Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

BTE

BTE
29 lis 2010 - 18:14:39
Proszę, powiedzcie mi (ci doświadczeni sytuacją szczególnie) kiedy bank wystawia BTE.
Chodzi mi o to czy najpierw MUSI wypowiedzieć umowę o kredyt, czy robi to jeszcze w trakcie trwania umowy.
bo dla mnie to ważne - jak mi umowy powypowiadaja, to będę wiedziała, że mam przynajmnie 30 dni spokoju - zanim wlezie komornik.
Pozdrawiam
Re: BTE
29 lis 2010 - 18:21:53
Najpierw bank wypowiada umowę, potem wzywa do spłaty zadłużenia a dopiero jak nie spłacisz zadłużenia wystawia BTE i wysyła do sądu aby ten nadal tytuł wykonawczy na posiedzeniu niejawnym. Komornik dopiero po tych wszystkich "zabiegach".

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: BTE
29 lis 2010 - 18:37:35
ja btemialam w maju a klauzule wykonalnosci dopiero we wrzesniu,wiec trudno jest tu wyrokować
dzis listem zwyklym przyszlo przedsadowewezwanie do zaplaty z lukasa

i wiecie co?
mam to gdzieś
Re: BTE
29 lis 2010 - 18:47:51
To tylko od banku zależy kiedy wystawi BTE a kiedy odda go do sądu żeby nadać tytuł wykonawczy.

Dzisiu gratuluję, z wystraszonego króliczka wyrosłaś na naszych oczach na drapieżne zwierze i teraz banki powinny się Ciebie bać :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: BTE
29 lis 2010 - 19:02:04
dzieki
poznałam swoje prawa
prosilam,blagalam,pisalam,wyjasnialam
nie chcieli isc na ugode?
to nie dostana nic

w lukasie byłam prosto z zakladu pracy ze swiadectwem pracy
mieli to gdzies pomimo ubezpieczenia kredytu

niech sie teraz walą

komornik mi juz nie straszny

niech sobie wrzuca w koszty

władzy trzeba załozyc kaganiec na pysk i trzymac mocno na smyczy
Re: BTE
29 lis 2010 - 19:47:04
Teoretycznie jest możliwe aby bank wystawił bte przed wypowiedzeniem - na wymagalną część kredytu (zapadłe raty).

Jest to rzadko stosowane w praktyce ale możliwe i dopuszczalne.
Re: BTE
10 gru 2010 - 20:22:44
Znalazlam dosyc kompletny artykuł na temat BTE.
Stary ale mysle ze aktualny
[www.monitorpodatkowy.pl]

Bardziej biegli ode mnie w czytaniu prawniczych tekstów zobaczcie rozdział IV.
Jesli bank wystawia BTE i ja po tym splacam rate badz czesc to chyba mozna skorzystac z tego art 53 prawa bankowego wierzytelnosc istnieje w kwocie nizszej lub druga sytuacja. W lukas banku kredyt jest ubezpieczony kwota calej ochrony ubezpieczeniowej za caly okres kredytowania dodana do kredytu ja wypowidam umowe ubezpieczenia na podstawie KPC ze skutkiem natychmiastowym (bo w Ogolnych warunkach ie ma o trybie wypowiedzenia) i zadam zwrotu ubepieczenia (ewentualnie zalczenia na poczet zaleglych i przyszlych rat) bank w odwcie wypowiada umowe kredytowa i wystawia BTE i wtedy jest to wzajemne roszczenie zmniejszajace wierzytelnosc czy wg Was tez wtedy jest podstawa do powodztwa w sprawie zasadnosci roszczenia?

Dla Schoppenki w tym artykule jest taki akapit o sposobie egzekucji przez banki a'propos tych linkow ktore Ci wysyłalam o egzekucji w postepowaniu administracyjnym.
Oto ten akapit

" Egzekucja należności odbywa się według wyboru banku - w trybie jaki określony został w KPC lub przepisami o postępowaniu egzekucyjnym w administracji. Praktyka zaś wskazuje, że banki znacznie chętniej i częściej dochodzą swych należności na drodze egzekucji sądowej, pomimo że z racji wielkości sum, jakich dochodzi się w postępowaniu egzekucyjnym, wysokość opłat komorniczych sięga niejednokrotnie kilku tysięcy złotych, a kwoty te są z reguły trudne do wyegzekwowania."

Szukam tekstow na temat BTE i pozycji silniejszego jak cos znajde znowu wysle. Mam nadzieje ze przyda sie to na spotkanie do Poznania
Re: BTE
29 lis 2010 - 21:33:21
No to ja bardzo dziękuję za informacje.
Odnośnie informacji od Kingi - jeśli bank wystawi bte na zapadłe raty to co z resztą rat - przeciez tez będą nie płacone - tak co chwilę będzie to bte wystawiał czy raczej weźmie to na całość, wiem z wpisu że to rzadkie w praktyce - ale interesuje mnie jak to w takim razie działa.
Re: BTE
29 lis 2010 - 21:59:33
Teoretycznie oczywiście mozna wystepować o tytuł po terminie wymagalności każdej raty na tę część zadłużenia. Nikt rozsądny tego nie robi, to nikomu niepotrzebna praca.

Dodatkowo, trzeba zauważyć że po bte na część zadłużenia, pozostała część zobowiązania będzie musiała być objęta innym tytułem np nakazem (sąd żąda od banku oryginału oświadczenia o poddaniu się egzekucji, a bank ma tylko 1 takie oświadczenie).

Czasem takie częściowe bte się zdarzają - np gdy bankowi zależy na czasie, chce sprawdzić skuteczność egzekucji na części zadłużenia lub wie że nie może czekać z wystawieniem bte (błędnie wskazano datę skierowania wniosku o nadanie klauzuli wykonalności w oświadczeniu). Pozostałą część zadłużenia obejmuje się wtedy (oczywiście jak stanie się wymagalna) nakazem zapłaty.
Re: BTE
29 lis 2010 - 22:22:58
No to dziękuje kolejny raz.
W moim przypadku w takim razie bedzie raczej bte na całość - tym bardziej, że terminy krótkie do wystawienia, więc nie będą ryzykowac "prób" skuteczności egzekucji.
dla mnie to i tak kwestia spokojnych świąt - bo rozumiem, że termin wypowiedzenia biegnie od daty odebranie przeze mnie listu poleconego z tymże wypowiedzeniem.

z korespondencji i sms-ów widzę że banki nie za bardzo wiedzą co ze mna zrobić - bo napisałam i powiadomiłam o obniżeniu wynagrodzenia - część banków stwierdziła, że nic nie może zmienić w umowie - co przyjęłam do wiadomości (jak nie mogą to cóż ja mogę - sama sobie poborów nie obniżyłam), telefonicznie poinformowałam, że psychicznie jestem juz na komornika przygotowana, zrobiłam rachunek sumienia wykorzystania kredytów, podpisywania wniosków informowania banków o moje sytuacji i wyszło mi postępowanie uczciwe (chociaż przyznam, że po ostatnich aferach z fałszowaniem przez pracowników banków podpisów klientów na dokumentach bankowych sama nie wiem co myśleć).

Jeszcze jedno pytanie - jeśli podpisałam jednemu z banków oświadczenie o zwolnieniu z tajemnicy bankowej w celu obciążenia moich poborów ratą (w razie zalegania) i zgodę na ich obciążanie, a bank do tej pory z tego nie skorzystał - to juz jego problem, prawda - dostał ode mnie swoiste zabezpieczenie swoich roszczeń i nie muszę się stresować tym, że tego nie robi?

Jeśli nie ma innej mozliwości - no to trudno niech to ogarnia komornik - ja chcę spłacać, tylko że teraz jest krach w finansach. Trudno mi powiedziec kiedy będzie lepiej. Jak to sie mówi cudzego nie chcę a swojego nie dam. Po co potem mają mi powiedzieć, że któregos wierzyciela poszkodowałam.

Jeszcze jedno - jeśli komornik zajmie konto, z ktorego bank pobiera odsetki za limit odnawialny i raty kredytu, a brak będzie wpływów na to konto - to rozumiem, że równiez ten bank po jakimś czasie przyłączy się do egzekucji?
Jeszcze raz dziękuję.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-29 22:27 przez Barbar.
Re: BTE
29 lis 2010 - 22:31:44
Oczywiście, to nie jest Pani problem że bank z tego nie korzysta.

Przyznam się że nie spotkałam się w praktyce z takim sposobem ściągania należności przez bank. Co więcej, można się zastanawiać czy jest to zgodne z prawem (wydaje się dość kontrowersyjne).

Niezależnie od tego to fakt że bank nie korzysta z tego upoważnienia w żaden sposób Pani nie obciąża ani nie powinno stresować.

Drugie pytanie - podejrzewam że tak, przy czym nie będzie to konsekwencja zajęcia rachunku tylko braku wpływów. Brak wpłat spowoduje brak spłaty kredytu w tym banku (przekroczenie limitu). Konsekwencją będzie wypowiedzenie umów i skierowanie tych należności na drogę przymusową.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-11-29 22:35 przez kinga.
Re: BTE
30 lis 2010 - 21:48:40
Pozwolę sobie jeszcze na kilka pytań natury technicznej. Proszę o potwierdzeniebądź wyjasnienie jesli coś źle napiszę :

1.Wypowiedzenie umowy przychodzi pocztą, listem poleconym i dopiero od daty odebrania tego listu biegnie czas 30 dni wypowiedzenia?

2. Czy BTE bank wystawia nezwłocznie po upływie wymaganego terminu spłaty calości czy to zalezy od jego widzimisię (oczywiście z zachowaniem terminu do kiedy mu wolno np. termin upływa w 2015r. a powiedzmy termin wypowiedzenia upłynie w styczniu 2011r. czy bank może sobie czekac 3 lata nabijając odsetki a potem bęc wystawić BTE czy musi zaraz po terminie wypowiedzenia?)

3. Czy bank ma obowiązek wysłania listu poleconego pod adres zameldowania stałego dłuznika (zgodnie z dowodem osobistym) czy wysyła pod adres korespondencyjny (który z moim mieszkaniem nie ma nic wspólnego - grzecznościowo kiedyś mogłam z niego korzystać bo nie miałam jeszcze skrzynki na klatce, a potem przeszłam na internetowe wyciągi i nic juz pocztą nie przychodziło - no aż do momentu zadłużeń - oczywiście powiadomilam banki o zmianie adresu (można to zrobić tylko telefonicznie w biurze obslugi klienta)- ale widzę, że niektóre z uporem maniaka wysyłają na stary adres - a tam nie pobiorę poleconego - bo go nie mam w dowodzie).


4. Na jaki adres bank wystawia BTE (bo podejrzewam, ze musi na takim bte podac adres dłużnika - pod adresem zamieszkania nie jestem w ogóle zameldowana) bank na wniosku kredytowym ma adres zameldowania oraz adres do korespondencji (jak wynika z powyższego juz informowałam banki o zmianie ale..... czasem to gadał dziad do obrazu).
Generalnie komornik może sobie przeszukiwac i adres do korespondencji (bo to rodzina - żeby nie myślał, że majątek ukrywam - ale po co mam tłumaczyć, że sprzęty w ich domu nie są moje i narażać na stres tylko dlatego że mogłam od nich odbierac swoje pisma, bo nie miałam skrzynki a miałam zbyt ciekawych sąsiadów?)

to na razie tyle - wiem że dla kogoś może te pytania są głupie - ale zdaję sobie sprawę, że przy obecnym stanie moich finansów nie uniknę egzekucji - choćby tylko po to, żeby przekonać banki, że sytuacja jest faktycznie zła. Może potem będą chcieli negocjować - bo teraz odnoszę wrażenie, że uważają że pieniądze mam tylko mi się płacic nie chce. No cóż, nie wiem czego jeszcze mogę się spodziewać. jak na mój gust to dla banków najlepiej będzie albo sprzedać moje długi albo je umorzyć (obie opcje dla mnie niezbyt ciekawe i tak bo albo wkroczy urząd skarbowy i mnie dowali kolosalny podatek albo dobijać sie będą jakieś "karki" po kasę). No cóż trzeba ścisnąć zęby i mieć nadzieję, że trafi się komornik przestrzegający prawa.
Re: BTE
30 lis 2010 - 23:23:57
mam jeszcze jedno pytanie.
czy rachunek systematycznego oszczędzania z polisą na zycie w SKOK (kwota oszczędzona jest poniżej 3 średnich krajowych z art.54 pb) podlega zajęciu w całości? SKOK to nie bank i nie wiem czy te oszczędności będą traktowane z art.54 prawa bankowego - zerwanie lokaty spowoduje uzyskanie jeszczze niższej kwoty bo odejdą odsetki, których SKOK nie wypłaca jeśli zerwę przed terminem.
Jak to jest?
Re: BTE
01 gru 2010 - 14:11:27
Barbar jestes mi bliska bo mmie rozumiesz z racji zatrudnienia w tym samym sektorze budzetówki.
Z tymi oszczędnościami to jest tak .Nie wiem jak Skok,ale powiem Ci jedno .Kiedy komornik wejdzie i np zajmie zgodnie z wolą wierzyciela ror,wierzytelności ,ruchomości,prawa majatkowe,to lepiej wycofaj wcześniej oszczędności.
Moj mąż zdążył wycofać lokatę w jednym z bankow.Zrobil to, gdy otrzymaliśmy juz pismo od komornika.Dobrze ,ze to zrobil,poniewaz okazalo się ,ze na tym rachunku zasiadł komornik ,wpisanmo kwote zajęcia.
Najsmieszniejsze i tragiczne zarazem w tym wszystkim bylo i jest to,
że ta lokata,pieniądze są nie jego tylko jego wiekowej matki.
Konto bylo tylko na jego nazwisko.
Oczywiście matka na tym stracila,gdyz wartość jednostek w następnych dniach bardzo skoczyła.
Przynajmniej uratowane zostały pieniądze ,ktore tam były.
Może dobrze gdybyś swoje oszczędności wycofala (bedzie strata),ale lepsze to niż,gdybys całkiem je utracila.
Jesli moge Ci radzić.
Wplac je na inne nazwisko jakiejs zaufanej osoby,a Ty bądź pełnomocnikiem .
Zrób to poki czas.
POZDRAWIAM
NAWET NIE WIESZ Jak bardzo Cie rozumiem
Ja to już przeszłam przed soba mam tajemniczy c.d.n.
Re: BTE
02 gru 2010 - 22:19:41
dzięki za wszystkie informacje.
dzisiaj citi-idiota (sorry za wyrażenie, ale już nie mogę) wysłał poleconym wypowiedzenie na adres do korespondencji (oczywiście dobrzy ludzie odebrali go więc wiem) Już parę razy informowałam o zmianie adresu do korespondencji ale mam wrażenie, że gadam z obrazem.

Pytanie powtórne - na jaki adres citi pokieruje komornika w BTE? Bo ci dobrze ludzie zawału dostaną (nie jestem tam zameldowana, zupełnie inne nazwisko i w ogóle) jak przyjdzie polecony od komora. Kurde wiedziałam, że w bankach powoli sami idioci pracują (dzisiaj panienka w jednym z banków 30 minut przyjmowała ode mnie wpłatę a i tak zrobiła to źle i musiałam jej zwrócić uwagę, dopiero jak przyszła koleżanka to błąd naprawiła - i to są ludzie pracujący przy naszych pieniądzach)

I jeszcze jedna rewelacja - pani asesor komornika (chyba tak to się nazywa) stwierdziła że z wypłaty pracownika potrąca się 50% BRUTTO. No zagotowało sie we mnie - jasny gwint czy te matoły art.87 kodeksu pracy nie czytają?????

Ja jestem bardzo spokojny człowiek - ale wtedy już mnie cholera wzięła.
No wysapałam się.
Jutro dzwonię naprostować dział prawny citi. O ten adres.

Pozdrawiam i trzymajcie za mnie bo zaczynam drogę ku komornikowi. Powoli i z godnością (aż do momentu pewnego upodlenia).
Re: BTE
03 gru 2010 - 00:19:10
Lwiczko kochana,czy ten c.d.n. będzie tajemniczy -pewnie "powtórka z rozrywki"czego Ci z całego serca nie życzę ,bo ja mam takie powtórki i nie są tajemnicze raczej bardzo przejrzyste - i już się nawet przyzwyczaiłam,zrobiło się już nudne..
dziewczynki kochane tak bardzo Was rozumiem - najgorzej to było pierwszy raz przełknąc ......

BARBAR uciekaj szybko z forsą bo Ci konto zablokują
Pozdrawiam cieplutko
Re: BTE
03 gru 2010 - 00:24:14
Elu przyjedz na spotkanie to jest konieczne,zebysmy mogli sobie pomoc
POZDRAWIAM
Re: BTE
03 gru 2010 - 00:27:21
Barbar,tez KONIECZNIE!
Re: BTE
03 gru 2010 - 00:44:09
Kochane - juz skorzystałam z dostępnych porad :)
Re: BTE
03 gru 2010 - 00:51:09
Barbar czy to znaczy ze juz nie potrzebujesz naszego forum,nie przyjedziesz
Re: BTE
05 gru 2010 - 11:05:38
Chodzi o porady odnośnie konta i kasy. Bo jak dobrze zrozumiałam tam gdzie jestem pełnomocnikiem to komor kasy nie rusza?
:))
Re: BTE
05 gru 2010 - 11:23:17
Dokładnie,Barbar.On nie może tego tknąć nawet 1gr.
Re: BTE
05 gru 2010 - 20:59:41
dzięki dziewczyny za wsparcie. Jakoś na razie idzie.
Ela co znaczą te "powtórki z rozrywki"? Bo jak rozumiem jak mi juz wszyscy wierzyciele wypowiedzą i wystawią BTE (troszke to pewnie potrwa) a komornicy przyłączą się do zbiegu egzekucji (jak dobrze pójdzie to każdy wierzyciel dostanie może z jakieś 70-100zł) ewentualnie banki będą chciały, jak pisała Dziśka podawać o wyłudzenie (trochę nerwów ale wytrzymam, jak ktoś średnio od 10 lat płaci i posiada karty i kredyty to chyba tylko niedouczony prokurator by go oskarżal - chociaż w Polsce..... wszystko jest możliwe), prztrwam intensywne poszukiwanie mojego majątku to wtedy cóż jeszcze czeka biednego dłuznika - oświeć mnie błagam.
Re: BTE
05 gru 2010 - 21:17:55
10 lat bujania sie
potem sie przedawnia i jestes wolna jak pingpong

nakaz zaplaty z bte przedawnia sie po 3 latach ale te sqwysyny przerywaja bieg przedawnienia
Re: BTE
06 gru 2010 - 10:09:23
Schoppenko ja juz się bujam ,dopiero zaczęłam
Ciekawa jestem kiedy mnie zemdli.
POZDRAWIAM
Re: BTE
10 gru 2010 - 21:15:35
jeszcze o BTE i przedawnieniu
[www.eporady24.pl]
Re: BTE
13 gru 2010 - 21:26:46
dziśka z 10 lat i potem bujam się to nie jest tak do końca bo przed upływem tych lat bank znów może się odezwac tak miała moja kolezanka z PKO i wtedy kicha znów 10 lat tak jest
z tym BTE to wcałe nie m€si tak byc ja tylko z KBanku dostałem wezwanie do zapłaty i termin 30 dni potem już info o sprzedaż dlugu kurwom z Best
Re: BTE
13 gru 2010 - 21:36:33
Mnie nękają równiutko co trzy lata (minimalnie przed upływem) i składają do komornika aby przypadkiem dług się nie przedawnił. Oczywiście PKO BP.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: BTE
13 gru 2010 - 22:01:50
Schoppenko kochanie skora jest tu poruszony temat BTE potrzebuję trochę informacji czy możesz mi odpowiedziec na dwa pytania ? będę wdzięczna ..........

otrzymałam postanowienie o egzekucji z nieruchomości 5-ego listopada
w związku z przystąpieniem do opisu i oszacowania nieruchomości w terminie 30 -tu dni od daty uprawomocnienia się i ten termin minął
co o tym sądzic
czy ten termin nie ma znaczenia i w każdej chwili może przyjśc, czy otrzymam drugie powiadomienie o następnym terminie
-jaki jest okres oczekiwania na licytację -proszę napisz,denerwuje mnie to już chciałabym miec to poza sobą ......
Re: BTE
13 gru 2010 - 22:12:02
Ja trochę z innej beczki: Znalazłam sprzed roku plany PIS o zmianie ustawy o upadłości - no miodzio na moja skołatana duszę. matko gdyby to udało sie przeforsować. Tu wklejam:

Długi Cię już nie wykończą!
Słowa kluczowe:
29.12.2009, 09:35

Syndyk nie sprzeda mieszkania dłużnika bez jego zgody, łatwiej będzie uzyskać w sądzie upadłość konsumencką, a w dodatku nie trzeba będzie za to płacić - posłowie PiS chcą jak najszybciej zmienić ustawę o upadłości. Wszystko po to, by ulżyć polskim rodzinom, którym brakuje na spłatę rat

Przepisy o upadłości miały pomóc milionom zadłużonych Polaków. Ogłaszając upadłość konsumencką, mieli mieć umarzane długi, by mogli z czystą kartą zacząć życie od nowa. Ale zostały zmienione w nieżyciowy galimatias, z którego skorzystało ledwie kilkanaście osób. A dłużników przybywa. Dlatego klub PiS już na najbliższym posiedzeniu Sejmu złoży projekt korzystnych dla nich zmian.
Dziś jest tak, że dłużnik, któremu uda się ogłosić upadłość konsumencką, straci cały majątek, bo sąd go wyprzeda za bezcen, by oddać pieniądze wierzycielom. Resztę długów sąd rozłoży na raty, a po 5 latach pozostałą należność umorzy.
Ale nawet, jak ktoś się zdecyduje na tak drastyczne rozwiązanie, i tak ma niewielkie szanse, by sąd przyjął jego wniosek o upadłość. Bo trzeba mieć jakieś 6 tysięcy złotych na koncie na koszty postępowania upadłościowego. Ponadto kłopoty z długami muszą powstać z powodów losowych, śmierci partnera czy choroby.

Dlatego posłowie PiS chcą złagodzić przepisy. Po pierwsze, nie będzie licytowane mieszkanie dłużnika – chyba że się na to zgodzi. Po drugie, nie trzeba będzie płacić za postępowanie upadłościowe. A po trzecie: – Upadłość nie może być tak jak teraz sprawą wynikającą z czysto losowych wypadków.

Jednorazowy błąd człowieka też musi być brany pod uwagę – tłumaczy szef klubu PiS Przemysław Gosiewski. Dziś w Fakcie publikujemy najważniejsze szczegóły projektu PiS.

MAJĄTEK DŁUŻNIKA
Tak jest teraz
Majątek, czyli na przykład mieszkanie i samochód osoby, która złoży do sądu wniosek o upadłość konsumencką, zostanie sprzedany przez syndyka. Dłużnik dostanie jedynie pieniądze na wynajęcie mieszkania przez rok. To w praktyce oznacza odebranie całego majątku.

Tak ma być
Mieszkanie osoby występującej o upadłość konsumencką nie będzie podlegał licytacji przez syndyka. Chyba że za zgodą samego dłużnika. Syndyk będzie mógł jednak sprzedać inne wartościowe rzeczy, jak auto, działkę czy np. biżuterię.

POWODY ZADŁUŻENIA
Tak jest teraz
Z upadłości mogą korzystać tylko osoby, które z przyczyn „zewnętrznych, niezależnych od siebie oraz społecznie usprawiedliwionych popadli w stan niemożności obsługi zadłużenia”, np. przez chorobę lub niezawinioną utratę pracy. Jeśli sami się zwolnią albo szef tylko obetnie im pensje, lub wezmą nowy kredyt na spłatę starego, sąd odrzuci ich wniosek.
Tak ma być
Raz w życiu każdy obywatel będzie miał prawo popełnić poważny życiowy błąd, np. nabrać kredytów, gdy mu się wiodło, a po obcięciu pensji czy wzroście oprocentowania nie mieć na spłatę wszystkich rat.

Ustawa ma dopuścić prawo do skorzystania z upadłości dla osób, które „popadną w stan niemożności obsługi swojego zadłużenia” z własnej winy.

KOSZTY SĄDOWE
Tak jest teraz
Samo złożenie wniosku o upadłość konsumencką kosztuje 200 złotych. Na pokrycie kosztów postępowania upadłościowego (np. wynagrodzenie i wydatki syndyka) trzeba przeznaczyć kilka tysięcy. Kwota ta jest szacowana indywidualnie, trzeba się jednak przygotować na około 6 tys. zł.

Tak ma być
Złożenie wniosku o upadłość konsumencką ma być bezpłatne. Koszty postępowania upadłościowego (np. wynagrodzenie i wydatki syndyka) ma pokryć budżet państwa. W przyszłości (na razie nieokreślonej) sprawy o upadłość konsumencką mają być w ogóle wyłączone z postępowania sądowego.

Tylko, że niestety większość tych mądrych z PIS już nie zyje. Może PJN przejmie pałeczkę?
Re: BTE
13 gru 2010 - 22:20:57
Barbar.a może nadal PiS myśli o tym,a PJN mu wtym pomoże.Taką pomoc to ja zrozumię.Tak to oni same buble uchwalają.
Re: BTE
13 gru 2010 - 22:29:41
ela2408, w praktyce te terminy okazują się czysto teoretyczne. Rzeczoznawca może się pojawić znacznie później, nie może jednak pojawić się niespodziewanie, musisz zostać o terminie powiadomiona. U mnie było tak: dostałam zawiadomienie o terminie opisu i oszacowania na 1 września 2007r (jest to przybliżona data bo dokładnej nie pamiętam), w tym terminie nikt się nie pojawił. Po 2,5 miesiąca przyszedł do domu rzeczoznawca i bardzo uprzejmie spytał się czy może dokonać opisu teraz czy ma zostawić kolejne powiadomienie o nowym terminie. Ja poprosiłam o zawiadomienie, kolejny termin został wyznaczony na 15 lutego 2008r (również data w przybliżeniu) i rzeczywiście w tym terminie przyszedł rzeczoznawca. Pomierzył mieszkanie, dokonał ogólnych oględzin, pstryknął fotki i poszedł sobie. Po jakimś czasie otrzymałam operat z opisu i oszacowania, zapoznałam się z nim i oczywiście zaskarżyłam do sądu. Sąd odrzucił moje zaskarżenie, operat się uprawomocnił i wiosną, zdaje się w kwietniu 2008r odbyła się licytacja mieszkania. Nikt nas nie kupił bo płakaliśmy wszyscy, co zresztą opisywałam już wielokrotnie. W lipcu odbyła się druga licytacja, która również z wiadomych przyczyn okazała się bezskuteczna. Po jakimś czasie przyszło od komornika zawiadomienie o umorzeniu egzekucji a niedawno PKO BP ponownie złożyło wniosek o egzekucję z nieruchomości. Tak można w kółko, niestety.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: BTE
22 gru 2010 - 00:18:12
schoppenka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> ela2408, w praktyce te terminy okazują się czysto
> teoretyczne. Rzeczoznawca może się pojawić
> znacznie później, nie może jednak pojawić się
> niespodziewanie, musisz zostać o terminie
> powiadomiona. U mnie było tak: dostałam
> zawiadomienie o terminie opisu i oszacowania na 1
> września 2007r (jest to przybliżona data bo
> dokładnej nie pamiętam), w tym terminie nikt się
> nie pojawił. Po 2,5 miesiąca przyszedł do domu
> rzeczoznawca i bardzo uprzejmie spytał się czy
> może dokonać opisu teraz czy ma zostawić kolejne
> powiadomienie o nowym terminie. Ja poprosiłam o
> zawiadomienie, kolejny termin został wyznaczony na
> 15 lutego 2008r (również data w przybliżeniu) i
> rzeczywiście w tym terminie przyszedł
> rzeczoznawca. Pomierzył mieszkanie, dokonał
> ogólnych oględzin, pstryknął fotki i poszedł
> sobie. Po jakimś czasie otrzymałam operat z opisu
> i oszacowania, zapoznałam się z nim i oczywiście
> zaskarżyłam do sądu. Sąd odrzucił moje
> zaskarżenie, operat się uprawomocnił i wiosną,
> zdaje się w kwietniu 2008r odbyła się licytacja
> mieszkania. Nikt nas nie kupił bo płakaliśmy
> wszyscy, co zresztą opisywałam już wielokrotnie. W
> lipcu odbyła się druga licytacja, która również z
> wiadomych przyczyn okazała się bezskuteczna. Po
> jakimś czasie przyszło od komornika zawiadomienie
> o umorzeniu egzekucji a niedawno PKO BP ponownie
> złożyło wniosek o egzekucję z nieruchomości. Tak
> można w kółko, niestety.


Tu by trzeba było jeszcze jedna rzecz wprowadzić: LICYTACJA DANEGO MAJĄTKU MOŻE SIĘ ODBYĆ TYLKO RAZ!!! Jeżeli komornik na licytacji nie sprzeda danego majątku i stwierdzi bezskuteczność egzekucji, to dany wierzyciel NIE MOŻE dochodzić ponownie roszczeń z tego majątku. Jak najbardziej uczciwe rozwiąZanie. Skoro egzekucja była bezskuteczna, to ponowna licytacja JEST NIEMOŻLIWA. Po prostu logiczne.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: BTE
13 gru 2010 - 22:33:35
Ja myślę, że o tym trzeba przypomnieć - szczególnie teraz przed kolejnymi wyborami - 6 milionów potencjalnych wyborców to juz coś. A przecież i jedni (PIS) i drudzy (PJN) mają o co walczyć.
Re: BTE
13 gru 2010 - 22:35:21
Barbar, pisałam już wielokrotnie że kilka projektów autorstwa PIS było po prostu ludzkich, niestety dorobiono im mordę i raczej niewiele zdziałają, chociaż mogę się mylić i mogą nas jeszcze czymś pozytywnym zaskoczyć. Ja nie staję po niczyjej stronie bo to tylko politycy są, ale to oni ustalają prawo i akurat prawo upadłości dla konsumenta autorstwa PIS było w miarę dobre i dlatego o tym pisze. Niemniej jednak partią która cokolwiek może w naszym kraju jest PO, bo ma większość w sejmie i prezydenta, ale prawo w ich wydaniu jest dla bogatych, nie jestem skora do rozbudzania jakiejkolwiek nadziei że pochylą się nad losem maluczkich.

Musimy wziąć sprawy we własne ręce.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: BTE
13 gru 2010 - 22:41:27
Bo PO to liberałowie - a u nas mało wyborców wie, że ustrój liberalny zakłada rządy elit (im się liberalizm kojarzy z wszystko mi wolno) i pod te elity ustala się prawo i juz.

Z demokracją sobie nie radzimy a ustrój liberalny sobie fundujemy - no cóż już Bismarck powiedział, że Polak nie potrafi rządzić ale ....
Re: BTE
14 gru 2010 - 21:42:47
Barbar, PJN można śmiało skreślić z listy, oni też widocznie mają ważniejsze sprawy od nas maluczkich. Wystosowałam do nich oficjalne pismo z ramienia naszego Stowarzyszenia, imiennie do Kluzik-Rostkowskiej i ani me ani be. List był dość obszerny, z podanymi konkretnymi przykładami z odniesieniem do naszej strony a nie podejrzewam raczej żeby tak długo zeszło im na czytaniu (wysłałam zaraz po ich hucznym ogłoszeniu się w mediach).

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: BTE
21 gru 2010 - 15:45:45
Do Barbar -

dlugo nie ma Ciebie na forum...czy wszystko w porzadku?
Odezwij sie i napisz,jak siea sprawy maja.....
Pozdrawiam,trzymaj sie.
Re: BTE
22 gru 2010 - 07:54:01
Gustlik.ta propozycja tej egzekucji,jak najbardziej-tylko raz,nie udała się ,to wara i już.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:49:21
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqesde44
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:52:24
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfergg
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 11:52:46
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqd3f3434
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować