Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Klauzula (grozba)pod wezwaniem komorniczym.

Klauzula (grozba)pod wezwaniem komorniczym.
09 lis 2012 - 21:23:43
Witam Szanownych uzytkowników niniejszego forum, chcialbym uzyskac porady w następującej sprawie:
Firma Windykacyjna ULTIMO przeciwko mnie prowadzi od 5lat bezskuteczna windykacje, wreszcie skierowała sprawe do komornika.
Komornik w dniu 30 sierpnia 2012 roku wysłał mi informacje o prowadzonej egzekucji, jednoczesnie w tresci pisma poprosil (nakazał) kontaktu: korespondencyjnego, telefonicznego lub osobistego (nadmieniam ze windykacja skierowała sprawe do komornika oddalonego ode mnie o 150km).
W ciagu 2dni wysłalem komornikowui pismo w ktorym zaznaczyłem że od 5 lat jestem bezrobotny, od 4lat bez prawa do zasilku (zalaczylem zaswioadczenie z Powiatowego urzedu Pracy), dodatkowo napisalem ze nie poasiadam majatku ani innych aktywow, calosc wyslalem listem ekonomicznym awizowanym.
Wczoraj po 10 tygodniach pani komornik lub jaqkas asystentka z jakims przydupasem "zdecydowala sie pofatygowac do mnie (150km w jedna strone przy kwocie zadłużenia 15tys zł) Akurat nie bylo mnie w domu wiec mojej matce, ktora odmowila im wejscia do mieszkania zostawili wezwanie o kontakt w ktorym mi groza kara pieniezna (500zł), przeszukaniem mieszkania kieszeni i nie wiem czego jeszcze -jezeli sie nie skontaktuje, pomiomo że jej odpisalem juz 10 tygodni temu a nie mam ochoty jezdzic po 300km w obie strony.
Mam termin 7 dni albo ?? nie wiem co bedzie? moze mnie do wiezienia wsadzi? Poradzcioe mi drodzy uzytkownicy. Windykacje caly czas "ignoruje" ale komornik? Niby Słuzba Panstwowa, ale dzialalnośc gospodarcza poki co własna.)))
Podobno byla bardzo niegrzxeczna w stosunku do mojej mammy ktora jest wlascicielem mieszkania, bo chciala wpuscic tylko ja , a ona sie upierala ze wejdzie ale razem z tym kolega z ktorym przyjechala.
Prosze o opinie i ewentualne wskazowki jak dalej dzialac z upartym komornikiem.
Wczesniej rowniez mialem egzekucje komornicze, ale komornicy badz wysylali pismo do urzedu Skarbowego, badz do CEPIKu a ja tylko do wiadomosci ich korespondencjie i nikt nie przyjezdzal i nikt nic nie chcial.
pozdrawiam
Re: Klauzula (grozba)pod wezwaniem komorniczym.
11 lis 2012 - 22:22:39
chcialem sprostowac zapytanie
a mianowicie:
jezeli komornik pozostawił wezwanie członkowi rodziny, ktore de facto nie jest moim opiekunem prawnym, czy musze reagowac na wezwanie do kontaktu z komornikiem
pozdrawiam
Re: Klauzula (grozba)pod wezwaniem komorniczym.
12 lis 2012 - 19:46:27
Asesor komorniczy nie ma prawa prowadzić czynności w miejscu zamieszkania dłużnika, chyba że przedłoży pisemne upoważnienie od komornika do prowadzenia czynności akurat w tej konkretnej sprawie.

Jeśli dorosły domownik wpuści asesora do mieszkania, to ten natychmiast przystąpi do spisu ruchomości (nawet tych, które są własnością twojej mamy) i sporządzenia protokołu. Po takiej "akcji", twoja mama będzie musiała wnosić powództwo o zwolnienie spod egzekucji ruchomości, które są jej własnością, o ile będzie miała na to dowody.
Re: Klauzula (grozba)pod wezwaniem komorniczym.
13 lis 2012 - 22:34:31
moja mama nie wpusciła komornika (asesora) do domu. jak juz wspomniałem pani asesor nie byla sama tylko z jakims panem, ale nie o to mi chodzi. Chciałbym sie dowiedziec jak dalej postepowac , gdyz ta pani asesor wreczyla mamaie pisemko dla mnie (bez potwierdzenia), abym sie wstawił do kancelarii (notabene oddalonej o 140km w jedna strone). mam pytanie czy skoro moja matka nie jest moim opiekunem prawnym, a asesor nie zastał mnie w miejscu zamieszkania, czy jestem zobowiazany zareagowac na wzwanie przekazane za posrednictwem mojwej mamy.

na tej kartce jest napisane ze w przypadku nie skontaktowania sie komornik nalozy na mnie grzywne 500zł.
W moim rozumieniu nie nastapiło skuteczne doreczenie.
Czy mam sie kontaktowac z komornikiem czy czekac na kolejna wizytę byc moze tym razem mnie zastanie.
Szkoda ze pani sie nie awizował, napeewno bylbym w domu i czekał na nią.
Re: Klauzula (grozba)pod wezwaniem komorniczym.
14 lis 2012 - 13:15:38
Jeśli asesor zostawił wezwanie do stawiennictwa w kancelarii komorniczej, to możesz:

1. uchylić się od spełnienia wezwania, pod warunkiem, że dorosły domownik (mama) pisemnie nie potwierdził odbioru np. w protokole i oczekiwać na kolejne wezwanie wysłane za pośrednictwem poczty - korespondencja rejestrowana (list polecony za potw. odbioru),

2. zareagować na wezwanie i złożyć pisemne oświadczenie o stanie majątkowym, dochodach i źródłach utrzymania; nadajesz je listem poleconym na adres kancelarii; asesorzy nachodzą cię w miejscu zamieszkania, ponieważ komornik musi wykazać się aktywnością tj. sporządzić protokół i dołączyć do akt sprawy po to, żeby wierzyciel nie wniósł skargi na bezczynność komornika.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-14 16:15 przez flame.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować