Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

kOMORNIK A UGODA Z BANKIEM

kOMORNIK A UGODA Z BANKIEM
25 mar 2011 - 12:46:24
WITAM.JESTEM TU NOWA I MAM PROBLEM.MAM KOMORNIKA NA PENSJI TYLKO ZE NIGDY OD BANKIU (PKO BP) NIE DOSTAŁAM WYPOWIEDZENIA UMOWY KREDYTOWEJ.A CO NAJSMIESZNIEJSZE KOMORNIK ZABIERA MI Z WYPŁATY A BANK NADAL PRZYSYŁA MI UGODE DOTYCZĄCĄ KREDYTU.PORADZCIE MI CO Z TYM ZROBIC?
Re: kOMORNIK A UGODA Z BANKIEM
25 mar 2011 - 13:23:30
Wszystko zależy od tego jaka to miałaby być ugoda. Jeśli jest realna do spłaty dla Ciebie to warto byłoby podpisać ją z bankiem z jednoczesnym wnioskiem o zawieszenie lub całkowite wycofanie egzekucji.

Jeśli jednak ugoda nie jest dla Ciebie atrakcyjna, to możesz jeszcze z bankiem negocjować jej warunki. Pamiętaj że lepsza jest najgorsza ugoda niż najlepsza windykacja.

Jeśli nie uda się zawrzeć ugody z bankiem, można wnieść powództwo przeciwegzekucyjne i obalić tytuł egzekucyjny (pewnie BTE) na mocy którego prowadzi egzekucje komornik. Dług nie zniknie, ale na jakiś czas komornik może zawiesić egzekucje a Ty tylko zyskujesz na czasie, bo to co się wkrótce wydarzy (orzeczenie TK) będzie korzystne dla dłużnika. Wybór należy do Ciebie.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: kOMORNIK A UGODA Z BANKIEM
25 mar 2011 - 13:33:52
Ugody z bankiem nie podpisze bo komornikowi zostało do sciagniecia tylko 500 zł ale smieszy mnie to że do dnia dzisiejszego nie dostałam umowy wypowiedzenia kredytu a na pensje siadł mi komornik i bank przysyła mi żebym zawarła z nimi ugode bo jak nie to komornik siadzie mi na pensje (jak juz siedzi).Czy mozna cos z tym zrobic
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować