Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Oszustwo Alior Bank

Oszustwo Alior Bank
07 lip 2010 - 15:35:50
Załozyłam konto w Alior Banku gdzie wszystko miało byc darmowe,karta chyba 2 zł.No i otwieram teraz konto /od marca nie otwierałam/i 1 cowidze to:opłata za karte 4 zł+5zł=9zł policzona za miesiace.Dalej-opłata windykacyjna 40 zł za lista jakis tam polecony podobno wysłany i nie odebrany.Na stronie Banku jest równiez zacheta do otwierania tych kont za 0 zł za wszystko.no to jak to?Kogo to jeszcze spotkało?
Re: Oszustwo Alior Bank
07 lip 2010 - 17:04:40
Nie dziw się że tak jest bo to jest tylko lep na klientów. Opłata za prowadzenie konta 0 zł i wszystkie inne opłaty 0 zł to chwyt reklamowy. Cokolwiek podpisując zawsze sprawdzajmy co podpisujemy, trzeba dokładnie czytać co się podpisuje a ponadto koniecznie trzeba czytać i zachować na wszelki wypadek regulaminy. Najczęściej jest tak że łapią klienta na 0 zł a w regulaminie jest czarno na białym że opłata tyle a tyle. Sprawdź co na to regulamin tego rachunku i będziesz wiedzieć na czym stoisz.

Nasze prawo jest jak płot- żmija się prześlizgnie, lew przeskoczy a jest po to aby się bydło po polu nie rozbiegało gdzie nie powinno.
Re: Oszustwo Alior Bank
13 cze 2012 - 14:44:26
mnie tez zwzwiódł ten bank.Kochani dajcie sobie spokój z tymi komercyjnymi bankami. Ten twór jest dzisiaj, jutro go może nie być, wiec nie wiemy gdzie trafimy tak naprwdę na koniec.
Re: Oszustwo Alior Bank
27 wrz 2012 - 15:26:39
Art. 1. 1) Kodeks postępowania administracyjnego normuje postępowanie:

1) przed organami administracji publicznej w należących do właściwości tych organów sprawach indywidualnych rozstrzyganych w drodze decyzji administracyjnych,

2) przed innymi organami państwowymi oraz przed innymi podmiotami, gdy są one powołane z mocy prawa lub na podstawie porozumień do załatwiania spraw określonych w pkt 1,

3) w sprawach rozstrzygania sporów o właściwość między organami jednostek samorządu terytorialnego i organami administracji rządowej oraz między organami i podmiotami, o których mowa w pkt 2,

4) w sprawach wydawania zaświadczeń.
Orzeczenia

Art. 2. 2) Kodeks postępowania administracyjnego normuje ponadto postępowanie w sprawie skarg i wniosków (Dział VIII) przed organami państwowymi, organami jednostek samorządu terytorialnego oraz przed organami organizacji społecznych.
Orzeczenia

Art. 3. § 1. 3) Przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego nie stosuje się do:

1) postępowania w sprawach karnych skarbowych,

2) spraw uregulowanych w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 i Nr 160, poz. 1083, z 1998 r. Nr 106, poz. 668, z 1999 r. Nr 11, poz. 95 i Nr 92, poz. 1062 oraz z 2000 r. Nr 94, poz. 1037), z wyjątkiem przepisów działów IV, V i VIII.

§ 2. Przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego nie stosuje się również do postępowania w sprawach:

1) (skreślony), 4)

2) (skreślony), 4)

3) (skreślony), 4)

4) należących do właściwości polskich przedstawicielstw dyplomatycznych i urzędów konsularnych,

o ile przepisy szczególne nie stanowią inaczej.

§ 3. Przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego nie stosuje się także do postępowania w sprawach wynikających z:

1) 5) nadrzędności i podległości organizacyjnej w stosunkach między organami państwowymi i innymi państwowymi jednostkami organizacyjnymi,

2) podległości służbowej pracowników organów i jednostek organizacyjnych wymienionych w pkt 1,

o ile przepisy szczególne nie stanowią inaczej.

§ 4. Do postępowania w sprawach wymienionych w § 1, 2 i 3 pkt 2 stosuje się jednak przepisy działu VIII.

§ 5. Rada Ministrów w drodze rozporządzenia może rozciągnąć przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego w całości lub w części na postępowania w sprawach wymienionych w § 2.
Orzeczenia

Art. 4. Kodeks postępowania administracyjnego nie narusza szczególnych uprawnień wynikających z immunitetu dyplomatycznego i konsularnego oraz umów i zwyczajów międzynarodowych.

Art. 5. § 1. Jeżeli przepis prawa powołuje się ogólnie na przepisy o postępowaniu administracyjnym, rozumie się przez to przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego.

§ 2. 6) Ilekroć w przepisach Kodeksu postępowania administracyjnego jest mowa o:

1) kodeksie – rozumie się przez to Kodeks postępowania administracyjnego,

2) (skreślony),

3) 7) organach administracji publicznej – rozumie się przez to ministrów, centralne organy administracji rządowej, wojewodów, działające w ich lub we własnym imieniu inne terenowe organy administracji rządowej (zespolonej i niezespolonej), organy jednostek samorządu terytorialnego oraz organy i podmioty wymienione w art. 1 pkt 2,

4) 7) ministrach – rozumie się przez to Prezesa i wiceprezesa Rady Ministrów pełniących funkcję ministra kierującego określonym działem administracji rządowej, ministrów kierujących określonym działem administracji rządowej, przewodniczących komitetów wchodzących w skład Rady Ministrów, kierowników centralnych urzędów administracji rządowej podległych, podporządkowanych lub nadzorowanych przez Prezesa Rady Ministrów lub właściwego ministra, a także kierowników innych równorzędnych urzędów państwowych załatwiających sprawy, o których mowa w art. 1 pkt 1 i 4,

5) organizacjach społecznych – rozumie się przez to organizacje zawodowe, samorządowe, spółdzielcze i inne organizacje społeczne,

6) 8) organach jednostek samorządu terytorialnego – rozumie się przez to organy gminy, powiatu, województwa, związków gmin, związków powiatów, wójta, burmistrza (prezydenta miasta), starostę, marszałka województwa oraz kierowników służb, inspekcji i straży działających w imieniu wójta, burmistrza (prezydenta miasta), starosty lub marszałka województwa, a ponadto samorządowe kolegia odwoławcze.
Re: Oszustwo Alior Bank
28 wrz 2012 - 12:08:32
@ kjt -

jesteśmy "wdzięczni" za twój wkład pracy-tylko kto ci za to zapłaci??
Re: Oszustwo Alior Bank
17 kwi 2013 - 16:09:22
Wyjątkowo bronię akurat tego banku.Konto jest bezpłatne pod warunkiem regularnych wpływów/pensji,emerytury,renty itp./.Klienci którzy mają systematyczne wpływy zewnętrzne nawet niskie podlegają ubezpieczeniu/lekarskie,w podróży,awarie domowe,naprawa sprzętu/.Alior naprawił mi telewizor,który popsuł się tuż po gwarancji.Zadzwoniłem na infolinię,za godzinę zadzwoniono do mnie z serwisu,że mają zlecenie z banku.Koszt naprawy 500 zł pokrył bank jak również koszty dowozu telewizora.Sprzęt nie może być starszy niż 9 lat.Przysługują 3 naprawy rocznie do 600 zł każda.W bankach bywają również pozytywne strony jak np. w tym przypadku.
Re: Oszustwo Alior Bank
28 wrz 2012 - 18:55:10
@Morski47
Jesteś tłustą analfabetką.
gia
Re: Oszustwo Alior Bank
23 kwi 2013 - 14:23:02
Co do banku Alior .to jeden z banków który potraktował mnie uczciwie,można się było z nim dogadać i oczywiście nie dopisywał za monity po 50zł.
Re: Oszustwo Alior Bank
24 kwi 2013 - 15:27:38
A ja właśnie otrzymałam od nich propozycję ugody i jest ona realna, jedyny Bank który wyciągnął do mnie rękę i chciał rozmawiać
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować