Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Ciekawy przypadek z Citibankiem

13 kwi 2010 - 10:48:10
Witam serdecznie,
Ma zapytanie dość nie typowej sprawie. Gdyż znalazłem gdzieś informacje. Jak następuje zerwanie umowy kredytowej bank już nie może naliczać odsetek. Mam pytanie czy zna ktoś paragraf na to.

Miałem kartę kredytową do której nie otrzymałem umowy. Miałem kłopoty z spłatą, karta była ubezpieczona. Spłaciłem zadłużenie jakie wynikało z wyciągów. Na ostatnich wciągach nie pojawiały się odsetki, gdyż umowa została zerwana. Sprawa trafiła do firmy windykacyjnej. Ważne, że na 3 ostatnich wyciągach z banku nie ma naliczonych odsetek. Gdy spłaciłem kartę, czyli kwotę na jak była na ostanim wyciagu. Zadzwoniłem do banku zapytanie - czy moje konto jest czyste? Poinformowano mnie, że tak. Po jakimś czasie zadzwoniono, że ma zapłaci zaległe odsetki za kratę. Napisałem do nich pismo o przedstawienie podstawy prawnej żądanie od mnie odsetek. Tym bardzie, że zostałem poinformowany przez bank, że spłaciłem zadłużenie. Złożyłem je w oddziale banku osobiście i Pani sprawdziła mój dowód osobisty przy jego składaniu.
W piśmie zaproponowałem bankowi kontakt przez e-mail, gdyż wyprowadziłem się miejsca zamieszkania i jeszcze nie wiedziałem jaki będzie mój stały adres.
Otrzymałem odpowiedź na adres e-mail.

Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, ze złożenie prośby przez Klienta o przeslanie odpowiedzi na reklamacje w formie mail'a jest mozliwe jedynie po dokonaniu weryfikacji Jego tozsamosci podczas rozmowy z doradca Citiphone badz poprzez zgloszenie w Nazwa Banku. Jako, ze nie otrzymalismy od Pana upowaznienia do przekazywania danych objetych tajemnica bankowa droga elektroniczna, nie mozemy w formie wiadomosci e-mail odpowiedziec na pismo z dnia 12 listopada 2004.

Prosze wierzyc, ze nie jest nasza intencja utrudnianie Panu kontaktu z Bankiem. Jako instytucje finansowa obowiazuje nas ochrona danych osobowych Klientow. Niezwlocznie po otrzymaniu od Pana za posrednictwem Citiphone badz Nazwa Banku Online zgody na udzielenie informacji na konkretny adres e-mail, Bank ustosunkuje sie do Pana zgloszenia.

Nie wiem, ale dla mnie jest to utrudnianie kontaktów. Po pierwsze nie była to reklamacja tylko podanie podstawy prawnej dla działań banku. Co ma informacja o paragrafie na podstawie której ktoś żąda czegoś do moich danych osobowych.
Po ilu latach ulega przedawnienie takiego długu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-13 10:50 przez ender1.
Temat Autor Odsłon Wysłane

Ciekawy przypadek z Citibankiem

ender1 2752 13 kwi 2010 - 10:48:10

Re: Ciekawy przypadek z Citibankiem

masa 464 13 kwi 2010 - 10:57:22

Re: Ciekawy przypadek z Citibankiem

ender1 532 14 kwi 2010 - 23:34:59



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować