Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Euro bank

Euro bank
07 wrz 2012 - 22:21:57
mam 36000 tyś. długu w euro banku. dostałem pismo że kierują sprawe do sadu , na dole pisma jest dopisek ze w indywidualnych przypadkach bank moze rozlozyc dlug na raty, dzwonilem dzisiaj potulny jak pies rozmawialem z panem i co? najwyzej na 12 miwsiecy moga rozlozyc. a skad ja kurde wezme ponad 3000 na rate???? powiedzialem ze mam 5 zajec komorniczych (z czego 3 umorzone ale tego nie mowilem) oprocz tego place alimenty i splacam z zasilku (komornik potraca) fundusz alimentacyjny.Pan powiedzial ze bank dolaczy sie do tych zajec komorniczych. Ludzie co ja mam robić????? kiedys byl u mnie komornik w domu popisal cos tam na kartce i poszedl a za jakis czas dostalem umorzenie. ale to byla kwota 7000tys zl. co teraz bedzie z moja rodzina i ze mna jak mam 36tyś.do splaty?
kjt
Re: Euro bank
07 wrz 2012 - 22:43:45
Midlum, to twoje zadłużenie czy też całej rodziny?
Re: Euro bank
07 wrz 2012 - 22:45:27
moje , sam bralem kredyt, wplacalem troche ponad rok systematycznie ,potem utrata pracy i ..... żona nigdzie i niczego nie podpisywala
Re: Euro bank
07 wrz 2012 - 22:49:56
kiedys jeszcze probowalem dogadac sie ale stawiali warunki nie do przyjecia ,wiec i bank i ja milczalem ,co jakis czas wysylalem ile moglem a to 50 a to 100 zl. az do wczoraj kiedy przyszlo pismo i dzisiejszym telefonie do nich
kjt
Re: Euro bank
07 wrz 2012 - 22:53:56
No to spokojnie. Masz "jak w banku", że doczekasz do ustawy o upadłości konsumenckiej (nie tej atrapy, co jest teraz), tracąc ok. 60 zł miesięcznie. Tyle, że kontaktu szukaj przez maila podanego na niedajmysie. To nie jest informacja publiczna, choć darmowa:)
Re: Euro bank
07 wrz 2012 - 23:06:13
jak mam tam szukać? prosze wytlumacz mi.
kjt
Re: Euro bank
07 wrz 2012 - 23:08:13
Re: Euro bank
16 wrz 2012 - 15:21:21
Witam! szczerzę współczuje tobie tyle długów, sama jestem w podobnej sytuacji, jakoś radzę sobie z tym.Niestety żyjemy w takich czasach że co 5polak statystycznie jest zadłużony, to wina państwa że nam taki komfort życia funduje negatywny.
Re: Euro bank
21 wrz 2012 - 21:14:48
mój dług wynosi 36 tyś zł, może za dużo tych zer
Re: Euro bank
06 lut 2013 - 15:03:56
midlum2 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> mam 36000 tyś. długu w euro banku. dostałem pismo
> że kierują sprawe do sadu , na dole pisma jest
> dopisek ze w indywidualnych przypadkach bank moze
> rozlozyc dlug na raty, dzwonilem dzisiaj potulny
> jak pies rozmawialem z panem i co? najwyzej na 12
> miwsiecy moga rozlozyc. a skad ja kurde wezme
> ponad 3000 na rate???? powiedzialem ze mam 5 zajec
> komorniczych (z czego 3 umorzone ale tego nie
> mowilem) oprocz tego place alimenty i splacam z
> zasilku (komornik potraca) fundusz
> alimentacyjny.Pan powiedzial ze bank dolaczy sie
> do tych zajec komorniczych. Ludzie co ja mam
> robić????? kiedys byl u mnie komornik w domu
> popisal cos tam na kartce i poszedl a za jakis
> czas dostalem umorzenie. ale to byla kwota 7000tys
> zl. co teraz bedzie z moja rodzina i ze mna jak
> mam 36tyś.do splaty?

KOMORNIK NIE UMORZYŁ DŁUGU NA STAŁE, TYLKO WYSŁAŁ NOTATKĘ O BRAKU MOŻLIWOŚCI EGZEKUCYJNEJ NA TEN MOMENT. MOŻESZ SIĘ PAKOWAĆ NA DRUGĄ STRONĘ, A RODZINA ODZIEDZICZY TWÓJ DŁUG, NIE POMOŻE NAWET ODRZUCENIE SPADKU W CIĄGU 6 MIESIĘCY, PONIEWAŻ WIERZYCIEL MOŻE GO ZAKWESTIONOWAĆ NA PODSTAWIA, ŻE Z TYCH KREDYTÓW RODZINA CZERPAŁA PROFITY.
kjt
Re: Euro bank
06 lut 2013 - 15:18:21
ptisus Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> KOMORNIK NIE UMORZYŁ DŁUGU NA STAŁE, TYLKO WYSŁAŁ
> NOTATKĘ O BRAKU MOŻLIWOŚCI EGZEKUCYJNEJ NA TEN
> MOMENT. MOŻESZ SIĘ PAKOWAĆ NA DRUGĄ STRONĘ, A
> RODZINA ODZIEDZICZY TWÓJ DŁUG, NIE POMOŻE NAWET
> ODRZUCENIE SPADKU W CIĄGU 6 MIESIĘCY, PONIEWAŻ
> WIERZYCIEL MOŻE GO ZAKWESTIONOWAĆ NA PODSTAWIA, ŻE
> Z TYCH KREDYTÓW RODZINA CZERPAŁA PROFITY.


czyżby? To na wierzycielu spoczywa ciężar dowodu w takiej sprawie, a więc nie przesądzałbym z góry wyniku...:)
Re: Euro bank
06 lut 2013 - 15:26:26
kjt Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> ptisus Napisał(a):
> --------------------------------------------------
> -----
> > KOMORNIK NIE UMORZYŁ DŁUGU NA STAŁE, TYLKO
> WYSŁAŁ
> > NOTATKĘ O BRAKU MOŻLIWOŚCI EGZEKUCYJNEJ NA TEN
> > MOMENT. MOŻESZ SIĘ PAKOWAĆ NA DRUGĄ STRONĘ, A
> > RODZINA ODZIEDZICZY TWÓJ DŁUG, NIE POMOŻE NAWET
> > ODRZUCENIE SPADKU W CIĄGU 6 MIESIĘCY, PONIEWAŻ
> > WIERZYCIEL MOŻE GO ZAKWESTIONOWAĆ NA PODSTAWIA,
> ŻE
> > Z TYCH KREDYTÓW RODZINA CZERPAŁA PROFITY.
>
>
> czyżby? To na wierzycielu spoczywa ciężar dowodu w
> takiej sprawie, a więc nie przesądzałbym z góry
> wyniku...:)

JA TERAZ PRZERABIAM TEN TEMAT Z TEŚCIEM, DŁUG PRZECHODZIŁ NA ŻONĘ, SPADEK ODRZUCIŁA PÓŹNIEJ NA DZIECI, SPADEK ODRZUCIŁY, A TERAZ GMINA SKŁADA DO SĄDU O UNIEWAŻNIENIE ODRZUCENIA SPADKU ALE MAJĄ PROBLEM BO MOJA ŻONA Z NIM NIE MIESZKAŁA OD DRUGIEGO ROKU ŻYCIA I NIE CZERPAŁA Z TEGO TYTUŁU PROFITÓW. W PRZYKŁADZIE "MIDLUM2" RODZINA CZERPIE PROFITY Z KREDYTÓW I MOŻE BYĆ PROBLEM Z ODRZUCENIEM SPADKU.
Re: Euro bank
06 lut 2013 - 17:52:52
Co to znaczy, że gmina składa do sądu o unieważnienie odrzucenia spadku?
Można wystąpić o unieważnienie odrzucenia spadku tylko wtedy, gdy spadkobierca jest dłużnikiem i odrzucenie spadku pokrzywdzi jego wierzycieli:
Art. 1024kc
§ 1. Jeżeli spadkobierca odrzucił spadek z pokrzywdzeniem wierzycieli, każdy z wierzycieli, którego wierzytelność istniała w chwili odrzucenia spadku, może żądać, ażeby odrzucenie spadku zostało uznane za bezskuteczne w stosunku do niego według przepisów o ochronie wierzycieli w razie niewypłacalności dłużnika.
§ 2. Uznania odrzucenia spadku za bezskuteczne można żądać w ciągu sześciu miesięcy od chwili powzięcia wiadomości o odrzuceniu spadku, lecz nie później niż przed upływem trzech lat od odrzucenia spadku.

Każdy inny powołany do spadku może odrzucić spadek lub przyjąć go z dobrodziejstwem inwentarza - nie ma obowiązku przyjęcia długów.
Re: Euro bank
08 lut 2013 - 03:01:20
I WŁASNIE O TO MI CHODZIŁO, WIDZE ŻE KOPIUJESZ K.C. Z NETA, ALE OSOBA KTUREJ TO DOTYCZY MUSI SIE ZAPOZNAĆ ZE WSZYSTKIMI ARTYKUŁAMI POCZĄWSZY OD ART. 1012 I NASTEPNE KC ZKOŃCZYWSZY NA ART.640 I NAST.KCP, WÓWCZAS BEDZIE WIEDZIEĆ CO ROBI.
Re: Euro bank
08 lut 2013 - 16:21:47
ptisus Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> I WŁASNIE O TO MI CHODZIŁO, WIDZE ŻE KOPIUJESZ
> K.C. Z NETA,

A niby skąd ma kopiować? Z sufitu? Z pamięci?

> ALE OSOBA KTUREJ TO DOTYCZY MUSI SIE
> ZAPOZNAĆ ZE WSZYSTKIMI ARTYKUŁAMI POCZĄWSZY OD
> ART. 1012 I NASTEPNE KC ZKOŃCZYWSZY NA ART.640 I
> NAST.KCP, WÓWCZAS BEDZIE WIEDZIEĆ CO ROBI.

Jasne. Lektura Kc i Kpc wystarczy. Komentarze, orzecznictwo i praktykę sądową można mieć w głębokim poważaniu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-25 17:31 przez flame.
Re: Euro bank
08 lut 2013 - 21:29:42
skoro nikt nie wiedział że zaciągałem kredyty ,ani żona ani nikt, dzieci są małoletnie to nie wiem w jaki sposób mieli by czerpać profity????????????
Re: Euro bank
09 lut 2013 - 04:06:42
Ptisus napisał:
MOŻESZ SIĘ PAKOWAĆ NA DRUGĄ STRONĘ, A
> RODZINA ODZIEDZICZY TWÓJ DŁUG, NIE POMOŻE NAWET
> ODRZUCENIE SPADKU W CIĄGU 6 MIESIĘCY, PONIEWAŻ
> WIERZYCIEL MOŻE GO ZAKWESTIONOWAĆ NA PODSTAWIA, ŻE
> Z TYCH KREDYTÓW RODZINA CZERPAŁA PROFITY.

Midlum, we wrześniu dostałeś od kjt adres mailowy - mam nadzieję, że skorzystałeś.Tym bardziej, że, jak pamiętam, była sporządzona umowa dożywocia z twoją mamą.
A jezeli ptisus już poruszył temat dziedziczenia, to, skoro jesteś dłużnikiem, odrzucenie przez ciebie potencjalnego spadku może skutkować podważeniem tego odrzucenia przez twoich wierzycieli.Ale tylko w przypadku, jeżeli ty odziedziczysz po kimś spadek!
Ptisus nie ma racji pisząc słowa, które powyżej zacytowałam.
Re: Euro bank
09 lut 2013 - 11:43:05
tak jest umowa dożywocia, ale nie rozumiem co ma odrzucenie spadku przeze mnie?
Re: Euro bank
22 lut 2013 - 14:11:39
dzis przyszlo od komornika że wszystkie banki w RP powiadamia
Re: Euro bank
25 lut 2013 - 23:57:18
Odrzuć spadek w ciagu 6 mc. od chwili smierci spadkodawcy, to jest pierwszy krok, później walczcie o to, że nie macie i nie mieliście z tego żadnych profitów
( czyli nie kożystaliscie z tego zadłóżenia jako osoby zyskujace )

JA TO PRZERABIAM I ŚA Z TEGO EFEKTY PO TZ. MOIM TESCIU KTÓREGO WIDZIAŁEM PRZEZ 20 LAT MOŻE 3 RAZY W TYM CZASIE.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-26 00:05 przez ptisus.
Re: Euro bank
26 lut 2013 - 00:16:40
A co do Euro Banku muszę Wam powiedzieć że w dniu dziejszym miełem taki problem że, chciałen wpłacić we wpłatomacie EB. ale był nie czynny, więc wpłacałem sobie kasę na swój rachunek w kasie i poszło gdzie indziej a nie do mnie, nie znam Człowieka ale wielkie dzsięki dla tego człowiek ( nie prekażę Nazwiska) że przelał mi tą kase z powrotem bo bym był w plecy 3 tys). ,bo tz. Euro Bank nie mógł nic zrobić i odpowiadac za swoje błedy i wsoich pracowników.
BARDZO wielkie dzieki Gosciowi
Tak jest w EB. ich obsługa i ich system.

ZMIENIAM BANK

NIE POLECAM
Pozdrawiam wszystkich na forum.
PTISUS



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-02-26 00:41 przez ptisus.
Re: Euro bank
26 lut 2013 - 00:42:54
to było kraków ul. Zakpiiańska 56
Re: Euro bank
26 lut 2013 - 00:44:40
SORKI Kraków ul. Zakopiańska 62
Re: Euro bank
27 lut 2013 - 10:28:44
Kancelaria Prawna Rafał Kufieta. Jesteśmy Kancelarią, której przewodzi motto SZYBKO, DOKŁADNIE I SKUTECZNIE. W Kancelarii pracują specjaliści, którzy są niezastąpieni w bieżącej obsłudze prawnej. Kancelarii świadczy za pośrednictwem pracowników terenowych, windykatorów, profesjonalnych pełnomocników, zaufanych komorników bardzo szeroki wachlarz usług windykacyjnych. Świadczymy również usługi dla osób fizycznych w sprawach niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Ceny usług kancelarii są bardzo konkurencyjne. Jesteśmy otwarci na negocjacje. Kontakt: Kancelaria Prawna Rafał Kufieta Adres: Ul. Wita Stwosza 28/104, 50 - 149 Wrocław tel : 535120605
Euro bank
23 lis 2012 - 18:00:19
odradzameurobank.pl

kolejny klient zobaczyl, co to miec do czynienia z debilowem!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować