Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Ważność upoważnienia złożonego w banku

22 lut 2009 - 22:36:50
Witam i bardzo proszę o informację ewentualnie poradę, czy coś mogę w tej sprawie zrobić. Sprawa dotyczy ważności upoważnienia złożonego w banku /czy przypadkiem nie posiada ono istotnej wady, która czyni go nieważnym/. Sprawa dla mnie jest poważna, bo właściciel konta nie żyje, a na mocy tego upoważnienia z konta właściciela został pobrany cały Jego majątek.
Osoba w dniu w którym podpisała upoważnienie zakładała w banku dwa konta /wcześniej w tym banku kont nie miała/. Dwa zakładane w jednym dniu konta były inaczej oprocentowane, więc logicznie domniemam, że spisane zostały dwie różne umowy na otwarcie rachunków z różnymi warunkami oprocentowania wkładów. Na pdst. tych umów zostały otwarte dwa rachunki A i B. W tym samym dniu została wypełniona karta pełnomocnictwa - jedna karta pełnomocnictwa.
Zatytułowana jest: "Pełnomocnictwo do rachunku bankowego"
Dalej podany jest bank, data spisania dokumentu i dane posiadacza rachunku.
Następnie widnieje tekst: "Udzielam stałego pełnomocnictwa niżej wymienionej osobie" i w tym miejscu podane są dane osobowe pełnomocnika.
Dalej zakreślony jest zakres pełnomocnictwa - ogólne
Następnie widnieje tekst " Pełnomocnictwo obowiązuje do :

1. niżej wymienionych rachunków:"

tu jest tabelka: Nr rachunku , Zakres pełnomocnictwa
W tabelce tej nie ma wpisanych nr. rachunków tylko tekst " wszystkie rachunki"

2. wszystkich rachunków prowadzonych w ramach umowy rachunku w chwili udzielania pełnomocnictwa oraz w przyszłości

tu jest tabelka: nazwa umowy rachunku, nr oraz data zawarcia umowy, Zakres pełnomocnictwa
W tej tabelce nie ma nic wpisanego.

Dalej następują podpisy i pieczątka banku oraz imienna pieczątka pracownika banku.
Kierowniczka oddziału w zeznaniach stwierdziła, że pełnomocnictwo to obejmuje wszystkie rachunki założone i te które będą założone w przyszłości. Mogłoby tak być gdyby te rachunki założone były na podstawie jednej umowy zawartej z bankiem. Jednak były zawierane dwie różne umowy, a nigdzie nie ma podanego w upoważnieniu do której umowy wszystkie otwarte rachunki i te które będą otwarte mają wyznaczonego pełnomocnika.
Jeśli pełnomocnictwo miałoby dotyczyć tych dwóch otwartych /na pdst odrębnych umów/ rachunków, to powinny być wpisane ich numery i nieprawdą jest, że takie pełnomocnictwo dotyczyć będzie następnych otwieranych rachunków. Wydaje mi się, że w tym pełnomocnictwie nie zostało jednoznacznie określone czego ono dotyczy i dlatego jest ono nieważne. Nie można przecież w sposób swobodny interpretować jego treści. Czy mam rację? Jeśli tak, to czy mogę dochodzić od banku zwrotu kwoty wypłaconej pełnomocnikowi?
Będę wdzięczna za każdą radę.
Temat Autor Odsłon Wysłane

Ważność upoważnienia złożonego w banku

Grażyna 4468 22 lut 2009 - 22:36:50

Re: Ważność upoważnienia złożonego w banku

Słowacki 650 22 lut 2009 - 23:02:01

Re: Ważność upoważnienia złożonego w banku

Grażyna 674 22 lut 2009 - 23:13:09

Re: Ważność upoważnienia złożonego w banku

Słowacki 695 22 lut 2009 - 23:18:36

Re: Ważność upoważnienia złożonego w banku

Grażyna 686 22 lut 2009 - 23:30:25

Re: Ważność upoważnienia złożonego w banku

Słowacki 650 22 lut 2009 - 23:40:08

Re: Ważność upoważnienia złożonego w banku

Grażyna 757 23 lut 2009 - 00:01:41

Re: Ważność upoważnienia złożonego w banku

Słowacki 728 23 lut 2009 - 00:12:30

Re: Ważność upoważnienia złożonego w banku

Grażyna 774 24 lut 2009 - 22:53:39

Re: Ważność upoważnienia złożonego w banku

Grażyna 876 26 lis 2009 - 23:48:10

Re: Ważność upoważnienia złożonego w banku

alicjag88 608 09 lis 2010 - 12:37:20

Re: Ważność upoważnienia złożonego w banku

alicjag88 619 09 lis 2010 - 12:41:17

Re: Ważność upoważnienia złożonego w banku

Grażyna 700 10 lis 2010 - 18:32:17



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować