Witaj! Zaloguj Utwórz nowy profil

Zaawansowane

Re: współwłasność auta a komornik

współwłasność auta a komornik
30 lis 2011 - 10:49:44
Gdzieś przegladając forum natknełam się na taki wątek,ale teraz jak sama jestem w potrzebie wiedzy-nie mogę go odnaleźć.
Auto wartości ok3500zł,współwłaścicielem jest Getin bank,kredytu do spłaty pozostało też cos około 3500kapitału. Chcę sprzedać auto,żeby móc spłacic to zadłużenie,ale mając dwóch komorników nie wiem czy nie będzie to skarga paulińska.
Jeżeli nie sprzedam i nie spłacę,któryś z nich zajmie mi moją część auta. No i teraz kwestia tego jak to będzie wygladać. Nie mogą przecież zabrać fizycznie ani połowy ani całego. Czy ktoś wie jak to wyglada w praktyce?
Re: współwłasność auta a komornik
01 gru 2011 - 10:15:04
/

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 00:26 przez camion.
Re: współwłasność auta a komornik
01 gru 2011 - 10:50:01
*camion

W Getin banku brałam kredyt samochodowy,więc Getin jest wierzycielem. W dowodzie rejestracyjnym wbite jest,że Getin jest współwłaścicielem auta.
Re: współwłasność auta a komornik
02 gru 2011 - 10:54:17
nikt nie kupi Ci auta jeżeli w dowodzie masz wbitego współwłaściciela ( chyba że bank się na to zgodzi ) sprawdź dobrze czy bank jest wpisany jako współwłaściciel czy jest wpisany tylko zastaw rejestrowy

odnośnie skargi pauliańskiej to aby doszło do jej zastosowania kupujący samochód musiałby wiedzieć, iż dokonujesz sprzedaży w celu pokrzywdzenia wierzycieli zatem jeżeli sprzedasz osobie obcej skarga nie wypali
Re: współwłasność auta a komornik
02 gru 2011 - 14:40:03
W dowodzie mam dokładnie-współwłasciciel -Getin Bank. Dogadałam sie z potencjalnym kupcem,że razem idziemy do banku i spłacamy kredyt i on od razu dostaje do reki potwierdzenie spłaty kredytu. I pewnie tak zrobimy,ale gdyby sprzedaz nie doszła do skutku to ponawiam pytanie-jak wyglada egzekucja komornicza na samochodzie ze współwłasnościa?
Re: współwłasność auta a komornik
05 gru 2011 - 09:33:46
normalnie w Twoje miejsce wstępuje kupujący i staje się współwłaścicielem z bankiem - jeżeli uda Ci się sprzedać Twojemu kupującemu za zgodą banku dużo zaoszczędzisz

ps. czy samochód nie jest już przedmiotem zajęcia komorniczego ???
Re: współwłasność auta a komornik
05 gru 2011 - 13:39:34
*milo

Nie jest jeszcze przedmiotem zajęcia.Boję się jednak,że w kazdej chwili moze to nastapić gdyz 19go mam wstawic sie u komornika w celu wyjasnien i przedstawienia sytuacji materialnej. Jak zajmie-to bedzie dług wobec getinu i kolejny komornik,bo nie mam z czego spłacac rat za auto,dlatego musze sprzedac. No ale zastanawia mnie to zajęcie. Wejdzie w moje miejsce kupujący po licytacji komorniczej o ile dobrze rozumiem.Tylko kto bedzie licytował auto,które ma współwłaściciela? Takie zajęcia chyba nie mają zbytnio sensu,czy się mylę?
Re: współwłasność auta a komornik
06 gru 2011 - 23:51:58
/

Aby wejść na lepszą drogę życia,Czasami trzeba upaść na samo dno



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-29 00:24 przez camion.
Re: współwłasność auta a komornik
07 gru 2011 - 10:02:11
niestety z egzekucją w przypadku współwłasności jest bardzo różnie - z jednej strony dla mnie jest to kupowanie kota w worku z drugiej strony są sposoby aby w prosty sposób współwłasność znieść stąd też w niektórych przypadkach gdy ktoś trafi na okazję wchodzi w coś takiego

lepiej przygotować się na najgorsze i działać tak aby temu zapobiec niż żyć w przekonaniu że jest ok i wpaść w g****


postaraj się jak najszybciej zbyć pojazd - warunek zbycie musi nastąpić na rzecz osoby obcej
Re: współwłasność auta a komornik
07 gru 2011 - 16:14:17
To może ja Ci podpowiem.
Jeżeli dowiem się,że widniejesz gdzieś jako właściciel ruchomości(nawet jeżeli ją sprzedasz)-podejdę Cię ze skargi.
Może też być tak ,że dawno sprzedałaś swoją własność dajmy na to auto i ten ktoś nie przerejestrował na siebie-wierz mi,że też je zajmę,(masz wtedy więcej kłopotów).
Pozdrawiam
Zdzisław
Re: współwłasność auta a komornik
07 gru 2011 - 17:31:53
Zdzichu,

..a może teraz ja Ci podpowiem....,,zmień lekarza bo ten do ktorego chodzisz i mówi Ci ,ze jesteś normalny ...to Cię OSZUKUJE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Pozdrawiam



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-07 17:35 przez ketling.
Re: współwłasność auta a komornik
07 gru 2011 - 18:26:26
zdzichu558 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> To może ja Ci podpowiem.
> Jeżeli dowiem się,że widniejesz gdzieś jako
> właściciel ruchomości(nawet jeżeli ją
> sprzedasz)-podejdę Cię ze skargi.
> Może też być tak ,że dawno sprzedałaś swoją
> własność dajmy na to auto i ten ktoś nie
> przerejestrował na siebie-wierz mi,że też je
> zajmę,(masz wtedy więcej kłopotów).
> Pozdrawiam
> Zdzisław
\
Ty to możesz naskoczyć. Ze skargi pauliańskiej może skorzystać wierzyciel, Ty jesteś najwyżej organem prowadzącym egzekucję. Nic nie możesz w tej sprawie zrobić poza ewentualnym zajęciem połowy auta, co zrobisz także, wyłącznie na wniosek wierzyciela.

Jedyne co robisz to wykonujesz polecenia wierzycieli, nic więcej.

Jeśli auto stanowiło zabezpieczenie kredytu i bank zgodzi się na jego sprzedaż to nie ma mowy o żadnym pokrzywdzeniu innych wierzycieli.

Art. 527.

§ 1. Gdy wskutek czynności prawnej dłużnika dokonanej z pokrzywdzeniem wierzycieli osoba trzecia uzyskała korzyść majątkową, każdy z wierzycieli może żądać uznania tej czynności za bezskuteczną w stosunku do niego, jeżeli dłużnik działał ze świadomością pokrzywdzenia wierzycieli, a osoba trzecia o tym wiedziała lub przy zachowaniu należytej staranności mogła się dowiedzieć.
Re: współwłasność auta a komornik
08 gru 2011 - 13:55:38
nie lepiej zignorować posty Pana Z. bo z niego taki komornik jak z psiej dupy frytkownica ( sorki ale nawet moja cierpliwość się już się kończy dla tego jegomościa)
Re: współwłasność auta a komornik
09 gru 2011 - 15:09:16
milo Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> nie lepiej zignorować posty Pana Z. bo z niego
> taki komornik jak z psiej dupy frytkownica ( sorki
> ale nawet moja cierpliwość się już się kończy dla
> tego jegomościa)

HEH, racja,po co sie denerwować.
Dziękuję za wyjaśnienia. Wiem juz co zrobić i to znowu dzieki Wam Kochani!!!!
Re: współwłasność auta a komornik
11 lip 2012 - 11:29:49
Witam. Jestem po drugiej licytacji auta,na szczęście nikt go nie kupił. Było pare sępów i jeden taki poinformował mnie,że współwłasność auta to ,,pikuś,,,bo komornik sprzedaje ruchomości z rynku pierwotnego,więc jesli kupi,to z przerejestrowaniem nie bedzie miał problemu. Gdyby natomiast sprzedawał udziały auta byłby problem .Komornik znowu mówił coś innego-że skoro auto jest we współwłasności z bankiem,to nikt go nie kupi,gdyż ma drugiego własciciela.Nie rozumiem już nic. Czy ktoś moze wie jak to jest naprawde?
Re: współwłasność auta a komornik
11 lip 2012 - 12:01:39
soniusia5 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Witam. Jestem po drugiej licytacji auta,na
> szczęście nikt go nie kupił. Było pare sępów i
> jeden taki poinformował mnie,że współwłasność auta
> to ,,pikuś,,,bo komornik sprzedaje ruchomości z
> rynku pierwotnego,więc jesli kupi,to z
> przerejestrowaniem nie bedzie miał problemu. Gdyby
> natomiast sprzedawał udziały auta byłby problem
> .Komornik znowu mówił coś innego-że skoro auto
> jest we współwłasności z bankiem,to nikt go nie
> kupi,gdyż ma drugiego własciciela.Nie rozumiem już
> nic. Czy ktoś moze wie jak to jest naprawde?

jeśli już ktoś miałby kupić to Twój udział, reszta jest banku, ale bank bez problemu sprzeda za grosze swój udział
Re: Star Wars Credits For Sale
29 kwi 2012 - 08:14:15
Ggewow is the best WOW Items online provider since 2007.All hot WOW Gear here is safe and fast.Cheap WOW Items and Buy WOW Items now!We have large amount of WOW Items For Sale and Buy WOW Gear in stock for sale.Best WOW Gear at our online store will be fast.747000 customer WOW Gold in Cheapest Price.Provide Cheap WOW Gold and Buy WOW Gold service.Get the Cheapest WOW Gold in 5 minutes!Welcome to Buy World of Warcraft Gold website!You can buy WOW Gold For Sale here.you can get Cheap World of Warcraft Gold at low price,instant delivery at here,Put action now!We have a lower price and discount in SWTOR Credits.Cheap SWTOR Credits direct from the USA at low prices.Welcome to Star Wars Credits Store.Buy Cheap Star Wars Credits with fast delivery!Fast Buy Star Wars Credits in our site.Hot SWTOR Gold For Sale,Buy SWTOR Gold in 20%-50% lower price here,You can enjoy Cheap SWTOR Gold as well.Cheap SWTOR Credits For Sale is waiting for you!We are trusted sellers and there is the cheapest price for Star Wars Credits For Sale.Cheapest Star Wars Credits,Buying Star Wars Credits Best service waitting for you.Buy SWTOR Credits here is your wise choice.buy fast SWTOR Credits Guide in our site G4P.This article comes from the http://www.g4pswtor.com/.

aqh54h4trg
Re: współwłasność auta a komornik
11 lip 2012 - 12:21:33
No i właśnie ,,ten mądry,, się upierał,że komornik nie sprzedaje udziałów auta tylko auto,więc nawet nic załatwiać z bankiem nie trzeba.
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

Kliknij żeby zalogować