Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

wezwanie do zapłaty

wezwanie do zapłaty
03 maj 2011 - 20:37:22
Witam . W 2004 roku powinnam spłacić kredyt (wg mnie jest spłacony , ale nie udowodnię bo nie mam dokumentów) , W 2008 roku dostałam ja i moi żyranci wezwanie do zapłaty 4 rat razem 2500zł + odsetki , nie podjęłam żadnych kroków . W 04.2011 dostałam ostateczne wezwanie przedsądowe .W piśmie proponują restrukturyzację zadłużenia .Prawnik doradził mi żebym odpisała do banku o podniesieniu zarzutu przedawnienia ale nie jestem pewna czy on ma rację i czy jak zacznę negocjować z bankiem , za moimi plecami bank nie wystąpi do sądu i komornik wejdzie na pensje żyrantom .Wcześniej bank nie wystąpił do sądu z pozwem o zapłatę ani do komornika z wnioskiem o wszęcie egzekucji . Nie wiem co mam zrobić w tej sytuacji .
Re: wezwanie do zapłaty
03 maj 2011 - 22:22:17
Witaj
Osobiscie to bym złozyła zarzut predawnienia tak jak mowi prawnik i wtedy oni sprawe wycofaja-ale zarzut przedawnienia składa sie przed sadem a nie w pismie do banku bo jszcze uznaja,ze przyznajesz sie do długu.
Re: wezwanie do zapłaty
04 maj 2011 - 10:59:18
A broń Cię Boże pisać cokolwiek do banku, w ten sposób ten niedouczony prawnik sprawi że uznasz przedawniony dług i będziesz musiała go spłacić. Zarzut przedawnienia podnosi się tylko i wyłącznie przed sądem. To samo tyczy się żyrantów.

Kredyt bankowy przedawnia się po upływie 3 lat od chwili wymagalności.

O przedawnionych długach dowiesz się jak uważnie przeczytasz forum, jest tu opcja szukajki więc korzystaj. Możesz też zadzwonić na numer 792 804 900, to telefon do Ruchu Społecznego Poszkodowanych.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: wezwanie do zapłaty
05 maj 2011 - 10:26:51
a czy żyranci też muszą wystąpić do sądu z pismem? Czy do takiego wniosku muszę podłączyć wezwanie z banku?
Re: wezwanie do zapłaty
05 maj 2011 - 22:44:28
Nie wolno reagować na jakiekolwiek pisma poza sądowymi bo wówczas uznasz dług i będzie po sprawie. Zarzut przedawnienia podnosi się tylko i wyłączni w sądzie podczas rozprawy, więc musisz się uzbroić w cierpliwość i czekać aż dostanie od banku wezwanie z sądu. Jeśli sama napiszesz jakiekolwiek pismo w tej sprawie to może być to wzięte jako uznanie długu. Dług można uznać również w formie dorozumianej, więc lepiej wcale nie reagować na pisma i telefony z banku a jeśli już zadzwonią to od razu prosić aby wystąpili do sądu, w żadnym razie z nimi nie dyskutować.

Jeśli bank wystąpi o nakaz zapłaty w stosunku do wierzycieli (w co osobiście wątpię) to wówczas żyranci też będą mogli podnieść zarzut przedawnienia, oczywiście tylko pod warunkiem że wcześniej poprzez jakiekolwiek pisma czy rozmowy telefoniczne nie uznają długu.

Pozdrawiam.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: wezwanie do zapłaty
25 cze 2011 - 10:54:45
mam problem z kasą "skok stefczyka"który prawie po trzech latach po śmierci ojca,który zaciągnął tam kredyt przysłał mnie,mojemu rodzeństwu i mamie nakaz spłaty kredytu z tytułu dziedziczenia.Kredyt ten był ubezpieczony cesją w firmie "atut",nadmienic chce ze tata nie miał żadnego majątku,nie zostawił testamentu,a dom i gospodarstwo rolne jest zapisane na dziadka,który zmarł kilkanaście lat temu,czyli nikt z nas nic nie odziedziczył i żadnego majatku nie wziął.
Proszę pomóżcie czy mogę coś z tym zrobić.
Re: wezwanie do zapłaty
27 cze 2011 - 20:20:03
Zwracam uwagę na praktyki skoków,na które często nie zwracaja uwagi kredytobiorcy.
Aby zaciagnąć kredyt w tekiej kasie trzeba być jej członkiem.Przystapienie do niego podpisuje się wraz z umową, na co często nie zwraca się uwagi. Dlatego do każdej raty doliczana jest opłata członkowska, którą po spłacie kredytu, kredytobiorca ma prawo odzyskać.Płacąc np.10zł przy 24ratach kredytu,opłata członkowska wynosi 240zł.
W zwiazku z tym nasuwa się pytanie: co się dzieje z tymi pieniędzmi, gdy kredytobiorca popadł w kłopoty finansowe i nie spłacił np. 3 ostatnich rat.
Kasa występuje o nakaz zapłaty ale w tej sprawie nabiera wody w usta.
Skoro wypowiada umowę, to też wypowiada członkowstwo, które ściśle zwiazane jest z tą umową.
Dlatego należy walczyć o te pieniądze również występując z nakazem zapłaty, tak jak oni to czynią.
Re: wezwanie do zapłaty
31 paź 2011 - 16:35:38
Witam.

Właśnie otrzymałam nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym zarówno ja jak i moi żyranci w kwocie;2500 + odsetki+ koszty procesu .Nakaz został wydany na posiedzeniu niejawnym .Czy mogę podnieść zarzut przedawnienia? Mam 14 dni na wniesienie zarzutów na jakimś specjalnym formularzu oznaczonym SP + opłata sądowa . Shoppenko mozesz mi podpowiedzieć co najlepiej zrobić w tej sytuacji ?
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 09:02:52
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfg4g55h
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować