Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

jak poradzić sobie z długami, gdzie szukać pomocy.

jak poradzić sobie z długami, gdzie szukać pomocy.
04 paź 2011 - 17:01:56
Proszę o pomoc, gdzie szukać pomocy, aby poradzić sobie z narastającymi długami u komornika pomimo comiesięcznej spłaty. Nie wiem jak z tego wyjść bo banki, a najgorszy jest SKOK STEFCZYKA oraz Asekuracja z Warszawy. Firmy te naliczyły takie odsetki, że z kapitału 1700 zł zrobiło się u nich ponad 4000 zł kapitału i 8.000 odsetek plus 2.300 kosztów sądowych razem prawie 15.000 zł, jak takie kredyty spłacić, chyba jest to nie możliwe. W długi popadliśmy na skutek ciężkiej choroby naszej już dorosłej i wyleczonej córki oraz mojej. Pisałam do do banków, skoków, urzędu miasta bo straciliśmy również mieszkanie, obecnie mieszkamy na socjalnym, lecz nie narzekamy. Do pism dodawałam zaświadczenia z Centrum Zdrowia Dziecka, prośby ze Stowarzyszenia Dzieci z Zespołem Turnera do którego córka należała, wypisy ze szpitali oraz orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, ale nic nie pomogło, przy eksmisji nawet wizyta moja i proboszcza parafii u burmistrza miasta. I tak trwamy do dzisiaj. Ja z powodu tylu zadłużeń zostałam pozbawiona pracy w zakładzie w którym pracowałam prawie 18 lat jako magazynier, specjalista logistyki i eksportu /dano mi do zrozumienia, że mam się sama zwolnić, bo przynoszę wstyd/. Zwolniłam się i zaczęłam jeździć do pracy w Holandii, ale co z tego, że płacimy raty jak komornik zbiera takie żniwo, że stoimy w miejscu. Chcemy to spłacać, ale nie mamy już siły walczyć z bankami i instytucjami finansowymi, które za grosze wykupiły nasze zadłużenia i ponaliczały sobie holendarne kwoty. Nawet nie wiecie ile pism i próźb napisałam, ile papieru i znaczków kupiłam, wszystko na marne. Pisząc mam nadzieję, że znajdą sie ludzi którzy pomogą nam rozwiązać nasze problemy. Straciłam wszelką nadzieję na możliwość lepszego życia, jesteśmy dobrą zgraną rodziną i tylko dlatego, że dopadła nas potworna choroba córki, a potem moja wykluczono nas ze społeczeństwa. Liczyliśmy na upadłość konsumencką, że pozbierają te kredyty w jedną całość i razem z mężem będziemy je spłacać, bo przecież cały czas pracowaliśmy i pracujemy, ale co z tego jak ta ustawa to jedna porażka. Proszę o pomoc w wyjściu z tej trudnej sytuacji.
Re: jak poradzić sobie z długami, gdzie szukać pomocy.
04 paź 2011 - 17:55:15
Zacznij od przeszukania tego forum. O podobnych problemach jest praktycznie w każdym wątku. Jak już nabierzesz wiedzy, to pytaj o szczegóły. Zapraszam też do zaponania się z naszym blogiem, gdzie znajdziesz praktyczne porady: [ruchspolecznyposzkodowanych.blogspot.com]

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: jak poradzić sobie z długami, gdzie szukać pomocy.
04 paź 2011 - 20:34:00
Proponuję Ci zadzwonić do p. Romana...500 848 247
Re: jak poradzić sobie z długami, gdzie szukać pomocy.
04 paź 2011 - 23:35:58
Zróbcie tak jak radzi Słowacki, zobaczysz co poradzi. Moim zdaniem jak juz wszystko żeście stracili, a mimo spłat długi rosną, to najmądrzej NIE PŁACIĆ w ogóle, bo i tak nie jesteście w stanie spłacić. Robić na czarno pieniązki przeznaczać na inne cele tylko z "rozumem" a nie opłacać komornika i pogodzić się z losem. Z długami można żyć skoro jesteście dobrą rodziną, tylko robić wszystko z "głową" to nie koniec świata???? Ale najpierw dzwonić do P. Sklepowicza,co on na to? Głowa do góry.
Re: jak poradzić sobie z długami, gdzie szukać pomocy.
13 cze 2013 - 18:57:46
szczęśliwiec,pomogą mu,bogatemu,popularnemu to i kogut złote jajka znosi,a on w Perugii,tak trzymać.

[wiadomosci.onet.pl]
Re: jak poradzić sobie z długami, gdzie szukać pomocy.
05 sty 2012 - 12:32:15
W 2002r mając dwa kredyty ze SKOK straciłam pracę. Kilka miesięcy wcześniej wyprowadziłam się od męża-alkoholika. No i się zaczęło. Kredyty nie spłacane, w 2003r. komornik umorzył postępowanie. Nie miał z czego ściągać, pracy nie mogłam znaleźć(wtedy 43 lata), mieszkać też nie miałam gdzie.Znalazłam opiekę nad osobą starszą za mieszkanie, niestety podałam adres firmie windykacyjnej i tą pracę straciłam. Syn pracował już za granicą i ściągnął mnie do siebie. Jak się nauczyłam jako tako języka, przyszedł kryzys. Nie mam żadnych dochodów ale w 2008r był wykup mieszkań od spółdzielni, mój mąż(rozwodu nie mam, nie stać mnie na rozwód) opłacił wszystko ale sam wykupić nie mógł więc mieszkanie jest na nas. 23.12.2011r dowiedziałm się, że komornik wszedł na hipotekę. Co może teraz zrobić? Może tą moją część sprzedać? A może jest to przedawnienie? Dzwoniłam do kancelarii prawnej reprezentującej Asekurację, żądają natychmiastowej spłaty i twierdzą, że mają też drugi dług, który kupili od SKOKu z tego samego roku(2002). Dowiedziałam się tylko, że w 2009r komornik ponownie umorzył postępowanie. Nie mam żadnych dokumentów, ponieważ korespondencja przychodzi na adres mojego męża(musiałam się wymeldować w 2008r). Nie mam już sił, mam 53 lata więc o pracę trudno, nie mam gdzie mieszkać a teraz jeszcze to. Może jest jakieś wyjście tylko ja go nie widzę?
Re: jak poradzić sobie z długami, gdzie szukać pomocy.
06 sty 2012 - 13:08:31
jolam Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> W 2002r mając dwa kredyty ze SKOK straciłam pracę.
> Kilka miesięcy wcześniej wyprowadziłam się od
> męża-alkoholika. No i się zaczęło. Kredyty nie
> spłacane, w 2003r. komornik umorzył postępowanie.
> Nie miał z czego ściągać, pracy nie mogłam
> znaleźć(wtedy 43 lata), mieszkać też nie miałam
> gdzie.Znalazłam opiekę nad osobą starszą za
> mieszkanie, niestety podałam adres firmie
> windykacyjnej i tą pracę straciłam. Syn pracował
> już za granicą i ściągnął mnie do siebie. Jak się
> nauczyłam jako tako języka, przyszedł kryzys. Nie
> mam żadnych dochodów ale w 2008r był wykup
> mieszkań od spółdzielni, mój mąż(rozwodu nie mam,
> nie stać mnie na rozwód) opłacił wszystko ale sam
> wykupić nie mógł więc mieszkanie jest na nas.
> 23.12.2011r dowiedziałm się, że komornik wszedł na
> hipotekę. Co może teraz zrobić? Może tą moją część
> sprzedać? A może jest to przedawnienie? Dzwoniłam
> do kancelarii prawnej reprezentującej Asekurację,
> żądają natychmiastowej spłaty i twierdzą, że mają
> też drugi dług, który kupili od SKOKu z tego
> samego roku(2002). Dowiedziałam się tylko, że w
> 2009r komornik ponownie umorzył postępowanie. Nie
> mam żadnych dokumentów, ponieważ korespondencja
> przychodzi na adres mojego męża(musiałam się
> wymeldować w 2008r). Nie mam już sił, mam 53 lata
> więc o pracę trudno, nie mam gdzie mieszkać a
> teraz jeszcze to. Może jest jakieś wyjście tylko
> ja go nie widzę?

niestety ja tu przedawnienia nigdzie nie widzę:(

mąż podpisywał zgodę na kredyty ??? zresztą są to kredyty z 2002 roku więc chyba nawet nie musiał ( jak się mylę niech ktoś poprawi )

w najczarniejszym scenariuszu mieszkanie może zostać zlicytowane :(
Re: jak poradzić sobie z długami, gdzie szukać pomocy.
06 sty 2012 - 10:51:26
%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%%



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-20 07:44 przez ewiska.
Re: jak poradzić sobie z długami, gdzie szukać pomocy.
10 sty 2012 - 20:50:24
Długi przed 2005rokiem, to musieliście zaciągać oboje, tzn. musiała być zgoda małżonka, jak tak to odpowiadacie za długi solidarnie. A wiec jak mieszkanie jest na oboje, to komornik zlicytuje całość, a nie tylko twoją część. Chyba, że kredyty, w jakiś sposób, brałaś sama bez zgody małżonka, choć w tamtym okresie wątpię. Jakie masz wyjście - Spłacić długi???? Inne wyjście szukać pracy na czarno, w kraju lub za granicą i koniec - kobieto masz dopiero 53lat.
Re: jak poradzić sobie z długami, gdzie szukać pomocy.
22 lut 2012 - 15:04:39
Bardzo prosze o jakakolwiek pomoc. Zaczne moze od pewnego madrego powiedzenia "za glupote sie placi". Idealnie pasuje do mnie. Otoz kilka lat temu jako mlody pelen zycia czlowiek zaciagnalem kredyt w wysokosci 10 tysiecy złotych kupilem samochod jezdzilem splacalerm dlug pozniej mialem wypadek musialem naprawic auto zaciagnalem kolejny kredyt okolo 5 tysiecy. i juz sobie nie radzilem z dlugami. Wyjechalem za granice po czesci splacalem dlug ale pozniej prace stracilem bo sezon sie skonczyl i dlug caly czas rosnie. Na chwile obecna okolo 20 tysiecy. Jestem w Biku wydzwaniaja do mnie z kruka probuja sie ugadac ze mna na splate ratalna ale nie mam pracy, choc moze sie uda wyjechac znow za granice ale znow potrzeba sporo czasu a odsteki rosna. Czy jest jakas szansa pomocy, czy mozna cos zrobic by splacic szybciej dlug by sie pozbyc tego ale splacajac inny ale jedna rate. generalnie jestem u kresy wytrzymalosci moge auto sprzedac byle by sie udalo ale teraz ciezko z kolei auto sprzedac, co mam zrobic ?????
Re: jak poradzić sobie z długami, gdzie szukać pomocy.
22 lut 2012 - 18:54:50
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 09:44 przez camion.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:22:50
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqf3rft4t
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować