Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu

e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
02 cze 2011 - 21:38:42
30 maja otrzymałam nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym wystawiony przez Sąd Rej.Lublin-Zachód w Lublinie VI Wydz.Cyw.wystawiony po rozpoznaniu pozwu Debt Trading Partners z.o.o. Spółka Komandytowo-Akcyjna w W-wie nakazujący zapłacenie tej firmie 2.990 zł.tytułem odsetek karnych i 638,99 tytułem zwrotu kosztów procesu umowy kredytowej z BPH S.A.nr... Grupa GE Capital z maja 2000 r.W uzasadnieniu piszą, że uczynili to na podstawie cesji z 6.10.2010 i przelewie wierzytelności z listopada 2010 r. Wzięli to chyba z kosmosu, bo zadłużenie z tego kredytu wg numeru wykazanej w pozwie umowy z GE Capital Bank zostało ode mnie wyegzekwowane w całości przez komornika na podstawie BTE i postanowienia sądu w czerwcu 2008 r. i jestem w posiadaniu postanowienia komornika prowadzącego tę egzekucję, w którym komornik stwierdza , że postepowanie egzekucyjne zostało zakończone, a całe roszczenie egzekucyjne wynikające z tytułu wykonawczego było prowadzone zgodnie z wnioskiem wierzyciela i zostało zaspokojone zgodnie z art.816 kpc, a wszystkie koszty postępowania zostały zapłacone przez dłuznika.
PORADZCIE, JAK NAPISAĆ SPRZECIW OD TEGO NAKAZU? Czy napisać o powyższym postanowieniu komornika, czy inaczej? Sprawa została chyba żle przejeta przez banki między sobą podczas fucji obu złodziejskich instytucji? O jakiej cesji jakich odsetek w 10 lat od BTE i wyroku oni wogóle piszą? Sprzeciw muszę wysłać w ciągu 2 tygodni licząc od 30 maja.
P.ś. Powiem Wam więcej - dostałam listem poleconym w styczniu tego roku z tej samej Debt Trading wykazanie jakiejś kwoty 8400 zł (?) jako niespłaconej z tego samego kredytu z propozycją ugody i umorzenia 30% zadłużenia, jak nie to traktować to każą jako wezwanie przedsądowe do zapłaty. Zlekcewazyłam to i oczywiście nic nie odpisałam. CO TO ZA PARANOJA? Jak postępować w takich przypadkach?
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
02 cze 2011 - 22:03:55
ja bym dała do prokuratora o wyłudzanie kasy
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
02 cze 2011 - 22:08:51
Sansimilo, ja też nie umiem, ale na sprzeciw tak, czy inaczej trzeba odpowiedzieć, no bo potem bujania w tym będzie jeszcze więcej.
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
03 cze 2011 - 10:14:27
Ludzie!!!!!!!!!!! Jak czytam "cenne" rady sansimili to mnie mdli! Strzeżcie się porad typu - nie wpuszczać komornika i biegłego do lokalu, jeśli pojawili się zgodnie z prawem, żeby przygotować opis i oszacowanie, chowajcie głowę w piasek, nie odbierajcie korespondencji i liczcie, że sprawa przyschnie...Ciekawe jaką treść miałoby zawiadomienie przygotowane przez nią dla prokuratora w tej konkretnej sprawie!? Co za pierdoły!
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
03 cze 2011 - 11:28:04
Wzięli to chyba z kosmosu, bo zadłużenie z tego kredytu wg numeru wykazanej w pozwie umowy z GE Capital Bank zostało ode mnie wyegzekwowane w całości przez komornika na podstawie BTE i postanowienia sądu w czerwcu 2008 r. i jestem w posiadaniu postanowienia komornika prowadzącego tę egzekucję, w którym komornik stwierdza , że postepowanie egzekucyjne zostało zakończone, a całe roszczenie egzekucyjne wynikające z tytułu wykonawczego było prowadzone zgodnie z wnioskiem wierzyciela i zostało zaspokojone zgodnie z art.816 kpc, a wszystkie koszty postępowania zostały zapłacone przez dłuznika.

Gdyby mnie to spotkało to rozmawiałabym tylko i wyłącznie z prokuratorem i nikim wiecej.

Jesli flame nie potrafisz sensownie odpowiedziec na zadane tu pytanie to nie zabieraj głosu w ogole. I zmien styl pisania w koncu a przede wszystkim nie prowadz dyskusji samej z soba i czytaj ze zrozumieniem, bo ja zadnych rad tu nie udzielam bo nie jestem prawnikiem. Poza tym jak widze dla wielu osob sadzac po ich zachowaniu jest to chyba 1 forum w zyciu skoro nie potrafia przestrzegac podstawowych zasad jego uzytkowania
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
06 cze 2011 - 10:36:52
sansimila Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jesli flame nie potrafisz sensownie odpowiedziec
> na zadane tu pytanie to nie zabieraj głosu w
> ogole. I zmien styl pisania w koncu a przede
> wszystkim nie prowadz dyskusji samej z soba i
> czytaj ze zrozumieniem, bo ja zadnych rad tu nie
> udzielam bo nie jestem prawnikiem. Poza tym jak
> widze dla wielu osob sadzac po ich zachowaniu jest
> to chyba 1 forum w zyciu skoro nie potrafia
> przestrzegac podstawowych zasad jego uzytkowania

Piszesz idiotyczne posty, które czytają odwiedzający nasze forum. Jesteś bezmyślną osobą, która naraża innych na poważne kłopoty.
Swoje "mądrości" testuj na własnym tyłku.

Radzenie "ukredytowanemu", żeby zaciągnął kolejny kredyt na spłatę pozostałych zobowiązań oraz polecanie firm pozabankowych, które udzielają pożyczek na lichwiarskich warunkach, we wzorcu umowy stosują niedozwolone klauzule, a jako zabezpieczenia niewielkich sum żądają weksla "in blanco" lub hipoteki, sugerowanie, że w razie wizyty komornika i biegłego w celu sporządzenia opisu i oszacowania nie należy ich wpuszczać do lokalu, polecanie nie reagowania na korespondencję wysyłaną przez komornika itp. idiotyzmy doprowadziły cię - przemądrzała babo - do patowej sytuacji. Bagno, w którym ugrzęzłaś zawdzięczasz wyłącznie sobie.

Skoro pozjadałaś wszystkie rozumy i nie słuchasz rad osób bardziej doświadczonych, to sobie eksperymentuj, ale potem nie piszcz na forum, że dzieje ci się krzywda! Nie naciskaj i nie żądaj od Schoppenki, żeby rzuciła inne sprawy w kąt, bo TY nie wiesz, co masz zrobić i TWOJA sprawa jest najważniejsza. Schoppenka pomaga bezinteresownie WSZYSTKIM. Dla ciebie nie będzie robiła wyjątku. Nie jesteś pępkiem świata!

Zapędy pedagogiczne testuj na innych. Nie jestem twoją uczennicą i nie będziesz mnie oceniała, ani pouczała.

UPRZEJMIE PROSZĘ, NIE ZARAŻAJ GOŚCI ORAZ BYWALCÓW FORUM SWOJĄ GŁUPOTĄ I BRAKIEM ODPOWIEDZIALNOŚCI!

NAPISAŁAM WYSTARCZAJĄCO JASNO?! TERAZ WRESZCIE ZROZUMIAŁAŚ?!



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-06 12:41 przez flame.
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
03 cze 2011 - 12:07:31
@sansimila
Dlaczego wciąż próbujesz być mądrzejsza od wszystkich ,widzę że traktujesz to forum jak prywatny folwark wspólnie z Kingą, jeżeli twierdzisz że flame nie potrafi odpowiadać sensownie to się grubo pomyliłaś ,nie wiem co ty chcesz udowodnić zabierając głos dotyczącej flame która ma trochę więcej wiadomości prawniczych jak Ty dlatego nie powinnaś się do porad wtrącać,bo robisz potworne zamieszanie i mętlik.
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
03 cze 2011 - 12:17:56
@sansimila
Ja w takim razie udzielę Tobie porady, jeżeli pomaga Ci Kinga to raczej piszcie sobie na priv bo razem może tworzycie dobry duet ale tylko w własnym gronie.ja nie wiem czy Ty myślisz że masz same problemy (dotyczące tylko własnej osoby) przecież tutaj szukają pomocy ludzie z większymi problemami,ale czytając posty piszące przez Ciebie i Kingę to szybko stąd uciekają,a chyba nie o to chodzi.
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
03 cze 2011 - 12:35:49
Mnie jakubek nikt nie pomaga bo w takiej sytuacji jak jestem to moge pomóc jedynie sama sobie czytajac i słuchajac innych i wybierajac z tego to co do mnie najbardziej pasuje. Ja nie jestem wcale w lepszej sytuacji jak inni tu, co nie oznacza,ze musze swoje sprawy prowadzic tak samo nie właczajac w to własnej głowy, ktora tez w kazdej chwili moze mi zostac ucieta i dlatego tez na zbedne dysksje i ciagłe płacze juz nie mam czasu. A jesli ludzie stad uciekaja to tylko i wyłącznie dlatego,ze brak tu konkretów, czyli konkretnych porad prawnych
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
03 cze 2011 - 13:02:38
@ sansimila
jestem pod wrażeniem zmiany twojego stylu pisania!!!!!!
Skąd ten nagły zwrot?!
Coraz bardziej mnie zaciekawiasz......
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
03 cze 2011 - 13:37:52
No fajnie, pogadaliście sobie, a co z tego dla mnie? Rozumiem, że mam wnioskowac o oddalenie pozwu w całości,bo to dług fikcyjny, poinformować o posiadanym postanowieniu komornika o spłaceniu (czy podawać wszystkie numery, sygn. akt, daty itp.) i wnioskować o ...no właśnie, jak to napisać, żeby ta Debt Trading znowu gdzies nie odsprzedała tego nieistniejącego długu i żebym znowu gdzieś nie musiała wnosic ponownie sprzeciwów od nakazów? Napewno mieliście juz takie sprawy, to podpowiedzcie proszę. Z góry dziękuję.
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
03 cze 2011 - 13:48:21
Wyślij do mnie ten nakaz, napisze sprzeciw :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
03 cze 2011 - 14:54:50
Dzięki Kochana, ale chyba dopiero w poniedziałek, bo nie wziełam go ze sobą do pracy, a przez weekend nie będe miała skanera, choc może uda mi się od znajomej. W każdym razie od 30 maja 14 dni to wychodzi, że trzeba wysłac najpożniej 13 czerwca. Zdązymy. Dziękuję.
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
03 cze 2011 - 15:35:00
@sansimila

Powinnaś się dostosować do porad Schoppenki ona juz wielu ludziom pomogła w tym mnie dlatego musisz się skontaktować z nią a ona poprowadzi twoje sprawy w należytym kierunku,tylko musisz się stosować do jej poleceń ,a nie do ludzi z łapanki bo wtedy płacz już nie pomoże.musisz wybrać z kim i o co walczysz bo jak będziesz ciągła 10- srok za ogon to znasz to przysłowie,widzisz inni forumowicze szukają porady ze zrozumieniem a nie na wariackich papierach,forum jest stworzone po to żeby z niego korzystać a nie bawić sie w słowne przepychanki napewno to dobrze nie świadczy, twoje przypadki lub podobne są tu opisane,z tego co wiem to Schoppenka ma bardzo napięte terminy ale nie odmówi na pewno swojej pomocy, dlatego proszę Cię bardzo nie obrażaj już nikogo z forum,bo wszyscy się od ciebie odwrócą i zostaniesz z ręką w nocniku.Myślę że wyciągniesz z tego jakiś wniosek i będzie to dla Ciebie dobra lekcja.pozdrawiam
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
06 cze 2011 - 11:39:48
Brawo,Flame.@sansymila,jak Ci sa nasze rady niepotrzebne,to czemu tu jesteś i piszesz same bzdety.Obrazasz innych.To nie wporzadku.Najpierw się zastanów co masz napisać.Nie popełniaj błedów.Pozdrawiam.
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
06 cze 2011 - 19:25:57
Do Schoppenki: wysłałam dzisiaj skany pozwu i nakazu na private. Pozdrawiam i z góry dziękuję
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
08 cze 2011 - 20:20:59
Autor: sansimila (IP zapamiętane)
Data: 02 cze 2011 - 22:03:55

ja bym dała do prokuratora o wyłudzanie kasy
...................................................................................................................................................
sansimila ależ jesteś spostrzegawcza i elokwentna zaś znajomość prawa wręcz powalająca.
Natomiast co do twojego postulatu aby Słoneczko Flame zmieniła styl pisania - postulat nie jest trafiony ponieważ w znacznie większym stopniu dotyczy twoich wypocin które są bez ładu i składu. Ewidentnie widać że jest to twoje 1 forum, zatem z takim stylem pisania powinnaś udać się na forum onetowe.

@Kocia Mama Obowiązkowo wnieść sprzeciw a w nim podważyć w pierwszej kolejności skuteczność przelewu, a na zakończenie stwierdzić że nie uznaję roszczenia tak co do wysokości jak i co do zasady, nie podnosić zarzutu przedawnienia ten zarzut podnieść na dalszym etapie gdy sprawa zostanie skierowana do sądu twojego miejsca zamieszkania.
Dlaczego nie podnosić przedawnienia teraz? - bo wycofają pozew i będziesz się za kilka lat z tym bujać ponownie.
Zresztą widzę że sprawę skierowałaś do Serduszka Schoppenki Ona będzie wiedziała co w sprzeciwie powinno się znaleźć.

Widzę, że był mail od Ciebie do mnie w innej sprawie w czasie, gdy byłem nieosiągalny z powodów wiadomych niektórym, kilka dni będę dostępny jak masz pytania to pisz.
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
09 cze 2011 - 13:31:48
@typ niepokorny. Cieszę się, że znów Cię widzę na forum. Pozdrawiam serdecznie. Tak, rzeczywiście napisałam do Ciebie przesyłając skany dokumentów, ale zajęła się mną niezastąpiona Schoppenka i czekam na propozycję sprzeciwu, który obiecała mi przesłać.
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
09 cze 2011 - 14:36:32
Dzisiaj wieczorkiem wyślę sprzeciw. Normalnie wrastam w komputer :)

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
09 cze 2011 - 15:27:33
Kochana Schoppenko! Zaciągam wobec Ciebie dług - dług wdzięczności, a te - jak wiesz - są długami nie do spłacenia. Z całego serca dziękuję.
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
10 cze 2011 - 01:18:10
Kocia Mamo, prześlij mi jeszcze raz pozew bo dostałam jedynie pierwszą stronę bez uzasadnienia a muszę wiedzieć do czego mam się odnieść. Jeśli uda Ci się wysłać mi w dzień to jest szansa że napisze sprzeciw jeszcze na piątek abyś mogła go już wysłać, ale jeśli mamy czas do 13 czerwca to też dobrze.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: e-nakaz zapłaty rzekome odsetki karne od długu spłaconego3 lata temu
10 cze 2011 - 09:39:17
Schoppenko. Wysłałam. Daj prosze znac, że otrzymałaś.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:50:10
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqgf4g44
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować