Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Co robić?

kjt
Co robić?
09 wrz 2010 - 13:39:14
Zastanawia mnie kondycja naszego Państwa.
Oczywiście można patrzeć na wszystko poprzez pryzmat krzyża przed pałacem prezydenckim i lekcji religii w szkołach.
Ale to jest typowy temat mający skumulować energię społeczną.
Tymczasem - zaufanie obywateli do sądów to mniej, niż 10% (chyba nawet mniej niż 7), do prokuratury jeszcze mniejsze.
"Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało"...:)
Tutaj, na forum przeczytałem bulwersującą wiadomość - Prokuratura Okręgowa w Katowicach przegrywa sprawy o naruszenie dóbr osobistych!
Może to jest właśnie sposób?
Sam mam za sobą proces p-ko dyrektorowi Izby Skarbowej, który nazwał mnie przestępca w decyzji.
Choc nie było wyroku sądu, ani nawet wszczętego p-ko mnie postępowania karnego.
Musiał więc przeprosić.
Ządajmy więc przestrzegania paru podstawowych rzeczy - zakazu naruszania dóbr osobistych i zakazu dyskryminacji.
Skoro Kowalski został potraktowany w sądzie dobrze, to ja w takiej samej sprawie też powinienem.:)
Skoro sąd majwyższy wydaje uchwałę dot. jakiegoś przepisu to za dyskryminację nalezy uznać traktowanie tego przepisu w sposób odmienny - oczywiście na niekorzyść obywatela.
Topowym przykładem jest uznanie prez trójke sędziów SN zamiaru za oświadczenie woli. I na tej podstawie unieważnienie czynności prawnej.
Tymczasem zamiar nie jest elementem oświadczenia woli, co tenże SN uchwalił rok wcześniej.
Nie każdy z nas może wyemigrować.
Zacznijmy egzekwować podstawowe prawa.
A wtedy naszym wnukom będzie lepiej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-09 13:41 przez kjt.
Re: Co robić?
09 wrz 2010 - 13:47:16
ale do tego trzeba miec społeczeństwo obywatelskie a naród biedny zgorzkniały,zagoniony za kazdym groszem,uganiający sie po biedronkach w polowaniu na tansze zarcie i głowiacy sie jak przezyc nie mysli o tym,aby respektowac swoje prawa
młodzi wyjezdzają a starszym sie nie chce

sama jestem traktowana jak,,dziwadlo,,bo wymagam od urzedników aby wykonywali swoje obowiązki,rozliczyłam radnego z obietnic na posiedzeniu rady miasta,zarzuciłam straznikowi miejskiemu brak kompetencji ...no cóz,jestem,,sola w oku,, bo domagam sie respektowania moich praw i szacunku od tych na których pensje płace podatki


jeszcze lata swietlne przed nami do demokracji
kjt
Re: Co robić?
09 wrz 2010 - 13:53:53
Bo przeciez tak naprawdę o to im chodzi - mamy biegać w kółko za ochłapem, to nie będziemy widzieć, co się naprawdę dzieje.
Ostatni przykład bezczelności urzędniczej - 26 sierpnia złożyłem pismo wraz z pełnomocnictwem, opłaconym w tym samym dniu w kasie urzędu.
31 sierpnia mój mandant otrzymuje pismo wzywające do zapłaty opłaty skarbowej od pełnomocnictwa! I to z tego samego urzędu.
Któryś z wyroków Trybunału w Strasburgu wskazał, że nieprzestrzeganie przepisów proceduralnych tak naprawdę prowadzi do łamania prawa.
Nie wiem, jak Ty, ale ja nie chciałbym, żeby moje dzieci musiały wyemigrować z tego kraju tylko dlatego, że nawet na Białorusi czy w Uzbekistanie będzie normalniej.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-09 13:56 przez kjt.
Re: Co robić?
09 wrz 2010 - 13:56:40
ja tez nie ale no cóz,moja córka juz w listopadzie emigruje do niemiec

w tym kraju moje dziecko nie doczeka lepszego zycia


nie ma szans
Re: Co robić?
10 wrz 2010 - 08:21:39
dziśka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> ja tez nie ale no cóz,moja córka juz w listopadzie
> emigruje do niemiec
>
> w tym kraju moje dziecko nie doczeka lepszego
> zycia
>
>
> nie ma szans
I ma rację, tylko ostrzeż ją żeby jak ognia unikała (jak tylko będzie mogła) Rodaków,musi liczyć tylko na siebie będzie samotna, ale bezpieczna.Wież mi mam doświadczenie,tam na rodaka może liczyć jak tu na bankowca.
Życzę Jej powodzenia...
kjt
Re: Co robić?
09 wrz 2010 - 14:00:59
Nie wiem, czy przypominasz sobie "Lot nad kukułczym gniazdem". W jednej z końcowych scen McMurphy (Nicholson) usiłuje wywalić okno za pomocą wyrwanego bloku z kranami w łazience. Bez skutku. Inni pensjonariusze szpitala śmieją się z niego.
Na to słyszą: - Ale przynajmniej próbowałem!
Więc też próbuj, a jak wyczerpiesz drogę w RP to do Strasburga.
Tam przynajmniej 60 % pozwów p-ko Polsce okazuje się być zasadnych. Tego nie ma w zadnym sądzie w żadnym innym kraju na świecie...:)))



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-09 14:02 przez kjt.
Re: Co robić?
09 wrz 2010 - 14:12:00
Dokładnie tak "kjt", zgadzam się z Tobą w 100%.
Ktoś pisał w grupie siła myślę, że się domyślicie, kto.
Tym czasem znaczna część z nas wychodzi z założenie skoro ktoś podjął walkę niech ją kontynuuje, po co ja mam się wychylać jak ktoś zrobi to w moim imieniu!
Pamiętajcie kapuśniaczek nie zaszkodzi ale ulewa już tak!
Re: Co robić?
09 wrz 2010 - 14:41:20
Popieram to co napisał,,kjk;Zbyszek i Dziśka w tym kraju nie ma normalności bogaci są jeszcze bogatsi a biedni są nędzarzami, nie stać ich nawet na kupowanie w Biedronkach. Toteż przeciętny Kowalski nie ma czasu aby poczytać prawo,dowiedzieć się co mu wolno,on ma wpojone,że BANK TO ŚWIĘTOŚĆ I TRZEBA ZAPŁACIĆ bo jeżeli nie to są setki telefonów, straszenia itp.Uważam ,że musimy działaś wspólnie a nie pojedyńczo .Moje dziecko też pracowało za grosze dlatego też szuka pracy ale nie w tym dziwnym kraju ponieważ tutaj dorobi się co najwyżej garba i nerwicy.

A miała być druga Irlandia, ludziom miało się żyć lepiej. No i mamy super spełnione obietnice przez nasz Rząd.
Re: Co robić?
10 wrz 2010 - 08:58:26
irena60 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Popieram to co napisał,,kjk;Zbyszek i Dziśka w tym
> kraju nie ma normalności bogaci są jeszcze bogatsi
> a biedni są nędzarzami, nie stać ich nawet na
> kupowanie w Biedronkach. Toteż przeciętny Kowalski
> nie ma czasu aby poczytać prawo,dowiedzieć się co
> mu wolno,on ma wpojone,że BANK TO ŚWIĘTOŚĆ I
> TRZEBA ZAPŁACIĆ bo jeżeli nie to są setki
> telefonów, straszenia itp.Uważam ,że musimy
> działaś wspólnie a nie pojedyńczo .Moje dziecko
> też pracowało za grosze dlatego też szuka pracy
> ale nie w tym dziwnym kraju ponieważ tutaj dorobi
> się co najwyżej garba i nerwicy.
>
> A miała być druga Irlandia, ludziom miało się żyć
> lepiej. No i mamy super spełnione obietnice przez
> nasz Rząd.
Ireno60 miała być Japonia (długie J) w miarę postępowania biedy zrobiła się Irlandia (z J zrobiło się I) co dalej???
Re: Co robić?
09 wrz 2010 - 16:04:18
Dzisiaj zgłosiłam się w Urzedzie Pracy i jakież było moje zdziwienie , bo nakazano mi założyć konto bankowe, stwierdziłam ze konta nie założę, bo nie ma takiego nakazu.Pani stwierdziła, że wszyscy bezrobotni mają konto, bo podpisali z bankiem ING Bank Śląski taką umowę.Pytanie czy Urząd pracy nabija kieszenie bankom? Jak można temu bezrobotnemu jeszcze potrącać za używanie konta i kartę bankomatową? Czy można zmusić mnie bezrobotną do otwarcia konta bankowego?
Re: Co robić?
09 wrz 2010 - 16:51:31
Jagódka - Miła Pani z PUP może Cię cmoknąć....np.w polika :) ale nie może Cię zmusić do założenia konta! Dla PUP bezrobotny z kontem w banku to oszczędność. Ty nie musisz się na to godzić! Żądaj wypłat zasiłku z kasy - gotówką, albo przekazem pocztowym. Pozdrawiam :)
Re: Co robić?
09 wrz 2010 - 18:04:25
Dzieki Flame!! ale czy jest na to jakiś przepis, bo jak będę "darła ryja' to chce mieć jakąś podstawę prawna.pozdrawiam
Re: Co robić?
09 wrz 2010 - 18:25:52
Jagódka, proponuję zacząć od tego, żeby to pani z PUP pokazała ci przepis zmuszający cię do założenia konta. Myślę, że to definitywnie zamknie sprawę.
kjt
Re: Co robić?
10 wrz 2010 - 19:54:17
I starczyło.:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-10 20:02 przez kjt.
Re: Co robić?
10 wrz 2010 - 09:04:14
jagódka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Dzieki Flame!! ale czy jest na to jakiś przepis,
> bo jak będę "darła ryja' to chce mieć jakąś
> podstawę prawna.pozdrawiam

Jagódka - Departament Rynku Pracy nie "przewidział" szczegółowej regulacji prawnej, która zmusiłaby Cię lub zwolniła z obowiązku założenia konta bankowego dla realizacji przelewu zasiłku dla bezrobotnych.

Zasada jest prosta - jeśli nie ma przepisu, który reguluje dane zachowanie wprost, to takie zachowanie jest DOZWOLONE.

UWAGA! - PUP-y mają własne REGULACJE WEWNĘTRZNE i jeśli w tej regulacji jest wzmianka o sposobie wypłat zasiłków dla bezrobotnych, to musiałabyś się tej regulacji poddać.

Wszelkie wątpliwości możesz wyjaśnić u Starosty Powiatowego. PUP-y podlegają właśnie jemu.

Pozdawiam :)



Zmieniany 6 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-10 16:22 przez flame.
Re: Co robić?
10 wrz 2010 - 06:57:09
kjt

jak mogę się z Toba skontaktować?
Re: Co robić?
24 wrz 2010 - 22:47:58
kjt prosze o kontakt
Re: Co robić?
25 wrz 2010 - 12:17:59
Jagódka,mager ci dobrze podpowiedział,niech PUP ci pokarze taki przepis.DZięki Magerku.
Re: Co robić?
25 wrz 2010 - 18:45:43
Dzieki za podpowiedz, ale sprawa sie wyjasniła, ONI tylko tak naciagaja bezrobotnych, ale przymusu nie ma, bede miała czek do wypłaty.pozdrawiam
Re: Co robić?
25 wrz 2010 - 19:19:15
Jagódka, to nie tyle naciąganie, co po prostu dla wygody tak robią. A doskonale wiem, ze przymusu nie ma, dlatego zasugerowałem żeby to tamta pani pokazała ci jakiś paragraf zmuszający cię do tego.

Chociaż z drugie strony posiadanie konta to jest wygoda. Są konta zupełnie darmowe, nic za nie nie płacisz. Ale to tylko moje zdanie :)
Re: Co robić?
25 wrz 2010 - 22:19:36
Wydaje mi sie, ze tu o nie wygode PUP-u chodzi ,ale o moja prywatnosc i podejmowanie decyzji przeze mnie.No nie wiem czy takowe darmowe konta istnieja, bank na pewno coś chce z tego uszczknąć, a szkoda że kosztem bezrobotnych.pozdrawiam
Re: Co robić?
26 wrz 2010 - 07:27:51
jagódka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Wydaje mi sie, ze tu o nie wygode PUP-u chodzi
> ,ale o moja prywatnosc i podejmowanie decyzji
> przeze mnie.No nie wiem czy takowe darmowe konta
> istnieja, bank na pewno coś chce z tego uszczknąć,
> a szkoda że kosztem bezrobotnych.pozdrawiam


Ja np. mam konto w mBanku - jest zupełnie za darmo, nie płacę za nie kompletnie nic. A bank ma z tego to, że może obracać moimi pieniędzmi. Każdy coś ma: ja darmowe konto, bank moje pieniądze, wszyscy są zadowoleni :)
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować