Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

hazard i długi męża

wr
hazard i długi męża
20 paź 2011 - 12:20:40
Witam

Jestem tu nowa, ale mam ogromny problem .....
niedawno odkryłam że mój mąż jest hazardzistą i nabrał kredytów w kilku bankach,niestety razem wcześniej wzieliśmy wspólne kredyty i po zsumowaniu wszystkich rat wyszła kwota 6000zł miesięcznie. Mąż zarabia 4000zł + 1500zł a sobie dorobie ( jestem na urlopie wychowawczym ).
Jest to dużo za mało na spłatę miesięcznych rat i powstają zaległości , a do tego jeszcze trzeba żyć. Mamy na utrzymaniu dwoje dzieci.
Mąż obiecał że pójdzie na terapię i więcej nie będzie grał, chciałabym mu pomóc i dać szansę poprawy, ale długi nie dają mi spać spokojnie.
Przejełam wszystkie finanse , poblokowałam konta, że tylko ja mam do nich dostęp.
Jak rozmawiać z bankami żeby zmniejszyć raty i czy wogóle banki będą chciały rozmawiać ze mną, dodam ze ja nic o tych kredytach nie wieziałam , są to głównie karty kredytowe, które są bardzo wysoko oprocentowane i jak się spóźnia z zapłatą to kazdy monit jest płatny i wszystko rośnie niemiłosiernie szybko.
Zastanawiałam się nad firmami profesjonalnymi , które tródnią się rozmowami z bankami, ale to też dodatkowe koszta a nie ukrywa , że liczę kazdy grosz.
Poproszę o jakieś rady i dziękuję z góry.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-20 12:23 przez wr.
Re: hazard i długi męża
20 paź 2011 - 12:56:37
Po pierwsze nie rób głupstw i nie zlecaj żadnej firmie rozmów z bankami, stracisz czas i pieniądze, a szybciej pomożesz sama sobie, niż ktoś inny. przynajmniej będziesz wiedziała, na jakim etapie są sprawy. Pisz pisma o ugody, wzory znajdziesz na tej stronie [ruchspolecznyposzkodowanych.blogspot.com], wysyłaj poleconymi za potwierdzeniem odbioru. Na forum znajdziesz dużo wskazówek jak należy postępować, poczytaj, zapoznaj się, pozdrawiam
Re: hazard i długi męża
20 paź 2011 - 15:51:13
Jeśli się spóźnia ze spłatą, to pewnie jest to już odnotowane w BIK.
Musisz jak najszybciej ochronić dzieci, tzn. ustanowić alimenty,jak najwyższe oczywiście, najlepiej w sądzie. Mąż musi się zgodzić, to skończy się na jednej rozprawie. W internecie jest mnóstwo na ten temat.
Na temat kredytów męża banki nie będą z Tobą rozmawiały, bo obowiązuje je tajemnica bankowa, ale zawsze możesz udać się na rozmowę w banku towarzysząc mężowi,lub ustanowić notarialne pełnomocnictwo.Z tą rozmową to chyba przesadziłam, ale ja mieszkam w małej miejscowości i u nas się chodzi do banku.A Ty pisz, proś...
Nie musisz biec z wyrokiem do komornika. Być może uda się renegocjować z bankami umowy, czego Ci serdecznie życzę. Jeżeli jednak np.jeden bank sie nie zgodzi na pomoc, zdobędzie tytuł wykonawczy i skieruje sprawe do komornika, za nim pójdą inni.
Jeżeli trafisz jeszcze na komornika wykorzystującego niewiedzę dłużników, możesz mieć problem z kupnem jedzenia dla dzieci. Wtedy wykorzystasz alimenty.Ja tez mam zasądzone alimenty od roku, ale jeszcze ich nie "uruchomiłam" Na razie negocjuję z bankiem.
Na stronie głównej jest tel. do P. Romana.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-20 19:20 przez jaskier30.
Re: hazard i długi męża
23 paź 2011 - 20:58:04
Właśnie nadrabiam zaległości z całego tygodnia czytając forum. Moje dziecko uszkodziło się w szkole we wtorek i na "erce" do szpitala jechaliśmy. Teraz już ok. Wr- alimenty to podstawa- załatw to jak najszybciej- bo na rozprawy się niestety czeka. Będziesz miała zabezpieczenie- jakby mąż wrócił do gry, a i dzieci z głodu nie umrą, jakby pojawił się komornik. Ja też swoich jeszcze nie uruchomiłam przez komornika, ale mam zabezpieczenie. A windykator jest uciążliwy- przyjeżdżają o różnych porach i uwierz mi, nie będzie chciał słuchać tłumaczeń, że nic nie wiedziałaś. Masz swoje prawa- nie musisz dyskutować, nagrywaj takie rozmowy. Strach ma wielkie oczy, a oni nie mogą nic. Świadomy dłużnik- to połowa sukcesu
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:20:16
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqf3f5555y
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować