Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: RAVEN i e-sąd vs Moja osoba + nękanie

RAVEN i e-sąd vs Moja osoba + nękanie
21 lis 2012 - 12:59:27
Witam Was!

Jest to chyba najmądrzejsze Forum jakie znalazłem w sieci. Będę tu stałym bywalcem bo w pewnej dziedzinie również posiadam spora wiedzę i jeśli tylko mi się uda pomogę :)

Jednakże sam teraz potrzebuje pomocy...

------------------------------------------------------------------------------

Kilka lat temu w Banku wziąłem kredyt. W ubiegłym roku straciłem pracę ze względu na redukcje etatów (normalne w tym kraju). Nie jestem nierobem i coś tam dorabiałem , jednakże nie dotrzymywałem terminu spłat ratalnych w banku i dłóg został sprzedany do Kruka.

Dług wynosił ok 8 tyś zł. Ze względu, że byłem świadom zadłużenia poszedłem na ugodę pisząc samodzielnie pismo i zanoszac osobiście we Wrocławiu do siedziby Kruka, iż bede wpłacał regularnie po 250 zł miesięcznie. Przy składaniu pisma oświadczono mi, że to stanowczo za mało. Pare dni potem przyszły mi druki na 650zł co było dla mnie niemożliwością do wpłacenia.


Przykre okoliczności życiowe które mnie dobiły sprawiły, ze wniosłem kolejne pismo (na obydwa mam potwierdzenie wniesienia oznaczone ich pieczątką w biurze podawczym) iż zobowiązuję się do czasu znalezienia stałej pracy na wpłaty w wysokości 100 zł miesięcznie i tak też wpłacałem przez okres 5-ciu miesięcy.

W lipcu jednak dostałem telefon od Pani która powiedziała, że moje wpłaty nie mają sensu bo są za niskie i kazała wpłacać znacznie więcej(min. 450zł), na co mnie zwyczajnie nie stać. mam na utrzymaniu mieszkanie oraz dziecko i gdyby nie pomoc rodzeństwa które samo ledwo żyje to by syn nie w 'pampersy' a w tetrowe pieluchy by sikał. Nie wspominając o lekach i szczepionkach dla niego.

A dzisiaj Właśnie wróciłem z małego (kilkunastodniowego) wyjazdu i moja starsza już matka dopiero daje mi korenspondencje. A tam wezwanie do zapłaty z firmy "Kancelaria Prawna Raven" z datą 02,11,2012 na kwotę z doliczonymi odsetkami przez Prokure firmy KRUK która nabyła dług (w styczniu tego roku). Łącznie ok 10 tyś zł.

Pomyślałem, że napiszę do nich o mozliwość rozłożenia na raty jak to już raz uczyniłem, ale zdziwienie moje było wielkie jak następny list był zatytułowany NAKAZ ZAPŁATY z firmy RAVEN działający w imieniu KRUK S.A. z nagłówkiem Sądu Rejonowego w Lublinie wydział VI , że wpłyną wniosek o Nakaz zapłaty i mam sie do tego ustosunkować w ciągu 14 dni od otrzymania listu(poleconego). I do tego te smsy po 5 dziennie plus dzwonienie od 6-ciu miesięcy nawet w niedziele :(

aż świeżbi by wystąpić z art 190a kk bo normalnie sie psychicznie przez to już łamię...

Największym problemem jest to, ze za późno go dostałem i pilnie potrzebuje nakierunkowania w jaki sposób mógłbym podważyć ten pozew bo muszę wysłać go w piątek już aby zachować termin.

Czytałem o numerach Pana B. z adresem innym niż prawdziwy w innych postach, a może ktoś coś wie na temat Radcy Łukasz Rafalski? Czy gra feaar?

Gdybym wiedział , ze stracę tak pewną pracę nie brałbym złotówki od nikogo...

W tej chwili jestem u znajomego bo nawet internetu nie podłączyłem bo są ważniejsze wydatki, i przez to również nie mam pisma z Tego sądu, ale jestem w stanie pod wieczór wyjaśnić wszelkie kwestie jeśli jakiekolwiek mi podsuniecie lub zapytacie.

za co byłbym wdzięczny

pozdrawiam
Re: RAVEN i e-sąd vs Moja osoba + nękanie
22 lis 2012 - 19:24:50
Jeśli to pismo z e-sądu (SR :Lublin-Zachód; Wydział VI Cywilny) to skontaktuj się ze mną jeszcze dziś telefonicznie. Możesz dzwonić do 23.00. Numer tel. znajdziesz w stopce forum www.niedajmysie.com.pl - ten drugi w kolejności. Podyktuję ci, co masz napisać w sprzeciwie. Nakaz zapłaty został wydany w trybie EPU, więc to nie problem.

Otrzymałeś nakaz zapłaty wraz z pozwem? Sprawdź dokładnie, jakie pisma otrzymałeś i czy nadawcą korespondencji jest SR Lublin-Zachód, czy Kancelaria Raven?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-11-22 19:44 przez flame.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować