Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Abolicja ZUS

Abolicja ZUS
08 lut 2013 - 19:50:31
Witam Wszystkich Forumowiczów..
mam do Was pytanie.
Otóż załapałam się na abolicję należnych składek ZUS za lata 1999 - 2009 r.
Włąsnie 15 stycznia 2013 weszła Ustawa abolicyjna. Zgodnie z jej założeniami złożyłam wniosek 15 stycznia do ZUS, który przysłał mi na moją prośbę pismo, iż od dnia 15 stycznia wstrzymuje się egzekucję poprzez Urząd Skarbowy.
Wszystko byłoby cacy...bo w spokoju czekałabym na ostateczną decyzję z ZUS..
Ale 3 dni wcześniej poczłapałam do Urzędu Skarbowego - aby dowiedzieć się ile mi zostało jeszcze zobowiązań z tyt składek . Po mojej wizycie..uwaga w ciągu 3 dni nadgorliwy urzędnik wystawił tytul egzekucyjny z dniem 14.01, czyli 1 dzień przed wejściem ustawy abolicyjnej. Mało tego, ja jednocześnie złożyłam rozliczenie z podatku , i mam do zwrotu 1800 zł. Poborca nagdorliwy te pieniądze zablokował, ponieważ twierdzi że zdążył już wystawić tytuł. Jednego dnia twierdził, że się pospieszyłam z rozliczeniem. To wiem. Jednak czy to nie jest idiotyzmem, skoro przez 2 lata - US nie wszczynał żadnych egzekucji. Miałam wcześniej rozłożone na raty zadłużenie wobec ZUS. w ubiegłym roku otrzymałam zwrot podatku, jakby nigdy nic. Gdybym nie poszła dowiedzieć się o stan mojego zadłużenia, sprawy by nie było, a podatek dawno otrzymałabym. Kontaktowałam się z Zus- em , oni mówią że nic nie chcą, dopóki nie nie będzie ostatecznej decyzji o umorzeniu. Teraz pani Naczelnik US rzekomo zastanawia sie, i czyta ustawę - czy będą mi wypłacone z depozytu, czy też nie - zastanawia sie od przedwczoraj. Bo pismo z US o zawieszeniu posatępowania egzekucyjnego już jest podpisane i wysłane do mnie. Moje pytanie: czy mogą mi tych pieniędzy nie wypłacić, teraz? dlaczego tak długo zwlekali z egzekucją? dlaczego urzędnik w ciągu 3 dni uruchomił machinę egzekucyjną? a w ciągu 3 tygodni czeka na podpis naczelnika US, albo na inne dyspozycje? czy to nie podpada pod zarzut "skargi na opieszałość komorniczą". Zgłupiałam w tym wszystkim, chcę tylko mój zwrot podatku, ponieważ te pieniądze mogą mi uratować życie, bo wciąż się borykam z długami. Samego Zus spłaciłam za tamten czas ok. 20 tys, zostało 7 tys , które mogą być umorzone przez ustawę abolicyjną..paradoks tamtych pieniędzy nie odzyskam. czy ktoś mi może odpowiedzieć na te pytanie?
Dziękuję z góry
Re: Abolicja ZUS
14 lut 2013 - 12:48:48
Chcesz się dowiedzieć więcej na temat abolicji składek ZUS? Zapraszam na nasz serwis tematyczny: www.abolicjaskladekzus.pl ! Jeżeli jesteś zainteresowany abolicją, możemy Ci pomóc!
Re: Abolicja ZUS
03 mar 2013 - 11:58:59
cd.. ( coś mi się wysłało nie tak) Jednak ZUS nie chce mojego zwrotu podatku, ponieważ jest złożony wniosek.
to smutne że już znalazły się hieny, które czyhają na naiwnych twierdząc że za pomocą jakichś pełnomocnictw są w stanie załatwić wszystko w ZUS za dłużnika.
Dajcie sobie spokój, biedni radcy prawni ( najbardziej biedna część naszego społeczeństwa)...:(
pozdrawiam
kjt
Re: Abolicja ZUS
14 mar 2013 - 21:00:04
O abolicji słów kilka. Osoby, które zakończyły działalność gospodarczą przed wrześniem 2012 roku spokojnie składaja wniosek i jest OK. Wnioski są dostępne w każdej jednostce ZUS. Nalezy jedynie wymienić okres (dla bezpieczeństwa proponuję cały mozliwy) i podpisać. Ci, co prowadzą działalność, na razie nie mają nic i muszą się bronić jakby ustawy nie było. Każdy, kto pitoli, że jest w stanie załatwić coś za pomocą "specjalistów", to oszust. Specjalistów w zakresie ZUS w RP jest 3 (Poznań, Białystok i Śląsk).
Re: Abolicja ZUS
18 lut 2013 - 16:01:52
abolicjaskladekzus Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Chcesz się dowiedzieć więcej na temat abolicji
> składek ZUS? Zapraszam na nasz serwis tematyczny:
> www.abolicjaskladekzus.pl ! Jeżeli jesteś
> zainteresowany abolicją, możemy Ci pomóc!

Nie ściemniajcie, a zweryfikujcie durnowate informacje dot. pomocy "de minimis" zamieszczone na swojej stronie.

I nie zgrywajcie profesjonalistów, bo z tych żenujących informacji wynika, że macie mgliste pojęcie o temacie i możecie upoopić osoby, które zwrócą się do was o poradę.
kjt
Re: Abolicja ZUS
18 lut 2013 - 16:44:49
Każdy, kto zgłosi się do ZUS, otrzyma wniosek do wypełnienia. Trzeba podać tylko swoje dane i okres, za jaki ma nastapic umorzenie. I podpisać. Oferowanie pomocy w tym zakresie to nawet nie jest hucpa....
Re: Abolicja ZUS
27 lut 2013 - 10:30:15
Kancelaria Prawna Rafał Kufieta. Jesteśmy Kancelarią, której przewodzi motto SZYBKO, DOKŁADNIE I SKUTECZNIE. W Kancelarii pracują specjaliści, którzy są niezastąpieni w bieżącej obsłudze prawnej. Kancelarii świadczy za pośrednictwem pracowników terenowych, windykatorów, profesjonalnych pełnomocników, zaufanych komorników bardzo szeroki wachlarz usług windykacyjnych. Świadczymy również usługi dla osób fizycznych w sprawach niezwiązanych z działalnością gospodarczą. Ceny usług kancelarii są bardzo konkurencyjne. Jesteśmy otwarci na negocjacje. Kontakt: Kancelaria Prawna Rafał Kufieta Adres: Ul. Wita Stwosza 28/104, 50 - 149 Wrocław tel : 535120605
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować