Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Odszkodowanie za nadużycia banku wobec klienta

Odszkodowanie za nadużycia banku wobec klienta
23 lip 2011 - 00:40:52
Witam, czy można obiegać się o odszkodowanie od banku? Mam kilka przypadków poważnych nadużyć jakie bank stosuje wobec swoich klientów i zastanawiam się czy mogę to jakoś wykorzystać. Moi rodzice mają nieciekawą sytuacje finansową a co za tym idzie kilka kredytów w bankach spółdzielczych dwa najciekawsze przykłady. Potrzebuje porady czy mogę coś z tym zrobić czy jestem bezradny wobec banku?
1. Rodzice wzięli kredyt hipoteczny zabezpieczony domem w którym mieszkają, wszystko było w porządku dopóki nie chcieli sprzedać działki rolnej która znajduje się zupełnie gdzie indziej i okazało się ze ona też jest zabezpieczeniem tego kredytu, ale oczywiście w umowie nie było o tym ani słowa, rodzie najedli się niezłego wstydu bo mieli już dany zadatek a okazało się że że działka ma zajętą hipotekę, o czym rodzice dowiedzieli się dopiero przy sprzedaży
2.Kolejna sytuacja miła miejsce kilka tygodni temu, bank odmówił mi wypłaty pieniędzy z mojego konta, argumentując się tym że mój ojciec ma zaległości w spłacie i chcą go tym pobudzić do działania, jako że to nie poskutkowało to zrobili sobie spłatę zaległych odsetek z mojego konta tj jakieś 4200zł, chciałem zaznaczyć ze nie jestem w żadnym wypadku poręczycielem tego kredytu, porostu miałem konto w tym samym banku
Re: Odszkodowanie za nadużycia banku wobec klienta
23 lip 2011 - 07:26:21
No to witaj w klubie!To,co piszesz jest porażające,ale ja cos wiem na temat działania pewnego banku spółdzielczego,więc nie taka to nowość dla mnie.
Uważam,że natychmiast trzeba zobaczyć w sądzie wieczystoksięgowym,na jakiej podstawie zostały dokonane wpisy w księdze wieczystej.Rodzice powinni otrzymać pisemne zawiadomienie po uprawomocnieniu się wpisu w księdze;czy nie otrzymali tego?
Na jakiej podstawie nastąpiła wypłata pieniędzy z Twojego konta? Masz prawo to wiedzieć,a odpowiedź powinna być udzielona na piśmie.Banki za nic mają tajemnicę bankową .My z mężem,pomimo,ze od ponad dwudziestu lat mamy rozdzielność majątkową,ciągle otrzymujemy z banku pisma informujące nas wzajemnie o naszych zobowiązaniach.Was tez traktują jak jedna wielką rodzinę.
Oczywiście, w ślad za domaganiem się respektowania swoich praw mogą pójść działania odwetowe np.wypowiedzenie kredytów.Znam to,bo tak było w naszym przypadku,dlatego trzeba działać bardzo ostrożnie,choć chciałoby się lecieć prosto do prokuratury.
W naszym przypadku bank popełnił dużo powaznych błędów i tak na pewno jest w przypadku Twoich rodziców.Trzeba je znależć.
Na wprost zadane pytanie o odszkodowanie,nie odpowiadam,bo daleka droga do tego.To bank ma instrumenty,by zgnoić kredytobiorcę,a pomocy znikąd - wiem coś o tym.
Jak idziesz na bagno,nie wykonujesz gwałtownych ruchów,bo Cię pochłonie!Podejmując tę walkę,bo podjąć ją trzeba,też musisz być ostrożny!
Możesz skontaktować się z P.Sklepowiczem,numer tel.na stronie głównej.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-23 08:43 przez jaskier30.
Re: Odszkodowanie za nadużycia banku wobec klienta
23 lip 2011 - 10:18:37
Wpis do księgi był na zabezpieczenie kredytu, wszystko to samo co w księdze wieczystej domu, tylko że o tym rodzice nie mieli zielonego pojęcia i w umowie kredytu dużymi literami napisane że zabezpieczenie kredytu stanowi jedynie działka nr.... czyli ten dom, a o działce rolnej ani śladu, a jeśli chodzi o wypłatę pieniędzy to dali mi wydruk z banku, tak zwana spłatę kredytu tylko ze z mojego konta i oczywiście bez mojej zgody, w rozmowie z dyrektorką banku którą zresztą nagrałem, ona wyraźnie mówi mi że jeśli nie spłacę to ona mi nie da pieniędzy pobrać, czyli tak jak by mi przerwała prowadzenie działalności bo to były jedyne pieniądze na koncie na tamtą chwile,
Wiem że jeśli zacznę się domagać o odszkodowanie za to do banki mogą wypowiedzieć kredyty dlatego właśnie tutaj pisze, żeby dowiedzieć się czy gra jest warta świeczki
Re: Odszkodowanie za nadużycia banku wobec klienta
23 lip 2011 - 11:46:07
Wpisu do księgi wieczystej można dokonać m.in. na podstawie oswiadczenia włąsciciela nieruchomosci o ustanowieniu hipoteki,złożonego w trybie art.95 prawa bankowego.Być może rodzice,przy podpisywaniu rozlicznych dokumentów,taki dokument tez podpisali,dobrowolnie.Jak nie sprawdzisz w sądzie,to nie będziesz wiedział.Sprawdzisz też,czy wysłano pismo do rodziców o ustanowieniu hipoteki.

A moze da się przenieść kredyt do innego banku?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-07-23 15:27 przez jaskier30.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować