Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

licytacja samochodu

licytacja samochodu
27 sie 2012 - 20:57:58
Witam wszystkich i proszę o pomoc. Kilka dni temu niezapowiedzianie stanął w moich drzwiach asesor komorniczy i dokonał zajęcia samochodu. Na moje nieszczęście za póżno się dowiedziałem i nie sprawdziłem czy miał upowaznienie komornika na prowadzenie czynności. Powinien je mi pokazać. Moje pytanie brzmi czy powinien mnie wcześniej poinformować o wizycie i zajęciu tego samochodu.W przypadku zajęcia np. konta bankowego otrzymywałem takie powiadomienie. Poinformował mnie, że to czysta formalność bo spływa z pensji i nie będzie licytacji. Po tygodniu przyszło pismo a w nim wyznaczony termin licytacji. Jak zadzwoniłem do komronika i chciałem z nim porozmawiać i poddałem pod wątpliwość jego czynności( że nie poinformował mnie wcześniej pismem o zajęciu samochodu) to zakrzyczał mnie, że nie znam prawa a on zna się lepiej i wie co robi. Chcemy napisać pismo a nie wiemy na co się powołać. Wydaje się nam, że miał obowiązek informować nas o zajęciu. Poinformowałem komornika, że w dniu licytacji będę w szpitalu a żona w pracy to stwierdził, że to mój problem i nie zwalnia nas to z bycia obecnym na licytacji prowadzonej u mnie w domu. Dodam, że samochód jest zarejestrowany tylko na mnie a nie na żonę a dług jest żony. I jeszcze jedno pytanie czy komornik ma prawo prowadzić licytacje samochodu w moim domu? Nie chcemy wpuszczać obcych ludzi do domu jak i pana komora bo bedzie robił rozpoznanie co można nam jeszcze zabrać. Czy możemy zapobiec licytacji w naszym domu? Dziekujemy za pomoc
kjt
Re: licytacja samochodu
27 sie 2012 - 21:15:53
Zasada jest taka - majątek wspólny nie może byc zajęty na poczet długu jednego małżonka (poza przypadkiem, że ten drugi sie wyraźnie na to godzi na umowie). Tym bardziej nie może być zajety majątek osobisty. Trzeba zażądać umorzenia egzekucji, a jak nie, to do sądu. I niech nie straszy licytacją w domu - osobiście kilku moich znajomych mówiło komornikowi won albo sp...laj. Licytowac może sobie u siebie w kancelarii.
Ty musisz złozyć powództwo. jeszcze przy okazji koszty zarobisz od wierzyciela.
Re: licytacja samochodu
27 sie 2012 - 21:20:11
Jaki gdzie mamy się odwołać?I co mamy napisać na jaki przepis się powołać?a Powinien nas powiadomić wcześniej,że przyjdzie zająć?
kjt
Re: licytacja samochodu
28 sie 2012 - 12:20:44
Kontakt na forum niedajmysie.com.pl
Re: licytacja samochodu
28 sie 2012 - 18:55:23
Tomaszek Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam wszystkich i proszę o pomoc. Kilka dni temu
> niezapowiedzianie stanął w moich drzwiach asesor
> komorniczy i dokonał zajęcia samochodu. Na moje
> nieszczęście za póżno się dowiedziałem i nie
> sprawdziłem czy miał upowaznienie komornika na
> prowadzenie czynności. Powinien je mi pokazać.
> Moje pytanie brzmi czy powinien mnie wcześniej
> poinformować o wizycie i zajęciu tego samochodu.W
> przypadku zajęcia np. konta bankowego otrzymywałem
> takie powiadomienie. Poinformował mnie, że to
> czysta formalność bo spływa z pensji i nie będzie
> licytacji. Po tygodniu przyszło pismo a w nim
> wyznaczony termin licytacji. Jak zadzwoniłem do
> komronika i chciałem z nim porozmawiać i poddałem
> pod wątpliwość jego czynności( że nie poinformował
> mnie wcześniej pismem o zajęciu samochodu) to
> zakrzyczał mnie, że nie znam prawa a on zna się
> lepiej i wie co robi. Chcemy napisać pismo a nie
> wiemy na co się powołać. Wydaje się nam, że miał
> obowiązek informować nas o zajęciu. Poinformowałem
> komornika, że w dniu licytacji będę w szpitalu a
> żona w pracy to stwierdził, że to mój problem i
> nie zwalnia nas to z bycia obecnym na licytacji
> prowadzonej u mnie w domu. Dodam, że samochód jest
> zarejestrowany tylko na mnie a nie na żonę a dług
> jest żony. I jeszcze jedno pytanie czy komornik ma
> prawo prowadzić licytacje samochodu w moim domu?
> Nie chcemy wpuszczać obcych ludzi do domu jak i
> pana komora bo bedzie robił rozpoznanie co można
> nam jeszcze zabrać. Czy możemy zapobiec licytacji
> w naszym domu? Dziekujemy za pomoc

Rozumiem że wyrok/nakaz jest na żonę - czy w takim przypadku została nadana klazula wykonalności na PAna jako małżonka dłużniczki ?

Jezeli nie to należy złożyć wniosek o wyłączenie przedmiotu spod egzekucji - jeżeli samochód przedstawia znaczną wartość to radzę skorzystać z pomocy prawnika
Re: licytacja samochodu
05 wrz 2012 - 23:49:25
dajemy sobie sprawę, że wiele wydarzeń w życiu każdego człowieka, wymaga pozyskania porady prawnej. Wiele osób może zastanawiać się:

Czy trudno znaleźć dobrego prawnika?

Czy długo trzeba czekać na dogodny termin spotkania z prawnikiem (kinga)

Czy porada prawna musi być droga?

Porada prawna udzielona przez radcę prawnego się już od 350 zł.

Wynagrodzenie za usługi prawne zależy od stopnia komplikowania zagadnienia prawnego oraz ilości czasu mojej pracy do wykonania zlecenia. Zawsze informuje klientów o wysokości należnego wynagrodzenia przed przystąpieniem do udzielenia porady. Decyzja o skorzystaniu z porady należy więc zawsze do klienta, a rezygnacja z usług przed rozpoczęciem ich świadczenia nie wiąże się z żadnymi konsekwencji finansowymi.

Chce udowodnić, że usługi prawne nie muszą być drogie, a skorzystanie z nich jest zawsze korzystne dla mnie i moich klientów.
Kinga w stringach.
Re: licytacja samochodu
06 wrz 2012 - 13:37:51
witam!Właśnie otrzymałem pismo z sądu i od komornika odpowiedz na moje pismo o wstrzymaniu,że licytacja się jutro odbędzie ze panem postępowania jest wierzyciel i od niego nie wpłynęło pismo o wstrzymaniu
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować