Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

zawezwanie do próby ugody

zawezwanie do próby ugody
17 cze 2011 - 10:56:32
firma ultimo kupiła mój dlug wpisała mnie do krd ,napisałam do krd o zasadność wpisu na jakiej podstawie mnie ultimo wpisało,krd odpisało że jeżeli mam dowody na to że długu nie ma mam poinformować o tym ultimo,tylko że ten dług jest z 1998 roku nie mam zadnych dokumentów a co najlepsze dług niby był w kwocie 800 zł a ultimo chce 4300:( ostanio przysłali pismo zawezwania do próby ugody przed sądem ale to już od kancelari prawniczej,jeżeli nie wpłacę im odrazu 20% kwoty a resztę na raty.pomocy co mam robić.????
Re: zawezwanie do próby ugody
17 cze 2011 - 12:24:41
@mada
Nie można było tego wątku podpiąć pod już istniejące? Niniejszym informuję, że nie będę udzielać odpowiedzi forumowiczom, którzy lekceważą zasady porządku, prowokują bałagan i zamęt informacyjny. Na temat Ultimo i procedur postępowania z firmami windykacyjnymi pisaliśmy tysiąc razy. Wystarczy użyć opcji "szukaj".
Re: zawezwanie do próby ugody
17 cze 2011 - 12:26:58
Stop - Na tym ciąży dowód kto twierdzi!
Skoro Ultimo twierdzi że taki dług jest to ma obowiązek wykazać że tan dług istnieje.
Ponadto, zapewne brak było Twojej zgody na przelew, zatem Ultimo ma obowiązek wykazać że taką zgodę na przelew wyraziłaś.

Ma obowiązek udowodnić fakt zawarcia takiej umowy przelewu zawartej z bankiem na ich rzecz poprzez zaprezentowanie jej pełnej treści - w której znajduje się wzmianka o podstawie prawnej pozwalającej na przelew - gdy takiej podstawy nie ma umowa jest nieważna.

I na zakończenie mają obowiązek okazać wszelaką dokumentację jak przebiegała spłata, jaka kwota pozostała do spłaty, oraz innych ubocznych wraz ze wskazaniem ich podstawy naliczenia.

ŻADNEJ UGODY NIE PODPISYWAĆ Z NIMI BEZ OKAZANIA W/W DOKUMENTÓW.
Re: zawezwanie do próby ugody
17 cze 2011 - 23:35:53
Kążda próba dogadania się z nimi to głupota, nie dzwoń do nich i nic nie podpisuj bez względu na wszysto, pewnie założą ci sprawę w e-sadzie w Lublinie, dostaniesz nakaz i złożysz sprzeciw do nakazu zapłaty podnosząc zarzut przedawnienia, zrób to tylko w terminie,,Sad z Lublina uzna złozenie sprzeciwu i wyśle do Sadu twojego zamieszkania i tu 2 opcj
1.Sad wezie Ultimo do uzupełnienia braków formalnych- wypisu z KRS i td. jak widzą szansę na wygraną to wniosą i bedzie rozprawa
2,jak nie widza szans na wygrana , a ty podnosisz zarzut przedawnienia to nie uzupełniają braków , i sąd umarza postępowanie.
To oznacza ze za kilka lat znów mogą zrobić taką akcję- złozyć ponownie pozew,
ale to ci nic nie robi tak czy inaczej jak maszprzedawniony dług z telefonu to mogą tylko 100 pism wysłać / nie reaguj-ale zawsze odbieraj/, oni nie wysyłają poleconymi, a zrobiś ci nic nie mogą , TYLKO ZAWSZE ODBIERAJ LISTY Z SĄDÓW.
Re: zawezwanie do próby ugody
21 cze 2011 - 10:01:06
@mada
UWAGA!!! Zdecydowanie należy zmierzać do zrzeczenia się dochodzonych kwot pozwem, żeby w przyszłości po raz kolejny nie walczyć przed sądem. Może się zdarzyć, że za kilka lat ten sam podmiot wniesie podobny pozew bądź odsprzeda dług. Jak otrzymasz nakaz zapłaty z sądu, to nie wyrażaj zgody na wycofanie pozwu przez powoda bez zrzeczenia się dochodzonego nim roszczenia.

Zgodnie z Art. 355 § 1 KPC zakończenie procesu postanowieniem o umorzeniu postępowania nie daje gwarancji definitywnego zakończenia sporu.

Nie można wykluczyć sytuacji, że powód nie dokona wkrótce kolejnej cesji "danych osobowych" na inny podmiot, który ponownie wniesie pozew o takiej samej lub zmodyfikowanej treści.

Najlepiej będzie jak zgłosisz się do nas z ewentualnym nakazem zapłaty. Na wniesienie sprzeciwu/zarzutów masz 14 dni (termin zawity!). Jeśli "nawalisz", to nakaz się uprawomocni i komornik wkroczy do akcji. Zredagujemy sprzeciw/zarzuty do nakazu zapłaty tak, żebyś nie musiała walczyć z tym bagnem w nieskończoność.
Re: zawezwanie do próby ugody
23 cze 2011 - 01:08:55
Flame i Typku - Wasza aktywność na forum jest bardzo pożądana i bardzo cenna. Dziś znów się dowiedziałam czegoś nowego. Mam podobny przypadek z kredytem na zakup samochodu do działalności gospodarczej prowadzonej w innym mieście w Invest Banku w roku 1996. Kredyt powinien być już dawno rozliczony, bo spłacaliśmy i na życzenie banku oddaliśmy skredytowane auto Bank czepiał się najpierw męża, teraz mnie, ale teraz już wiem, jak mam zakończyć tą sprawę tzn czego pilnować. Dziękuję Olu i Typku.
Re: zawezwanie do próby ugody
23 cze 2011 - 23:45:44
Flame , ale jak można nie dopuścić do umorzenia postępowania Sądowego gdy
Dostajesz pozew, odpowiadasz na niego sprzeciwem w którym podnosisz zarzut przedawnienia i czekasz, po 4 miesiacach dostałam postanowienie z Sadu że postępowanie zostaje umorzone bo Ultimo nie uzupełniło braków formalnych tj. np wypis z krs i koniec. Za rok lub dwa znowu będą wszczynać sprawę w Lublinie i czekac na ut szczęścia ,że może nie odbiorę i sie uprawomocni nakaz.
Tak nic nie mogę dalej zrobić, nie wiem o co chodzi bo pozew skałdają w Lublinie, a potem rejonowy wezwał do uzupełnienia pozwu, oni nie uzupełnili i cześć pieśni, umoreznie, a najlepsze ze nie wiem na jakiej podstawie bo podał art 505/37 kpc.
to nie istnieje.
Re: zawezwanie do próby ugody
28 cze 2011 - 10:39:07
@alka
Uważasz, że bez możliwości zapoznania się z pismami procesowymi podam ci gotowca na forum?! Masz mnie za idiotkę? Nie pisałam o dążeniu do umorzenia postępowania, ale O DĄŻENIU DO ZRZECZENIA SIĘ DOCHODZONYCH POZWEM KWOT! To dwie różne sprawy. Sugerujesz, że jesteś taka oblatana, doświadczona i od lat korzystasz z pomocy radców prawnych. Najwyższy czas ich zmienić, skoro w tak prostej sprawie nie wiedzą jak postąpić.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:44:55
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqfewfder4t
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować