Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia

kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 01:55:30
Witam ! mam pytanie zaciągnołem kredyt w banku w czasie kiedy byłem na wypowiedzeniu
w pracy, bo myślałem że do niej wrócę. Oddałem zakład pracy do sądu o przywrócenie
z powrotem do pracy bo czułem się nie słusznie zwolniony, ale okazało się ze to kosztuje ok. 3000 zł, na co nie było mnie stać.A teraz nie stać mnie na spłatę tego kredytu proszę powiedzcie czy jest możliwość skorzystania z opcji ubezpieczenia tego kredytu i czy nie narobię sobie bigosu jeżeli się o to upomnę w banku?
Bardzo proszę radę jesto dla mnie bardzo ważne !

benik1
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 02:47:49
Benik jak to sie stało ,ze bank udzielił Ci kredyt w czasie gdy miałes wypowiedziana umowę o pracę ?
Czy nie żadali od Ciebie zaswiadczenia z miejsca pracy?.
Jeżeli wiedzieli,ze Twoja praca wisi na włosku to dlaczego udzielili kredyt?.
Teraz pytanie - moze to był kredyt na oswiadczenie?.
Jeżeli chodzi o ubezpieczenie ,to przeczytaj dokładnie umowe kredytowa czy ubezpieczenie kredytu przewiduje taki przypadek jak utrata pracy ?
Zadzwoń może do tego banku i poinformuj o Swojej sytuacji.
Dlaczego miałbyś sobie narobic bigosu ?
Jezeli jestes w porzadku i bank wiedział jak wyglada sprawa z Twoim zatrudnieniem w momencie podpisywania umowy kredytowej?
POZDRAWIAM
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 02:51:04
już brałem kredyty w tym banku spytali się tylko czy pensja się nie zmieniła i tyle
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 03:09:16
Skoro nie chciało im sie sprawdzic czy masz zdolność kredytową to teraz poinformuj ich o swojej sytuacji ,bez wnikania w szczegóły i zapytaj o ubezpieczenie od utraty pracy.Napisz pismo do banku i wyślij poleconym za potwierdzeniem odbioru.
Będa musieli sie do Twojego pisma w jakiś sposob ustosunkować.Wtedy będziesz wiedział co z tym dalej robić.Nie unikaj kontaktu z bankiem.
POZDRAWIAM
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 03:12:51
a nie będę miał jakich sankcji karnych że im nie powiedziałem że jestem na wypowiedzeniu ?
Dzięki że mi pomagasz !!!!!
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 03:19:26
POMAGAM TAK JAK UMIEM I MOWIE TO CO JA ZROBILABYM NA TWOIM MIEJSCU.
WYDAJE MI SIE,ZE SKORO NIE PYTALI I OCHOCZO UDZIELILI CI KREDYT BEZ SPRAWDZANIA TO MOGĄ MIEĆ PRETENSJE TYLKO DO SIEBIE.TY NIE PYTANY NIE MUSIAŁES WIEDZIEĆ ,ZE TO JEST WAŻNE.ZRESZTA KREDYT JEST JAK PISZESZ UBEZPIECZONY I TO UBEZPIECZENIE JEST ZABEZPIECZENIEM KREDYTU.
APISZ DO TEGO BANKU ,LUB PRZEJDŹ SIE OSOBIŚCIE I PRZEDSTAW SWOJĄ AKTUALNA SYTUACJE MUSZA ODPOWIEDZIEĆ I WTEDY BEDZIESZ WIEDZIAŁ NA CZYM STOISZ.
POZDRAWIAM
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 03:23:20
Dzięki jesteś kochana !!!!

benik1
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 07:31:58
z ubezpieczeniem jest tak,ze zanim bank uruchomi ubezpieczenie mija pól roku a po tm czasie jestes ugotowany
ja miałam umowe do konca stycznia a 8 stycznia dali mi 100 tysiecy kredytu

tu mozna podniesc zarzut udielenia kredytu ze złamaniem prawa bankowego
Barbar wklejała artykuł chyba 70 pb
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 07:57:10
dziśka jak mam to rozumieć nie jestem za bardzo biegły w tych sprawach. To znaczy że na ubezpieczenie nie mam za bardzo co liczyć ? Rozumiem że umowę o prace miałaś do konca stycznia ! czy tak ?

benik1
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 08:41:00
dokładnie tak
ubezpieczenie kredytu to jeden pic na wode
procedury sa tak obwarowane ze hej
próbuj,czytaj dokładnie umowe i jesli zawiera klauzule niedozwolone zasuwaj do uokik

u mnie ubezpieczenie sie nie sprawdziło co nie oznacza ze u Ciebie sie nie sprawdzi

walcz o restrukturyzacje,pisz do dyrekcji banku wysyłaj za potwierdzeniem odbioru
wpisz na koncu,ze wysyłasz do wiadomosci knf i uokik oraz naszego stowarzyszenia

ja wniosłam sprawe do sadu przeciw bankowi
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 09:00:40
Ja tu czegoś nie rozumiem, wystąpiłeś z wnioskiem o kredyt w momencie kiedy wiedziałeś że Twoja praca "wisi na włosku" ? Myślałeś że do pracy wrócisz ? A znasz powiedzenie : "myślał indyk o niedzieli a w sobotę łeb mu ścieli" ? Kredyty trzeba spłacać i już a nie myśleć że jakoś się uda. Takie jest moje zdanie i z całą pewnością bank podzieli moje zdanie. Kredyt jeśli był ubezpieczony, to i tak ubezpieczyciel wymiga się od odpowiedzialności, zwłaszcza że byłeś na wypowiedzeniu, czyli że działałeś ze świadomością możliwości pokrzywdzenia wierzyciela. Taka jest brutalna prawda i już. Jedyne wyjście to rozmowa z bankiem i próba zawarcia ugoda zanim bank się zorientuje że nie powiedziałeś mu prawdy w momencie zawierania umowy o kredyt.

Naprawdę tego nie pojmuję, będąc na wypowiedzeniu myślałeś że wrócisz do pracy ? Na jakiej podstawie tak myślałeś, miałeś jakieś nagie fotki szefa , czy jak ?

Kolejna sprawa to rzekomy koszt powrotu do pracy, za co masz zapłacić 3000 zł ? Jeśli wygrałeś sprawę z pracodawcą to pracodawca pokrywa wszystkie koszty procesu i musi Cię przywrócić do pracy, to pracownika nic nie kosztuje (sama byłam pracodawcą i przerabiałam to na własnej skórze).

Napisz więcej szczegółów bo inaczej myślę o Tobie jak o naciągaczu.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 10:17:50
bo to prawda z tym kosztem w piśmie z sądu.które otrzymałem po pozwaniu pracodawcy wyraźnie pisało że jeżeli chcę ubiegać się o przywrócenie do pracy muszę wpłacić 2900 z ogonkiem ,już dokładnie nie pamiętam,Dlatego walczyłem tylko o odszkodowanie które zresztą wygrałem i jeżeli wtedy miąlbym te pieniądze to dzisiaj dalej bym pracował bo sąd przyznał racje mnie a nie pracodawcy o czy wiedziałem od początku że tak będzie bo adwokat powiedział mi że jest to zwolnienie bezpodstawne i nieuzasadnione i ze sprawa jest wygran na 110%

benik1
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 10:35:09
dziśka napisz ja Ci się sprawa zakonczy

benik1
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 10:42:09
Rozumiem za tym, że pracodawca nie zapłacił Ci należnego Ci odszkodowania ? Jeśli tak było, trzeba było pisać o zwolnienie od tych kosztów do sądu, po co chodziłeś do prawnika ?

Tak jak pisałam poprzednio, pozostaje Ci jedynie dogadać się z wierzycielem, pisać prośby o ugodę, innego wyjścia nie ma bo kredyt sam się nie spłaci a wierzyciel go nie podaruje w prezencie.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 10:59:21
wiem dlatego wybieram się do banku w najbliższych dniach do bo ratę następną mam dopiero w grudniu Wiesz nie powiedziałem im o wypowiedzeniu tak jakoś wyszło po prostu o co oni pytali ja odpowiadałem a tak szczerze to spytali się tylko o wysokość pensji wiesz nie było by wcale z tym kredytem problemu bo nawet nie było by tej roboty to musiała by być inna bo mam rodzinę tylko niestety choroba która nie wiem kiedy mi pozwoli iść do pracy i czy wogóle pozwoli
Dziśia ty też pisała ze dostała kredyt ja k miała tylko miesiąc umowy
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 11:36:44
tak ale u mnie bank o tym wiedział,bo przedstawiałam zaswiadczenie o zarobjkach z zakładu pracy
wiec niejako jest to zupelnie inna sytuacja
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 11:41:08
aha rozumiem to dlaczego odemnie nie chcieli tym bardziej ze sami z tym kredytem pchali
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 11:56:23
Benik1 tak jak pisała Schoppenka,musisz koniecznie skontaktować sie z bankiem,pisać o restrukturyzacje ,a moze wystarcza wakacje kredytowe .Bank jest zawsze na pozycji wygranej.Moga Ci zarzucic ,ze wiedziałeś o tym ,ze możesz nie być przywrócony do pracy.Choćby Oni popełnili błąd nie żądając zaświadczenia z pracy.Opisz dokładnie swoja sytuację ,ze straciłes pracę jestes na chorobowym.Koniecznie wyraź swoja wolę chęc splaty kredytu,określ jaka ratę możesz aktualnie splacać.Przyklad pisma znajdziesz na Forum.Nasza Schoppenka sporządzila wzór takiego pisma.Poszukaj.
Takie pismo jest zawsze na plus dla Ciebie,swiadczy o Twojej woli splaty kredytu,a że zaistnialy takie okoluiczności w jakich się znajdujesz to jest to niezalezne od Ciebie.
POZDRAWIAM
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 12:11:11
Dzięki za otuchę

benik1
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 12:39:30
mam taki mętlik w głowie z tymi kredytami z moją sytuacją finansowo-zdrowotną ze chyba tylko to forum trzyma mnie jeszcze przy jako tako trzyma mnie przy w miare zdrowych zmysłach
Chciałbym Bardzo podziękować Lwicy,dziśce,schoppence

benik1
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 15:06:31
Benik, tu masz odpowiedź: [wiadomosci.dziennik.pl] dlaczego bankowcy pchali się do Ciebie z kredytem ...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-22 15:31 przez flame.
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 19:21:46
Ja cię tam straszyć nie będę - ale jeśli to był kredyt na oświadczenie to panienka wypełniająca druczek wniosku pewnie zrobiła to tak "żeby wyszło" a Ty to podpisałeś i bank ma w d....ie swoją odpowiedzialność - bo twój podpis jest na wniosku - trzeba było czytać (tak ci powiedzą) i jeszcze ci dowalą 286 kk w powiązaniu z 297 kk (wyłudzenie i oszustwo kredytowe).

Więc wal do banku i spokojnie pogadaj o spłacie - bez rzucania sie na razie, bo widać że za bardzo nie wiesz jakie dane podpisałeś (wielokrotnie robi się to tak, ze skoro dane klienta są juz w bazie to tylko sprawdzają zarobki - i do ciebie nalezy poinformować bank o istotnych zmianach dotyczących twojej wypłacalności).

napisz jak sie skończyło.
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
22 lis 2010 - 22:47:36
ok

benik1
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
10 gru 2010 - 00:24:18
sprawa załatwiona rodzice wzieli kredyt j spłacili mi ten dług

benik1
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
10 gru 2010 - 00:55:06
No to otrzymales fajny prezent...
Dobrze,ze masz rodzicow,na ktorych mogles liczyc.
Pozdrawiam.
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
10 gru 2010 - 09:27:14
Benik1,bardzo się cieszę że ci się udało.Jak to dobrze mieć rodziców,którzy w jakiś sposób mogą pomóc.CHWAŁA IM ZA TO.POZDRAWIAM.
Re: kredyt wzięty w czasie wypowiedzenia
11 gru 2010 - 00:06:48
dzięki! jeden problem mam z głowy ale pozostały mi jeszcze dwa problemy, ING i SKOK

benik1
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:54:39
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqgfrgrgh
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować