Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH

Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
13 maj 2011 - 20:53:17
Znajoma pokazała mi pismo (list zwykły)-na kopercie niebiesko-biały symbol-
a na nim napis:"siegnij po pomoc".
A w liscie piszą,że jedynym sposobem uniknięcia wszczęcia postępowania sądowego i
komorniczego z CAŁEGO MAJĄTKU jest spłata całosci długu- tu podana kwota i data
zapłaty.
A potem jest zastraszanie-wizytą windykatorów terenowych w miejscu zamieszkania, a takze w miejscu pracy(o ile nie będzie możliwy kontakt w domu).
.............
Czytałam wiele informacjio tym,czego nie moga fw(m.in.straszyć wizytami w pracy)-
a tu bank BPH w pismach legalnie zastrasza ludzi.Nie wiem więc,czy tylko fw nie
wolno zastraszać ludzi,czy też banki tez nie moga tego robić?
Wiem,że UOKiK ukarał niektóre fw za stosowanie "straszaków"...czyżby bankom na to
pozwalano?! Ten Zespół z samej nazwy jest "straszakiem". Czy na takie metody ze
strony banku pozwala nasze prawo? Czy wejście w życie znowelizowanego kodeksu
karnego zmieni postępowanie banku? Czy nadal będą się czuć bezkarni-gnębiąc ludzi...? Po co wiec sa te wszystkie urzędy,które czuwają nad tym,czy cos jest
zgodne z prawem,czy też nie? Zapewne wielu dłużnikow dostaje takie pisma-
i na pewno wtedy czuja sie zastraszeni. Czy UOKiK nie powinien zweryfikowac takich
działan banku BPH??
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
13 maj 2011 - 21:12:19
?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-27 00:03 przez camion.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
13 maj 2011 - 22:17:50
@ camion- dzieki za info. Tak myślę,że piszą z "całego majątku"-bo to brzmi grożniej.Cóż to więc za "zespół prawny"-skoro nie znają prawa( patrz: cytowana twoja
informacja od komornika).
Twoja rada,by takie "kwiatki" zgłaszać do UOKiK jest jak najbardziej trafna.
A swoją drogą- nawet nie wiesz,jak bardzo ta osoba była wystraszona....dostać takie
ultimatum,by w ciągu paru dni wpłacic kilka tysięcy złotych....tak,jakby 'spała na
pieniądzach".Ja nie wiem,co taki bank sobie myśli- czy sądzi,że ludzie mają kasę, ale nie chcą płacić?
Dla osób nieświadomych,takie pismo od razu kojarzy sie z sądem i egzekucją.
Ale chyba własnie bankowiBPH o to chodzi- by wystraszyc dłuznika.
Miłej nocy.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
13 maj 2011 - 22:53:44
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-27 00:02 przez camion.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
14 maj 2011 - 10:01:54
Witam też miałam takie pisma od tego zespołu z banku BPH przez 3 miesiące ustalaliśmy raty jakie mogę wpłacić.Wplacałam zgodnie z umową a BPH i tak wystawił BTE i komornika.To jest tylko naciąganie ludzi bo i tak nie pójdą na ugodę.Negocjowałam z nimi przez 8 miesięcy i tak nic z tego nie wyszło.Jako pierwsi wystawili BTE -dla nich nie liczy się klient,który zalega z płatnościami.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
14 maj 2011 - 10:51:05
@ irena60-
I to,co napisałaś,jest nieuczciwością banku BPH.....Bank,jako instytucja zaufania
publicznego postępuje w taki sposób?!!!!! Daje nadzieję,zachęca do wpłat,ustala
kwoty rat- a potem i tak robi swoje?!?! Przecież to jest oszustwo!
Jeśli wszelkie rozmowy,ustalenia z Zespołem,który w samej nazwie ma słowo 'prawny",
nie mogą być wiążące- to gdzie tu jest prawo? !!!!Po co wymagać spłaty,skoro wiedzą,ze i tak wystawią bte? (Ale jeszcze muszą uzyskać klauzulę wykonalności).
Już pisałam na innym watku - te sprawy trzeba nagłasniać,może w końcu ktoś
zweryfikuje te niecne ich praktyki.
Pozdrawiam serdecznie i trzymaj się dzielnie.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
08 maj 2012 - 14:04:37
Witajcie, miałam ugodę z BPG dawnym GE Money Bank ze bede spłacała przez 14 m-cy pewną kwotę kilka razy wpłacilam mniej ale jak dzwonili zgadzali sie na to tylko zebym za miesiac znowu wplacila i co w kwietniu wpłacilam ostatnia rate a oni w tym samym dniu wysłali BTE z klauzula wykonalnosci do komornika o odsetki. Jak wiadomo BTE wydawany jest na polecenie banku na rozprawie niejawnej, wiec ja o niczym nie wiedzialam az do dzis gdy dostalam pismo od komornika p zajeciu wynagrodzenia za pracę!!! szwonie do bph a pani nie wie skad taka kwota bo u niej jest mniejsza..upsss nie podala aktualnego zadłużenia a raczej aktualnych odsetek ktore mialay byc anulowane a nie są, bo bph klamie i oszukuje pod przykrywką dobrych podpisuejsz ugodesplacasz kredyt szybciej w wiekszych ratach bo niby odsetki odlicza i co??? a oni przy osttaniej racie szybiutko wniosek do komornika. Jak mam sie bronic by komornik mi nie dloiczyl swoich oplat. Wpłace kwote "odsetek" by komornik nie zajal wyangrodzenia i w miedzy czasie wysle pismo do bph o wyliczenie mi ich bte na jakiej podstawie i z jakich kwot i oddam sparwe do sadu obecnie wyrok z 2011 roku to umożliwioa. Proszę tylko by ktoś mi powioedzial czy dobrze robie, czy moge wnisec pozew o ponowne rozpatrzenie nadanego bte . Pozdrawiam Aneta.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
15 maj 2011 - 00:01:54
?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-27 00:00 przez camion.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
15 maj 2011 - 10:50:15
Morski to,że bank BPH to najgorszy bank jeżeli chodzi o ugodę to nie ulega wątpliwości.Od grudnia ustalałam raty z zespołem prawno-windykacyjnym,pan zapewniał mnie,że każdy windykator mi pomoże a oni w styczniu nadali BTE a w marcu już miałam komornika.Mam ich nazwiska numery telefonów,z których dzwonili oraz datę i godzinę,wszystko to mogę przedstawić,że nie uchylałam się od spłat,negocjowałam i płaciłam zgodnie z ustaleniami przez telefon i co?????? i nic to nie dało.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
15 maj 2011 - 10:58:08
@ camion - czyli ten "cudowny" Zespół to nic innego,jak windykacja wewnętrzna banku.
Nie potrafie zrozumieć,dlaczego bankom nie zależy na jakichkolwiek ugodach-jeśli
dłużnik cokolwiek deklaruje.Na nas wszystkich każdy widać chce zarobić- i bank i
rożne kancelarie prawne i firmy windykacyjne. Przysłali ci wzór jak wygląda bte-
żeby uświadomić ci,jak duże koszta poniesiesz,gdy go wystawią.(Tak to rozumuję).
Ciekawa jestem,czy to pismo było polecone...przeciez list zwykły nie ma właściwie
żadnej mocy -bez twojego potwierdzenia odbioru.Z tego co piszesz,to teraz kancelaria
będzie "naciskała cię' na spłatę zadłużenia.Może z nimi lepiej mozna się dogadac i
splacać w miarę możliwości? Dług chyba nie jest sprzedany....bo napisaliby ci o tym.

Zastanawiam się,po co w logo tegoż Zespołu ( na kopercie)- jest napis "sięgnij po
pomoc"? Jaka to pomoc?- W pismie raczej strasza,a nie służą pomocą w rozwiązaniu
problemu.
Pozdrawiam.Trzymaj sie.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
15 maj 2011 - 11:50:24
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 23:59 przez camion.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
15 maj 2011 - 13:33:57
Polecam [legionista.nowyekran.pl]

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
15 maj 2011 - 14:21:37
Siedziba prawna bph- Kraków
Centrala Banku BPH- Warszawa
Centra Operacyjne - Gdańsk - do kogo więc pisać i z kim cokolwiek ustalać?
Może do Rzecznika prasowego BPH-p.Aleksandry Kwiatkowskiej?
e-mail: aleksandra.kwiatkowska @ ge.com.

@ camion - czyż to nie jest dziwaczne? Wierzyciel przekazuje egzekwowanie długu do
kancelarii prawnej(pewnie nie za darmo),bo nie chce sie dogadać z dłużnikiem(nie
idzie na zadne ugody). a kancelaria prawna straszy,że jak nie zapłacisz - to
wystapia do wierzyciela,by wystawił bte...Czy jest w tym jakas logika?
Po co ten "łańcuszek" przekazywania od wierzyciela-do kancelarii-potem znowu do
wierzyciela...a po drodze rosna pewnie koszta,którymi obciążą dłużnika.
Ja bym próbowała negocjować splatę (z ta kancelarią) w realnych dla ciebie ratach-
może ci się uda. Ciekawa jestem,po co ten cały Zespół- skoro muszą i tak korzystać
z kancelarii prawnych....Brak w tym jakiejkolwiek logiki..
Ale może te wszystkie "straszaki' odnoszą skutek,bo według informacji prasowej-
"Koncern GE ogłosił dochód operacyjny za pierwszy kwartał 2011r w wysokości
3,6 mld USD-wzrost względem pierwszego kwartału 2010r-o 58%)-...komentarz chyba tu
zbyteczny.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
15 maj 2011 - 15:14:37
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 23:57 przez camion.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
15 maj 2011 - 15:22:54
@ camion - mimo wszystko-bądż dzielny- co ma byc ,to będzie.
Ja niestety tezż mam u nich zobowiązania,ale jakos to "ciągnę'.Kartę mam zabloko-
waną,więc tylko spłacam(jak mogę).I nie chcę juz nawet kiedykolwiek z niej korzystać.Grunt to się nie przerażać i nie załamywać-ważne jest tylko zdrowie.
Trzymaj sie. W końcu bank straci wszystkich klientów....i nie będzie już zarabiał-czego im z całego serca życzę!
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
15 maj 2011 - 15:40:33
?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 23:01 przez camion.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
15 maj 2011 - 16:39:29
dlaczego banki nie chca ugody? Bo jak zaczniesz placić tak jak dasz radę to w końcu spłacisz - prędzej czy później. A jak jest komornik to cały czas lecą odsetki karne a kapitał sie wcale nie zmniejsza i jesteś dozywotnią dojną krową.
jak się bankowi znudzi dostawanie małych kwot to cię sprzedaje gdzieś indziej no i tyle. Zabawa zaczyna sie od nowa. A czasem to i jakaś nieruchomość sie trafi np. dla córeczki prezesa po okazyjnej komorniczej cenie. Wyleczyłam sie z ułudy, że banki będą chciały mi pomóc i pójść na ugodę bo to utopia przez duże U. Choćby pracownicy banków twierdzili coś innego - mam na pismie propozycje restrukturyzacji które są taką bzdurą, że podejrzewam że analitycy finansowi to ludzie z mózgiem 3-latka (takie dzieci liczą na konkretach - abstrakcja wchodzi od 4-5 roku życia) albo w tym szaleństwie jest jakaś metoda. No cóż trzeba będzie ząbeczki ścisnąć i dostosowac sie do komornika - chyba, że mnie za niego z pracy wyleją.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
15 maj 2011 - 18:03:47
@ Barbar -w dzisiejszych czasach egzekucje komornicze to chyba już norma...
Za dawnych czasów nie było to tak nagminne(chyba,ze komornik ścigał za alimenty).
Więc chyba to nie powód,by pracodawca zerwał z tobą umowę-ani to przestepstwo,
ani żadna hańba,gdy komornik ściąga nalezność. Gdyby każdy z nas godziwie
zarabiał,a ceny tak nie "szalały"-to stać byłoby każdego na swoje raty.
Nie ma co się obwiniać- bo to nie wina dłużników.
Paradoks polega na tym,że banki są tak bardzo nieprzyjazne swoim dłużnikom- chociaz
to właśnie dzieki dłużnikom banki powiększają swoje zyski. Nie zarabiają przeciez
na tych,którzy tylko wpłacaja na lokaty(chociaz bank obraca ich kasa i tez zarabia).
Tak,czy siak- czy to dłużnik rzetelny,czy też ten zły - banki i tak na nim zarobią.
Więc jakiś szacunek do takich "dojnych krów" chyba się należy?
W tym też masz rację- banki chcą jak najdłużej mieć swoje "dojne krowy"-
inaczej nie miałyby racji bytu.....
Trzymaj się -optymistycznie.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
30 maj 2011 - 14:57:09
Dziś wysłali aneks do umowy,oto cennik:opłata za monit listowny-16zł,opłata za monit tel.-28!!!!opłata za wizytę windykatora-66zł,mam podpisać i odesłać,ha:)dodają jeszcze że maksymalny limit opłat za podjęte czynności windykacyjne dla jednego rachunku wynosi 100zł,tylko ja się pytam dlaczego w ciągu dnia dzwonią po kilka razy,a kiedy odbiorę grzeczniutko Pan lub Pani:ojej to kolega już dzwonił?a to przepraszam.Brak mi słów by to nazwać....
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
30 maj 2011 - 15:06:44
Zgodnie z reklamą bank BPH "inwestuje w relacje" i dlatego kontaktuje się ze swoimi klientami tak często jak to możliwe :)
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
30 maj 2011 - 21:54:09
Święte słowa- im bardzo zależy na dobrym kontakcie z klientami- dzwonią i się przypominają po kilka razy dziennie- a jakie pisma piszą... Super- szkoda tylko że nie odpowiadają na te, które my do nich wysłaliśmy.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
08 cze 2011 - 13:19:52
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 23:02 przez camion.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
08 cze 2011 - 13:26:13
Założę się, że specyfikacja zmian jest w formie aneksu do umowy. Mam nadzieję, że nie podpiszecie żadnych zobowiązań. Są to celowe działania w związku z wyrokiem TK.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
08 cze 2011 - 18:22:08
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 23:03 przez camion.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
08 cze 2011 - 21:12:35
mnie poprosili o nowy numer tel ?????bo jak twierdza chca ze mna utrzymywac kontakty w celu ofert

podchody niczym dzieci w psedskolu.....maja mój numer

na co oni licza?
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
08 cze 2011 - 21:34:01
chyba na to, że gwiazdka będzie w maju. Do nas też przyszło- że dane mają być poprawione- odesłane, nawet kopertę zwrotną przysłali- jak to ładnie ujęli- w celu oceny sytuacji finansowej bla bla
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
09 cze 2011 - 10:37:59
camion,tak napisali, od marca ,a i koperty faktycznie są wiedzą jak dbać o klienta:)
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
09 cze 2011 - 13:24:23
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 23:04 przez camion.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
19 lip 2011 - 11:36:09
Witam,dziś rano dotarło radosne pisemko ze Specjalistycznego Zespołu Prawno Windykacyjnego( swoja droga bardzo szumna nazwa)z propozycją spłaty zadłużenia na podstawie ugody ale żeby nic nie było takie proste,ta sama umowa kredytowa jest juz w firmie windykacyjnej o nazwie Kancelaria Prawna I.Szmydka,K.Buczek i Wspólnicy o czym szanowna Kancelaria Prawna dzis,również z rana mnie informuje w przedegzekucyjnym wezwaniu do zapłaty:))więc siedzę,popijam kawę i próbuję zrozumieć.....
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
19 lip 2011 - 18:39:19
Gangrena, nie zrozumiesz tego,oni będą z Toba rozmawiać,będziecie ustalać raty a i tak jak nie wpłacasz całych rat oddają do komornika.Na pewno chodzi o bank BPH.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
10 lis 2012 - 21:20:09
Miałem doczynienia z tym zespołem którego muzyką jest jak najszypsze wyciągnięcie
od dłużnika kasy.Trzeba znimi negocjować i wpłacać jakieś kwoty to pomoże odwlec wczasie przekazanie sprawy do komornika to oczywiście daleka droga ja tak robiłem
i prawie rok ich przetszymałem puźniej dług trafił do Trancomu firma windykacyjna
Udało mi się zawrzeć znimi ugode i zaczołem spłacać w ratach z jednej rat się opuźniłem nic nie dzwonili myslałem że ok ale za 3 m-c pismo od komornika przeszło
9 tys zajoł mi 1,4 emerytury bo tyle może i co m\c następne raty tyle że komornicze zostało jeszcze cztery.Przerabiam jusz czwartego komornika morzna się dogadać a może poprostu trafiam na normalnych ludzi .I nic prawnie nie posiadam tylko emeryture.W 2008 roku miałem 26 kredytów łącznie z kartami wtaką spiralke wpadłem miałem pszeszło230tys długu zostało mi cztery umowy i czający się komornicy za plecami.Coś na ten temat wiem i niechce zgrywać wielkiego bochatera
bo zmarnowałem 10 lat życia a kiedy sie to skończy?Pewien prawnik kiedyś powiedział że wyląduje pod mostem z siwą brodą i wszystko robie żeby tak sie nie
stało odwagi determinacji i dobrego prawnika życze osobą którym zaczoł grać zespół
Banku BPH
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
19 lip 2011 - 21:05:34
No cóż mnie wypowiedzieli kredyt - a potem jakieś 2 tygodnie poźniej dostałam smsa, ze dział windykacji przekazuje kredyt do ....... wypowiedzenia. To są dopiero jaja. Ciekawe czy przyjdzie do mnie drugie wypowiedzenie kredytu :)
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
19 lip 2011 - 23:49:27
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 23:05 przez camion.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
20 lip 2011 - 10:16:35
Ja mam wypowiedziane trzy kredyty,pierwszy umorzony przez komornika sprzedany firmie windykacyjnej z Wrocławia,drugi na etapie komornika,trzeci najbardziej zagadkowy o którym pisałam wczoraj wypowiedziany,później próba ugody ze strony zespolu wndykacyjnego,telefony w zeszłą niedzielę chyba ze cztery a do tego wszystkiego ten sam kredyt jest już w firmie windykacyjnej:))zastanawia mnie tylko jedno,dlaczego szanowny zespół windykacyjny przysyła mi pisemka z propozycją ugody,dzwoni do mnie w niedzielę ,wiedząc że umowa kredytowa jest już sprzedana. Czy bank BPH myśli że Jego klienci to banda durnych oszołomów,którym mozna wmówić wszystko?A szanowny zespół próbuje wyciągnąć jak największe korzyści,nie dosyć ze liczą sobie ponad 30 zł za polączenie to żądają wpłat na poczet kreytu,którego się pozbyli.Ciśnie mi się na klawiaturę jedno słowo,złodzieje.Pozdrawiam Wszystkich.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
20 lip 2011 - 10:22:45
Zachowaj te pisemka od banku że chce ugody a jednocześnie sprzedał Twój dług, będziesz miała niepodważalny dowód, który wykorzystasz w sprzeciwie od nakazu zapłaty. Podniesiesz wówczas argument, że firma windykacyjna nie ma legitymacji procesowej, bo nie jest właścicielem zobowiązania. Co w zasadzie kupiła, skoro pierwotny właściciel zobowiązania ma nadal Twoje dane osobowe i domaga się zapłaty bądź ugody.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
20 lip 2011 - 12:49:56
Skoro juz Szmydka to ma, to pewnie przekazali sprawę do Ultimo, bo oni z tą kancelarią współpracują
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
21 lip 2011 - 22:33:05
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 23:07 przez camion.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
27 paź 2011 - 21:58:45
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 23:07 przez camion.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
29 paź 2011 - 11:40:56
Witam też miałam takie pisma od tego zespołu z banku BPH przez 3 miesiące ustalaliśmy raty jakie mogę wpłacić.Wplacałam zgodnie z umową a BPH i tak wystawił BTE i komornika.To jest tylko naciąganie ludzi bo i tak nie pójdą na ugodę.Negocjowałam z nimi przez 8 miesięcy i tak nic z tego nie wyszło.Jako pierwsi wystawili BTE -dla nich nie liczy się klient,który zalega z płatnościami.


No to sie załamałam. Miałam u nich karte kredytową. Staciłam pracę i przestałam spłacać. Dzonili,straszyli,w końcu stwierdzili ze zaproponują ugodę. Spłacam po 345zł niby bez odsetek . Samej ugody się nie doczekałam,ale przysłali harmonogram spłat. Póki co płacę,ale nie wiem czy po dwóch latach nie przeslą nowego harmonogramu:). Do tego dzwonią po 10 razy dziennie,aby potwierdzic kolejną ratę.
Nie odieram tel,a płacę w terminie. Co jest też jakąś paranoją dla mnie termin raty mam 16-20 dzień mca i jeżeli zapłacę wcześniej to podobno uważają to za nadpłatę i znowu dzwonią kiedy wpłynie faktyczna rata. W telefonie wpisałam ich ,,popaprane bph,, i ustawiłam ulubiony dzwonek,aby nie stresować się kiedy dzwonią. To najgorszy i najbardziej upierdliwy bank.

Pozdrawiam wszystkich piszących wątki. Dzięki Wam potrafie podnieść głowę do góry:)
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
29 paź 2011 - 14:01:50
Camion- dzięki bardzo za ten numer- właśnie nas atakuje- a zastanawiałam się, czy odbierać- intuicja podpowiadała nie- uff- chyba mi racjonalne myślenie wraca.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
01 lis 2011 - 19:38:46
a ja dostałam od nich pisemko,listem zwykłym,ze ,tu cytat,,wezwanie do zapłaty przed sprzedaża do firmy windykacyjnej

,,skorzystaj z ostatniej mozliwosci zawarcia ugody z bankiem przed sprzedaza zadłuzenia do fw
wpłac 24967,98 zł w terminie do 28.11.2011 a my umorzymy tobie 99871,92

kuzwa ,jacy łaskawcy a jak poszłam do sadu aby podpisac ugode to mnie zlali,komornik umorzył a teraz chca ugody

nawet gdybym miała to bym nie wpłaciła bo zwyczajnie nie wierze w te ich dobroc
prosiłam o wydłuzenie z 7 do 10 lat nie chcieli.......
kto tu kogo robi w bambuko?
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
02 lis 2011 - 16:21:47
Brawo Dziśka masz rację ja też nie wierzę w ich dobre intencje,dziwne,że masz wplacić tylko taką sumę a oni umorzą aż tyle.Na pewno nie bank BPH to jeden z najgorszych banków jeżeli chodzi o ugodę i jeden z pierwszych,który wystawia BTE.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:53:27
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqgft5gu77
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
08 maj 2012 - 20:19:49
@ aneta-77

a nie masz żadnego pisma w sprawie tej ugody?
Mojemu znajomemu przysłali sms-a,że odsetki są umorzone(gdy wpłacił kwotę,o której
byla mowa w ugodzie podczas rozmowy telefonicznej).

Może napisz do banku - przypomnij im o tym,ze obiecali umorzyc odsetki...
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
22 maj 2012 - 13:59:32
mam pismo dotyczące ugody ale jak dzowniłam do Zespołu Prawno Windykacyjnego BPH to Pani powiedziała mi że wpłaciłam ale z poslizgiem, wiec wystosowali BTE, tylko pytanie skoro BTE było nadane w 2010 a ugode przysłali 5.01.2011 ze bede spłacac przez 14 kolejnych miesięcy to dlaczego nie poszli z tym od razu do komornika w 2010 r. tylko czekali tyle czasu aż spłace ugode i klamali ze anulują odsetki. Dodam jeszcze ze w pismie o zajeciu wynagrodzenia od komornika oczywiście nie mam egzemplarza BTE który notabene winien mi przekazac komornik. Wiec jak mam się bronić skoro nie znam kwoty z 2010 roku na BTE a komornik na 05.2012 roku domaga sie 43 kwoty góownej i 998 zł odsetek??? napisałam skarge bo termin mijał wczoraj zeby zachowac termin jednak nie wiem czy prawidłowo. Przepisalam wzór skargi zamieszczony na stronie glownej forum i czekam...czekam tez na pismo wyjaśniajace z BPH bo od razu napislam do nich z prosba o wyjasnienia. Nie rozumiem jednego jak komornik moze zajmowac wynagrodzenie na podstwie BTE gdy dłuznikowi go nie przedstawia?? to jak mam sie bronic?? w skardze ujęłma zatem kwote z pisma od komornika ktora ma sie nijak do kwoty z BTE bo dzwonilam do BPH i pani sie "wygadała" i podała kwoty na BTE....wiec jak to ugryzie sąd ? :) szczerze mowiąc masło maslane. czyli co mam czekac tak na decyzje sądu jak rozumiem..czy pomimo toczacej sie sprawy mam osobno skaldac pozew do sadu o to ze bank nie slusznie naliczyl mi az taka kwopte odsetek czy czekac co zdecyduje najwyzszy i wtedy w razie odrzucenia skargi pisac zazalenie?? Pr osze o interpretacje moich "złotych" mysli :) i dziekuje że jesteście bo dzieki Wam czuje że nie jestem sama....a pewnie takich jak ja jest tutaj wielu. Pozdrawiam serdecznie.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
24 maj 2012 - 21:45:50
no dobrze ale powiedzcie mi co w tym przypadku bo zanim odebralam pismo od komora dowiedzialam sie w prcy ze wplynelo pismo o egekucji, wiec zadzwonilam do bph i powiedzeli mi jaki jest dlug oczywiscie byl mnijeszy bowiem windykacja wyslala pismo do komora nie uaktualnoiajac kwoty zadluzenia. wiec zadwonilam do nich i pani poqiwdziala mi ze jak wplace odsetki ktore mi podala to oni wysla pismo do komornika ze zadluzenie jest splacone. tylko pytanie bo pozyczylm te pieniazki by nie zajal mi pensji komornik bo to dla mnie upokorzenie ale czuje sie oszukana wiec napisalam skarge na BTE wedlug wzoru tu zamieszczonego, ale chodzi o koszty komornika. Bo wyczytalam sprzeczne opinie na forum i proze o sprostowanie : czy dokonujac wplaty na konto wierzyciela przed oficalnym odbiorem zawiadomienia od komornika o wzszezciu egzekucjiczy w zwiazku z tym moze on dochodzic swoich kosztow?jesli tak to na jakiej podstwie i ile 15,8% czy 1/10 z wynagrodzenia sredniego. zaznacze ze kwota 8% od kwoty odsetek bylaby jakies 60zl, ale z kolei 1/10 ze sredniej to jakies 370zl wiec to strasznie duzo i to 1/3 odsetek. Prosze pomozcie.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
23 maj 2012 - 10:29:41
@ aneta-77

pewnie komornik doliczył też swoje koszty...
Na mój rozum - kwota nie zgadza się,ponieważ BTE z 2010r wykazywało kwotę wówczas
wymagalną- i taką chce egzekwować komornik. Więc to,co splaciłaś na podstawie
ugody powinno być zminusowane- ale nie jest,bo BTE było wystawione rok wcześniej.
Dlatego kwota nie zgadza ci się (to tak jakbyś dwa razy zapłaciła - raz w BTE i to
z ugody).Komornik ma egzekucję na podstawie BTE z 2010 - nie wie,że splacałas coś
na podstawie ugody,bo o tym powinien poinformować go bank.
Teraz bank powinien wystąpic do komora o roszczenie pomniejszone splatą z ugody.
Ale pewnie tego nie zrobił,bo oni mają to w doopie - niech sie dłużnik gimnastykuje..
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
23 maj 2012 - 10:58:19
?

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-26 23:13 przez camion.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
04 mar 2013 - 11:11:08
Witam
Prowadzę walkę z nimi już drugi rok. Początkowo udało mi się /i cieszyłam się jak głupia/ wynegocjować ugodę i spłacałam po 345zł miesięcznie. Niestety po roku spłacania straciłam pracę i tym samym ugoda została zerwana. Pisałam ,prosiłam,dzwoniłam...najgorsze jest to,że tam pracuje wiele osób i każdy mówi co innego. Niby notują ustalenia ale wystarczy wykonac kolejny telefon i inny pracownik interpreuje je po swojemu. Prosiłam więc aby wysyłali mi ustalenia na piśmie. Na nic się to zdało. Dali sprawę do komornika,który i tak szybko umorzył postepowanie ,bo nie miał z czego ściągnąć długu.Uzbierałam 3tyś zł i po uzgodnieniu z panią z windykacji spłaciłam cały kapitał. Zapewniona,że odsetki karne wtedy juz nie rosną,mogę poczekać aż znajdę pracę i wtedy wynegocjuję z nimi raty na spłatę odsetek. Tłumaczyłam szczerze,że nie chcę się deklarować na spłatę w momencie kiedy nie mam stałych dochodów.Pani zapewniła,że poczekają. No i po dwóch mcach dostaję pismo iż kwotę odsetek tj 3200 mam wpłacic w terminie 7dni bo inaczej sprzedają dług. Próbowałam ustalić co to znaczy,jednak osoba z którą rozmawiałam bezczelnie mnie ignorowała i radziła szybko znaleźć pracę. Nie wiem co teraz...dług wynosił 8tyś. Za sprawą pierwszej ugody spłaciłam ponad 5tys,potem ponad 3tys kapitału,teraz chcą jeszcze 3 odsetek i Bóg tylko jeden wie co się z tym dalej stanie.
Czy ktoś wie co robić w takiej sytuacji?
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
04 mar 2013 - 17:33:16
@soniusia5

Jeśli nie masz pisemnego uzgodnienia, w którym napisano, że Twoje wpłaty bank zobowiązuje się zaksięgować na poczet kapitału, to poległaś.
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
06 mar 2013 - 15:58:05
*flame

Spłacając kapitał,zaznaczytłam w tytule przelewu,że to jest spłata kapitału
Re: Specjalistyczny Zespół Prawno Windykacyjny(BPH
06 mar 2013 - 23:40:37
soniusia5 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> *flame
>
> Spłacając kapitał,zaznaczytłam w tytule
> przelewu,że to jest spłata kapitału

Chyba żartujesz?

Myślisz, że ty dyktujesz warunki, na podstawie których bank księguje twoje wpłaty?

Zapoznaj się dokładnie z zapisami umowy ...
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować