Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

wpis do Systemu Bankowy Rejestr

23 mar 2012 - 11:30:44
Witam, zakładam nowy post, ponieważ nie znalazłem podobnego wątku.

Temat dotyczy dwóch Banków. Kredyt Bank i Bank PEKAO SA.

Sprawa pierwsza. PEKAO Bank.
W lipcu 2008r. otrzymałem wezwanie do zapłaty pod rygorem wypowiedzenia umowy.Na to wezwanie nie odpowiedziałm, zakładając,że dojdzie do rozwiązania umowy ROR, kwoty roszczonej nie uznawałem, czekałem na kroki banku w tym przedmiocie, gdyż pismo przyszło listem zwykłym. Następnie w styczniu 2009 otrzymałem ponowne wezwanie do zapłaty pod rygorem wypowiedzeia umowy. Na drugie pismo odpisałem, domagając się informacji z jakiego tytułu Bank domaga się roszczonej kwoty i z czego ona wynika. W lutym 2009r. otrzymałem pismo będące wypowiedzeniem umowy o ROR. Następnie w marcu 2009r. dostałem wezwanie do zapłaty z firmy KRUK.Zadzwoniłem do KRUKa by uzyskać o co chodzi w sprawie.Pani przyjęła moje argumenty i skierowała sprawę do wyjasnienia do PEKAO Banku.Tym samym skierowałem skargę i reklamacją na działalność banku,że nie odpowiedział mi na pismo, którym domagałem się wyjaśnień banku w sprawie roszczonego zadłużenia.
W kwietniu 2009 otrzymałem pismo z banku,że moja sprawajest rozpatrywana. W maju 2009r. otrzymałem informacje dotyczące zmainy regulaminu na moim koncie - zaznaczę że rachunek został przez bank rozwiązany w lutym 2009r. Następni pod koniec maja 2009r. bank udzilił mi odpowiedzi z czego wynika zadłużenie na moim koncie, i informuje, by uniknąć dalszego powiększnia się kosztów prowadzenia rachunku, proponuje bym je zamknął.(przecież bank sam dokonał rozwiązania umowy). Zwróciłem się pismem do banku o wyjaśniania w tej sytuacji, gdzie bank zamyka rachunek i pobiera kwotę za prowadzenie rachunku i wysyła wezwania roszczeniowe. Następnie w listopadzie 2009r. Otrzymałem wezwanie do zapłaty pod rygorem wypowiedzenia umowy. W grudniu 2009r. otrzymałem Pismoz wypowiedzeniem umowy rachunku bankowego. Następnie pod koniec grudnia otrzymałem informację z banku,żeprzekazujemoje dane do Systemy Bankowy Rejestr. Na te pismo odpowiedziałem,że nie wyrażam zgody na wpisanie mnie do tego rejestru, i dalsze przetwarzanie moich danych osobowych. W marcu 2010r. bank odpowiedziałmi na moje ostatnie pismo, wskazując że nie uregulowałem zadłużenia wobec banku za prowadzenie rachunku, dlatego zostałem wpisany do System Bankowy Rejestr. (Chcę zwrócić uwagę,że bank rozwiązał ze mna umowę i domaga się płacenia za prowadzenie rachunku). Nastepnie pismem z dnia 06.05.2010r. bank informuje mnie o zmianienie w regulaminie prowadzenia rachunku. (krórego już nie mam). Następnie 26.06.2010r. bank wzywa mnie do zapłaty pod rygorem wypowiedzenia umowy. Kolejnym pismem z sierpnia 2010r. wypowiada mi rachunek bankowy:).Kolejnym pismem informuje mnie ,że kieruje moje dane osobowe do Systemu Bankowy Rejestr. I tak też zrobił. Reasumujac, bank domagał się ode mnie kwoty 16 złotych za prowadzenie rachunku bankowego. Ja po pierwszym wezwaniu tozaniedbałem i sprawa się potoczyła dalej. Bank wielokrotnie rozwiązywał ze mną umowę na prowadzenie rachunku, później domagał się zapłaty za prowadzenie rachunku i rozwiązywał ze mną rachunke który już był rozwiązany:) Ostatecznie cały czas w tej jednej sprawie dwukrotnie skierował moje dane osobowe do Systemy bankowy Rejestr.
Co z tym fantem zrobić? jakich uzyć argumentów by pozwać bank i domagać się zapłaty za naruszenie dóbr osobistych?

Drugi Bank - Kredyt Bank. Tu będzię krócej:)

Pismem z dnia 7 lipca 2008r. otrzymałem propozycję z banku ugody, bym dobrowolnie spłacił połowę zadłużenia. odpowiedzałem do banku pismem,że nie mam żadnego zadłużenia. I zaządałem wyjaśnień z czego wynika roszczenie banku.Bank w listopadzie 2008 mi na te pismo odpowiedział,że zadłuzenie znajduje się na ROR i jest ono z 2001r.(W styczniu 2004r. umowa na prowadzenie ROR została między mną a bankiem rozwiazana).W grudniu 2008r. odpowiedział do banku,ze nie mam zadnego zadłużenia, a ewentualne roszczenia zostały przedawnione. W związku z tym w lutym 2009 bank mi odpowiedział,ze nie będzie dochodził swoich roszczeń w tym przedmiocie, jednak roszczenie pozostaje wymagalne i kieruje moje dane osobowe do Systemu Bankowy Rejestr. Na te pismo odpowiedziałem w marcu 2009r że nie wyrażam zgody na przetwarzanie moich danych osobowych i nie wyrażam zgody na kierowanie moich danych do Systemu BR. Następnie Bank umiescił w tym rejestrze moje dane.

Iteraz pytanie jak w poprzednio opisanej sytuacji jak z tego wybrnąć i czy jest sznsa na odszkodowanie za umieszczenie danych w rejestrze?

Pozdrawiam, nmlss
Temat Autor Odsłon Wysłane

wpis do Systemu Bankowy Rejestr

nmlss 1548 23 mar 2012 - 11:30:44

Re: wpis do Systemu Bankowy Rejestr

Robertxxxx 468 23 mar 2012 - 11:53:25

Re: wpis do Systemu Bankowy Rejestr

camion 592 24 mar 2012 - 01:20:26

Re: wpis do Systemu Bankowy Rejestr

nmlss 491 26 mar 2012 - 10:36:26



Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować