Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

FM bank Nieuczciwe praktyki

FM bank Nieuczciwe praktyki
05 lip 2011 - 08:31:14
Witam

Myślę ze problem jaki przedstawię nie jest tylko moim,
Dlatego proszę o pomoc jak powinno się najprościej rozwiązać ten kłopot.

Prowadzę firmę już dosyć długo i nigdy nie miałem do czynienia z tak "dziadoskim "podejściem do klienta.
Przede wszystkim chciałbym aby jak najwięcej ludzi dowiedziało się o nieuczciwych praktykach tego banku.

Mianowicie 3 lata temu pożyczyłem w ówczesnym Funduszu Mikro 25 tyś, Jakiś rok temu fundusz zmienił się w bank i wymusił na mnie podpisanie nowej umowy . W zasadzie do wczoraj nie wiele to zmieniło, ale ... Kazano założyć mi u nich konto do spłaty kredytu/Rok temu czerwiec 2010/ .
Wczoraj dostaję telefon że mam niedopłatę 100 zł. Pytam - jak to ?
Pani powołuje się na jakąś zmianę opłaty za prowadzenie konta którą wprowadzili od maja średnio 40 zł za miesiąc/ 20 zł za prowadzenie konta i 20 zł za brak obrotu powyżej 3200 zł/ Za lipiec już też zdążyli mi doliczyć 20 zł.
Razem 100 zł

Proszę o podpowiedzi - czy cała ta sytuacja jest normalna
Czy bank możę sobie tak to zrobić bez poinformowania mnie o tym.
Twierdzą , że wysłali list - Ale nic do mnie nie dotarło.
W sytuacji wysłania listem zwykłym takiej zmiany łatwą mogą się wykpić że taki list do mnie dotarł. Swoją drogą czy zwykły list a nie polecony można uważać za właściwą formę doręczęnia i poinformowania o takiej wg mnie ważnej zmianie.
Mało tego obecnie pani dzwoniąca po 100 zł znała do mnie nr telefonu wcześniej jakoś nie raczono mnie uszczęsliwić tą formą kontaktu.

Jak można ukrucić takie złodziejskie praktyki tego banku.

Dodam że kredyt spłacałem regularnie.
Pomimo przecież bardzo wysokiego oprocentowania i opłat bank jeszcze stał się bardziej pazerny.
Proszę również o informację czy bank ma prawo żądać ode mnie odsetek za raty które miałbym spłacić w terminie późniejszym , jeżeli spłacę je wcześniej tzn. Aby uniknąć opłaty za prowadzenie tego złodziejskiego konta chcę spłacić 3 pozostałe raty - Niestety usłyszałem że bank ma chęć jeszcze na odsetki pomimo tego że spłata byłaby np. dzisiaj.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować