Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: niechciany spadek :(

niechciany spadek :(
08 lis 2009 - 19:06:50
Witam,

Potrzebuje pomocy. Moj ojciec umarl jak mialam 17lat o zadnych jego dlugach nie wiedzialam. Teraz mija bedzie mijac 5lat o jego smierci i jakos bank sie odezwal ze byl dlug. Czekal prawie 5lat , urosly straszne odsetki. Nie wiem nawet za co. byla sprawa w sadzie. Wyrok byl takie ze otrzymujemy spadek s dobrodziejstwem inwentarza ale nie bylo zandego spisu. Otrzymalam dlug a obecnie mam 22 lata studiuje i pracuje dorywczo utrzymuje sie z renty, moja mama nie pracuje :( nie stac nie na spłate.
Prosze o pomoc czy moge jeszcze cos zrobic. Byłam niepolenotelnia jak zmarł, nic nie otrzymalam, ani zadnych listow od banku ze jakikolwike dlug isteniej.
Mam jakies wyjscie:(
prosze o pomoc!!!!!!!!
Kasia
Re: niechciany spadek :(
08 lis 2009 - 22:25:04
Podajesz Katarino za mało danych..
Proponuję Ci telefon do Prezesa Sklepowicza 500 848 247...
Z pewnościa Ci pomoże..
Re: niechciany spadek :(
09 lis 2009 - 06:06:00
Dziękuje
Re: niechciany spadek :(
23 sty 2010 - 01:08:37
Jeśli przyjęłaś spadek z dobrodziejstwem inwentarza, to sąd powinien wyznaczyć komornika w celu sporządzeniu spisu inwentarza. Procedurę te szczegółowo opisałem w poście do Gabi, proponuję się z nią zapoznać. Musisz się zorientować, jak to wygląda z terminem przeprowadzenia takiego spisu, czy nie został on przekroczony. Ale wygląda mi na to, że to sąd dał ciała, bo powinien od razu na rozprawie wyznaczyć komornika, a ten powinien Cię zawiadomić o dacie i miejscu zrobienia tego spisu. Ja sam w taki sposób przyjmowałem spadek i podczas rozprawy pani sędzia wskazała mi komornika, który będzie prowadził spis, wówczas wszedłem z nim w kontakt i załatwiłem sprawę. Spis inwentarza musisz mieć, ponieważ musisz wiedzieć, do jakiej kwoty jest ograniczona Twoja odpowiedzialność za długi ojca. Wyglada mi na to, że racja jest po Twojej stronie, a sąd nie dopilnował do końca tej sprawy. Zrób jak najszybciej spis inwentarza wg moich wskazówek w poscie do Gabi, na wszelki wypadek zadzwoń też do Pana Romana Sklepowicza, bo nie wiem, jak długi termin jest na przeprowadzenie takiego spisu. Problemu na pewno by nie było, gdyby spis został przeprowadzony zaraz po rozprawie, powiedzmy w ciągu kilku miwesięcy. Pozdrawiam.*********
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować