Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

skok stefczyka i asekuracja

skok stefczyka i asekuracja
15 lis 2011 - 14:48:40
Mam problem złożony,mam trzy kredyty,które zaciągnęłam w Skoku a on odsprzedał je Asekuracji,czy ktoś wie czy z tą firmą można negocjować,bo do tej pory nie mogę się z nimi dogadać i mam zajęcie komornicze,przez co nie stać mnie na jedzenie i opłaty i mam na karku eksmisję.Do tej pory nie miałam jak spłacać swoich długów,gdyż komornik ściągał mi pieniądze na kredyt gdzie byłam poręczycielem zresztą też na rzecz Asekuracji.Obecnie mam zamiar zgłosić się do firmy oddłużeniowej,może z nimi Asekuracja prędzej się porozumie.
Poradźcie co mam dalej zrobić.

Iza
Re: skok stefczyka i asekuracja
15 lis 2011 - 15:12:52
@ izaj-
na tym forum wypowiadano sie na temat firm oddłużeniowych.
Stracisz tylko kasę na tę firmę - więc jeszcze bardziej pogrążysz się w wydatkach.
Jeśli dług został sprzedany-to pozostaje ci tylko negocjować spłaty z ta firmą.

Nie masz pewności,że firmy oddłużeniowe mają jakąś 'moc" i uda im się wynegocjować
jakieś korzystne warunki dla ciebie....

Wszystko zależy od tego,jakie ty masz możliwości spłaty- zaproponuj to Asekuracji..

Sprawdż też,czy twój dług nie jest przedawniony.
Re: skok stefczyka i asekuracja
15 lis 2011 - 17:52:06
Mam umowę na czas nieokreślony i próbowałam się jakoś dogadać z Asekuracją ale oni nie chcą ani rozłożyć mi zadłużenia na raty ani nic umorzyć,bo wiedzą,że komornik i tak ściągnie to zadłużenie,juadyne co mi pozostaje to zwolnić się z pracy.
Jestem załamana
Re: skok stefczyka i asekuracja
15 lis 2011 - 18:19:11
skoro sprzedane to może przedawnione ?? skoki chyba tak szybko nie sprzedają

a co do pracy to naprawdę myślisz że zwolnienie się z pracy jest rozwiązaniem ?

a o firmach oddłużeniowych zapomnij bo będziesz jeszcze bardziej zadłużona



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-15 18:20 przez Robertxxxx.
Re: skok stefczyka i asekuracja
15 lis 2011 - 19:24:55
@ izaj-

dlaczego chcesz zwolnic sie pracy? Nie rozumiem twego toku myślenia....i nie wiem,co byś przez to zwolnienie osiągnęła.
Musisz myśleć racjonalnie - uspokoić emocje.Pośpiech w podejmowaniu decyzji nie jest
wskazany.

Komornik bedzie ściągał zadłużenie,ale w takich procentach(pensja),jakie przewiduje
prawo,a więc nie od razu całą kwotę....
Jeszcze nie masz komornika- nie wiem,czy Asekuracja straszy cię egzekucją komorniczą,czy też sama wyprzedzasz fakty...
Pierwszy raz słyszę,by firma windykacyjna nie chciała negocjować spłat w ratach-
nie wiem,jaki masz dług, co im proponujesz..więc trudno to teraz komentować.
Re: skok stefczyka i asekuracja
15 lis 2011 - 20:54:38
mam już komornika i zabiera mi połowę pensji,a Asekuracja naprawdę nie chce iść na żadną ugodę.Niestety połowa pensji,która mi zostaje nie starcza na opłaty,a mam jeszcze dwoje dzieci na utrzymaniu,dlatego myślałam,że może gdyby jakiś prawnik z nimi negocjował,to inaczej by z nim rozmawiali.Ja proponowałam rozłożenie na raty zadłużenia najlepiej na pięć ,ale oni zgodzili się tylko na rok,tak dużych rat nie jestem w stanie płacić,jak zadzwoniłam do kancelarii Puniewski z Asekuracji to powiedzieli,że komornik i tak to ściągnie,więc nie dogadamy się.
Re: skok stefczyka i asekuracja
15 lis 2011 - 21:17:32
izaj Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> mam już komornika i zabiera mi połowę pensji,a
> Asekuracja naprawdę nie chce iść na żadną
> ugodę.Niestety połowa pensji,która mi zostaje nie
> starcza na opłaty,a mam jeszcze dwoje dzieci na
> utrzymaniu,dlatego myślałam,że może gdyby jakiś
> prawnik z nimi negocjował,to inaczej by z nim
> rozmawiali.Ja proponowałam rozłożenie na raty
> zadłużenia najlepiej na pięć ,ale oni zgodzili się
> tylko na rok,tak dużych rat nie jestem w stanie
> płacić,jak zadzwoniłam do kancelarii Puniewski z
> Asekuracji to powiedzieli,że komornik i tak to
> ściągnie,więc nie dogadamy się.


skoro już masz komornika to więcej już nie zabierze nawet jak asekuracja skieruje sprawę do egzekucji, cały czas jesteś w tym samym miejscu, czy zwalniając się z pracy sobie polepszysz ? moim zdaniem nie

kiedy miałaś wypowiedziane umowy ? może dług jest przedawniony ?
Re: skok stefczyka i asekuracja
15 lis 2011 - 21:54:41
@ izaj-
to,ze ci z Asekuracji uswiadamiają ci,że komornik i tak ściagnie dług - maja rację.
ale jesli masz juz jednego komornika i gdy będzie drugi- to bedzie zbieg egzekucji.
nie jest tak,że jeden komornik zabiera połowe pensji - to i drugi komornik zabierze
ci pozostałą część.Tych dwóch komorników zabierze ci tyle,na ile prawo pozwala przy
zbiegu egzekucji.
To co napisał ci Robert - to samo potwierdzam.
Asekuracja liczy na to,że sie przestraszysz i "spod kapelusza" wyciągniesz dla nich
kasę.. Sama wiesz,gdybyś miała kasę - nie byłoby problemu.Ale większość z nas czuje
niedosyt w swoich portfelach,dlatego coraz trudniej jest splacać te swoje zobowiązania. Kryzys jest na całym świecie - do nas też dotarł. Tylko co niektórzy
nie potrafią tego zrozumieć- że to nie jest zła wola dłuznika,tylko sytuacja
gospodarcza w kraju powoduje,ze ubożejemy - zamiast być "zieloną wyspą".
Trzymaj się i nie załamuj.Co ma byc-to będzie,nic na to nie poradzisz.
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 14:20:37
To właśnie komornik ściąga Mi na Asekurację bo mam wyroki BTE i dlatego się martwię zostają mi grosze i tym sposobem nie płacę innych płatności więc grozi mi eksmisja bo mam zaległości czynszowe jak stracę mieszkanie to nie będę miała gdzie podziać się z dziećmi a ta paskudna Asekuracja nie chce negocjować .Może ktoś ma jakiś pomysł jak ich przekonać do negocjacji,bo oszaleję
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 18:42:20
izaj Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> To właśnie komornik ściąga Mi na Asekurację bo mam
> wyroki BTE i dlatego się martwię zostają mi grosze
> i tym sposobem nie płacę innych płatności więc
> grozi mi eksmisja bo mam zaległości czynszowe jak
> stracę mieszkanie to nie będę miała gdzie podziać
> się z dziećmi a ta paskudna Asekuracja nie chce
> negocjować .Może ktoś ma jakiś pomysł jak ich
> przekonać do negocjacji,bo oszaleję
***********************************8

Nie wiem jaki statut mieszkania jest ale zrób to co ja i co komornik mi doradził , wpłacaj na czynsze tyle ile możesz ale systematycznie-co miesiąc
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 14:33:10
Izaj, dostałaś konkretne pytanie od Roberta, więc czemu na nie konkretnie nie odpowiadasz? On chce Ci pomóc, Morski też, więc weź się w garść i zacznij konstruktywnie myśleć i działać!!! Przejrzyj dokumenty i odpowiedz na pytanie Roberta!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-16 14:36 przez jaskier30.
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 15:00:14
Nie wiem czy one są przedawnione nie znam się na tym kredyt był wzięty w 2003r,a 2005 sprzedany Asekuracji.Drugi też wzięty w 2003 i sprzedany w 2006.
Więc chyba nie są przedawnione ,moim problemem jest to,że ja chcę to wszystko spłacić,ale na realnych warunkach,najlepiej gdyby rozłożyli to na pięć lat ale Asekuracja nie chce
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 15:18:53
Trzeba odpowiedzieć na pytania:

1. kiedy kredyt stał się wymagalny (kiedy było wypowiedzenie umów kredytowych);
2. kiedy wystawiono bte (czy na pewno jest to bte a nie nakaz zapłaty?)
3. czy były okoliczności przerywające bieg przedawnienia tj:
- ugoda
- uznanie długu
- wszczęcie egzekucji.

Dopiero jak poznamy te informacje będzie można dokonać oceny. Jeśli dotąd nie wszczęto egzekucji wygląda to dziwnie.
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 15:32:26
Cały czas mam egzekucję ale wcześniej spłacałam kredyt w którym byłam poręczycielem,teraz komornik wziął się w końcu za moje kredyty
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 15:32:45
@ izaj -
musisz wiedzieć(bo my tego nie wiemy)- na ile lat był kredyt z 2003r,i ten z 2005?
Kinga napisała ci,jakie informacje musisz podac- by ktokolwiek mógł ci pomóc, tzn.
udzielil wskazówek-co i jak dalej z tym robić.
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 15:45:43
przecież nie może być bte bo to skok, ale to jest najmniej ważne, z dat wynika że mogło BYĆ przedawnione, pytanie kiedy były nakazy zapłaty ? niestety już nie jest jak masz egzekucję :(



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-16 15:51 przez Robertxxxx.
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 17:42:07
Robert - widziałam BTE wystawione przez SKOKi (choć wiem, że tak być nie powinno) i dlatego zadałam to pytanie.

Jeśli był nakaz to sytuacja staje się zła, ale można sprawdzić czy nie przedawniły się odsetki, a to w tym przypadku może mieć kolosalne znaczenie (poczytałam w internecie na temat SKOKów i Asekuracji - masakra).

Nadal nie mamy jednak potrzebnych informacji:
- kiedy kredyty stały się wymagalne;
- kiedy uzyskano nakazy (ew. wyroki);
- czy z tytułu tych kredytów była prowadzona egzekucja.

Izaj, nie wiem czy zdajesz sobie sprawę z tego jak to dla Ciebie może być istotne. Jeśli masz przedawnione odsetki to zyskujesz silny argument negocjacyjny, bowiem do zapłaty pozostają Ci należności główne i koszty.

Bez konkretnych odpowiedzi na te pytania nikt Ci nie pomoże.
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 17:57:09
może zacznę od początku
mam trzy kredyty
1.Zawarty 06-02-2003r powinnam go spłacić do 25-02-2006r,zawarty ze Skokiem
Skok sprzedał go firmie Asekuracja 29-12-2005r,Nakaz zapłaty w post. upominawczym z dnia25-05-2005,03-04-2006 zajęcie wierzytelności i prawa od komornika,ale nic mi nie zajął bo byłam bez pracy,21-11-2007 postanowienie o umorzeniu egzekucji,09-06-2010 zawiadomienie o wszczęciu egzekucji dotyczącej tego kredytu,ale od innego komornika.

MAM DWA TYTUŁY WYKONAWCZE 1. Nakaz zapłaty I Nc z dnia 25-05-2005
2. Postanowienie Sądu Rejonowego I Co z dnia 04-01-2008
2.Zawarty 06-06-2003 na dwa lata też ze Skokiem
Komornik od 10-10-2007,wpłaciłam mu jakieś małe pieniądze 30-06-2008 umorzył postępowanie-urlop wychowawczy bezpłatny,od maja tego roku wszczął inny komornik postępowanie.
też dwa tytuły wykonawcze

3.Zawarty 25-02-2003 na dwa lata też Skok sprzedany Asekuracji 06-12-2005 egzekucja komornicza umorzona w 2008,obecnie zajecie komornicze z wynagrodzenia,
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 18:04:32
Przerażają mnie odsetki bo są ogromne
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 18:05:30
To kolejne dwa pytania:

- jaka była podstawa umorzenia egzekucji (trzeba przeczytać z postanowienia komornika) - bezskutecznośc egzekucji, bezczynność wierzyciela, wniosek wierzyciela?

- jeśli masz nakazy zapłaty to spróbuj ocenić czy obejmują one całe Twoje wierzytelności np:
- czy na pewno jest objęty cały kapitał;
- czy są objęte odsetki.

To samo dotyczy wszczęcia egzekucji - czy w tych egzekucjach wszczynanych w 2006, 2008r. było wszczęcie egzekucji całej należności? tez odsetek? (to masz w zawiadomieniach komornika o wszczęciu egzekucji, powinien być stan zadłuzenia)

W przypadku kredytu nr 1 rozumiem, że było wypowiedzenie umowy kredytowej?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-16 18:08 przez kinga.
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 18:46:35
Umorzenie na zasadzie art.824 & 1 pkt 3 KPC wobec bezskuteczności egzekucji, przebywałam na urlopie wychowawczym bezpłatnym
Nakaz zapłaty jest na kapitał i odsetki i egzekucja tak samo.
Nie mam żadnego pisma wypowiedzenia umowy,ale tak mogło być
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 18:57:16
Wpłacam na mieszkanie systematycznie ale kwoty są zbyt małe i zaległość mi dużo rośnie napisali,że oddają sprawę do sądu,to jest mieszkanie komunalne
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 19:03:45
Jeżeli nakaz zapłaty jest z maja 2005, a Asekuracja kupiła dług w grudniu 2005, to czy może się posługiwać tym nakazem zapłaty,czy powinna wystąpić o nowy?
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 19:30:59
jaskier30 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jeżeli nakaz zapłaty jest z maja 2005, a
> Asekuracja kupiła dług w grudniu 2005, to czy może
> się posługiwać tym nakazem zapłaty,czy powinna
> wystąpić o nowy?

Może się posługiwać tym nakazem pod warunkiem, że uzyska klauzulę wykonalności na swoją rzecz.

Podstawa prawna:
Art. 788. § 1. Jeżeli uprawnienie lub obowiązek po powstaniu tytułu egzekucyjnego lub w toku sprawy przed wydaniem tytułu przeszły na inną osobę, sąd nada klauzulę wykonalności na rzecz lub przeciwko tej osobie, gdy przejście to będzie wykazane dokumentem urzędowym lub prywatnym z podpisem urzędowo poświadczonym.

(Uwaga: powyższe nie dotyczy BTE!!!!)

Zaczynam się domyślać, ze Postanowienie z 2008r. mogło dotyczyć właśnie tego, nadania klauzuli na rzecz Asekuracji.

Czy mam rację? Ma to sens tylko wtedy, gdyby wszczęcie egzekucji miało miejsce przed sprzedażą czyli jeszcze przez SKOK.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-16 19:31 przez kinga.
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 19:12:07
Nie wiem czy tak może nie znam się na tym ,ale ma jeszcze postanowienie Sądu z 2008r
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 19:20:58
A myślałam, że to jest błąd:

MAM DWA TYTUŁY WYKONAWCZE 1. Nakaz zapłaty I Nc z dnia 25-05-2005
2. Postanowienie Sądu Rejonowego I Co z dnia 04-01-2008

Egzekucja wszczęta została już po zakupie wierzytelności przez Asekurację w 2006r.(choć z 2006r mamy zajęcie wierzytelności, wszczecie mogło być wcześniej).

Tak czy owak, czego dotyczy postanowienie z 2008r.?
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 19:41:30
Nie rozumiem, SKOK sprzedał w grudniu, a komornik dziala tylko na rzecz wierzyciela, to co on windykuje w 2006?
W 2008 chyba rzeczywiście była klauzula dla Asekuracji, bo pojawił sie inny komornik. Ale sa dwa tytuły wykonawcze dla drugiego kredytu, a dla trzeciego?
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 20:01:40
jaskier30 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie rozumiem, SKOK sprzedał w grudniu, a komornik
> dziala tylko na rzecz wierzyciela, to co on
> windykuje w 2006?
> W 2008 chyba rzeczywiście była klauzula dla
> Asekuracji, bo pojawił sie inny komornik. Ale sa
> dwa tytuły wykonawcze dla drugiego kredytu, a dla
> trzeciego?

Jeśli egzekucja została wszczęta przed sprzedażą, to sytuacja się komplikuje. Są orzeczenia SN, które mówią tak: jeśli przejścia prawa nastąpiło po wszczęciu egzekucji, nie jest konieczne uzyskanie klauzuli na rzecz nabywcy. Egzekucja może byc kontynuowana, pod warunkiem, że nabywca okaże komornikowi dokument potwierdzający jego prawa.

Szerzej:

[kompendiumprawne.pl]

I dlatego zadałam pytanie wyżej:

Zaczynam się domyślać, ze Postanowienie z 2008r. mogło dotyczyć właśnie tego, nadania klauzuli na rzecz Asekuracji.

Czy mam rację? Ma to sens tylko wtedy, gdyby wszczęcie egzekucji miało miejsce przed sprzedażą czyli jeszcze przez SKOK.


Czysto teoretycznie jest możliwe (choć niedopuszczalne), że egzekucja była wszczęta po sprzedaży na podstawie tytułu bez klauzuli na nabywcę. Np: egzekucję wszczął SKOK choć nie był już wierzycielem, albo Asekuracja, a komornik tego nie zauważył.

Trzeba to sprawdzić bo obie ww. sytuacje byłyby wadliwe prawnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-16 20:04 przez kinga.
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 20:26:27
Pismo z dnia 07-02-2006 od skoku ,uprzejmie mnie informują,że w dniu 29-12-2005 moja wierzytelność została przelana na konto Asekuracji,wszelkie propozycje spłaty mam kierować do nowego wierzyciela ,czyli Asekuracji.
pismo z dnia 03-04-2006,od komornika zajęcie wierzytelności i prawa,na wniosek wierzyciela Skok Stefczyka,którego reprezentuje:Mec.Puniewska,
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 20:53:25
Nie mam Postanowienia Sądu Rejonowego z 2008r nie otrzymałam,wiem tylko o nim z pism od komornika więc nie wiem czego dotyczą.
Trzeci kredyt .Wszczęta egzekucja na podstawie tytułu wykonawczego:
Nakaz zapłaty w post.upominawczym Sądu Rejonowego z dnia 14-02-2008,sygn.akt I Nc.
Postanowienie Sądu Rejonowego z dnia 11-01-2008,sygn.akt I Co i zaopatrzony klauzulą wykonalności z dnia 24-02-2008.
Nakaz zapłaty w post.upominawczym Sądu Rejonowego z dnia 05-09-2005,sygn.akt I Nc zaopatrzony w klauzulę wykonalności z dnia 17-07-2006
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 21:07:59
Czyli mamy dowód na to kiedy wierzytelność została sprzedana, wiemy kto wszczął egzekucję (SKOK), nie wiemy kiedy wszczęto egzekucję, a jest to dla tej sprawy kwestia kluczowa.

Jeśli by się okazało, że egzekucja była wszczęta po 29-12-2005 przez SKOK, to byłaby to egzekucja prowadzona na rzecz podmiotu nieuprawnionego.

Taka egzekucja jest wadliwa prawnie, w mojej ocenie nie przerywa biegu przedawnienia.

Jeśli nie przerywa biegu przedawnienia, to należność z tytułu odsetek jest przedawniona bo wniosek o nadanie klauzuli wykonalności na rzecz następcy prawnego nie przerywa przedawnienia (kontrowersyjne, ale taki pogląd dominuje).

Kiedy nastąpiło wszczęcie egzekucji w tym przypadku możemy próbować łatwo ustalić.

Jaka jest sygnatura sprawy komorniczej na piśmie o tym zajęciu? Przykład: IIKM 864/05. 05 wskazuje rok wszczęcia egzekucji.

Co mamy na tym piśmie?
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 21:09:52
Nie rozumiem tych pism raz pisza że zadłużenie zostało sprzedane firmie Asekuracja,kturą reprezentuje Kancelaria Puniewski,a raz a później,że Kancelaria Puniewski reprezentuje SKOK,
Czy ktoś z was słyszał coś na temat tej Kancelarii ,ja z nimi próbowałam się ugodzić ale nic mi z tego nie wyszło,a Skok nie chce już ze mną rozmawiać
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 21:18:08
skok nie chce bo sprzedał ale nie daleko, bo sami sobie stworzyli spółkę asekuracja :) to jest olbrzymi konglomerat przynoszący wąskiej grupie osób setki milionów, polityka opisała to dokładnie



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-11-17 11:18 przez Robertxxxx.
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 21:17:45
Nie słyszałam, ale poczytałam

[www.polityka.pl]

Możemy sprawdzić tę sygnaturę akt w pierwszej sprawie? Chodzi mi o rok.
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 21:38:12
1.Zawarty 06-02-2003r
Pismo od komornika-IKM 1507/05 a później drugi komornik KM1944/10

2.Zawarty 06-06-2003r
Pismo od komornika-IKM 3740/07 a później drugi komornik KM 4806/10

3.Zawarty 25-02-2003
Pismo od komornika-IKM 4609/05 a później drugi komornik KM 602/11
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 21:47:39
Nie o SKOK-u, ale też ciekawe...
[poznan.gazeta.pl]
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 22:07:41
To niestety, egzekucje nr 1 i 3 wszczął SKOK jako wierzyciel jeszcze w 2005r.
Czy w tych kredytach w egzekucjach wszczętych w 2010r. jako wierzyciel występuje już Asekuracja?

To samo należy sprawdzić przy egzekucjach z kredytu nr 2 - tu obie egzekucje powinny być prowadzone na rzecz Asekuracji.

Szukam argumentów do przedawnienia.
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 22:29:30
w 1 w 2010 Asekuracja, w 3 też,a w 2 w 2007 Skok,a w 2010 Asekuracja
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 22:41:45
A mamy informację kiedy kredyt nr 2 został sprzedany?

I kolejne pytanie: w nakazie dot tego kredytu - jaka jest kwota zasądzonych odsetek, a jakie odsetki są we wszczęciu egzekucji w 2010r.? Chodzi mi o rząd wielkości.
Re: skok stefczyka i asekuracja
16 lis 2011 - 23:09:17
nie mam informacji dotyczącej 2 kredytu kiedy został sprzedany,ale w piśmie od komornika z dnia 06-02-2008 we wniosku widnieje Skok,a w piśmie z dnia 30-06-2008 już Asekuracja.
To akurat jest najmniejszy kredyt w nakazie jest kapitał taki sam jak w piśmie od komornika z 2008,i jest napisane,że wraz z odsetkami w zmiennej wysokości wynoszącej na dzień wniesienia pozwu 40% w skali roku od dnia 09-08-2005 .W 2008 roku była mniejsza należność główna i odsetki,niż w 2011r
Należność główna wzrosła o 15%,a odsetki o 250%
Re: skok stefczyka i asekuracja
17 lis 2011 - 08:54:11
Co do kredytu nr 2 trzeba by spróbować ustalić kiedy był sprzedany. Jeśli w okresie 02.2008 - 06.2008 to jest w porządku, jeśli wcześniej to SKOK popełnił błąd.

Jakkolwiek sprzedaż wierzytelności w trakcie trwania egzekucji nie wymaga uzyskania klauzuli na nabywcę to bałagan jeśli chodzi o wierzycieli może mieć skutki prawne. Jeśli wierzycielem była już Asekuracja, to ona powinna figurować jako wierzyciel egzekwujący. Nie może być więc tak, że w jednej sprawie najpierw jako wierzyciel występuje Asekuracja, a potem SKOK. Pytanie dość istotne jest takie, czy ten bałagan (o ile jest) to jest wynik pomyłki komornika, czy też pomyłek wierzycieli (co jest prawdopodobne zwłaszcza w sytuacji, gdy jedna kancelaria mogła reprezentować i zbywcę i nabywcę).

Przydałoby się, żeby jakiś prawnik przejrzał Twoją dokumentację i wydał opinię, czy egzekucja była prowadzona prawidłowo. Jeśli okaże się że nie (a jest to prawdopodobne sądząc po bałaganie) to może okazać się, że odsetkowa część należności jest przedawniona.

Gdyby tak było, to ograniczyłoby to znacznie wysokość roszczeń SKOKu, które mogą być dochodzone przymusowo i dałoby poważny argument w negocjacjach.
Re: skok stefczyka i asekuracja
17 lis 2011 - 10:28:13
@ izaj-
nie wiem,czy przeczytałaś to,co "podrzuciła" kinga...(www.polityka)- wszystko dla mnie jest jasne. Asekuracja jest spółką należącą do systemu SKOK.
Windykacją zajmuje się spółka HTP Puniewska-której wspólnikami są Asekuracja i
Halina Puniewska,matka Zbigniewa Puniewskiego(nie wiem,czy jeszcze aktualnego
viceprezesa SKOK).
Tak więc na zdrowy rozum- wszystko jest w jednych rękach.
@ kinga - nie wiem,czy dobrze rozumuję,ale jeśli to co wyczytałam jest prawdą, to
dla mnie Asekuracja i SKOK-to właściwie jeden podmiot.
Nawiasem mówiąc jestem w szoku po przeczytaniu artykułu- nie wiem,czy na dzień dzisiejszy jest to aktualne.A wszystko w rękach ludzi wywodzących się z PiS,tych,co tak bardzo "martwią" sie o los społeczeństwa. Zgroza - nic więcej nie potrafie dodać.
Re: skok stefczyka i asekuracja
17 lis 2011 - 11:14:14
Morski masz rację, jeśli chodzi o powiązania personalne, kapitałowe, rodzinne itp. Pod względem formalnym są to jednak odrębne podmioty (prowadzone w dodatku w różnej formie prawnej) i tak muszą być traktowani jako wierzyciele.

Jeśli jednak i jeden i drugi podmiot miała prawo reprezentować ta sama Kancelaria (oczywiście jeden przed sprzedażą, drugi po) to możliwe, że doszło do nieprawidłowości.
Re: skok stefczyka i asekuracja
17 lis 2011 - 11:24:11
Dokopałam sie tylko pisma, ze potracili kilka razy mamie z emerytury i wstrymali egzekucje w 2006 r na jesien. Teraz dopiero blysneli dopiero teraz, Czemu nie dokonywali dalszej egzekucji za zycia dluznika??!!!
Re: skok stefczyka i asekuracja
17 lis 2011 - 11:31:29
@ kinga -
dla mnie ,na "chłopski rozum" to wyglada to tak - jakby SKOK sprzedał dług SKOK-owi.. Niby podmioty odrębne - a jednak wspólne.Tylko w papierach widnieją,jako
odrębne.Czy to nie jest paranoja?!
Kinga- "tamarandia" na wątku 'asekuracja w spadku"(Banki) ma problem.
Czy mogłabys odnieść sie do tego?
Re: skok stefczyka i asekuracja
17 lis 2011 - 11:40:38
@ tamarandia-

co było przyczyna wstrzymania egzekucji w 2006r?
W ciągu dwóch lat mogli przecież wznowić egzekwowanie długu...
Takie "przeciąganie" egzekucji powoduje ,że rosną kolosalne odsetki.
Re: skok stefczyka i asekuracja
08 lut 2012 - 22:49:28
Witajcie
Mam to samo ze Skokiem - kredyt wzięty w 2000 r, poręczycielem była moja znajoma. Ja jej, ona mi poręczyła. I mnie i jej powinęła się noga. Niestety - brak pracy etc. Później praca dorywcza i nie mogłam nic spłacać. W 2009 roku dopadła mnie Asekuracja Puniewska i Wspólnicy. Kredyt był w wysokości 3.000 zł - do spłąty jest już nie wiem ile. Bo spłacam i jako żyrant znajomej i swój kredyt.Gdy zadzwoniłam do Asekuracji to mi powiedziano, że jak wplacę jednoarzowo 10.000 zł(najpierw było 15.000), zjechali niżej.To o sparwie zapominają - kredyt i moj i ten drugi gdzie byłam poreżczycielem idzie w zapomnienie. Dodam że tymi samymi metodami kierowali się w stosunku do mojej znajomej ( poreczycielki), nie mamy do siebie pretensji - bo to samo nam wyszło. Ale chcę powiedzieć że odkupując dług od SKOK -u biorą 3-razy tyle. Masakra. W końcu złozyli do komornika w 2009 r - a ten wlazł mi na pobory. Jednak był to człowiek z ludzką twarzą - i uzgodniliśmy że płacę mu 300 zł miesięcznie i była zgoda. Taka zgoda, że skontaktował się z moją księgową, która na jego polecenie odciągała mi taką kwotę. I było ok. Inne moje zobowiązania były terminowo wpłacane- i cieszyłam się z takiego obrotu sprawy. Bo nie zalegałam z innymi kredytami, a wprost banki same chciały dawać mi kredyty. Ale trwało to do marca 2011 , kiedy u komornika zmieniła się osoba. Ugodę miał ze mną syn pani Komornik ( bo to raczej firmy też rodzinne), a sparwę przejeła synowa p.Komornik - a ta juz nie zgodziłą się. W ciągi 1 dnia zmieniła zasady ( miala takie prawo) - i walnęla mi 50% pensji. I finito- skończyło się. Probowałam się dogadać z Asekuracją, która wyraziła zgodę na 400 zł miesięcznie, ale długo nie przysyłała pisma do komornika, a ten i tak robił swoje- bo na gębę nie chciał nic łatwić. I się posypało. Inne zobowiązania poszły w łeb, zaczęły się obsuwy w moich płatnościach, za cąły tamten rok 2011 komornik mi zakosił 22.000 zł, a ja nie mam za co żyć. Zostaje mi 1.700 zł ( czynsz 1.000), wynajmuję mieszkanie bo na swoje mnie nie stać, jakiś prąd + media, i zero na życie, a sama wychowuję 2 córki w wieku szkolnym. Masakra - nie stracza mi na chleb ( dosłownie),a pracę mam dobrze płatną, fajną, mam stanowisko. I co z tego. Nie cieszy mnie to. Bo nawet dziecku nie mogę kupić dbrych butów. Z jedenj strony też mam świdomość, że dług schodzi i to szybko, ale powstaja przy okazji juz inne, więc płacę więcej, dużo więcej odstetek i kosztów. Opadają mi ręce, nie poddaję się. Ale co z tego - muszę korzystać z instytucji parabankowych tzw Providentów itd. Dług za długiem teraz i długiem popycha. W tym wszystkim zasatnawiam się, czy zbyt pochopnie nie poddałam się zastraszaniem, nękaniem i cholernie się bałąm. Zostałam sama z tym wszystkim, ale nie chcę poddać się psychicznie i może się powiesić? miałam już różne myśli. Tyle dziś. Czekam na Wasze opinie. Jak dobrze że znalazłąm tę stronę.Wspomóżcie mnie dobrą radą, jeśli taka jest.
Innym razem napiszę więcej.pozdrawiam wszystkich
Re: skok stefczyka i asekuracja
05 lip 2012 - 21:02:24
Dziękuje Camion za wpis, serdeczne dzięki.Masz rację i popieram- ja też korzystam z ciucholandów etc..najgorszy chyba jest ten wstyd, iż nie masz np na składkę w pracy 2 zł , bo szkoda, dodaje 0,50 zł i mam na bilet do domu, aby podjechać autobusem. Od lutego zmieniło mi się..oczywiście nie w długach, tylko w zarobkach. Zarabiam mniej - pracuję w sprzedaży i coś jakiś nie fart mi dopadł, bo mam prowizję od sprzedaży - i zarabiam coraz mniej.Teraz pewnie dostanę najniższą krajową. Nawet o tym nie myślę co zrobić- zapłacę mieszkanie i będzie po wszystkim. Klops.
Ale nie o tym chcę napisać.
Otóż szperam i szperam w pismach od tej Puniewskiej. I otóż do jakich wniosków doszłam. Nakaz sądowy u postępowaniu upominawczym Skok przysłał mi w 2002 r, a następnie Sąd wydał postanowienie ( kurcze nie wiem jakie) - w 2008 r. Już wtedy ten dług był przedawniony, na co oczywiście Sądy nie zwracają już uwagi, gdy dług jest przeterminowany.
Zastanawiam się, czy wnieść wniosek do Sądu o min: zarzut przedawnienia długu?
Ktoś z moich bliskich znajomych - ( zresztą osoba bardzo mnie wspierająca), która odziediczyła dług po swoim mężu - nawet podpisała jakieś pisma z BAnku - i niby uznała w ten sposób dług- złożyła w Sądzie wniosek i wygrała. Oddali jej kasę.
Powiem tak, ja już nawet nie chcę żeby mi oddawali - ale żeby sąd uznał , że wydając posatnowienie w 2008 r, dług był już przedawniony.
Czy mam jakąś szansę?
Skoki - są okrutne, z nimi rzadko kto się dogaduje. Na domiar złego ( albo i nie) moja córka pracuje w SKOK i opowiada o ich sktrukturach. Najgorsze jest to , że i oni mają koło szyji cienko, bo i oni ludzi wysyłają w teren jak pieski i chcą łowić klienta. Wszyscy to robią, wszystkie chwilówki itp.
Coś się dzieje w tym kraju. Banki nie dają kredytów, więc instytucje chwilówkowe powstają jak grzyby po deszczu - czyli ludzie nie mają skąd brać, skąd pożyczać. Ta potrzeba wynika z braku finansów, zadłużenia społeczeństwa.
Tak jeszcze nie było w tym kraju..ot takie moje wieczorne przemyślenia. Jeśli mogę uzyskac odpowiedź na pytanie powyżej - będę wdzięczna. pozdrawiam
Re: skok stefczyka i asekuracja
08 lut 2012 - 23:37:10
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 09:15 przez camion.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:08:33
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqvewgvreh
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:17:21
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfve3gf4hg
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować