Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika

Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
09 sie 2011 - 16:05:36
Witam,
w dniu dzisiejszym moja żona otrzymała "wezwanie do zapłaty" jak w tytule wątku, na wniosek wierzyciela BEST I Niestandaryzowany Sekurytyzacyjny Zamknięty z siedzibą w Warszawie. "Wezwanie" wystawiono na podstawie tytułu wykonawczego - Nakaz zapłaty w post. nakazowym z dnia 22.02.2011 zaopatrzonego w klauzulę wykonalności z dnia 27.04.2011. Kwota na troche powyżej 6 000 PLN z terminem płatności 7 dni od momentu otrzymania wezwania.

Problem w tym, że żona nie miała pojęcia o co chodzi, bo żadnej korespondencji w tej sprawie nie otrzymywała. Chcąc sie dowiedzieć czegokolwiek o rzekomym długu zadzwoniła do Komornika, ale poza tym że Komornik nie umożliwi żonie skopiowania tytułu egzekucyjnego i że w tej sprawie prosi o kontakt z "BEST I", niczego więcej się nie dowiedziała.

Zadzwoniła więc do BEST I pamiętając i mając na uwadze wszystkie porady jakie wyczytała tutaj na forum odnośnie rozmów z firmami windykacyjnymi, czyli np. zawsze kiedy mowa była o długu to żona twierdziła, że takowego nie ma, bo ona wszystkie długi spłaciła. BEST poinformował żonę, że firma Żagiel sprzedała rzekomy dług w 2006r. właśnie im, i że dług powstał w skutek braku spłaty komputera skredytowanego w 2004.

Pani z BEST I przyznała że wszelka korespondencja wysyłana była na stary adres żony, a żona wymeldowała się z poprzedniego miejsca zamieszkania 6 lat temu. Teraz - nie wiem jak to możliwe aby przy braku jakichkolwiek informacji można było działać w ten sposób... Wiem z informacji na forum że możliwe jest zaskarżenie nakazu zapłaty w oparciu o błędnym adresowaniu korespondencji o postępowaniu w sprawach sądowych, ale to wiedza bardzo chaotyczna. Jeśli byłby ktoś na tyle cierpliwy do takich jak ja i wyjaśniłby co robić w tej sprawie, jak się zachować i czy w ogóle są szanse na wyjście w miarę bezboleśnie z tej sytuacji to będe wdzięczny.

Drugie pytanie: moja żona nie ma sił psychicznych do ewentualnej walki - czy jeśli zdecyduje się aby płacić, zapłacić komornikowi, to czy powinna w odpowiedzi na to "wezwanie", przed zapłatą jakoś zabezpieczyć się na potencjalne działanie "w złej wierze" tego komornika po zapłacie kwoty w "wezwaniu"?

Za wszelkie sugestie i rady z góry dziękuje.

Pozdrawiam
Krzysiek

edit:

Witam ponownie,
mam jeszcze dwa pytania:
- czy w przypadku zapłaty kwoty z "wezwania" Komornikowi to jest jeszcze wtedy sens składania wniosku - "SKARGA - POZEW dot. NAKAZU ZAPŁATY Fundusz Sekurytyzacyjny"?

- trafiłem ostatnio na informacje o możliwości "przywrócenia terminu do wniesienia zarzutu od nakazu zapłaty w postępowaniu nakazowym". Czy w naszym przypadku taki wniosek ma szanse przejść?

pozdrawiam i raz jeszcze proszę o pomoc.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-10 12:11 przez olorin.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 12:43:18
Wierzytelność przedawniona. Złożyć w sądzie wniosek o przywrócenie terminu + zarzuty do nakazu zapłaty. W zarzutach podnieść argument przedawnienia z uwagi na dyspozycję art. 118 KC. Przywrócenie terminu - argumentować zmianą miejsca zamieszkania i brakiem możliwości zapoznania się z treścią korespondencji. Argument podeprzeć zaświadczeniem z Urzędu Miasta/Gminy o wymeldowaniu i zameldowaniu. Wniosek o przywrócenie terminu i zarzuty muszą być wniesione JEDNOCZEŚNIE!
W sekretariacie sądu (tym, który wydał nakaz zapłaty) powołać się na sygnaturę sprawy i sprawdzić w aktach, czy jest koperta (w której był nakaz) wysłana na nieaktualny adres i czy jest dwukrotnie awizowana. Pamiętać, że od momentu zapoznania się z aktami obowiązuje siedmiodniowy termin zawity (!) do złożenia wniosku i wniesienia zarzutów. Nie uchybić terminowi.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-10 13:14 przez flame.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 13:15:36
Wezwanie zostało wysłane listem zwykłym czy poleconym? kto jest nadawcą: BEST czy kancelaria komornicza?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-10 13:16 przez flame.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 13:22:53
Szlag jasny mnie trafia, jak czytam, co wyprawiają cwaniaczki z firm windykacyjnych i szemranych funduszy securitatae. W pozwach o zapłatę powołują się na nieaktualny adres rzekomego dłużnika, ale jak składają wniosek do komornika, to w jakiś cudownie-magiczny sposób potrafią posłużyć się aktualnym adresem. Co jest, do cholery?! Celowe i masowe działanie? PIEPSZONE HIENY!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-10 13:24 przez flame.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 13:12:11
Dziękuje serdecznie za pomoc,
właśnie się zbieramy aby takie "zaświadczenie" zdobyć.

Jeszcze dla pewności dopytam: czy jeśli już decydujemy się na walkę to czy płacić Komornikowi czy nie? Zastanawiam się czy jak te 7 dni, które mam na zapłatę kwoty z wezwania, przekroczę to nie skończy się to dla nas - "w razie niezapłacenia należności w określonym terminie, zostanie ona ściągnięta z majątku ruchomego i wierzytelności Pani, co znacznie zwiększy koszty egzekucyjne".

Czy decydując sie na walkę podejmujemy jednocześnie ryzyko większych kosztów egzekucji?

pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-10 13:12 przez olorin.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 13:22:40
Wezwanie zostało wysłane listem poleconym, a nadawcą jest kancelaria komornicza.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 13:26:23
olorin Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Wezwanie zostało wysłane listem poleconym, a
> nadawcą jest kancelaria komornicza.

Data odbioru korespondencji to 10 sierpnia?
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 13:29:09
Nie, data wczorajsza, tj. 9.08.2011

edit: nie zauważyłem tego maila:
"Szlag jasny mnie trafia, jak czytam, co wyprawiają cwaniaczki z firm windykacyjnych i szemranych funduszy securitatae. W pozwach o zapłatę powołują się na nieaktualny adres rzekomego dłużnika, ale jak składają wniosek do komornika, to w jakiś cudownie-magiczny sposób potrafią posłużyć się aktualnym adresem. Co jest, do cholery?! Celowe i masowe działanie? PIEPSZONE HIENY!"

To prawda, choć kancelaria powiedziała nam telefonicznie, że mają ten adres z najnowszego spisu ludności. Ciekawe ile w tym prawdy...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-10 13:36 przez olorin.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 13:44:21
Oto pouczenie:
"Zgodnie z art. 767 par.1 kpc na niniejsze wezwanie przysługuje skarga do w Warszawie I Wydział Cywilny Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza. Skargę wnosi się do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Żoliborza w terminie tygodniowym od daty zawiadomienia strony o dokonaniu czynności (art. 767 par. 2 kpc). Skarga na czynność komornika powinna czynić zadość wymaganiom pisma procesowego oraz określać zaskarżona czynność lub czynność, której zaniechano, jak również wniosek o zmianę, uchylenie lub dokonanie czynności wraz z uzasadnieniem oraz podlega opłacie sądowej w kwocie 100 zł..
Strony i ich przedstawiciele mają obowiązek zawiadomić organ egzekucyjny o każdej zmianie miejsca swego zamieszkania. W razie zaniedbania tego obowiązku korespondencję pozostawia się w aktach sprawy ze skutkiem doręczenia."

Najgorsze z tym Sądem i naszą wizytą jest to, że my z okolic Płońska a sąd w Elblągu...no ale cóż, łatwo nie ma;)
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 13:34:06
Na wezwaniu powinno być POUCZENIE, najczęściej pisane petitem - drobną czcionką. Proszę dokładnie zacytować, co jest napisane.
Od 9 sierpnia żona ma 7 dni na złożenie wniosku i wniesienie zarzutów. Termin biegnie od daty potwierdzenia odbioru korespondencji. Ewentualna wizyta w sekretariacie sądu i wgląd w akta sprawy nie będą miały wpływu na bieg.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-10 16:11 przez flame.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 14:26:24
Wizytę w sądzie można odpuścić.

Proszę wysłać skan wezwania do: ruch.spoleczny.poszkodowanych@wp.pl

Przygotuję:
1. Wniosek o przywrócenie terminu (Państwo uzupełnicie załączniki).
2. Zarzuty do nakazu zapłaty.
3. Wniosek dłużnika, który należy wysłać do kancelarii komorniczej listem poleconym.

W temacie maila obowiązkowo zaznaczyć: Wezwanie od komornika - SPRAWA TERMINOWA, a w treści podać, że korespondencja jest przeznaczona dla mnie.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 14:32:09
Jak się odnieść do nakazu zapłaty kiedy nie jest podane za co kaza placic?
Czy Presco Investment Sarl z luksemburga to windykacja czy sekurytyzacja ?
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 14:39:20
teresa53 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jak się odnieść do nakazu zapłaty kiedy nie jest
> podane za co kaza placic?

Zapoznać się z pozwem wierzyciela. Dostępny w aktach sprawy w sekretariacie sądu.
Nakaz dokładnie precyzuje na jakiej podstawie sąd zobowiązuje dłużnika do zapłaty.

> Czy Presco Investment Sarl z luksemburga to
> windykacja czy sekurytyzacja ?

I jedno i drugie.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 15:19:37
Sąd jest z Piły , komornik z warszawy ,ja z wroclawia , To juz drugie takie pismo gdzie nie pisza za co .Jedne wyslalam mailem do schoppenki -tam nawet sadu nie bylo ktory nakaz wystawił.Chodziło wtedy o moja corkę.Schoppenka biedna zabiegana zapomniała o tej sprawie . Dziś mam adres sadu ale brak za co.Moze to jakas nowa praktyka zeby trudniej sie bylo odniesc do sprawy? Nie wiem co mam zrobić ,poradżcie proszę .
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 16:03:21
teresa53 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> (...) Dziś mam adres sadu ale brak za co.Moze to jakas nowa
> praktyka zeby trudniej sie bylo odniesc do
> sprawy? Nie wiem co mam zrobić ,poradżcie proszę .

Opierasz się na korespondencji od komornika, czy z sądu?
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 16:20:22
Na pismie od komornika
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 16:39:24
Pismo jest w sprawie egzekucyjnej z wniosku wierzyciela
Presco Investment Sarl z siedziba w Luksemburgu
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 17:02:15
@olorin i @teresa53

Schoppenka uruchomi pocztę mailową RSP po 16 sierpnia, więc jeśli potrzebujecie pomocy, proszę wysłać skany wezwań bezpośrednio do mnie: flame2@onet.pl

P.S. Na korespondencję oczekuję najpóźniej do dnia 11 sierpnia. Po tym terminie, nie będę miała czasu, żeby zająć się Waszymi sprawami.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-10 17:15 przez flame.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 17:40:29
Dziekuje ,wysle jeszcze dzis
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
10 sie 2011 - 19:16:24
Cześć flame,
mail wraz ze skanem wezwania wysłałem na twojego maila.

Dziękuje i pozdrawiam
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
11 sie 2011 - 16:14:04
@olorin
Otrzymałam skany. Przygotuję pisma procesowe, ale nie wiem, kiedy je odeślę. Termin upływa 16 sierpnia, więc postaram się na 14-15 sierpnia.


@teresa53
Wysłałaś mi wezwania adresowane do męża. Nie mam żadnych skanów dot. sprawy córki.
Podaj dokładną datę doręczenia korespondencji od komornika.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-11 16:15 przez flame.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
11 sie 2011 - 22:53:52
flame,
oki, już moja w tym głowa aby zdążyć je nadać w odpowiednim terminie. Jeśli dobrze rozumiem to data na stemplu pocztowym np. 16 sierpnia, wystarczy aby termin w moim przypadku został dotrzymany?

I jeszcze jedno, piszesz:
"Przygotuję:
1. Wniosek o przywrócenie terminu (Państwo uzupełnicie załączniki)..."
Czy załączniki to potwierdzenia zmiany meldunku (wymeldowanie z starego miejsca zamieszkania i zameldowanie w nowym) jakie mamy zdobyć z Urzędu? Czy w gre wchodzi coś jeszcze? Chcielibyśmy się zawczasu przygotować.

pozdrawiam
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
12 sie 2011 - 10:18:27
olorin Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> oki, już moja w tym głowa aby zdążyć je nadać w
> odpowiednim terminie. Jeśli dobrze rozumiem to
> data na stemplu pocztowym np. 16 sierpnia,
> wystarczy aby termin w moim przypadku został dotrzymany?

Tak. Data stempla pocztowego decyduje o terminie. Pocztowe potwierdzenie nadania (list polecony) należy przechowywać jak relikwię :)

Pod nazwiskiem nadawcy obowiązkowo proszę:
- wpisać sygnaturę sprawy (na pokwitowaniu nadania i na kopercie)
- wypunktować (tylko na kopercie, pod sygnaturą sprawy):
1. Wniosek o przywrócenie terminu.
2. Zarzuty do nakazu zapłaty.

> Czy załączniki to potwierdzenia zmiany meldunku
> (wymeldowanie z starego miejsca zamieszkania i
> zameldowanie w nowym) jakie mamy zdobyć z Urzędu?
> Czy w gre wchodzi coś jeszcze? Chcielibyśmy się zawczasu przygotować.

Na razie wystarczą potwierdzenia z UM o wymeldowaniu i aktualnym meldunku.
Jak sąd zażyczy sobie dodatkowych informacji, to wezwie stronę do uzupełnienia braków formalnych.

Uprzedzam, że komornik może, ale NIE MUSI (!) zawiesić postępowanie egzekucyjne. Wniosek dłużnika skierowany do komornika można wysłać później. W tym przypadku nie obowiązuje termin zawity. Napiszę jeszcze skargę na czynności komornika, bo znalazłam argument. Troszkę go przyblokujemy, choć działa zgodnie z prawem - na podstawie tytułu wykonawczego opatrzonego klauzulą wykonalności i za bardzo nie ma się do czego przyczepić :( Skargę na czynności komornika wyślesz w osobno.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-12 10:21 przez flame.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
12 sie 2011 - 10:24:29
@teresa53
Nie odezwałaś się. Jak mogę zająć się sprawą skoro brakuje mi podstawowych informacji?! Wysłałaś skany i co dalej? Nawet nie wiem, od kiedy biegnie termin i czy mam pisać sprzeciw, czy już powództwo p/egzekucyjne?
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
12 sie 2011 - 10:54:48
Cześć flame,
jeszcze dwa pytania:
1. czy konieczna jest nasza wizyta w UM Legionowo (bo to poprzednie miejsce zamieszkania żony) w celu zdobycia potwierdzenia wymeldowania jak mamy potwierdzenie zameldowania w obecnym miejscu zamieszkania. Myślę sobie tak: jeśli zameldowałem się dajmy na to w Warszawie, to nie mogę być zameldowany w Legionowie. Czy dowód meldunku w danym miejscu nie jest przypadkiem dowodem o wymeldowaniu w innym miejscu?

Dlaczego pytam: moja zona jest w trakcie psychoterapii, od wielu lat cierpi na depresje, stąd to ja pisze na forum nie ona. I właśnie z depresją i nie możnością żony do zajęcia się sprawą wiąże sie moje drugie pytanie:

2. Jakiego rodzaju upoważnienie potrzebuje otrzymać od żony do załatwiania czynności, nazwe to czynnościami "urzędowo-prawnymi"? Czy wystarczy napisać upoważnienie na kartce, podpisać się i voila, czy takie upoważnienie musi być potwierdzone u notariusza?

pozdrawiam

p.s. Komornikowi należy się choćby i malutki klaps, bo telefonicznie nie chciał udostępnić do skserowania tytułu egzekucyjnego, a wiem że to niezgodne z prawem:)
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
12 sie 2011 - 11:42:12
olorin Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> 1. czy konieczna jest nasza wizyta w UM Legionowo
> (bo to poprzednie miejsce zamieszkania żony) w
> celu zdobycia potwierdzenia wymeldowania jak mamy
> potwierdzenie zameldowania w obecnym miejscu
> zamieszkania. Myślę sobie tak: jeśli zameldowałem
> się dajmy na to w Warszawie, to nie mogę być
> zameldowany w Legionowie. Czy dowód meldunku w
> danym miejscu nie jest przypadkiem dowodem o
> wymeldowaniu w innym miejscu?

Wizytę w Legionowie można sobie darować. Najwyżej, sąd wezwie stronę do uzupełnienia braków formalnych.

> Dlaczego pytam: moja zona jest w trakcie
> psychoterapii, od wielu lat cierpi na depresje,
> stąd to ja pisze na forum nie ona. I właśnie z
> depresją i nie możnością żony do zajęcia się
> sprawą wiąże sie moje drugie pytanie:
> 2. Jakiego rodzaju upoważnienie potrzebuje
> otrzymać od żony do załatwiania czynności, nazwe
> to czynnościami "urzędowo-prawnymi"? Czy wystarczy
> napisać upoważnienie na kartce, podpisać się i voila,
> czy takie upoważnienie musi być potwierdzone u notariusza?

Przykro mi z powodu choroby Twojej żony. Mam nadzieję, że pokona deprechę. Pozdrawiam ją serdecznie :)
UWAGA! Żona musi podpisać się imieniem i nazwiskiem na wszystkich pismach procesowych.

Jeśli macie ten sam adres zameldowania, to wystarczy oświadczenie imienne. Na wszelki wypadek zadzwoń do UM i zapytaj. Różnie z urzędasami bywa, a nie warto tracić czasu.

> p.s. Komornikowi należy się choćby i malutki
> klaps, bo telefonicznie nie chciał udostępnić do
> skserowania tytułu egzekucyjnego, a wiem że to
> niezgodne z prawem:)

Oczywiście, komornik ma obowiązek okazać dłużnikowi tytuł egzekucyjny opatrzony klauzulą wykonalności. Klapsem się nie przejmie, ale być może uda się przyblokować egzekucję, dopóki sąd nie przywróci terminu, nie rozpatrzy zarzutów i nie uchyli nakazu zapłaty.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
12 sie 2011 - 12:04:58
Super, wizyta w Legionowie to na prawde byłby wielki wysiłek dla żony.

Żona pięknie dziękuje za pozdrowienia i pozdrawia ciepło Ciebie flame, dziękuje także za pomoc, bezinteresowną pomoc, bo widzisz, ona już kompletnie straciła "zaufanie" do ludzi, a tu proszę, niespodzianka, jednak "ANIOŁY" istnieją;).

Dzisiaj będe w UM to się dowiem jak to z tymi upoważnieniami jest. Jak się dowiem to napisze na forum, może to komuś pomoze.

"Oczywiście, komornik ma obowiązek okazać dłużnikowi tytuł egzekucyjny opatrzony klauzulą wykonalności. Klapsem się nie przejmie, ale być może uda się przyblokować egzekucję, dopóki sąd nie przywróci terminu, nie rozpatrzy zarzutów i nie uchyli nakazu zapłaty."

To już w takim razie trzymam kciuki:)

pozdrawiam serdecznie
K.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
13 sie 2011 - 18:34:58
Wybacz prosze ,sprawdziłam co wysłalam i nie bylo tam skanu nakazu zapłaty corki,termin obu pism mija chyba we wtorek,bo we wtorek dostałam .Wyslę Tobie skan dzisiaj. Jezeli jeszcze cos sie da z tym zrobić ...jak nic to nie będe zawracać głowy.Nie pamietam zadnych wezwń ,nic nie mam bo mąż dorwał sie do niszczarki papierów jak dziecko...! Jestem beznadziejnym przypadkiem.Pozdrawiam !
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
14 sie 2011 - 14:59:44
teresa53 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Wybacz prosze ,sprawdziłam co wysłalam i nie bylo
> tam skanu nakazu zapłaty corki,termin obu pism
> mija chyba we wtorek,bo we wtorek dostałam .Wyslę
> Tobie skan dzisiaj. Jezeli jeszcze cos sie da z
> tym zrobić ...jak nic to nie będe zawracać
> głowy.Nie pamietam zadnych wezwń ,nic nie mam bo
> mąż dorwał sie do niszczarki papierów jak
> dziecko...! Jestem beznadziejnym
> przypadkiem.Pozdrawiam !

Spoko! :) Coś się wymyśli :)
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
14 sie 2011 - 15:09:27
olorin Napisał(a):
-------------------------------------------------------
...
> Dzisiaj będe w UM to się dowiem jak to z tymi
> upoważnieniami jest. Jak się dowiem to napisze na
> forum, może to komuś pomoze.
>


Byłem w Urzędzie Miasta i tak jak obiecałem informuje jak to jest z tymi upoważnieniami.
Okazało się, że do każdej czynności w jakiej chce zastąpić żonę potrzebuje upoważnienia poświadczonego notarialnie, nie wystarczy jedno upoważnienie, no horror jakiś!

Ciekawe czy Pan urzędnik jakoś tak dziwacznie interpretuje to prawo czy też tak w rzeczywistości jest?

Pan urzędnik okazał się jednak "człowiekiem", bo zapewnił że pomimo konieczności posiadania upoważnienia notarialnego to z nim idzie się dogadać i pójdzie nam na ręke i takiego upoważnienia nie bedzie wymagać:). Tyle że o ile załatwia nam to problem UM to pozostają inne Urzędy itp.:( Na każdym kroku to nasze Państwo podkłada swojemu obywatelowi nogi.

pozdrawiam
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
15 sie 2011 - 18:55:45
teresa53 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> (...) Nie pamietam zadnych wezwń ,nic nie mam bo
> mąż dorwał sie do niszczarki papierów jak dziecko...!

Do jutra, do godz. 10.00 pilnie potrzebuję informacje, czy:
- możliwe jest, że nakaz zapłaty (pismo z sądu) został wysłany na nieaktualny adres?
- Twój mąż od czasu zaciągnięcia spornego zobowiązania zmienił adres zamieszkania?
- nakaz zapłaty został odebrany i Twój mąż nie odwołał się od niego w przysługującym mu 14 dniowym terminie?
- nakaz zapłaty został odebrany przez inna osobę, która zamieszkuje pod tym samym adresem, ale ta osoba nie przekazała korespondencji - jeśli tak, to z jakiego powodu.

Odpowiedź wyślij mailem. Powyższe wiadomości są niezbędne do ustalenia i podjęcia właściwych kroków prawnych.

Jeśli uzyskam powyższe info, przygotuję pisma procesowe i wyślę jutro w godz. 15.00-17.00. Mam nadzieję, że zdążysz je wydrukować i nadać listem poleconym. W tak dużym mieście jak W. na pewno jest Urząd Pocztowy, który jest czynny do godz. 24.00. Sprawdź to!

O zachowaniu terminu decyduje data stempla pocztowego.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-15 19:07 przez flame.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
15 sie 2011 - 21:05:22
flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @olorin
>
> Do ósmej prześlę Ci pisma procesowe. Pójdą
> trzy/cztery maile, na wszelki wypadek, żeby się
> coś nie pomerdało :) Zapoznaj się z nimi i ze
> wskazówkami. W mailu podam Ci numer tela i proszę
> o pilny kontakt, jeszcze dziś, około godz. 23.00 -
> wcześniej nie będę mogła rozmawiać. Trochę będzie
> tych pisemek, ale musimy się okopać i zaatakować z
> każdej strony. Skargę o wznowienie postępowania
> też pchniemy! :) Nie powinniśmy jednak podnosić
> zarzutu przedawnienia. Dlaczego? - Odpowiem w
> rozmowie telefonicznej, bo teraz szkoda mi czasu,
> no i windykacyjne hieny też węszą na naszym forum,
> a nie będziemy im ułatwiać roboty.


Cześć,
pierwszy mail do mnie już doszedł:)

Dzięki za wskazówki i oczywiście ok 23 zadzwonie, zatem do usłyszenia:)

pozdrawiam
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
15 sie 2011 - 21:20:03
@olorin
Drugi mail w przygotowaniu. Dziś wyślę to, co najpilniejsze. Wniosek dłużnika dla komora może poczekać.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
15 sie 2011 - 22:18:17
@flame,
oki "My Master":)

pozdrawiam
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
15 sie 2011 - 22:39:03
@olorin

Drugi mail - NAJWAŻNIEJSZY - poszedł w cyberświat. Odbierz i zapoznaj się z treścią pism. Przepytam Cię w rozmowie telefonicznej :)
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
18 sie 2011 - 09:33:49
No to "wojna" z firmą windykacyjną rozpoczęta. Flame przygotowała nam pisma procesowe, które to zostały "wystrzelone w przeciwników", a teraz czekamy na kontratak;).

pozdrawiam i dziękujemy Ci flame.
K.

p.s. będę informował na bieżąco jak wojenka przebiega.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
18 sie 2011 - 10:00:01
@olorin

A ja dziękuję Wam, kochani, za głosy poparcia dla p. Romka :)

Windykacyjne hieny nie będą zbytnio fikać. Zobaczymy, co wysmarowali w pozwie.

Pozdrawiam, buziakuję, życzę dużo zdrowia i spokoju Twojej żonie i Tobie również :)
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
14 sie 2011 - 16:25:51
@olorin

Pracuję nad pismami procesowymi dla żony. Jutro, po południu wyślę je mailem. Proszę, potwierdź na forum, jak dotrą.

P.S. Urzędasy interpretują ustawy tak, jak im wygodnie. Najważniejsze, żebyś zdobył potwierdzenie zameldowania. Zależy nam na czasie i na tym, żeby sąd błyskawicznie uznał zarzuty i uchylił nakaz zapłaty.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
14 sie 2011 - 23:28:18
Ok flame,
potwierdze natychmiast jak je otrzymam.

Co do potwierdzenia zameldowania to je już mamy.

Dla twojej informacji: meldunek jest na 29 marzec 2007 roku.

pozdrawiam
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
15 sie 2011 - 18:36:59
@olorin

Do ósmej prześlę Ci pisma procesowe. Pójdą trzy/cztery maile, na wszelki wypadek, żeby się coś nie pomerdało :) Zapoznaj się z nimi i ze wskazówkami. W mailu podam Ci numer tela i proszę o pilny kontakt, jeszcze dziś, około godz. 23.00 - wcześniej nie będę mogła rozmawiać. Trochę będzie tych pisemek, ale musimy się okopać i zaatakować z każdej strony. Skargę o wznowienie postępowania też pchniemy! :) Nie powinniśmy jednak podnosić zarzutu przedawnienia. Dlaczego? - Odpowiem w rozmowie telefonicznej, bo teraz szkoda mi czasu, no i windykacyjne hieny też węszą na naszym forum, a nie będziemy im ułatwiać roboty.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-08-15 18:41 przez flame.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
18 sie 2011 - 15:31:16
@olorin

Przed chwilą odczytałam maila od Was. Za wszystkie podpisy i pełną listę serdecznie w imieniu p. Romana DZIĘKUJĘ! :) Nie spodziewałam się, aż takiego zaangażowania :) BRAWO!
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
18 sie 2011 - 16:42:48
@flame
eeetaaam, za to co otrzymujemy od Was to to "nasze zaangażowanie" wygląda bardzo marnie:)

pozdrawiam
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
04 paź 2011 - 08:06:49
Cześć flame,

wczoraj otrzymaliśmy pismo zwrotne z Sądu w Elblągu w związku z pismami procesowymi jakie dla Nas przygotowałaś. Pismo wygląda na drobny sukces (a może on i taki wcale nie drobny;) gdyż wynika z niego, że uda się przywrócić termin wniesienia zarzutów od nakazu zapłaty, ale jest drobne "ale", a mianowicie - Sąd chyba olał naszą prośbę o przesłanie akt sprawy, bo jedynym dokumentem jaki otrzymaliśmy jest "nakaz zapłaty" jaki Sąd wystawił w lutym tego roku stąd moja prośba do Ciebie o przyjrzenie się korespondencji jaką otrzymaliśmy (przesłałem ją w skanie na twojego maila). Boję się, że może to być jakieś celowe zagranie. Termin na odpowiedź to oczywiście 7 dni (termin zawity) stąd sprawa całkiem pilna.

Z góry dziękuje i pozdrawiam
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
04 paź 2011 - 16:10:32
@olorin
Zapoznałam się. Nie jest źle :)
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
06 paź 2011 - 11:33:33
@flame

Cześć, mam jeszcze parę pytań do Ciebie, ale nie chcę ich tu, na forum pisać, bo wiem że często tego typu informację mogą być wykorzystywane np. przez FW, dlatego wysłałem je na priva.

Dziękuje Ci serdecznie za wszelką pomoc jaką mi do tej pory udziliłaś. Bez Ciebie już dawno by mnie (a właściwie to moją żonę) udupili:)

pozdrawiam
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
06 paź 2011 - 15:45:13
Flame,

gdybyś się nie dokopała do mojej (korespondencji) do niedzieli to się odezwe i delikatnie przypomne. W razie czego sam coś tam spróbuje stworzyc i do Sądu wysłać, ale boje się, że sprawe zawale:)

p.s. ciesze się, że żyjesz i dajesz rade;)

pozdrawiam
K.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-06 15:49 przez olorin.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
06 paź 2011 - 16:08:15
@olorin

Twoje sprawy - sztuk 2 - będą na blacie od jutra ... Albo się wyrobię, albo ... wykorkuję ;) pozdrawiam serdecznie :)
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
06 paź 2011 - 16:20:38
@flame

jak wykorkujesz to ja pójde na wybory i za PO albo PIS zagłosuje, a potem zapewne umrę, bo takiej głupoty na pewno nie przeżyje;).

Raz jeszcze serdecznie dziękuje

pozdrawiam
K.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
09 paź 2011 - 11:34:22
Czesc flame,

napisz mi proszę czy jest szansa na to, że wyrobisz się z pismami, a tak właściwie to najbardziej zależy mi na piśmie dla mojej żony, bo dzień jutrzejszy (poniedziałek) to ten ostatni, w którym ewentualnie mogę wysłać pismo o "zarzuty od nakazu zapłaty" (formularz SP).

pozdrawiam serdecznie
K.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
09 paź 2011 - 16:36:03
olorin Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Czesc flame,
>
> napisz mi proszę czy jest szansa na to, że
> wyrobisz się z pismami, a tak właściwie to
> najbardziej zależy mi na piśmie dla mojej żony, bo
> dzień jutrzejszy (poniedziałek) to ten ostatni, w
> którym ewentualnie mogę wysłać pismo o "zarzuty od
> nakazu zapłaty" (formularz SP).

Meduje, że się wyrobiłam :) jutro z rańca wyślę na Twojego maila. Dqam znać sms-em. Życzę pięknego wieczoru, kochani :)
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
09 paź 2011 - 18:55:24
:)
Ależ sie cieszymy! Wieczór zaczął być właśnie cudownie piękny:)))

pozdrówka flame! i do jutra. Spokojnego wieczoru i relaksu życze, choć wiem, że to pewnie u Ciebie nie możliwe;)
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
11 paź 2011 - 12:44:41
@flame

Dziękuje Ci droga koleżanko za wczorajszy dzień, za czas jaki poświęciłaś na kolejne pisma procesowe w naszej sprawie:). Wiesz, ten dzień pozostanie w mojej pamięci, bochyba nie chciało aby mi się udało sprawę dalej popchnąć. Otóż zaraz po tym jak wysłałaś ostatnie pismo to zacząłem wydruki...no i skończył mi się toner w drukarce, no ale cóż, przecież nie jest tak źle, mam zapasowy. Zmieniłem toner i jazda dalej z drukowaniem, a tu klops, literki wychodziły nie wyraźnie. Wyglądało na to, że nowiutki toner ma zapchane dziurki przez które wystrzeliwany jest tusz. Chwila konsternacji i wpadlem na pomysł zmiany koloru literek na granatowy. Zadziałało, uf. No to drukuje...wydrukowałem. Papiery w ręke i jazda do domu, do żony która ma je podpisać (drukarkę miałem u teściowej:). Podpisane papiery wsadziłem w teczkę i jazda na najblizszą Pocztę je wysłać. Była godzina 18.45 jak dotarłem do Urzędu, a tu kiszka, Urząd zamknięty pomimo tego, że w necie napisano że powinien być czynny do 20.00. Osłupiałem, bo została mi tylko Warszawa i poczta W-wa 1. Na szczęście z pomocą przyszła mi żona i jej chłodny umysł i pokierowała mnie do miasta oddalonego 35 km od zamkniętego Urzędu. Do tego miasta, na Pocztę dotarłem 19.45 i list do Sądu wysłałem, ale ile z tego nerwów było.,.:)

Raz jeszcze dzięki flame:) Pozdrawiamy ciepło!
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
06 paź 2011 - 15:03:55
@olorin
Powoli dokopuję się do korespondencji :) jeszcze dycham :)
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
06 paź 2011 - 15:27:35
flame Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @olorin
> Powoli dokopuję się do korespondencji :) jeszcze
> dycham :)


ja mam problem z hienami z lexus kanelaria prawna dług aig najśmieszniejsze są ich smsy i pismo któe dostałam listem zwykłym więc jakby co nic nie dostałam
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
11 paź 2011 - 14:57:53
@olorin

Qurde, wczoraj był zwariowany dzień nie tylko u Was :) Wszystko na ostatnią chwilę :( Dobrze, że zdążyłeś nadać korespondencję. Walnęłam takie zarzuty, że musi chwycić. Pamiętaj, że to nie koniec. Będą chcieli wycofać pozew. I wtedy przykręcimy im śrubkę. Pozdrawiam i buziakuję :)
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
15 paź 2011 - 11:40:25
wczoraj pod moja nieobecnosc do domciu zapuka pan,przedstawił sie jako komornik,i chciał spisywac protokół z ruchomosci,
nie okazał sie wyrokiem,klauzulą,krzyczał na męża
na szczescie małzonek jest juz swiadomo i pogonił komorniczka w diabły

w poniedziałek mam sie stawic ,pod grozba zawiadomienia prokuratury,ze utrudniam czynnosci

no kuzwa,idiota komornik,mysli ze trafił na idiotkę

no mądra do konca nie jestem i prosze o potwierdzenie lub zaprzeczenie

pojade zażadam klauzuli i wyroku
powiadomie o zbiegu egzekucji

ale za to,ze informował dupek sąsiadów kim jest i po co przlazł,chce złozyc skarge na jego czynnosci

nie przysłał mi nawet zawiadomienia,ze wszczał jakiekolwiek działania

głupi kutafon

dobrze myslę?
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
20 paź 2011 - 14:04:59
Cześć flame:),

wiem, że jesteś ostatnio zasypana pracą, ale chciałbym się przypomnieć z "moją sprawą". 28 mam termin "sprawy" więc wolę się wcześniej przypomnieć, pomachać, pokazać, uśmiechnąć do Ciebie;)

pozdrawiam serdecznie
K.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
21 paź 2011 - 12:34:01
@olorin

Pamiętam. Czuwam ;)

Szykujemy kilka niespodzianek dla fw, więc jestem zarobiona.

Odezwę się do Ciebie w sobotę lub niedzielę. Do 28 mamy jeszcze trochę czasu, a w kolejce czeka Marzenka. Najpierw Ona, potem Ty :) Pozdrówka.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
21 paź 2011 - 20:51:52
Rozumiem i spokojnie sobie czekam:)

pozdrawiam i życze spokojnego wieczoru:)

K.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
21 paź 2011 - 21:20:23
@ Flame, odbierz pocztę, sprawa ważna !!!

CZY DAMY RADĘ? TAK, DAMY RADĘ !!! (z bajki "Bob Budowniczy")
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
24 paź 2011 - 09:08:42
Gustlik Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> @ Flame, odbierz pocztę, sprawa ważna !!!

Spróbuję się dokopać.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
26 paź 2011 - 12:40:33
Cześć flame,
standardowo przypominam się z moją sprawą (jej termin to 28.10.2011).

pozdrawiam serdecznie
K.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
28 paź 2011 - 10:13:06
flame,
proszę o pilny kontakt jeśli to możliwe.


pozdrawiam
K.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
28 paź 2011 - 11:05:30
@olorin
Trzymam kciuki. Odezwij się 'po" :)
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
02 lis 2011 - 08:40:14
czesc flame,
przepraszam za brak odzewu, ale kłopoty rodzinne wyłączyły mnie skutecznie z życia przez te ostatnie dni.

Jeśli znajdziesz chwilke to daj mi znać, bo chętnie zadzwoniłbym i zdał relację z ostatniej "sprawy".

pozdrawiam serdecznie
K.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
02 lis 2011 - 09:36:03
@olorin
Odezwę się dzisiaj wieczorem. Martwiłam się o Was :( Mam nadzieję, że wszystko ok?
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
02 lis 2011 - 11:41:50
Dzięki za troskę flame. Z nami, może nie wszystko ok, ale katastrofy nie ma:). Więcej opowiem wieczorem.
Pozdrówka
K.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
07 lis 2011 - 08:19:50
Cześć flame,
w czwartek tj. 3.11.2011 żona otrzymała "wezwanie do usunięcia braków formalnych" w związku z naszym wnioskiem o zwolnienie od opłaty sądowej. Przesłali nam formularz obejmujący oświadczenie o stanie rodzinnym it. Mam pare pytań odnośnie tego formularza. Chętnie zamieniłbym z Tobą słowo w tym temacie i w poprzenim:)

pozdrawiam serdecznie
K.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
07 lis 2011 - 10:51:26
@ olorin-

zapewne flame skontaktuje sie z tobą- ale dzisiaj czytałam Gazetę Podatkową i jest tam artykuł właśnie o zwolnieniu od kosztów sądowych.Więc może tam znajdziesz
potrzebne wiadomości- (dzisiejsza GP )- .
Powodzenia i pozdrawiam.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
08 lis 2011 - 09:22:36
@Morski47
Dzięki za pomoc, ale obawiam się, że tak czy siak potrzebuje skonsultować to z flame, bo nasza Droga Koleżanka prowadzi moją sprawę od samego początku i nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu wysyłając dokumenty do Sądu bez Jej wglądu w nie.

pozdrawiam serdecznie
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
08 lis 2011 - 09:48:47
@olorin
Odezwę się dzisiaj. Podaj mi esem datę doręczenia korespondencji sądowej. Pozdrówka.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
08 lis 2011 - 12:10:51
@flame,
sms poszedł.

pozdrawiam i do usłyszenia:)
K.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
24 lis 2011 - 10:54:14
Cześć flame,
nie wiem czy tu jeszcze zaglądasz. Jeśli jednak to proszę o kontakt, sprawa pilna. W dniu dzisiejszym prześlę Ci także sms'a z podobną prośbą.


pozdrawiam serdecznie
K.
Re: Wezwanie do zapłaty należności, wezwanie do złożenia wyjaśnień od Komornika
08 gru 2011 - 12:12:50
Cześć flame,
ponownie pisze w sprawie kontaktu (sprawa pilna) i także wyślę do Ciebie sms'a.

pozdrawiam ciepło
K.
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:33:09
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqdfw3df3rf
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować