Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Lukas Bank i złodziejskie odsetki !

24 mar 2010 - 13:16:39
Wziałem kredyt w Lukas Banku - podobno ubezpieczony ale jak sie pozniej okazało - ubezpieczenie nie obejmowało mojego przypadku. W tzw miedzyczasie wybiłem sobie bark w wyniku czego byłem czasowo niezdolny do pracy /problemy mam do dziś ponieważ uraz zmienił się w nawykową niestabilnosć barku - schorzenie na tyle wredne że 100 razy lepszym wyjsciem byłoby normarne złamanie o którym się zapomina, dobrze się goi i rokuje pełny powrót do zdrowia- ale nie o tym)
W ten oto sposób powstała zaległość - całe 265zł z kwoty ok 3000zł...
Minęły 3 lata - w tym czasie moja kondycja finansowa uległa znacznemu pogorszeniu - także żona straciła lepiej płatne stanowisko. Raty na mieszkanie, czynsz, inne kredyty z tzw tłustych lat.... wiadomo jak to jest

No i stało się. Równo pod koniec 3 roku odzywa się LUKAS - odzywa się bo doskonale wie ze po 3 latach odsetki się przedawniają /z tego co dzis przeczytałem na forum prawnym/
Wspaniałomyslnie dają mi...7 dni na uregulowanie a jak nie - komornik
Nie mam pretensji o UCZCIWE odsetki czy fakt że zaległosć trzeba spłacić ale o wysokosć kwoty jakiej domaga się ten pie...ny Bank

Otóż do kwoty kapitału - 2 6 5 zł

doliczyli

- 420 zł odsetki
- 450 zł - za prowadzenie "rachunku"
- 118zł - koszty korespondencji /jednego listu poleconego !!!/

Od razu poszło szybkie pismo do UOKiK w osobie Miejskiego Rzecznika Praw Konsumenta gdzie proszę o weryfikację zgodnosci tak wyliczonych opłat w kontekście ustawy antylichwiarskiej oraz art 354 k.c w brzmieniu:

Jeżeli jedna ze stron, wyzyskując przymusowe położenie, niedołęstwo lub niedoświadczenie drugiej strony, w zamian za swoje świadczenie przyjmuje albo zastrzega dla siebie lub dla osoby trzeciej świadczenie, którego wartość w chwili zawarcia umowy przewyższa w rażącym stopniu wartość jej własnego świadczenia, druga strona może żądać zmniejszenia swego świadczenia lub zwiększenia
należnego jej świadczenia, a w wypadku, gdy jedno i drugie byłoby nadmiernie utrudnione,może ona żądać unieważnienia umowy.


Nie uchylam się od zapłaty należnosci ale - bez jaj - w ciagu 3 lat zobowiazanie powiększyło się o 400% i to BEZ kosztów sądowych/egzekucji któe Bank "obiecuje" na dokładkę jeśli nie zapłacę !!!

Proszę PILNIE o pomoc

Michał z Poznania



Zmieniany 6 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-03-24 13:27 przez mobor.
Temat Autor Odsłon Wysłane

Lukas Bank i złodziejskie odsetki !

mobor 4223 24 mar 2010 - 13:16:39



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować