Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

ILE MOŻE ZAJĄC KOMORNIK PENSJI PRZY KILKU KREDYTACH NIE SPŁACONYCH I KARCIE KREDYTOWEJ?

WITAM PROSZĘ O PORADĘ W TEJ SPRAWIE.O TUŻ JAKIŚ CZAS TEMU NABRAŁAM 6-KREDYTÓW I KARTĘ KREDYTOWĄ NA LIMIT 3-TYŚ,NIE POWIEM NIKT MNIE DO TEGO NIE PRZYMUSZAL OWSZEM STAC MNIE BYŁO PRZEZ JAKIŚ CZAS NA TO WRACAJĄC DO TEMATU PRZESTAŁAM SPLACAĆ BO DOPADŁ MNIE DOLEK FINANSOWY I PYTANIE Z MOJEJ STRONY ILE MOGĄ KOMORNICY ZABRAĆ MI PENSJI PRZY ZAROBKACH 1840-BRUTTO DOCHODU UMOWA O PRACĘ NA TRZY LATA MAM ORAZ KREDYT ODNAWIALNY W SWOIM BANKU GDZIE JEST PRZELEWANA PENSJA?JAK PISALAM WYŻEJ MAM ŁĄCZXNIE 6-KREDYTÓW I NIE POSIADAM SWOJEGO MAJĄTKU WYNAJMUJE POKÓJ.PROSZĘ O POMOC BO CZUJE ŻE Z MIESIĄCA NA MIESIĄC POGRĄŻAM SIE FINANSOWO
Wolne od zajęć jest 1317 zł...brutto...netto o k 950 zł....

Nie podajesz ile masz łącznie długu...
Pensję każ sobie wypłacać gotówką lub przekazem pocztowym..

Jak masz dzieci - to ustanów alimenty... nie podlegają egzekucji...a jak zostanie 1000 zł to nie masz SZNOWNEGO PANA KOMORNIKA... CMOK !!!!
Jak długów jest duuuuuuużo... a Ty nic nie masz...TO NIE PŁAĆ NIC... ich problem po co dawali...wiedzieli ,że masz kredyt TO PO CO DAWALI DRUGI...NIECH CIERPIĄ...

przypominam , że możesz ustanowic alimenty na rodziców..lub tylko na jednego...to znakomicie poprawia twój " wizerunek biednego dłuznika "...komornik CMOK...
Moim zdaniem Panie Słowacki uczciwy człowiek myśli czasem trochę inaczej - myśli jak tu oddać co nie moje, wyjść na czysto i nie być oszustem. Nie tylko "głupi Ci co dawali i CMOK".
Do " dekapol "

Sz.Panie w 100 % MA PAN RACJĘ!!!
Tylko.. z małą popraweczką... Jak DAJĄCY 10 lub kolejny kredyt WIDZĄCY NA MONITORZE , że kredytobiorca ma juz 100 tys zł zobowiazań a jego dochody to 1400 zł a miesięczne raty to 5200 zł TO DLACZEGO UDZIELA KOLEJNEGO WIELODZIESIĄTTYSIECZNEGO K R E D Y T U ???????
Na co liczy kredytodawca ?? Na to że klient wygra w 6-tkę Lotto ???

KTO WTEDY JEST O S Z U S T E M ?????
Dający kredyt BANKIER... On z pełną świadomoscią oszukuje OKRADA swój BANK !!!
Wie , że kredytobiorca nie ma z czego oddać tych pieniedzy..Niejednokroć nie wypłaca kredytobiorcy złotóweczki tylko przelewa te pieniadze na spłatę poprzednich jego zobowiązań kredytowych.A sam wystawia łapę do swoich przełożonych o premię za realizację OBLIGA ( plan okresowy sprzedaży produktów bankowych np. kilku mln.zł na kwartał )...

Łatwo gadac o uczciwości..kredytobiorców !!!
MOŻE NAJWYŻSZY CZAS POGADAC NA TEMAT UCZCIWOŚCI BANKIERÓW UDZIELAJĄCYCH TAKIM ZADŁUŻONYM PONAD WSZELKĄ MIARĘ KREDYTÓW.!!!!

Dający takie spiralowe kredyty są bandytami,zbrodniarzami,oszustami o takich z wrodzonej delikatności mówię C M O K !!!!!!!!!I co by Pan nie myslał i nie pisał " TYLKO GŁUPCAMI SĄ CI CO DAWALI "...
Popieram SŁOWACKIEGO. Sama kilka lat temu byłam można by powiedzieć "po tamtej stronie barykady" i jako agent PKO B.P. wiem jak to się odbywa od strony banków. Oczywiste jest ze żaden bank się do tego nie przyzna, "obligo" musi być zrobione i już. W dobie nadmuchanego "kryzysu" ci z bankierów którzy nie zrobią "obligo" lub jak kto woli "planów sprzedażowych" ma po premii, więc jak to mówi często Pan Roman Sklepowicz- "koń po kredyt by przyszedł i dostanie". Ci sprytniejsi z bankowców doradzają w której rubryce co wpisać aby kredyt "wyszedł" a co będzie później to już inna bajka.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Popieram również Słowackiego gdyż jak się sama przekonałam na własnej skórze banki mają gdzieś naszą uczciwość.Będąc pracownikiem jednego z banków tym bardziej zależało mi na spłaceniu długów bez udziału komornika przy zawarciu ugody z wierzycielami.Niestety wszystkie moje prośby i propozycje ugody zostały przez banki odrzucone lub proponowano mi raty przekraczające mój miesięczny dochód .Nikogo nie obchodziła moja ciężka sytuacja finansowa spowodowana niepełnosprawnością dziecka ani to że za zajęcie komornicze mogę być zwolniona z pracy co zresztą stało się faktem.Od 5 lat żyję dzięki zasiłkom na dziecko,nikt nie chce mnie przyjąć do pracy ponieważ na świadectwie pracy mam wpisane zajęcie komornicze.Po zwolnieniu z pracy jeszcze przez kilka miesięcy sama nosiłam pieniądze do komornika z zasiłku dla bezrobotnych ale pewnego miesiąca ku mojemu zdziwieniu komornik umorzył wszystkie moje sprawy i to co wpłaciłam mu odesłał mi przekazem do domu.
i tu sie zgodzę
sama miałam taki przypadek,pani w lukasie nawet nie wzieła pod uwage,ze straciłam pracę,tylko wklepała wszystko tak jak było przy poprzednim kredycie,nawet mi nie wychodziła zdolnosc kredytowa ,ale zanizyła tu ,zawyzyla tam,system przyjał.....i kto winien?
gdyby powiedziała mi ze nie,bo nie mam zdolnosci ,nie miałabym dzisiaj takich problemów a tak ,jak daja to sie bierze

pozdrawiam

to prawda,koń po kredyt przyjdzie i dostanie bo target musi byc wykonany
Panie Słowacki, jak szybko i skutecznie ustanowić alimenty na dzieci? Gdy już ustanowię alimenty to jak one są odprowadzane na dzieci? Jak to wygląda w praktyce? Czy ja wtedy biorę całą wypłatę na swoje konto, jak przekazywać te alimenty żeby komornik ich nie przejął, przecież w praktyce to ja dalej te pieniądze w imieniu dzieci będę wydawał?
Najlepiej żeby żona wystąpiła do sądu o alimenty na dzieci od Pana. Wysokość alimentów możecie Państwo ustalić sami mając na uwadze wysokość wynagrodzenia. Przed sądem można zawrzeć ugodę, to znaczy że Pan ma się zgodzić na płacenie i wysokość alimentów. Ugoda jest na tyle "dobra" że nie zostanie Pan obciążony przez sąd wszystkimi kosztami sądowymi a jedynie ich częścią. Sąd wyda postanowienie o zawartej ugodzie alimentacyjnej wraz z klauzulą wykonalności. Z tym papierkiem żona musi iść do komornika i złożyć wniosek o ściąganie alimentów z wynagrodzenia za pracę. Co prawda komornik pobierze sobie co miesiąc swoją prowizję, ale resztą kasy wyśle żonie na konto lub przekazem pocztowym. Alimenty mają pierwszeństwo przed innymi egzekucjami więc wszyscy inni wierzyciele będą próbowali zaspokoić swoje roszczenia z innych składników majątku ale dochód po części będzie uratowany.

A tak swoją drogą to mnie strasznie wkurza że w tym chorym kraju musimy uciekać się do takich oszustw by przeżyć. Nie ma innego sposobu na to aby żyć i nikogo nie obchodzi co dalej się z nami stanie.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
schoppenka dzięki, ale powiedz czy musi mnie żona podawać do sądu? Czy ja sam nie mogę ustanowić tych alimentów? Gdy już alimenty przez sąd będą zatwierdzone to czy muszą być ściągane przez komornika, nie wystarczy później w razie potrzeby, okazać komornikowi wyrok w sprawie alimentów żeby nie zajmował wynagrodzenia? I jeszcze jedno: jaki procent zabiera komornik i jaka jest opłata w sądzie? I jeszcze jedno:
ile czasu mija od zgłoszenia do sądu do wydania postanowienia?
Dużo pytań ale to moje początki w walce z pętlą kredytową.
Pozdrawiam.
Zastanawiam się ile mam czasu aby uniknąć komornika więc jeszcze pytanie: ostatnio wpłaciłem na wszystkie kredyty po 100 zł.,teraz będzie podobnie, kiedy mogę się spodziewać wypowiedzenia umów i potem komornika? Czy to kwestia miesiąca lub dwóch czy może 5-6 miesięcy? Gdyby ta druga wersja to może to może bym jeszcze coś sam zaradził!! Optymista ze mnie:)
Pozdrawiam



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-09 01:25 przez stasio.
Alimenty ustanawia się sądownie, to trwa około miesiąca i nie boli :) Po otrzymaniu wyroku sądu (najlepiej, jak już pisałam zawrzeć ugodę) udać się od razu do komornika i złożyć wniosek o ściganie, ponieważ to również trwa zanim komornik podejmie czynności a szkoda czasu.

Odnośnie wypowiedzenia umów kredytowych, to w zależności od banku, trwa to albo natychmiast po tym jak kredytobiorca nie wywiązał się z postanowień umowy, czyli już po braku wpłaty 1 raty, lub też po np. wezwaniu do wywiązywania się z postanowień umowy. Jest to sprawa bardzo indywidualna, niemniej jednak trzeba pamiętać, że bank ma potężny oręż w ręku jakim jest Bankowy Tytuł Egzekucyjny. W praktyce wygląda to tak, że zanim się obejrzysz, bank wystąpi do sądu o nadanie BTE i do Twoich drzwi zapuka komornik zanim jeszcze przyjdą jakiekolwiek pisma z banku (sąd nie informuje o BTE).

Ja z własnego doświadczenia wiem, że nie warto czekać bo można za dużo stracić. Ja osobiście za późno ustanowiłam alimenty i w rezultacie komornik przez 2 miesiące czyścił wypłatę męża a mi na życie zostawało 300 zł (rodzina wówczas 4 osobowa), gdyby nie rodzina to byśmy z głodu pozdychali ale kogo to obchodzi.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować