Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Kredyty i odpowiedzialność karna

Kredyty i odpowiedzialność karna
05 lis 2010 - 09:50:35
Czy orientuje się ktoś jaka jest odpowiedzialność karna z tytułu zaciągniętych kredytów bez zaświadczeń na "oświadczenie". Znajoma zaciągnęła kilka kredytów gdzie trochę (a może i znacznie) "podkoloryzowała" osiągane dochody, a prowadziła działalność gospodarczą która w końcu całkiem jej padła i już po pół roku nastąpiły kłopoty ze spłatami , niektóre banki wypowiedziały kredyt i wtedy nie mogąc sobie poradzić wyjechała z kraju.
Obecnie ma chorą matkę, chciałaby wrócić, ale boi się że banki złożyły zawiadomienie o wyłudzeniu kredytu zostanie zatrzymana i że grozi jej więzienie.

Czy ma może ktoś jakąś praktyczną wiedzę w tym temacie, czy rzeczywiście tak jest że ma zamkniętą drogę powrotu - co tu można jej poradzić??
Re: Kredyty i odpowiedzialność karna
05 lis 2010 - 10:04:40
z tego co wiem w naszym kraju nie ma opcji odsiadki za długi
chyba,ze rzeczywiscie bedzie miała karne zarzuty wyłudzenia a takie sa bardzo prawdopodobne,w tej sytuacji,która opisujesz
dobiora sie do papierów,przetrzepia mocno działalnosc i moze wyjsc niezłe jajo
chyba 10 lat banicji ja czeka
mój kuzyn tak miał,defraudacja
wiem,ze teraz jest mozliwosc scigania w całej ue jak sie ma zarzuty karne
tu bedzie potrzebny dobry prawnik i to nie tylko z prawa bankowego ale i karnego
Re: Kredyty i odpowiedzialność karna
05 lis 2010 - 13:16:49
kredyty byly brane nie na działalność lecz jako konsumpcyjne, a obecnie jest poza UE. Doradcy z banków sami jej podpowiadali co ma wpisać aby dostać kredyt, bylo tego razem ok. 60tys
Re: Kredyty i odpowiedzialność karna
05 lis 2010 - 17:27:22
E tam co to jest marne 60 tys. inni mają długi po kilkaset i im uchodzi ...
Re: Kredyty i odpowiedzialność karna
05 lis 2010 - 18:36:16
[www.rp.pl] ... misji.html


Brakuje zasad dostarczania pomieszczeń dla osób eksmitowanych

To sedno wyroku Trybunału Konstytucyjnego (K 19/06), który stwierdził wczoraj (4 listopada 2010 r.) niekonstytucyjność wprowadzonej 5 lutego 2005 r. zasady (art. 1046 § 4 kodeksu postępowania cywilnego), że komornik ma się wstrzymać z eksmisją do czasu, aż gmina (ewentualnie eksmitowany czy wierzyciel) wskaże pomieszczenie tymczasowe. Wcześniej lokatorzy też byli chronieni przed eksmisją, ale tylko ustawą o ochronie praw lokatorów. Zgodnie z jej art. 14 sąd nie mógł eksmitować bez przyznania lokalu socjalnego m.in. kobiety w ciąży czy małoletniego. Zakazana była też eksmisja na bruk między 1 listopada a 31 marca. Ta ochrona nie przysługiwała, gdy powodem eksmisji było znęcanie się nad rodziną.

Nowa regulacja zakazała w ogóle eksmisji na bruk, także osób znęcających się nad rodziną.

Nową regulację zaskarżył rzecznik praw obywatelskich (jeszcze dr Janusz Kochanowski), w szczególności w części dotyczącej eksmisji z powodu znęcania się nad rodziną. Zdaniem rzecznika poszanowanie godności każdego człowieka przemawia za tym, aby eksmitowanym udzielano ochrony, ale sprawcy przemocy w rodzinie na tak szeroką ochronę nie zasługują.

Zarzucił też regulacji, że nie określa, na jaki okres pomieszczenie tymczasowe powinno być dostarczone, na jakiej podstawie prawnej, wreszcie kwestii odpłatności.

- Niekompletna regulacja powoduje, że gminy uważają, iż nie muszą dostarczać pomieszczeń tymczasowych - mówiła przed TK mec. Kamila Dołowska z Biura RPO.

W podobnym duchu wystąpił w imieniu Sejmu poseł (PO) Jerzy Kozdroń, który apelował, by TK odroczył wejście w życie wyroku, aby dać parlamentowi czas na poprawienie przepisów.

Uchylony przepis straci moc po 12 miesiącach od opublikowania. To po to, by nie dochodziło do eksmisji bez ustalenia miejsca przekwaterowania.

Opinia

Jarosław Świeczkowski, prezes Krajowej Rady Komorniczej

Obowiązek przedstawienia pomieszczenia tymczasowego radykalnie ograniczył eksmisje. Kodeks postępowania cywilnego nie określa wielu parametrów tego lokalu ani kwestii cenowych. Stąd dużo sporów na tym tle. Spotkałem się z wnioskiem o eksmisję do hotelu na dwie doby. W wypadku konfliktów rodzinnych jest jeszcze gorzej. Kobiety, nie mogąc się doczekać eksmisji, same opuszczają mieszkania i jeszcze muszą płacić czynsz. Jeśli już ktoś wskaże pomieszczenie, to zwykle wierzyciel instytucjonalny, np. administracja mieszkaniowa. Niezbędne jest więc uregulowanie tych obowiązków. O eksmisji na bruk nie ma mowy komornicy od dawna są temu przeciwni.

Art. 1046. § 4

§ 4. (852) Wykonując obowiązek opróżnienia lokalu służącego zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych dłużnika na podstawie tytułu wykonawczego, z którego nie wynika prawo dłużnika do lokalu socjalnego lub zamiennego, komornik wstrzyma się z dokonaniem czynności do czasu, gdy gmina wskaże tymczasowe pomieszczenie lub gdy dłużnik znajdzie takie pomieszczen
Google Buzz Dodaj do Wykop
Re: Kredyty i odpowiedzialność karna
06 lis 2010 - 12:48:29
Irenko błagam - ja nic nie kapuję widac ciemna masa jestem. Tak po chłopsku - jeśli jestem właścicielem mieszkania i za długi mi je zlicytują, to nie mogą mnie z niego wywalić (z małoletnim dzieckiem) aż wskażą nowy, odpowiedni lokal. Czy ja to dobrze zrozumialam?
Re: Kredyty i odpowiedzialność karna
06 lis 2010 - 16:40:17
Barbar to znalazłam na forum dla zadłużonych >Najlepiej odpowie Ci Flame,Gustlik i inni ,którzy są specami w takich sprawach.Nadmienię,że ja też tak to zrozumiałam jak Ty.Pozdrawiam
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować