Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc

problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 21:47:46
Proszę o pomoc

Nie dawno dostałam pismo z firmy intrum justitia o przedsądowe wezwanie do zapłaty że mam zadłużenie wobec ARSEN SP.Z.OO . z dnia 7.11.2006 r Napisałam do tej firmy pismo że ja nigdy nie dostawałam żadnego pisma z tej firmy że ktoś podał moje dane i że z Art. 117
§ 1. Z zastrzeżeniem wyjątków w ustawie przewidzianych, roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu. wiem że ta firma ARSEN to komunikacja miejska i już dawno nie istnieje . Odpisali mi po kliku dniach że z korespondencji w sprawie zadłużenia pierwotne wobec ARSEN informujemy że po upływie przedawnienia określonego w ustawie z dn 23 kw 1964r kodeksu cywilnego (dz.u.nr 16 poz.93 ze zm) rozczenie przedawnione nie wygasa a jedynie zmienia swój dotychczasowy charakter tj z roszczenia cywilnego staje się roszczeniem niezupełnym ( naturalnym ) skutecznie podniesienie zarzutu przedawnienia możliwe jest tylko w postępowaniu sądowym zgodnie z powyższym wierzyciel ma prawo dochodzić należna mu od dłużnika kwotę do momentu prawomocnego orzeczenia sadu .
kjt
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 22:10:30
"W związku z otrzymanym pismem zakreślam termin 7 dni na udokumentowanie waszego roszczenia. W przypadku braku w powyższym terminie korespondencji wykazującej istnienie roszczenia powiadomię organa ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa usiłowania wyłudzenia na moją szkodę." Jak nie odpowiedzą (a nie odpowiedzą, bo są nadęci do granicy pęknięcia) zawiadamiasz prokuraturę z podaniem nazwiska tej osoby, która jest podpisana na dokumencie. I czekasz, co sie będzie działo...
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 22:38:30
No ta ale ktoś znał moje dane i podał jak można sprawdzić podpis tej osoby?? na tym dokumecie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-08 22:42 przez Magi.
kjt
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 22:41:49
Mówię o tej osobie, która jest podpisana na wezwaniu do ciebie.
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 22:45:57
osoba ta podpisała się jako ja xx i do mnie napisali pismo
kjt
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 22:49:37
To zawiadom, że to jest NN z firmy takiej i takiej. Niech organa ustalają autora, i czy w ogóle pismo wyszło z fw.
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 22:53:23
a gdybym to ja dostała ten mandat chociaż nie przypominam sobie to muszę zapłacić zadłużenie?? ten mandat był w 2006 r i minęło 7 lat to chyba przedawnienie??
kjt
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 22:54:04
Nawet na pewno:).
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 22:55:53
Więc nie ma możliwości jego nie zapłacić ?? napisałam do tej firmy i karzą mi zapłacić co ja mam w tej sytuacji zrobić zapłacić i mieć spokój ?? z tą firmą??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-08 22:56 przez Magi.
kjt
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 22:58:09
Nawet na pewno jest przedawniony.:)
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 22:59:50
to wiem ale nie wiem co mam do nich napisać żeby do mnie nie pisali wszystko napisałam na początku jaki mam problem ??
kjt
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 23:02:27
Albo pisz, co ci podałem, albo wywalaj ich pisma do kosza nie otwierając. Wyjatek - polecone i z sądu.
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 23:01:39
Może ktoś by mi pomógł w tej sytuacji żebym nie płaciła tego mandatu jakieś pismo napisać jeszcze do nich
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 23:06:50
a jeżeli dostane z sądu takie pismo to co mam zrobić ??
kjt
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 23:09:03
To jak dostaniesz szybciutko zapytaj.
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 23:11:44
to ja napisze takie pismo co ty mi napisałeś "W związku z otrzymanym pismem zakreślam termin 7 dni na udokumentowanie waszego roszczenia. W przypadku braku w powyższym terminie korespondencji wykazującej istnienie roszczenia powiadomię organa ścigania o podejrzeniu popełnienia przestępstwa usiłowania wyłudzenia na moją szkodę."i będę czekać czy mi odpiszą jeżeli nie to mogę być spokojna a jeżeli napiszą to z kim mam się skontaktować ??
kjt
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 23:13:40
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 23:15:04
a mogą mi udowodnić że to ja podpisałam ten dokument??i zmusić do zapłaty??



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-01-08 23:15 przez Magi.
kjt
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 23:16:47
Nie męcz... Generalnie podpis to zbyt mała próbka pisma dla rzetelnego grafologa. DOBRANOC:)
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
08 sty 2013 - 23:19:32
DZIĘKUJĘ ZA POMOC POZDRAWIAM DOBRANOC :)
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
27 lut 2013 - 10:36:25
Kancelaria Prawna Rafał Kufieta. Jesteśmy Kancelarią, której przewodzi motto SZYBKO, DOKŁADNIE I SKUTECZNIE. W Kancelarii pracują specjaliści, którzy są niezastąpieni w bieżącej obsłudze prawnej. Kancelarii świadczy za pośrednictwem pracowników terenowych, windykatorów, profesjonalnych pełnomocników, zaufanych komorników bardzo szeroki wachlarz usług windykacyjnych. Świadczymy również usługi dla osób fizycznych w sprawach niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Ceny usług kancelarii są bardzo konkurencyjne. Jesteśmy otwarci na negocjacje. Kontakt: Kancelaria Prawna Rafał Kufieta Adres: Ul. Wita Stwosza 28/104, 50 - 149 Wrocław tel : 535120605
Re: problemy z intrum justitia prosze o pomoc
03 mar 2013 - 12:17:10
Kancelaria Prawna Rafał Kufieta Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Kancelaria Prawna Rafał Kufieta. Jesteśmy
> Kancelarią, której przewodzi motto SZYBKO,
> DOKŁADNIE I SKUTECZNIE. W Kancelarii pracują
> specjaliści, którzy są niezastąpieni w bieżącej
> obsłudze prawnej. Kancelarii świadczy za
> pośrednictwem pracowników terenowych,
> windykatorów, profesjonalnych pełnomocników,
> zaufanych komorników bardzo szeroki wachlarz usług
> windykacyjnych. Świadczymy również usługi dla osób
> fizycznych w sprawach niezwiązanych z
> działalnością gospodarczą. Ceny usług kancelarii
> są bardzo konkurencyjne. Jesteśmy otwarci na
> negocjacje. Kontakt: Kancelaria Prawna Rafał
> Kufieta Adres: Ul. Wita Stwosza 28/104, 50 - 149
> Wrocław tel : 535120605


Wszędzie Was pełno"Kancelaria Prawna Rafał Kufieta" - idzie gdzie indziej się reklamować!!!
Tu są ludzie którzy chcą pomocy, nie zaś wydawać pieniądze na psedo- porady!!!
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować