Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: komornik

komornik
26 maj 2013 - 07:58:08
Bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie.Otóż wzięłam kredyt w 2008 r w banku PKO 5500 zł,z tego spłaciłam 3100 zł, ponieważ nie miałam pracy przestałam spłacać.Bank sprzedał mój dług Intrum Justita która żądała ode mnie kwoty około 6000 zł.Pózniej dostałam nakaz zapłaty z E-Sadu od którego się nie odwołałam.Wczoraj dostałam zwykłym listem od Intrum ze sprawę prowadzi komornik dane komornika ,nr konta na które mam wpłacić zadłużenie.Najgorsze jest to ,ze moje konto w banku zostało zablokowane na kwotę -9602 zł.Ja żadnego listu od komornika nie otrzymałam , komornik jest a Warszawy a ja mieszkam w Krakowie.Bardzo proszę czy mógłby mi ktoś poradzić jak dalej postępować bo z długu 2400 zł zrobiło się 9602 zł.Niestety nie stać mnie na prawnika .Za pomoc z góry serdecznie dziękuję.
Dusia
Re: komornik
26 maj 2013 - 15:41:02
intrum justitia pozdrawia kolejnego swojego sponsora...!

sorry za ironię i sarkazm ale tak to wygląda, trzeba spojrzeć prawdzie w oczy. najprawdopodobniej nic się zrobić nie da, gdyż jest klauzula. na walkę (być może nawet w pełni zwycięską) miałaś swój czas, ale oddałaś wszystko walkowerem. kwota za mała by się bawić w ciekawe sztuczki, ale niemała do spłaty. a to w banku to taka blokada, do 3-krotności przeciętnego wynagrodzenia bank ci nie ma prawa nic zabrać. (liczy się suma wpływów). rada - zmień konto. najlepiej podeślij mi wszelkie skany na jerry23@interia.pl wraz z opisem sytuacji co było jak daty kwoty itd - tylko PRAWDA bez ściemniania! poprosiła mnie jedna osoba o pomoc, ja dzwonię do e-sądu żeby się cokolwiek dowiedzieć (czy przesyłka awizowana na prawidłowy adres, a w e-sądzie słyszę że akurat jeden fakt mogą mi powiedzieć - że adresat odebrał przesyłkę...) pzdr
Re: komornik
26 maj 2013 - 20:20:09
Bardzo dziękuje za opowiedz.Do sądu nie odwołałam się,ponieważ wiedziałam ,ze mam do spłacenia 2.400 zł i przegram sprawę i doliczą mi dodatkowe koszty procesu.Za brak znajomości prawa muszę teraz płacić.Odnośnie mojego konta to jest na nim nieduża kwota i mogę zamknąć konto.Chciałam tylko zapytać czy jak zmienię konto bo czekam na przelew od siostry z Australii to czy komornik może mi go również zablokować, czy moje dane są we wszystkich bankach.
pozdrawiam Dusia
Re: komornik
27 maj 2013 - 14:14:53
1. a skąd wiesz że przegrałabyś?
2. koszty adwokackie i sądowe i tak wynikają w wyroku e-sądu. moim zdaniem (tak uważam, ale zaznaczam że nie widziałem kwitów w tej sprawie więc mogę się mylić) nawet porażka w sądzie rejonowym nie kosztowałaby cię łącznie tyle, ile oddanie walkowerem... bo ską nagle z 2400 zrobiło się 9000? po prostu podoliczali jakieś wymyślone kwoty a ty się na wszystko zgodziłaś...
3. jak zmienisz konto (a raczej otworzysz nowe) to nikt ci teraz nie będzie szukał przez najbliższy czas - tak uważam, skoro komornik jedno już znalazł to raczej da sobie spokój i nie będzie co tydzień zapytań wysyłał, gdyż to kosztuje. chyba że trafił się jakiś upierdliwy. najlepiej wybierz bank który nie współpracuje z OGNIVO



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-05-28 04:03 przez jerry23.
Re: komornik
27 maj 2013 - 14:19:51
@ dusia
Zamykaj konto natychmiast i załóż konto na kogoś zaufanego,tylko pamiętaj że nie możesz być współwłaścicielem,ponieważ komornik to zablokuje.Możesz być tylko dysponentem konta,wtedy nic ci komorniczyna nie zrobi.
Re: komornik
27 maj 2013 - 23:00:25
Z wyroku Sadu miałam do zapłaty 5555zl + koszty 1270zł.Do tej pory nie dostałam pisma od komornika ,a konto zablokowane przez niego na kwotę -9602 zł.Bardzo dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.
dusia
Re: komornik
29 maj 2013 - 11:14:21
Czy ktoś mógłby mi napisać jak jest z tym kontem zablokowanym przez komornika Jedni piszą ze można z niego korzystać tylko trzeba iść do banku bo karta zablokowana i wypłacać jakąś określoną kwotę a drudzy ze nie można w ogóle korzystać z konta. pozdrawiam
dusia
Re: komornik
29 maj 2013 - 12:44:34
zgodnie z przepisem wolne od egzekucji są środki pieniężne w kwocie trzykrotności przeciętnego wynagrodzenia, mbank podaje że jest to kwota 10.743,17 zł. a zatem:
1. jezeli masz na koncie więcej od tej kwoty, bank nadwyżkę prześle komornikowi, zaś te 10.743,17zł może sobie tam leżeć ew. zostać przez ciebie wybrana
2. jak masz mniej - bank nie ma prawa nic przekazać komornikowi. ty możesz wybrać wszystko, z tym że od tego momentu sumuje się kolejne wpływy (które możesz wybierać) ale jeśli w pewnym momencie suma wpływów przekroczy tę kwotę graniczną, nadwyzka idzie do komornika, prosty przykład: masz na koncie 3 tys. i komornik blokuje konto. więc możesz jeszcze bezpiecznie otrzymać na konto 7.743,17zł. wszystko ponad to idzie do komornika.

mówię o przypadku kiedy bank postepuje zgodnie z przepisami. zapewne słyszeli wszyscy o sytuacji pani danuty z sochaczewa, którą podano jako dłużniczkę do egzekucji zamiast kobiety tak samo się nazywającej. emerytka przyszła do banku a tam ni chuja siana na koncie, a miała 29 tys zł... z relacji prasowych i telewizyjnych wynika że bank przelał WSZYSTKO komornikowi. moim zdaniem może ona skarżyć bank i wygra.
Re: komornik
29 maj 2013 - 13:50:09
Bardzo dziękuję jerry za tak szczegółowe wyjaśnienie ,na razie kwota jest dużo mniejsza a przelew który przyjdzie nie przekroczy trzykrotności przeciętnego wynagrodzenia.

pozdrawiam dusia
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować