ!!!!!!!!!!!!!!!!Podzielam i podpisuję się podtym.POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować