Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

ultimo

ultimo
20 kwi 2011 - 22:06:11
witam!czytałam już podobne sprawy na forum ale mówicie że każda jest inna.a więc firma ultimo wpisała mnie do krd nie mam pojęcia co robić,sprawdziłam raport w krd napisane jest w tytule prawnym -wierzytelnośc z tytułu salda debetowego w ror z roku1999 nabyta na podstawie umowy cesji z dnia 2006 pko bp.Po pierwsze po tylu latach kurcze nie pamiętam o jakimś debecie.Ale najgorszy jest wpis do krd,żadnego pisma z sądu nie otrzymałam jedyne pismo które otrzymałam to w lutym 2011 to telegram od ultimo o treści -prosimy nie zwłocznie o kontakt w sprawie anulowania połowy długu-ultimo spółka.nie miałam pojęcia o co chodzi a poza tym teleram ten odebrała moja mama,bo tam jestem zameldowana.zignorowałam to bo myślałam że to pomyłka,Żadnych innych pism nie otrzymywałam,ani z sądu ani od nich ,co robić.
Re: ultimo
20 kwi 2011 - 22:17:26
Napisz pismo, że prosisz o przesłanie dokumentów, jaki to dług itp- ile tam jest tego. Nic telefonicznie, wszystko na piśmie, za potwierdzeniem odbioru. Jak już to dostaniesz, pisz.
Re: ultimo
20 kwi 2011 - 22:37:10
w raporcie napisane jest 4.300 w tym 1100 kapitał reszta to chyba odsetki:(
Re: ultimo
21 kwi 2011 - 09:07:46
do "mada"
czy w raporcie jest wzmianka o sygnaturze akt sądowych dot. wierzytelności?
Re: ultimo
21 kwi 2011 - 10:47:38
@mada
Nie możesz być pewna, że nie otrzymywałaś pism w tej sprawie. Korespondencja polecona nie odebrana w terminie 14 dni wraca do nadawcy. Poza tym, jeśli zmieniałaś miejsce zamieszkania, to listy mogły trafiać pod nieaktualny adres. Na stronie KRD możesz zanegować zasadność wpisu. Zrób to. Potem wyślij pismo do KRD i Ultimo.
Poczytaj posty "jack-kil" i "lysy68".
Re: ultimo
21 kwi 2011 - 14:20:46
w raporcie nie ma żadnej zmianki o sygnaturze dot.wierzytelności
Re: ultimo
21 kwi 2011 - 15:08:50
mada Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> w raporcie nie ma żadnej zmianki o sygnaturze dot.wierzytelności

Nie ma obowiązku umieszczania sygnatury (?) w zawiadomieniu o wpisie do KRD.
Wpisu do rejestru dokonano na podstawie Ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych: [www.legeo.pl]
Jest to wierzytelność przedawniona, która może być dochodzona w sądzie - jeśli wierzyciel wtórny wniesie pozew o zapłatę, a Ty będziesz świadomym dłużnikiem i podniesiesz zarzut przedawnienia, to Ultimo poniesie stratę (koszty sądowe + brak zapłaty za scedowaną wierzytelność). Dług przedawniony nie przestaje istnieć, ale staje się zobowiązaniem naturalnym. Takie zobowiązania może, ale nie musi być zaspokojone. Od Twojej woli zależy, czy zapłacisz, czy nie. Niestety, "władzunia" znowelizowała ustawę w ub. roku i teraz można wpisać dłużnika do rejestru bez nakazu sądowego, ale ... dokonując wpisu należy zachować pewne warunki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-04-21 15:09 przez flame.
Re: ultimo
21 kwi 2011 - 15:41:53
WŁAŚNIE Z TEGO CO PRZECZYTAŁAM TO WPISU MOŻNA DOKONAĆ ALE TRZEBA NARPIEW WYSŁAĆ PISEMKO O ZAMIARZE WPISU, POLECONYM ZA POTWIERDZENIEM LUB DO RĄK WŁASNYCH ,A TAKIEGO NIE BYŁO
Re: ultimo
21 kwi 2011 - 15:44:01
PISMO DO KRD JUŻ WYSŁANE ,
Re: ultimo
06 maj 2011 - 10:20:02
Dzisiaj dostałam od ULTIMO (konkretnie z kancelarii prawnej) zwykły liścik w którym informują mnie,że planują złożenie w sądzie zawezwanie do próby ugodowej.Dotyczy to wszystko umowy z 2002r,a cały dług wynosi troszkę ponad 300 zł.Sprawa jest ewidentnie przedawniona,a że 3 sprawy ze mną już przegrali więc teraz wpadli na genialny plan ugody.Może ktoś wie co z tym począć to będę bardzo wdzięczna.catt99@o2.pl Pozdrawiam
Re: ultimo
05 lip 2011 - 13:50:57
Po informacji z dn. 06.05.2011 o zamiarze złożenia w sądzie zawezwania do ugody otrzymałam dzisiaj z ULTIMO list zwykły w którym informują,że moja sprawa jest na etapie przedsądowym którego kontynuacja może doprowadzić do skierowania sprawy na drogę windykacji sądowej.Aby tego uniknąć mam wpłacić 200zł w terminie dwutygodniowym.Dalej jest napisane"Chcąc Pani pomóc w rozpoczęciu spłaty przygotowaliśmy wyjątkową propozycję.Do listu dołączyliśmy zdrapkę dzięki której ma Pani szansę wygrania anulowania części zadłużenia"Następnie są podane 4 kroki do wygranej:
1)Jeśli pod zdrapką kryje się hasło ZANIECHANIE,oznacza to ,że wygrałeś możliwość anulowania części zadłużenia.
2)Zadzwoń pod numer bezpłatnej infolinii 0800802804 i podaj numer...... i dowiedz się o ile może zmniejszyć się twój dług.
3)Dokonuj wpłat zgodnie z ustalonym harmonogramem.
4)Należność pozostała do spłaty ulegnie zmniejszeniu o wygraną wielkość zaniechania.

Dług jest przedawniony więc próbują czego się da.
Re: ultimo
05 lip 2011 - 16:09:13
Wpis do BIG

wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie z dnia 21 maja 2010 roku, sygn. akt I ACa 430/2010,

I ciekawy komentarz do tego - potwierdzające to o czym często wspominam.

[prostaegzekucja.pl]
Re: ultimo
05 lip 2011 - 21:15:38
Jola Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Po informacji z dn. 06.05.2011 o zamiarze złożenia
> w sądzie zawezwania do ugody otrzymałam dzisiaj z
> ULTIMO list zwykły w którym informują,że moja
> sprawa jest na etapie przedsądowym którego
> kontynuacja może doprowadzić do skierowania sprawy
> na drogę windykacji sądowej.Aby tego uniknąć mam
> wpłacić 200zł w terminie dwutygodniowym.Dalej jest
> napisane"Chcąc Pani pomóc w rozpoczęciu spłaty
> przygotowaliśmy wyjątkową propozycję.Do listu
> dołączyliśmy zdrapkę dzięki której ma Pani szansę
> wygrania anulowania części zadłużenia"Następnie są
> podane 4 kroki do wygranej:
> 1)Jeśli pod zdrapką kryje się hasło
> ZANIECHANIE,oznacza to ,że wygrałeś możliwość
> anulowania części zadłużenia.
> 2)Zadzwoń pod numer bezpłatnej infolinii
> 0800802804 i podaj numer...... i dowiedz się o ile
> może zmniejszyć się twój dług.
> 3)Dokonuj wpłat zgodnie z ustalonym
> harmonogramem.
> 4)Należność pozostała do spłaty ulegnie
> zmniejszeniu o wygraną wielkość zaniechania.
>
> Dług jest przedawniony więc próbują czego się da.


No i ja dostałam dzisiaj zdrapke od Ultimo. Za rzekomy dług dla TP S.A. z 1999, którego nigdy nie było, bo rozwiązałam umowę z Tepsą właśnie w 1999, a jak pozwoliliby mi wyjść z umowy, gdybym miała zaległości? To już naprawdę żenada.Że im nie szkoda kasy na takie zabawy i kolorowe koperty. Ciekawe co teraz wymyśli Kruk, bo Wielkanoc już minęła, więc jajka nieaktualne...
Re: ultimo
04 mar 2013 - 00:26:09
mada Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> PISMO DO KRD JUŻ WYSŁANE ,


Witam
Czy mogę dostać kopie ewentualnie wzór takowego pisma ?
Z góry dziękuje
Re: ultimo
06 maj 2011 - 10:24:56
Oczywiście nie reagować. Ale mnie to cieszy że pali im sie grunt pod nogami i zaczęli kombinować. Ludzie coraz częściej są świadomi bezprawności ich działania i dlatego im mina rzednie.

Jeśli rzeczywiście podadzą do sądu to podniesiesz zarzut przedawnienia i po sprawie :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: ultimo
06 maj 2011 - 10:25:37
Czego to nie wymyśli Ultimo,by choć troche zarobić.Szczyt wszystkiego.Banki,windykatorki,firmy-Ultimo i te inne ptaki,będa chcieli na siłę nas uszczęśliwiać.A gdzie byli przedtem,jak ich się prosiło o ugody.Dobrze im tak .Mają to na co zasłużyli.Myśleli,że my ciemiacy,pomylili sie .
Re: ultimo
06 maj 2011 - 16:38:17
Dostałam jeszcze jedną specjalną ofertę z ULTIMO.Tym razem zachęcają do majowej oferty na zmniejszenie długu nawet o 40%.Schoppenko trafnie to ujęłaś zaczynają tracić grunt pod nogami.
Re: ultimo
07 maj 2011 - 11:41:25
Ciekawy chwyt ze strony Ultimo, Portfolio Investment a tak naprawdę, Ultimo Sp.z o.o. W sporach sądowych Ultimo, Portfolio Investment (Luksemburg)- tak, aby nie było podmiotu, z którego można było odzyskać kosztów sądowych. Chyba najwyższa pora postarać się o to, aby o takie koszty upomniał się skarb państwa osobiście.
Cosik mi się wydaje że chcą ograniczyć koszty ponieważ od ugody jest tylko opłata stała 40 zł a przy okazji zasugerować że za przyczyną wystąpienia o ugodę został przerwany bieg przedawnienia (art. 123 K.c.. Pani Kasia Buczek kombinuje :-)


Jola niech idą do sądu, troszeczkę ich budżet uszczupliła:) Oni tak pieczołowicie poszukiwali innych Twoich umów gdy udało się tutaj: Re: nakaz zapłaty z ultimo
Autor: Jola (IP zapamiętane)
Data: 06 maj 2011 - 00:59:33
Czyli mam rozumieć,że jak bank miał BTE,a następnie sprzedał dług do Funduszu to wyrok TK nie ma zastosowania w tym przypadku.W moim przypadku PKO BP SA sprzedało niby dług w postaci samych odsetek bo kapitał był spłacony w całości do FS Ultimo i ci mi przyklepali bo nie odwołałam się w terminie chociaż dług jest z 1998 r i w momencie uzyskania nakazu przez ULTIMO był przedawniony.

Jola jak ty mogłaś popsuć im tak pieczołowicie zastawianą pułapkę na Ciebie.
Re: ultimo
05 lip 2011 - 19:08:47
Witajcie!

Otoz ja dostalam takie samo pisemko z ultimo zabawa-zdrapka.I co po zdrapaniu masz zaniechanie.Ale czego to dotyczy czy jakiegos kredytu czy cos wyssanego z palca nie wiadomo.Tylko plac.Nie wiedzą juz co wykombinowac,teraz pewnie zagramy w totolottoultimum.Paranoja.Olalam ich.
Re: ultimo
06 maj 2011 - 19:24:01
ja też otrzymałam majową propozycję ugody na obniżkę 40% długu.nic nie robię,ponieważczekam na odp.od krd o zasadności wpisu.Ale co robić kiedy to nie wyjdzie:(
Re: ultimo
10 lip 2011 - 11:52:54
Kochani - proszę o trzymanie kciuków jutro o godz. 13.
Lub dysponujących czasem zapraszam do Sądu Rejonowego w Pruszkowie na godz. 13, I Wydział Cywilny, sala VII, sygn. akt: I C 299/11.
Sprawa dotyczy Ultimo - nie budzi moich wątpliwości, że sprawa jest do wygrania.

Mój apel podyktowany jest innymi względami. Mianowicie w grę wchodzi "oszustwo procesowe" polegającego na przedstawieniu przez Ultimo fałszywych dowodów na skutek, których doszło do rozporządzenia mieniem na podstawie wyroku sądowego zasądzającego roszczenie. Tu wpłynął odpowiedni wniosek i chodzi o to, aby sąd z urzędu dostosował się do tego wniosku.

Im więcej słuchaczy tym lepiej - zapraszam serdecznie!!!
Re: ultimo
10 lip 2011 - 13:11:00
Typku bedę trzymała kciuki bardzo mocno i myślami bedę z Tobą.
Serdecznie pozdrawiam.
Re: ultimo
10 lip 2011 - 13:24:30
Typeczku na pewno będę myślami z Tobą i wierzę,że ta sprawa zakończy sie zwycięstwem.

Pozdrawiam
Re: ultimo
10 lip 2011 - 15:22:57
Ja też będę trzymać kciuki.Mnie się udało z nimi wygrać,czego i Tobie życzę.Pozdrawiam i życzę wszystkim miłej niedzieli.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-10 15:24 przez Jola.
Re: ultimo
10 lip 2011 - 15:29:01
Sprostowanie- W tej sprawie nie chodzi o mnie dosłownie.
Ja, a właściwie moje pisma występują w tej sprawie - sprawa może być rozwojowa stąd mój apel, aby nie zaprzepaścić tej szansy. Jeżeli macie możliwość zainteresujcie media tym tematem.

Przypominam więc.
Kochani - proszę o trzymanie kciuków jutro o godz. 13.
Lub dysponujących czasem zapraszam do Sądu Rejonowego w Pruszkowie na godz. 13, I Wydział Cywilny, sala VII, sygn. akt: I C 299/11.
Sprawa dotyczy Ultimo - nie budzi moich wątpliwości, że sprawa jest do wygrania.

Mój apel podyktowany jest innymi względami. Mianowicie w grę wchodzi "oszustwo procesowe" polegającego na przedstawieniu przez Ultimo fałszywych dowodów na skutek, których doszło do rozporządzenia mieniem na podstawie wyroku sądowego zasądzającego roszczenie. Tu wpłynął odpowiedni wniosek i chodzi o to, aby sąd z urzędu dostosował się do tego wniosku.

Im więcej słuchaczy tym lepiej - zapraszam serdecznie!!!


Pozdrawiam
Re: ultimo
10 lip 2011 - 17:05:29
Typku,jestem z Tobą jutro o godz.13:00,trzymam kciuki.
Re: ultimo
11 lip 2011 - 19:39:11
Typku, trzymałam kciuki jak szalona a Ty nic nie piszesz o sprawie ??????? Gdybym miała kasę to byłabym na sprawie a tak to zostało tylko kciuki trzymać a tu jeszcze wieści nie podajesz.

Niedobry chłopak :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: ultimo
11 lip 2011 - 20:30:04
schoppenka Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Typku, trzymałam kciuki jak szalona a Ty nic nie
> piszesz o sprawie ??????? Gdybym miała kasę to
> byłabym na sprawie a tak to zostało tylko kciuki
> trzymać a tu jeszcze wieści nie podajesz.
>
> Niedobry chłopak :)

Kochana gdybym posiadał jakiekolwiek wieści w tej sprawie nie omieszkałbym napisać.
Osobiście też nie mogłem się tam udać, ponieważ wspomniany przez Ciebie Serduszko brak kasy.
Ponadto musiałem iść dzisiaj do pracy - i klops - gdyby nie to poświęcił bym się i pomaszerował pieszo 160 kilosów:)))
Nawet nie wiem czy ktokolwiek był na tej sprawie - i to mnie nurtuje:(
Zainteresowana nie odzywa się - co gorsza nie miałem z nią kontaktu od wczoraj włącznie.
Niby wie, co ma zrobić, ale czy to zrobi?:(
To, że cel osiągnięty w jednej kwestii - innej opcji nie było, tak zagrałem, że pozostało tylko przyklasnąć. W brew radom prawników bowiem to co doradzali przeciągnęło by niepotrzebnie sprawę i byłoby zbędne, i tym sposobem miałem asa w rękawie którego mogłem perfidnie wykorzystać teraz. Ta druga kwestia jest dla mnie priorytetem a brak informacji mnie dobija!!!:(
Re: ultimo
11 lip 2011 - 23:09:12
Masz rację Typku, że brak informacji dobiija człowieka. Mam jednak nadzieję, że osoba ta, nawiąże z Tobą kontakt a wygrana doda Tobie skrzydeł, a nam da poczucie, że warto było trzymać kciuki.
pozdrawiam
Re: ultimo
12 lip 2011 - 00:05:50
Witam Wszystkich użytkowników.
Czytałam forum prawie od deski do deski ale chyba ze mnie ciemna masa :( i nie bardzo rozumiem o co w tym wszystkim chodzi : ( ot babka ze wsi...
Mianowicie chodzi o to nieszczęsne ULTIMO!!!
Dostałam od nich pismo (list zwykły)
"OSTATECZNE WEZWANIE DO ZAPŁATY
W związku z brakiem jakichkolwiek reakcji na nasze wcześniejsze pisma w sprawie polubownego uregulowania zadłużenia,wzywamy do zapłaty całości zadłużenia (podana kwota)do dnia 10.06.2011.
Jeśli wyżej wymieniona kwota nie zostanie wpłacona we wskazanym terminie,wierzyciel rozpocznie proces odzyskania długu na drodze postępowania Sądowego.
Szczegóły zadłużenia : Umowa nr.(podane cyfry) zawarta dnia 2002-03-13 z PKO BP S.A"""


A tera trochę wyjaśnień.Podany dług wynika z debetu na koncie w tamtych latach.Ok. 400 zł.W tym czasie wyjechałam za granicę.Debet na koncie miał spłacić partner,wręczyłam mu na to pieniążki (.Nie zrobił tego :
( Nasze drogi się rozeszły.Podejrzewam że pisma z Banku wysyłane były na adres wynajmowanego mieszkania(korespondencyjny) i nie docierały do mnie.Pewnie Bank wysyłała na adres stałego zameldowania lecz w tamtych czasach rodzice zmienili mieszkanie (przeprowadzka do innego miasta) i nic nie wiem o jakichkolwiek pismach.Może przychodziły.. W końcu w tym roku zaczęły przychodzić do rodziców listy z ULTIMO nie wiem skąd wzięli nowy adres rodziców (nie mieszkam tam ,jestem tam tylko zameldowana i nie odbierałam ,żadnego listu).Ostatni przyszedł zwykły.Od 2 tygodni nękają rodziców i całą rodzinę telefonami (rodzice mają nr.zastrzeżony w TP SA ,więc obdzwaniali z książki tel.ludzi o takim nazwisku (mam nietypowe nazwisko panieńskie)aż trafili na stryja i on podał im numer do rodziców))Telefon jest co drugi dzień.Tata zadzwonił do mnie i przesłał mi te listy oraz numer do kobiety z ULTIMO.
Moje pytania:
Czy roszczenie nie jest przedawnione?
Jak z nimi postępować? Oddzwonić pod wskazany numer?
Mama jest chora i te telefony ją dobijają ,dalsza rodzina patrzy na mnie jak na oszusta bankowego...
Wiem ,że takie sprawy już tu były ale ja nic z tego nie rozumiem.Niech ktoś odpiszę..proszę...nie mam tak głowy na karku jak Wy..
Re: ultimo
12 lip 2011 - 00:23:28
Dodam,że nigdy żadnym z przedstawicieli ULTIMO nie rozmawiałam.Pozmawiali rodzice ale oni nic w tej sprawie nie wiedzą.ULTIMO na upartego wciska im telefon i prosi o kontakt.
Re: ultimo
12 lip 2011 - 01:23:08
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-28 15:56 przez camion.
Re: ultimo
12 lip 2011 - 02:43:14
@ Doskach

Zrób tak, jak Ci radzi Camion, ponadto dobrym sposobem na tych padalców jest tzw. blokada komunikacyjna - zmieniasz i po zmianie zastrzegasz wszystkie numery telefonów, a w pierwszej kolejności te, na które wydzwania firma windykacyjna. Ale pozostałe tez musisz zmienić i zastrzec, bo jak nie będą się mogli dodzwonić na jeden numer, to zadzwonia do biura numerów, jak numer nie będzie zastrzeżony, to biuro im poda i jesteś znów namierzona. Dotyczy to również komórek. W ten sposób zatkasz im gębę. A nawet gdyby doszło do jakiegoś "przecieku" i Cię namierzyli na nowym numerze - dwa słowa: "Przepraszam, pomyłka". W dodatku poinformuj rodzinę i znajomych, żeby POD ŻADNYM POZOREM nie podawali Twoich numerów żadnym firmom czy instytucjom.

Ja obrałem taką strategię, bo do mojej obecnie już ś.p. mamy wydzwaniali jak opętani, a mnie groziły długi spadkowe, od których udało mi się wywinąć. Już 4 lata ma zastrzeżone wszystkie numery moje i żony, numer mamy jest wyłączony i mam spokój z tymi dziadami. Ze trzy razy jakieś firemki dzwoniły, gdzieś mnie tam namierzyły, ale zbyłem ich pomyłką. I niech dzwonią... Na Berdyczów.

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: ultimo
12 lip 2011 - 02:55:44
Dzięki za odpowiedzi : ) Bo zaczęłam nie spać po nocach.
Nurtuje mnie jeszcze jedna sprawa : Mianowicie pod dawnym adresem nie mieszkam ani ja ani rodzice.Tam musiały przychodzić wszelakie pisma (z banku).Zastanawia mnie jedna rzecz ,czy nie było jakiś pism z Sądu ??? Czy nie było komornika itp?Rodzice od lat mieszkają w innym mieście a ja jestem dopiero od kilku miesięcy w Polsce. Gdzie mogę sprawdzić czy nie było takich spraw? Ultimo nic w tym pisemku nie napisało!A nie chcę sama nic kombinować..Może raport KRS coś wykaże? Poradzcie mi..
Re: ultimo
12 lip 2011 - 02:57:03
Tylko ostatnie 2 pisma od Ultimo są na nowy adres .
Re: ultimo
12 lip 2011 - 11:05:38
Potwierdzam wszystko, o czym pisali poprzednicy:)

Twoim zadaniem jest pilnować tych pism z Ultimo jak oka w głowie!
Dlaczego? Na dowód tego, że znają Twój adres.
Bowiem Ultimo uwielbia nieczystą grę i wykorzystuje takie przypadki do sądowego wmanewrowania w dług. Polega to na podaniu niewłaściwego adresu w pozwie, licząc, że poczta popełni błąd wychodząc z założenie że ofiara nie potrafi skutecznie obronić się przed tym. W ten sposób z łatwością uzyskują prawomocny nakaz zapłaty. Jest to do odkręcenia - patrz mój ostatni wpis. Tu prawnicy zgodnym chórem optowali, aby wnosić o przywrócenie terminu, ja uznałem, że nie ma co przywracać, ponieważ pismo z sądu nie zostało doręczone. Gdybyśmy tak zadziałali jak radzili profesjonaliści, narazilibyśmy się na zbędną polemikę z sądem oraz na koszty z tym związane. Więc zadziałałem po swojemu.
Gdyby mieli nakaz zapłaty już o tym dowiedziałabyś się od komornika o zajęciu. Jeżeli zadziałają tak jak powyżej nie zwlekać i kontakt z RS tam już będzie Serduszko wiedziało gdzie dalej to przekazać:) Jeśli jednej lekcji im mało, mogą otrzymać ponowną. Im więcej takich kantów ze strony Ultimo tym gorzej dla nich.

Tym czasem sypiaj spokojnie:)

PS:
Serduszko i Tęczo do tego stopnia mnie to dręczyło, że odgrzebałem inny kontakt:)
Więc tak. Nie miałem kontaktu ponieważ podobno komp padł tej osobie.

Co zaś dotyczy sprawy - sprawa została odroczona i termin został wyznaczony na 13 lipca na godzinę 15. Czyli na jutro:) Cosik mi się wydaje, że jest to jakiś znak:)
Re: ultimo
12 lip 2011 - 12:31:40
Dziękuję za odpowiedzi : ) Pytałam o moją sprawe na innych portalach i nic ,cisza.. a Tu???? Pełen profesjonalizm!!!!
Chodzi mi o to czy Ultimo nie ma jakiegoś nakazu zpłaty z banku.Mogły przychodzić jakieś pisma na stary adres,mógł być komornik a ja i nikt z rodziny by o tym nie wiedział.Rodzice nie mieszkają tam już 7 lat.Tym się martwię,że przedawnienie wzięło gdzieś w łeb a ja nic nie wiem.Ehhh ten wyjazd narobił mi tylko szkód..W piśmie od nich mam tylko nr.umowy z banku.
Re: ultimo
12 lip 2011 - 12:35:17
Druga sprawa: rodzice to starsi ludzie ,numer mają zastrzeżony,nie mogę im zmieniać numeru przez Ultimo!! Dla nich to duże utrudnienie...ale te telefony? Zachowują się jak gestapo,co dzień ktoś dzwoni...
Re: ultimo
12 lip 2011 - 12:42:07
@doskach
Na forum "Banki" jest wątek "Procedury postępowania z firmami windykacyjnymi" - zapoznaj się z nimi - są opublikowane na drugiej stronie.
Re: ultimo
12 lip 2011 - 12:50:28
Gdyby był juz wydany nakaz zapłaty, to z całą pewnością byś już o tym fakcie wiedziała, bo komornik jak pies gończy już dawno zajął by emeryturę rodzicom, bez względu gdzie obecnie mieszkają.

Stosuj się do porad zawartych na tym forum.

Co do zmiany numeru telefonu, to masz tylko jedno wyjście: zmienić numer telefonu rodzicom, jeśli tego nie zrobisz, to rodzice tak zostaną zastraszeni, że nie tylko uznają dług ale i pewnie zawrą ugodę z Ultimo i już nikt i nic Wam nie pomorze. Wiem, że to trudne, ale to dla dobra rodziców, chyba że lubią żyć w ciągłym stresie, poniżani i upokarzani ? Z drugiej strony to musisz mieć świadomosć że terror telefoniczny, który stosują FW, może być przyczyną np. zawału serca, więc zmiana numeru telefonu jest również ratunkiem dla ich życia. Uwierz, nie pisze tego bezpodstawnie, znam ogrom takich sytuacji z autopsji. Ratuj rodziców, póki możesz.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: ultimo
12 lip 2011 - 13:13:30
Dlaczego rodzice mają zawierać ugodę z Ultimo?? Tata raz jednej Pani powiedział dosłownie przez tel " Ze nic o tej sprawie nie wie i gówno go to obchodzi!!! Zanotował jedynie nr. tel tej Pani aby mi ewentualnie przekazać.Mojego nie chciał podać ,mówiąc że nie czuje się upoważniony rozdawać go obcym ludziom..
Boosze oni są nienormalni...Przekazałam tacie aby postraszył ich prokuraturą o nekanie ..może poskutkuje..A czy nie lepiej jakby tata podał im numer mojego tel? Od nich może się odczepią a ja ich będę olewać !!! Czy nie ma na ich tel. nękanie innego sposobu jak zmiana numeru? Przecież jak się uprą to znów zdobęndą nowy? I tak w kółko zmieniać???
Re: ultimo
12 lip 2011 - 13:40:35
doskach Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Dlaczego rodzice mają zawierać ugodę z Ultimo??
> Tata raz jednej Pani powiedział dosłownie przez
> tel " Ze nic o tej sprawie nie wie i gówno go to
> obchodzi!!! Zanotował jedynie nr. tel tej Pani aby
> mi ewentualnie przekazać.Mojego nie chciał podać
> ,mówiąc że nie czuje się upoważniony rozdawać go
> obcym ludziom..
> Boosze oni są nienormalni...Przekazałam tacie aby
> postraszył ich prokuraturą o nekanie ..może
> poskutkuje..A czy nie lepiej jakby tata podał im
> numer mojego tel? Od nich może się odczepią a ja
> ich będę olewać !!! Czy nie ma na ich tel. nękanie
> innego sposobu jak zmiana numeru? Przecież jak się
> uprą to znów zdobęndą nowy? I tak w kółko
> zmieniać???

@doskach stosuj się do rad udzielonych Ci powyżej.Schoppenka ma tyle pracy,że po prostu przeoczyła,że dług jest Twój,a nie rodziców.Jak jesteś zameldowana u rodziców to na pewno komór by u nich już był gdyby wcześniej prowadzona była egzekucja.
Re: ultimo
12 lip 2011 - 13:45:18
Dzięki bardzo : )
Ale jak postąpić z nimi aby przestali dzwonić do rodziców? Niech tata poda mój nr.tel?
Re: ultimo
12 lip 2011 - 13:51:44
doskach Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Dzięki bardzo : )
> Ale jak postąpić z nimi aby przestali dzwonić do
> rodziców? Niech tata poda mój nr.tel?

A w jakim celu tata ma podać Twój nr tel.Chcesz przez przypadek uznać Twój dług i stracić możliwość obrony.Oj widać nie czytasz dokładnie wszystkich rad osób,które mają już jakieś doświadczenie w tym temacie.
Re: ultimo
12 lip 2011 - 13:21:01
Właśnie otrzymałam raport z KRD i wszędzie jest 0,00.Wychodzi na to ,że nikt mnie nie wpisał.
Re: ultimo
12 lip 2011 - 13:34:45
doskach Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Właśnie otrzymałam raport z KRD i wszędzie jest
> 0,00.Wychodzi na to ,że nikt mnie nie wpisał.

Nikt nie wpisał, bo dług został sprzedany, a po sprzedaży długu do firmy windykacyjnej lub funduszu securitatae bank ma obowiązek wycofać wpis z BIK, bo nie jest już jego właścicielem (być może o ten raport Ci chodzi). Jak jeszcze nie widniejesz w KRD to wszystko przed Tobą...Twoje zdenerwowanie i poczucie krzywdy mają głęboko w doopie.
Re: ultimo
12 lip 2011 - 13:58:19
Czytałam i to dokładnie ! Chodzi mi o to ,że jak tylko usłyszę ,że to oni to nie będe rozmawiać i niedz dzwonią do bólu..będe ich olewać.Może odczepią się od rodziców?
Re: ultimo
12 lip 2011 - 15:34:52
Gdyby tak było jak Tobie się wydaje, większość spraw byłaby prosta. Niestety nie przestaną dzwonić do Twoich rodziców nawet jak będą mieli Twoich telefonów z 10. Mało tego, zaczną wydzwaniać do pracodawcy, naklejać informacje dla sąsiadów na klatce schodowej i wiele więcej innych tego typu "przyjemnych" rzeczy.

Pamiętaj, że każdy odebrany telefon od firmy windykacyjnej jest domniemaniem uznania długu, nawet jak powiesz im że to pomyłka.

Uznanie długu - czynność dłużnika dokonana wobec wierzyciela, z której wynika chęć zapłaty długu lub przynajmniej przyznanie istnienia obowiązku spełnienia świadczenia. Uznanie długu przed upływem terminu przedawnienia prowadzi do jego przerwania. Uznanie roszczenia przedawnionego jest prawnie bezskuteczne, albowiem dla zniesienia skutków przedawnienia niezbędne jest wyraźne zrzeczenie się przez dłużnika prawa skorzystania z tego zarzutu. Uznanie długu ma istotne znaczenie dowodowe w sferze procesu cywilnego, albowiem wierzyciel przedstawiający dowód uznania długu przez dłużnika nie musi wykazywać w inny sposób istnienia swej wierzytelności. Dłużnika obciąża wówczas powinność wykazania, że uznana wierzytelność w rzeczywistości nie istnieje.
W nauce prawa wyróżnia się:

• uznanie właściwe, które jest umową zawartą pomiędzy wierzycielem a dłużnikiem, w której strony ustalają, że istnieje pomiędzy nimi dług o określonej wysokości i terminie płatności, oraz

• uznanie niewłaściwe będące każdym innym zachowanien dłużnika, z którego wynika świadomość istnienia długu oraz obowiązku jego zapłaty. Należą tu wszelkiego rodzaju prośby o prolongatę zadłużenia, rozłożenie na raty, umorzenie części długu.
Uznanie długu nie jest objęte wymogiem formy szczególnej, może być dokonane ustnie, np. podczas rozmowy telefonicznej.

Uznanie właściwe długu wymaga złożenia przez dłużnika oświadczenia woli, czyli następuje przez każde takie jego zachowanie, z którego wynikałaby jego wola spełnienia zobowiązania. Co do niewłaściwego uznania długu, jego charakter prawny był przez dłuższy czas przedmiotem sporu w doktrynie. Obok poglądu, że uznanie niewłaściwe stanowi jednostronne oświadczenie woli, broniono stanowiska, iż uznanie niewłaściwe stanowi przejaw woli czy też „oświadczenie woli w potocznym tego słowa znaczeniu”. Wreszcie przedstawiono interpretację, że takie oświadczenie należy uznać za oświadczenie wiedzy tj. wypowiedź o faktach ocenianą w kategoriach prawda/fałsz, wywierającą skutki prawne niezależnie od woli wypowiadającego podmiotu lub inne zachowanie wskazujące na świadomość dłużnika w przedmiocie istnienia długu. Pogląd ten zyskał powszechną aprobatę zarówno w nauce prawa, jak i orzecznictwie. Zgodnie z dominującym poglądem, tylko traktowanie uznania niewłaściwego jako oświadczenia wiedzy, pozwala rozwiązać szereg problemów natury konstrukcyjnej i praktycznej.

Konsekwencje kwalifikacji niewłaściwego uznania długu jako oświadczenia wiedzy
Kwalifikacja niewłaściwego uznania długu jako oświadczenia wiedzy ma doniosłe konsekwencje konstrukcyjne i praktyczne.
Przede wszystkim wyklucza to przyznanie takiemu oświadczeniu skutku konstytutywnego w postaci powstania zobowiązania. Ponieważ uznanie niewłaściwe z uwagi na brak oświadczenia woli nie jest czynnością prawną, a jedynie działaniem o charakterze faktycznym – uzewnętrznieniem świadomości dłużnika – nie może ono prowadzić do powstania nowego zobowiązania po jego stronie. Co najwyżej skutkuje potwierdzeniem istnienia zobowiązania, które powstało już wcześniej.
Konsekwentnie uznanie niewłaściwe długu nie może być rozpatrywane w kategoriach ważność/nieważność czy skuteczność/bezskuteczność, tylko podlega badaniu pod kątem zgodności z rzeczywistym stanem rzeczy (prawda/fałsz), ewentualnie okoliczności, czy w ogóle zostało złożone. Wyłącza to stosowanie wobec niego przepisów dotyczących formy czynności prawnych, wad oświadczeń woli czy skutków braku zgody osoby trzeciej na czynność prawną (art. 63 KC, ale też art. 37 KRO). Tak samo nie znajdą zastosowania regulacje KSH regulujące zgody organów spółki (zgromadzenia wspólników, rady nadzorczej itp.) na dokonanie czynności prawnej przez spółkę.
Oświadczenie w przedmiocie uznania niewłaściwego długu jako oświadczenie wiedzy nie może być też cofnięte czy odwołane17. Dłużnik może natomiast w trakcie procesu kwestionować autentyczność dokumentu zawierającego to oświadczenie, twierdzić, że się mylił, a także wskazywać na późniejsze zdarzenia, które pozbawiły mocy oświadczenie w przedmiocie niewłaściwego uznania długu (np. potrącenie, wada fizyczna rzeczy powodująca obniżenie ceny itp.).

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: ultimo
12 lip 2011 - 16:36:59
@doskach
Dokładnie nic nie jest takie proste jak Ci się wydaje. Napiszę pismo i mam spokój - zobacz co się dzieje!

No i Kochani z tej sprawy narodziła się kolejna już.
Po południu dzwoni zainteresowana, że dowiedziała się dzisiaj będąc w US, że komornik bezprawnie 25 czerwca ćwiknął nadpłatę podatku.
Około 25 maja komornik dostał pismo sądowe mówiące o uchyleniu nakazu zapłaty , czyli nakaz zapłaty utracił moc wykonawczą.
Więcej na początku czerwca wpłynęło kolejne pismo sądowe mówiące o zawieszeniu postępowania egzekucyjnego. Pomimo upływu terminu 30 dni od 1 pisma komornik z urzędu nie umarza postępowania egzekucyjnego. Komornik zatem nie miał prawa pobrać żadnych pieniędzy na poczet tego zobowiązania, zaś działania komornika wyrządzają szkodę. W związku z tym planuję złożyć skargę na komornika w której zamierzam żądać odszkodowania na podstawie art. 417 k.c w zw. z art. 23 ust 1 (ustawy o komornikach).

Fakt faktem, że to co usłyszałem niesamowicie mnie wkurzyło:(
Teraz siedzę i kombinuję:(
Re: ultimo
12 lip 2011 - 17:53:24
kochani - czytam i mózg mi paruje. mam pytanie - powiedzmy minęły 4 miesiące od skutecznego wypowiedzenia kredytu, bank poleconym wysłał przedegzekucyjne wezwanie do zapłaty, na które oględnie odpowiedziałam informując o mozliwościach rozwiązania sytuacji (zero słowa dług, kredyt zobowiązanie i pochodnych)- rozumiem że to jest uznanie zobowiązania od którego muszę znów liczyć te 3 lata czy jak, czy każda korespondencja z bankami jest be - czy raczej dalej próbować - ja wiem że może to głupio brzmi ale trochę się gubię (to chyba przez lato) - banki namiętnie chcą żeby do nich dzwonić, a przeciez wiadomo, że telefonicznie i tak niczego wiążącego nie zalatwię i twardo proszę o odpowiedź pisemną żeby był ślad.
Re: ultimo
12 lip 2011 - 17:55:38
I doopa blada : ( .Należność nie jest przedawniona.Sprawa nie dawała mi spokoju i pojechałam do rodziców aby pogrzebać w piwnicy gdzie trzymają starą korespondencję : ( I to co znalazłam aż mnie zmroziło : ( Znalazłam kopertę,data listopad 2007 rok.Jest to "Nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym".Nikt z domowników nie jest w stanie odpowiedzieć kto ją odebrał. Na kopercie jest skreślony stary adres rodziców i wynika ,że poczta doręczyła na prawidłowy.
Tak jak pisaliście Ultimo od początku grało nie fair !!!! Pod nowym adresem rodzice mieszkają od czerwca 2006 roku.W kopercie znalazłam kopie pism które,próbował doręczyć mi bank.Pierwsze i jedyne od banku(na stary adres zameldowania) to z sierpnia 2006 roku "Wezwanie do zapłaty".Następne z pazdziernika 2006 wysłane już tylko!!! na adres korespondencyjny (nie aktualny od kilku lat) że dokonała przelewu wierzytelności na rzecz Ultimo.Następne pismo (również tylko na adres korespondencyjny) z listopada 2006 z ULTIMO zawiadamiające o zakupie wierzytelności.
Potem rok ciszy ,aż do listopada 2007.Przyszło pismo o nakazie zapłaty w postępowaniu upominawczym.Ktoś z domowników odebrał i pies pogrzebany..termin już daaawno upłynął...To jednak prawda ,że jeśli sama nie zadbasz o własny tyłek to nikt tego nie zrobi za Ciebie..
I chyba nie zostaje mi nic innego jak kontakt z ULTIMO...
Re: ultimo
12 lip 2011 - 18:07:03
Ani mi się waż kontaktować z Ultimo. W tej sprawie skutecznie poinformuje Cię Typ Niepokorny (sorki że Cię wrabiam Typku,ale latam z tą taczką a nie mam czasu załadować) albo Flame.

Doręczenie można skutecznie podważyć, gdyż nie otrzymałaś go osobiście: art.61 § 1 k.c. oświadczenie woli. które ma być złożone innej osobie, jest złożone jej z chwilą, gdy doszło do niej w taki sposób, że mogła zapoznać się z jego treścią.

Nadto: wyrok Sądu Apelacyjnego w Katowicach z dnia 21.12.2006, sygn. akt: I ACa 1253/06, opublikowany OSA/Kat. rok 2007, Nr 1, poz. 1). - klient, którego zobowiązania mają być przeniesione, powinien mieć możliwość wyrażenia sprzeciwu oraz wyrażenia swej woli wobec takich działań - wynika to z zaufania i wyboru pierwotnego kontrahenta.

Zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego - Izba Cywilna z dnia 12.07.2006 roku, sygn.akt: V CSK 187/06, opublikowanym w MoP rok 2006, Nr 16, str. 849, warunkiem otrzymania należności przez nabywcę długu jest udowodnienie, że takie prawo przysługiwało pierwotnemu wierzycielowi.

Możesz złożyć skargę o wznowienie postępowania (wydanie nakazu zapłaty) na rzecz Ultimo, zgodnie z wczorajszym wyrokiem TK, trzeba tylko poczekać na ogłoszenie tego wyroku w dzienniku ustaw, ale już teraz można wnosić powództwo przeciwegzekucyjne ale o tym poinformuje Cię Typ Niepokorny :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: ultimo
12 lip 2011 - 19:30:34
Ok. Serduszko:)

Pod warunkiem, że @doskach ściśle będzie się stosowała do wskazówek typa.
Jak doskach nie dostosuje się do zaleceń Serduszka i w jakiejkolwiek formie skontaktuje się z Ultimo to typ będzie zły:(

Na chwilę obecną @doskach zrobić skany nakazu zapłaty i pism towarzyszących mu i je przesłać na adres RS ruch.spoleczny.poszkodowanych@wp.pl



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-12 19:38 przez typ niepokorny.
Re: ultimo
12 lip 2011 - 23:02:18
Doskach obiecuje ,ze w zaden sposb nie skontaktuje sie z Ultimo ,teraz ani nigdy!!!!! I jak tylko dopcha sie do skanera (doskach jest zepsuty) to w trybie natychmiastowym przesle dokumenty jakie ma w posiadaniu. Przyrzekam.
Re: ultimo
13 lip 2011 - 11:18:05
Rodzicom możesz poradzić przeniesienie numeru stacjonarnego do jakiegoś operatora komórkowego. Złożenie zlecenia blokady niezidentyfikowanych połączeń przychodzących.
Można też ustawić w aparacie akceptację tylko połączeń z numerów wpisanych w książce lub po prostu nie odbierać telefonów z podejrzanych numerów.
Re: ultimo
14 lip 2011 - 14:34:14
No i Kochani sąd w Pruszkowie ma problem a właściwie młoda siksa sędzina.

W związku z tym, że na tytule wykonawczym nie był wskazany adres pozwanego(powoda z pierwszej sprawy o nakaz), czyli Ultimo Portfolio Investment(Luksemburg)S.A. , zaś w pozwie obowiązuje zasada podania adresu pozwanego typ dodał Ultimo Sp.z o.o ; Ul.Broniborska 58/68; 53- 680 Wrocław bowiem z treści pism jakie były kierowane do zainteresowanej wynika, że Ultimo Sp.z o.o, jest odpowiednikiem polskim podmiotu Ultimo (Luksemburg). Zatem jako pozwany pojawiły się te dwa podmioty jednocześnie. Dla sędziny siksy ewidentnie to jest zbyt trudne ponieważ w przedmiocie o pozbawienia tytułu wykonawczego wykonalności musi odnieść się pozytywnie. Zatem problem stanowi wniosek o przekazanie akt sprawy do rozpoznania prokuraturze. Tym bardziej, że wniosek jest dosyć mocno uzasadniony. No i sobie wymyśliła, że piłeczkę przeżuci na powódkę zarządzając ustnie aby ta odniosła się jaki podmiot jest pozwanym. Czy jest to jeden z nich czy też oba. Gdyby miał być to jeden podmiot to byłby wymieniony tylko jeden jako pozwani tu jednak są oba więc logicznym jest, że oba.
Sędzina wyszła z założenia, że być może powódka nie wyrobi się w terminie i nie ustosunkuje się do żądania sądu, tym samym ona z łatwością pozbędzie się trudnego zagadnienia umarzając postępowanie. Dodatkowym argumentem przemawiającym za takim a nie innym wskazaniem pozwanych było zabezpieczenie zainteresowanej aby mogła odzyskać bez problemów koszta sądowe, bowiem gdyby był wskazany tylko podmiot z Luksemburga na sto procent nie odzyskała by ich.

Kolejnym powodem jest to, że gdy powódka wskaże podmiot Ultimo Portfolio Investment(Luksemburg)S.A., to w chwili przekazania akt do prokuratury okaże się, że nie ma odpowiedzialnego za "oszustwo procesowe" zatem pozostanie to stwierdzić i sprawę umorzyć:)

W chwili wskazania podmiotu Ultimo Sp.z o.o ; Ul.Broniborska 58/68; 53- 680 Wrocław sędzina stwierdzi wprost (zgodnie ze stanem faktycznym), że podmiot Ultimo Sp. z o.o. nie jest wymieniony w tytule egzekucyjnym zatem pozew jest bezzasadny ponieważ Ultimo Sp.z o.o. nie jest stroną w procesie:) Również tym samym pozbywa się problemu jakim jest wniosek.

Następnym z kolei zamysłem takiego zachowania sędziny wraz z odroczeniem sprawy na niewiadomy czas jest zamysł pozbycia się problemu zrzekając się prowadzenia sprawy lub też aby ułatwić sobie zadanie poczekać na dalsze losy w sprawie o nakaz zapłaty. Słowem może postanowienie tamtego sądu będzie pomocne.
Błąd pani sędzio typ przemyślał to i w sprzeciwie również wymienił te dwa podmioty, zatem gwarantuję, że nie będzie łatwiej.
Ewentualnie sędzina wychodzi z założenia, że inny sąd wyręczy ją w tej niewygodnej kwestii, ta myśl wydaje się być słuszna:).
Składając pozew należy zgłosić wszelkie dowody na poparcie twierdzeń zawartych w pozwie. Z niecierpliwością czekam na chwilę kiedy będę mógł zobaczyć wezwanie do zapłaty z dowodem nadania z Luksemburga i tego jak wygląda potwierdzenie odbioru.
Oraz ciekawi mnie jaki adres będzie widniał na tym wezwaniu, czy zgodny z rzeczywistym stanem rzeczy, czy dostosowany do adresu wymienionego w pozwie?:))))

Co z opieszałością sądu, wszak ten sąd powinien przejąć akta w sprawie nakazu zapłaty i sprawę zakończyć definitywnie. A może nie wie jak się do tego zabrać?!

Jak pisałem wcześniej pomimo, że wpłynęło pismo mówiące o uchyleniu nakazu zapłaty w całości ponadto po pewnym czasie wpływa kolejne pismo sądowe mówiące o zawieszeniu egzekucji(nie jej zabezpieczeniu!) komornik nie umarza z urzędu postępowania natomiast dokonuje zajęcia nadpłaty podatku z US.
Wczoraj zainteresowana pofatygowała się do komornika po informacje co on z tymi pieniędzmi zrobił, okazało się że są w depozycie( na jakiej podstawie prawnej?).

I teraz UWAGA i PRZESTROGA dla wszystkich którzy wnoszą o zabezpieczenie egzekucji oraz o pozbawienie tytułu wykonawczego wykonalności nie dajcie się złapać w pułapkę przez komornika!!!

Na czym to polega? Otóż komornik podsuwa wniosek o umorzenie postępowania egzekucyjnego sugerując że w ten sposób zainteresowana szybciej odzyska pieniądze lecz zaznaczając, że pod warunkiem gdy nie będzie skarżyła jego postanowienia.
Przez to że w zdaniu zabrakło wzmianki - wnoszę o umorzenie postępowania"z urzędu" została wrobiona w koszty egzekucyjne. Komornik doskonale zdawał sobie sprawę, że tych kosztów nie odzyska od wnioskodawcy z prostej przyczyny - brak takiego odpowiednika w Polsce. Zatem postanawia wrobić w nie zainteresowaną zapominając, że w tej chwili o kosztach może orzec tylko sąd. Jest do odkręcenia ale już teraz należy składać skargę, problem w tym, że zainteresowana liczy "naiwnie" że komornik wywiąże się z obietnicy i pieniądze ona dostanie w ciągu 2 tygodni.
Jako że postępowanie nie zakończyło się. Więcej zostało odroczone do niewiadomego terminu zgodnie z k.p.c komornik nie może samodzielnie tych pieniędzy pobrać z depozytu sądowego, chyba, że kolejny raz naruszy obowiązujące przepisy z k.p.c, co jest możliwe, bowiem w jego przypadku można się tego spodziewać.

Pieniądze te miały być przeznaczona na wczasy dla dzieci na które została wpłacona zaliczka. Zatem podpowiedziałem co zainteresowana ma zrobić, w związku z tym że nie ulega wątpliwości, iż działania komornika wyrządziły szkodę istnieje możliwość obciążenia go kosztami wynikłymi z jego zaniedbania w którym kierował się własnym interesem.
Problem w tym, że zainteresowana naiwnie nadal wierzy dla komornika, ale będę mimo wszystko jej tłumaczył, że może na te pieniądze czekać znacznie dłużej jak 2 tygodnie. Morze to potrwać do 5 miesięcy, a nawet dłużej, wtedy już będzie po wakacjach i po wczasach.
Ponadto komornik zabezpiecza się na wypadek ewentualnej skargi, na bezzasadną egzekucję z US jest termin siedmiu dni wychodzi z założenia, że ona minie, bo zależy jej na pieniądzach.
Na wypadek skargi na postanowienie o umorzeniu na wniosek i obciążenie kosztami egzekucyjnymi też, ponieważ zainteresowanej zależy na pieniądzach zatem nie będzie skarżyć postanowienia więc termin 7 dni minie. A wtedy zainteresowanej pozostanie zwykła sprawa cywilna przeciwko komornikowi, znacznie droższa w porównaniu do skargi.
Słowem, cwany goguś:)
Czy aby na pewno?!
Re: ultimo
14 lip 2011 - 18:57:36
zgadza się sprawa cywilna droższa - ale jaka satysfakcja, bo na czas całej sprawy komorniczek jest zawieszony w czynnościach i zero zarobków (oglądałam kiedyś taki program, gdzie własnie skarżył się taki komornik że go dłuznik do sądu podał z powództwa cywilnego - bo prokuratura 2 razy umorzyła postępowanie - i on teraz pracowac nie może). To może się cwaniaczek zastanowi trochę.
Re: ultimo
15 lip 2011 - 07:16:43
Komorniczek,moze myslał,że jest nietykalny,ale sie pomylił.Tak trzymać.Droższa kwotowo,ale warto powalczyć tak bezdusznym i zachłannym komorniczkiem:)I teraz niech sie chłopina głowi!!:)
Re: ultimo
28 sie 2011 - 18:32:11
Czyżby Pani Buczek zwątpiła w swoje umiejętności w mataczeniu?
Panie Litwicki rękawica została podjęta:)
Odnośnie zaś KRS myślę, że nie będzie pan miał za złe, gdy zostaną wskazane zmiany w KRS dnia 22.10.2009r, które dotyczą Działu 1,Rubryka 7. (Nr.32, wpisu w KRS).
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 09:18:06
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqgregr445
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować