Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Prośba o radę dot. Citi

Prośba o radę dot. Citi
21 cze 2011 - 10:21:40
Komornik zajął bezpośrednio wynagrodzenie wysyłając tytuł egzekucyjny listem poleconym do pracodawcy, a mnie nie zawiadomił. Przetrzymali w Citi BTE ponad 4 lata (wydany w 2003) i u komornika wylądowal w 2007 (mam listowne potwierdzenie tego faktu przez komornika), a ja o istnieniu BTE nigdy nie zostałam nawet powiadomiona. Zanim wyciągnęłam dokumenty z sądu minęły 2 miesiące. Sprzeciwu nie złożyłam (nie miałam wtedy ani wystarczającej wiedzy, ani pieniędzy na adwokata) i tak przegapiłam terminy zawite. I spłacam do dzisiaj. Wiem, że BTE stało się przedawnione w 2007, a jeśli nie to, to można było chociaż podważyć odsetki (za 3 lata). Też tego nie zrobiłam. Po zawale udało mi się znależć pracę i pracować tak, aby jej nie stracić (nowa w pracy, chora i jeszcze z komornikiem - wystarczy, aby pracodawcy mieli Cię na oku i patrzyli zezem). Zastanawiam się ciągle (czasu mało, bo do 5 lipca) nad pozwem do sądu o ponowne rozpatrzenie sprawy - z mocy wyroku TK z 15 marca br.- bo napewno kwotę zadłużenia do BTE spisali z ksiag, ale nie wiem na ile to pomoże, po przecież sam BTE/wyrok sądu był przedawniony gdy go składali po 4 latach, a ja nie reagowałam, to czy teraz coś da podważenie BTE? Poradżcie prosze, jeśli znacie już podobne przypadki? Nie uciekam od spłaty, ale ten przypadek jest bardzo niesprawiedliwy bo - moim zdaniem, choć bazujący na nieznajomości prawa przez dłużnika - stawia Citi w nadzwyczaj uprzywilejowanej pozycji i daje mu czysty niezaslużony zysk moim kosztem.Do tej pory spłaciłam już 2,5 krotnie wartość zadłużenia, a końca nie widać przez odsetki
Re: Prośba o radę dot. Citi
21 cze 2011 - 10:45:23
@Kocia Mama
ja w tej chwili walczę z Citibank,Schoppenka napisała skargę i wczoraj przyszło z sądu o zobowiązaniu ale muszę czekać na powrót naszej koleżanki,zobaczymy co da się z tym zrobić a Ty musisz poczekać na powrót Schoppenki i odpowie na twoje bolączki.
Pozdrawiam



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-21 10:47 przez jakubek12.
Re: Prośba o radę dot. Citi
21 cze 2011 - 11:34:19
@Kocia Mama
Proszę Cię bardzo - nie twórz nowych wątków. Osoby, które szukają porady na naszym forum, a nie są biegłe w obsługiwaniu kompa, tracą mnóstwo czasu na odnalezienie potrzebnych informacji. Są to zazwyczaj starsze osoby, którym wzrok nie pozwala już na kilkugodzinne ślęczenie przed monitorem.

Można było tego posta podpiąć pod już istniejące wątki dot. skargi z wyroku TK lub wątków o bte. Schoppenka czyta wszystkie wpisy, choć z braku czasu na wszystkie nie jest w stanie odpowiedzieć. Na pewno odezwałaby się do Ciebie.

Przy okazji - raz jeszcze apeluję o zrozumienie i dyscyplinę. Kompendium "wiedzy" i problemów np. z City, Vindexusem, Intrum J., Krukiem itp. mogłoby znaleźć się zaledwie w jednym lub dwóch wątkach.

W opisanej przez Ciebie sprawie złóż skargę wg wzoru przygotowanego przez p. Romka. Nie ma pewności co do przedawnienia bte. Żeby właściwie ocenić sytuację trzeba wydobyć wszystkie pisma od komornika, prześledzić tok sprawy i dopiero na tej podstawie podąć odpowiednie działania procesowe.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować